1 Bestuursmededeling In Memoriam In Memoriam 19 oktober 2005 84e jaargang nr. 4 AFC - MVV voor de 3de ronde van de Gatorade-Cup In de derde ronde van de Gatorade Cup (voorheen Amstel Cup) ont moet ons eerste elftal het in de Gouden Gids-divisie uitkomende MVV uit Maastricht. Ook deze wedstrijd zal evenals de gewonnen vorige bekerwedstrijd tegen Omniworld gespeeld worden in het Olympisch Stadion op dinsdagavond 25 oktober a.s. aanvang 20.00 uur. Toegangsprijzen: volwassenen 6,= en AOW'ers en jeugd 3,=. Deze toegangsprijzen gelden ook voor de leden en donateurs van AFC. Het bestuur hoopt op een grote opkomst van onze leden, donateurs en supporters om onze spelers te ondersteunen in deze aansprekende bekerwedstrijd! Dus noteer deze datum alvast in jullie agenda. Van de Penningmeester. Het seizoen is alweer een tijdje aan de gang en daarvoor heeft u in juli een acceptgiro ontvangen. Nu, half oktober, hebben meer dan 1400 leden en donateurs aan hun verplichting voldaan. Dus zo'n kleine 400 niet Hieronder ook nieuwe leden, die voor 1 september betaald hadden moeten hebben. Denkt u er aan dat na 1 oktober een toeslag wordt geheven van €50,=. De nieuwe acceptgiro's komen eraan. De contributies luiden thans als volgt: Vollid 345,= 60+ 175,= Jong Senior 295,= Jeugd 280,= Deze bedragen zijn exclusief entrée- en overschrijvingskosten. Donateurs worden vriendelijk verzocht minimaal 100,= over te maken. Postbank 241002 t.n.v. 2o penningmeester AFC, Amstelveen. Identiteitskaarten Deze mededeling is bestemd voor alle aanvoerders en elftalbegelei ders van alle AFC seniorenteams, alsmede de aanvoerders van alle AFC A-, B- en C-junioren en D-pupillen. De KNVB heeft besloten om met ingang van het voetbalseizoen 2006-2007 het tonen van identiteitskaarten voor de aanvang van een wedstrijd opnieuw verplicht te stellen. Uitsluitend op vertoon van deze identiteitskaarten kunnen volgend seizoen spelersnamen op een wedstrijdformulier worden ingevuld. Dit proces vereist een lange voorbereidingsperiode. Vandaar dat het bestuur nu reeds alle aanvoerders en elftalleiders van de betrokken teams oproept over te gaan tot het verzamelen van 2 pasfoto's van iedere speler van je team. Deze pasfoto's (voorzien van de naam en KNVB-relatienummer van de betrokken speler op de achterzijde van de foto's) gaarne compleet per team inleveren bij één van de verte genwoordigers van de commissie waaronder je team valt of bij de administratie van AFC op ons sportpark Goed Genoeg. Het bestuur is benieuwd welk team als eerste compleet zal worden ingeleverd. Parkeersleutels Als u in het bezit bent gesteld van een sleutel van ons parkeerterrein en u bent geen functionaris of trainer meer, dan kan het zijn dat uw sleutel is gedeactiveerd. Aangezien het aantal sleutels beperkt is, verzoeken wij u de sleutel alsnog in te leveren bij de administratie of 2e penningmeester, zodat wij iemand anders blij kunnen maken. Indien betaald, ontvangt u de borg terug. Enquête Wij verzoeken iedereen die zijn enqüete nog niet heeft ingezonden, dit deze week alsnog te doen. In de volgende Schakel kunnen wij dan de uitslag publiceren. Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op de leeftijd van 83 jaar de heer Jan Steensma lid van verdienste van de vereniging, AFC Ridder en lid van de Zilve ren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn echtgenote Herma. Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring - secretaris Op 28 september jl. overleed op de leeftijd van 83 jaar ons lid van verdienste Jan Steensma. Jan werd in 1942, 20 jaar oud, lid van de AFC na eerst in de jeugd bij De Spartaan te hebben gespeeld. Jan speelde in de hogere elftallen. In "het Gouden Boek van AFC" ter gelegenheid van ons 50-jarig bestaan in 1945, dat eerst na het einde van de Tweede Wereldoorlog in 1946 uitkwam zien wij Jan op een foto van het 2C elftal gedurende het seizoen 1945 - 1946 met vele uit het verleden bekende voetballers van onze vereniging zoals Adé Kleijn, Luc Nijdam, Ties Gerrits, Bote Geisler en Chris Geluk, de vader van ons huidig bestuurslid Edwin. Jan toonde zich direct al een zeer goed lid van onze vereniging. Hij was tijdens de oorlog werkzaam bij het bevolkingsregister van de gemeente Amsterdam en heeft vele leden van onze club, die voorbe stemd waren om te werk te worden gesteld, kunnen laten verdwijnen op de lijst voor uitzending naar Duitsland. In het boek over de legendarische tafeltenniskampioen en AFC-lid Cor du Buy wordt over deze activiteiten uitvoerig verteld. In de latere jaren speelde Jan in één van de recreatieteams of beter gezegd in een vriendenteam om in het begin van de zestiger jaren te eindigen in het bekende zaterdagelftal, dat speelde op het oude 2e veld van ons com plex aan de Zuidelijke Wandelweg. Hier werd de basis gelegd voor de huidige zaterdagafdeling. In de AFC-Revue, die ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan door ons overleden lid van verdienste Jaap a Cohen werd geschreven speelde Jan en zijn echtgenote Herma belangrijke rollen. Jan werd inmiddels functionaris voor onze club. Zes jaar fungeerde hij als vice-voorzitter in het bestuur. Daarnaast werd hij in 1955 voor een lange reeks van jaren lid van de Commissie Pers Publiciteit. Bovendien was hij vele jaren redacteur van ons clubblad de Schakel. Daarnaast was hij gedurende een aantal seizoenen de vaste grensrechter van ons le elftal en ook nog actief als lid van de Toto/Lottocommissie. Iedere vrijdag gingen de leden van deze commissie langs de sigarenwinkels om de totoformulieren op te halen, vervolgens naar AFC en daar werd dan later op de avond gemusiceerd en gebiljart. Onze Jan achter de piano en ons overleden lid Ben Truyens zingend met een glas voor de mond als een soort microfoon, dat zijn voor ondergetekende prachtige her inneringen. Jan werd dan ook voor het vele verrichte werk voor de AFC in 1967 terecht benoemd tot lid van Verdienste. In de tachtiger 3

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 3