Amsterdam kindermarathon "Feest voor de zaterdag" Medische commissie Sportvelden, kunst of kitsch!? Parool Sport besteedt de laatste tijd minder aandacht aan een verslag van de wedstrijden in de Hoofdklasse en meer aandacht aan het ge beuren rond de organisatie van de amateurclubs. In de uitgave van 3 oktober jl. werd aan een aantal leden van de AFC gevraagd of er aan degradatie moest worden gedacht. Dit in verband met de slechte start van ons eerste elftal in het huidige seizoen. Ge lukkig gaven Kees Gehring, Pim van de Meent, Laurens Bianchi en Joey Esionye het juiste antwoord o.a. met de kreet "Degradatie? Nee hoor, nooit." In de Metropool Sport van maandag 10 oktober jl. was een goed verslag opgenomen van onze eerste overwinning tegen FC.Hilversum. met als titel "Jarige Hans Geerlings helpt AFC aan eerste zege". De dag daarvoor waren Bobby Gehring en Hilversum-speler René Gerritsen te gast in het sportprogramma van Radio Noord Holland uit Café 1890 om van gedachten te wisselen over de wedstrijd AFC - FC.Hilversum. In het blad Voetbal International d.d. 12 oktober jl. is een uitgebreid interview opgenomen met onze voorzitter Machiel van der Woude met als titel "liefhebbers". Machiel vertelt op een juiste manier het wel en wee van onze club, alsmede de toekomstvisie. Op de website van AFC kunt u dit ook nog eens lezen. Erelid Dick van der Klaauw viert op 5 november a.s. zijn 75e ver jaardag, welke leeftijd je hem nog niet geeft als je hem ontmoet. Dick heeft een opmerkelijke lange lijst van activiteiten voor onze club achter de rug, waaronder Voorzitter van de Jeugdcommissie, Be stuurslid Jeugdzaken, Penningmeester, Vice Voorzitter en tenslotte een periode van 8 jaar Voorzitter. Daarnaast lid van het bestuur en voorzitter van de Stichting Goed Genoeg en Voorzitter van de VSGG (Vereniging Sportpark Genoeg). Dick werd dan ook terecht in 1995 bij het 100 jarig bestaan benoemd tot Erelid van onze vere niging. De honkballief-hebbers in onze club kennen hem ook als één van de beste oud-internationale honkbalscheidsrechters. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Ria en zijn familie nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Bij mijn laatste contact met onze clubarts Lex Swaan spraken wij over de afgelopen zomer gehouden Maccabiade in juli. De spelen hadden een hoog AFC-gehalte bij het voetbalgebeuren door het meespelen van David Westerhof, Bobby Gehring, Brian Koster, Michel de Hond, Louis Stam en de coaches Dirk Spits en Bennie Muller. Het Nederlands team bereikte de kwartfinale na spannende wedstrijden, waarin Australië en Argentinië werden teruggewezen. Van gastheer en uiteindelijke winnaar Israël, hoe kon het ook anders, werd verloren. Onder de supporters werden gesignaleerd: George Horn, Marcel en Elles Koster, Ad en Danny Westerhof, Ron en Ellen Susan, Sylvia Gehring, Agnes Reddering en chef de mission Frits Barend. Ab Springer, deelnemer bij het golfspel, kreeg een eervolle vermelding bij zijn pogingen tot hole in one. De medische staf was vertegenwoordigd door Wim Crouwel tennis), Reinier van Dantzig (dameshockey), Frank Tilmans en Lex Swaan (voet bal). De volgende jeugdleden werden de afgelopen weken geselecteerd voor het spelen van oefenwedstrijden: Cherwin Arlaud, Kay Bottse, Daan Brinkman, Garim Hilal, Mario Kooijman, Bryan Ottenhoff, Justin Ruyter en Allon Worms. Onze felicitaties aan deze leden en namens de AFC veel succes gewenst in de vervolgwedstrijden. Ons lid van verdienste Henk van Teunenbroek verblijft in het zie kenhuis. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen hem een spoedige thuiskomst bij echtgenote Kinnie. Dennis Puttman speler van de Junioren B 1 was zo ongelukkig om tijdens de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam een zware bles sure op te lopen. Per ambulance werd hij terug-gebracht naar Amster dam en maakt momenteel gebruik van stokken. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer in de Junioren B 1. Aan de Marathon van Amsterdam van afgelopen zondag werd op initiatief van Joris de Wijs door 200 aan AFC gelieerde kinderen deelgenomen, die een afstand van 2.5 kilometer moesten afleggen. Gekleed in het AFC-tenue en gesponsored door de ING-Bank en Gatorate werd een bedrag opgehaald, dat ten bate komt van de kin derafdeling van het VU-Zieken huis. Namens de AFC onze grote bewondering voor deze unieke actie. 19 oktober 2005 84e jaargang nr. 4 In september jl. werd de Dam tot Damloop gehouden. Onze verzorg ster van de Junioren Cl, Sandra van der Moere liep mee ten bate van de actie "Wij lijken wel gek", waarvan de opbrengsten ten goede komen van de Stichting Kika (Kinderen kankervrij) en KWF- Kankerbestrijding. Liliane Crouwel en de ons bekende fysiothera peuten van de Praktijk Crouwel te weten Niek Stam, Arthur Vis ser en Peer van Riet namen ook deel en hier ging de opbrengst naar de Stichting Lopen voor het Leven". Aan al deze deelnemers onze welgemeende bewondering. Ook dit keer moet ik mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op de leeftijd van 83 jaar overleed ons lid van verdienste Jan Steensma. Elders in deze uitgave van de Schakel leest u een in memoriam over deze bijzondere AFC-er. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Ernst Bouman (22/10) - Fred Berrier (23/10) - mijn tweelingbroer Hans de Bie (24/10) - Fred Gehring (26/10) - Rein Akkerman Jr. (27/10) - Jan Brand (29/10) - Dick Visser (31/10) - Theo Janssen (31/10 - Gerard van Poorten (2/11) - Dick van der Klaauw (5/11 - 75 jaar) - Nico van Til (5/11) - Henk van den Bergh (6/11). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Met een ongehoord groot aantal van 200 AFC-ertjes hebben we zondag 16 oktober meegedaan aan de Amsterdam kindermarathon. De omstandigheden waren fantastisch, deze 30ste editie. Alle kinderen verzamelden bij de Febo op het Stadionplein, ze moes ten er wel voor over hekken klimmen, maar 15 minuten voor de start had iedereen zijn tasje met startnummer in bezit. Dankzij de mede werking van de AFC Vriendelijke Bedrijven ING en Gatorade hadden we deze keer aardig wat verrassingen in de tas zitten. Met de kinderen vervolgens het startvak in en alle ouders als een speer de juiste tribune vinden om hun eigen kind te zien finishen in het grote Olympisch stadion. De kinderen zijn er vaak sneller dan de ouders hoewel ze een (veel) grotere afstand moeten afleggen. Onderweg ging alles heel voorspoedig, de langzaamste hadden meestal een ouder aan de hand en de snelste hadden niet meer dan 8 minuten nodig. Voor Gerrie en mijzelf (namens AFC) was het een makkelijke mid dag. Heel anders verging het Peggy en Nienke in het stadion, daar bleek het niet mee te vallen om alle kinderen snel bij hun ouders te krijgen. Uiteindelijk is iedereen met het juiste kind (met medaille) weer naar huis gegaan en kunnen we concluderen dat het een heerlij ke middag was. Iedereen bedankt, en volgend jaar doen we het weer. Joris de Wijs Zaterdag 12 november van 21.00 tot 02.00 uur Alle senioren teams van zaterdag 1 t/m 8 en veteranen 1, 2 en niet- KNVB. Partner mee!! DJ's: Eran Hausel en Joris de Wijs. Entree 5,— per persoon, partner gratis. Verkoop aan de bar. Info bij de leiders of Joris de Wijs. De lucht van vers gemaaid gras, mooi rechtgetroken witte lijnenen en dan die magische penaltystip!? Het ziet er naar uit dat die tijd snel achter ons komt te liggen. Voor ons A.F.C. een hele uitkomst maar zelfs in het betaalde voetbal straks helaas niet meer onomkeerbaar. Maar gaan we daarmee nu echt op vooruit? De medische commissie van A.F.C. bespeurt een toename van problemen aan tenen, enkel, 6

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6