19 oktober 2005 84e j aargang nr. 4 bleken er vele verschillende manieren te zijn om er tegenaan te kij ken. Sommigen zagen een spannende wedstrijd, anderen (met name Uw correspondent) zagen een bijna collectieve off-day van de E4... Het viel wel mee hoor, een gelijkspel. En dan, menig supporter wenst zich dit in de loop van het seizoen (bij Porto nu al), de coach was zoek bij de E14 "...Opeens riep de scheidsrechter ons omdat het tijd was. Alleen, waar was de coach? Gelukkig nam de moeder van Roy de opstelling door met het team en konden we van startwas het bij de rust nog altijd 0-0. En nog steeds geen coach. De vader van Mat- thijs arriveerde gelukkig met de limonade en kon met de jongens nog even de taktiek voor de tweede helft doornemen. Na de rust gingen de stadionlampen aan en maakte iedereen zich op voor een spannende tweede helft. Die verwachting kwam uit: ook na de rust waren er van beide kanten meerdere mooie momenten en goede kansen. Maar dan scoort Buitenveldert vijf minuten voor het einde de 1-0. AFC spant zich nog tot het uiterste in om er een gelijkspel van te maken, maar helaas zit het er ondanks wat mooie solo's niet meer in.... Nog even snel een wijze les van de E12, relativeren, het is maar een spelletje, jarig zijn is ook belangrijk "...Bij rust was het al 2-0 en ondanks de aansluitingstreffer in de eerste minuut na rust kwamen we niet meer op gelijke hoogte. Milo maakte er 2 en Erwin 1. Didier moest op zijn verjaardag 5 x naar het net maar omdat hij ook een traktatie voor iedereen had stonden de gezichten na afloop toch op vrolijk!... De D3 heeft een heel aparte wijze om over teleurstellingen heen te komen, en deze dag resulteerde dat ook in succes na een forse neder laag de week daarvoor, maar ook die wordt verklaard "...Onze ver dediging had het zwaar met (jawel!) de vrouwelijke spits, waarvoor onze jongens terugdeinsden. Naar ik vrees omdat ze anders met hun hoofd in haar boezem zouden belanden. Voor onze kiep was er geen houden aan.... Wat ik echt knap vond van onze 10 en 11 jarigen was dat, wellicht dit keer dan niet technisch hoogstaand, ze wel tot het einde bleven knokken en ik eigenlijk geen hangende koppies heb gezienDat meisje was gewoon vet goed mam', zei mijn zoon na afloop van de wedstrijd.....Het voetballeven verloopt anders dan voorheen. Als er werd verloren bij de F-jes en E-tjes, waren onze jongens ontroostbaar. Dikke tranen werden gehuild en ook vele ouders hadden een heel weekend (en soms wel een hele week) nodig om een verlies te verwerken, de tactiek te analyseren, de opstelling tegen het licht te houden etc. Maar alles went; teleurstelling blijft, evaluaties vinden nog de hele week plaats, maar er is een belangrijk winstpunt, namelijk onze jongens leren omgaan met verliespunten. Uiteraard wordt er gebaald als er wordt verloren, en wordt onderling even flink geklaagd over van alles en nog wat, maar vervolgens gaan ze over tot de orde van de dag, want de stemming binnen dit team zit er vanaf het begin van het seizoen al goed in. Dus er wordt veel plezier gemaakt, variërend van canons zingen onder de douche (ja wel!!), lekker trainen en het hebben over alles wat jongens van deze leeftijd bezig houdt. Natuurlijk willen ze winnen en zijn ze bloedseri eus als een wedstrijd gespeeld moet worden en zo was het afgelopen zaterdag ook... En om je heen kijken en van mensen genieten relativeert ook, de Dl "...Een beetje voetballer heeft tegenwoordig zijn eigen supporters voortkomende uit de vaste kern. Alsof ze een dagje naar het strand gaan zo komen de 3 oma's, Annie, Jopie en Rietje (vraag me niet waarom het er 3 zijn) van Javier het Volendamterrein op. De stoeltjes worden opengeklapt in de zon en voor hen kan de wedstrijd begin nenEn zoals het altijd gaat, het schijnt één of andere wet te zijn, in de laatste minuut wederom die bekende corner tegen en weer komt daar door via allerlei klutstoestanden de tegengoal uit voort. De teleurstelling na afloop is heel moeilijk te verwerken. Met een blos op de wangen, is het de zon of de spanning? worden de stoeltjes inge pakt en terwijl Oma Annie nog even een kam door haar krullen haalt en Oma Jopie een vleugje lippenstift aanbrengt, vraagt Oma Rietje "U gaat toch niet een stukje over ons schrijven hè Ja wel hoor, en zelfs de Schakel gehaald Ook leuk als je iets van de site van de tegenstander kunt plukken zoals bij onze C4 "...Kortom C2 speelde zoals de opleiding van HFC het wil zien; verzorgd en aanvallend voetbal op de helft van de tegenstander. AFC kwam er dan ook geheel niet aan te pas. Ook de AFC leiding en supporters (ja, ja sportiviteit bestaat nog in de voetbal) waren onder de indruk van het technische HFC.....Maar hoe kon het dan dat de C2 met 4-1 verloor? Dat is simpel uit te leggen; eigenlijk gebeurde alles in de laatste 15 minuten. Met een stand van 2-1 (mooi punt van Jasper) was er nog van alles moge lijk. Echter een sterk spelende AFC keeper en het fysieke overwicht van hun veldspelers was voor een aantal, inmiddels vermoeide, HFC'ers teveel... En via twee zulke oude clubs kom je vanzelf op wat geschiedenisles bij de C2 "...Een ferme kogel, mannen hij zitVreemde zin? Hij is wel oud en hoort bij het clublied van D.O.S.S. En wat is DOSS? Dat is de D uit DCG, die samen met de C van Constantius en de de G van "Gezellen Vier"de letters van onze tegenstanders van vandaag vormen. En dat zijn drie clubs uit de jaren twintig van de vorige eeuw, dus historie genoeg. Was toch al terugkijken vanochtend. Een AFC vader die melancholisch mijmerde over zijn jeugdjaren bij DCG en spelers die tegen oud teamgenoten speelden. Je zou bijna vergeten dat er wel gewonnen moest worden. Of de wedstrijd vanwege het vertoonde spel de geschiedenisboeken ingaat, ik betwijfel het. Maar na het mooie spel tegen Haarlem ging het nu ook om de punten. In een competitie waar iedereen van iedereen kan winnen is winst ook meteen stijgen op de ranglijst... Bij de B2 komen we inzicht tegen "...Het begin van de tweede helft leverde hetzelfde spelbeeld op. Na een minuut of tien speelde links half Sander de bal in de voeten van linkerspits Michaelvan een meter of acht buiten de zestien wist hij de keeper te passeren met een prachtige boogbal in de verre hoek. Technisch coördinator Henny Schipper zei vlak daarvoor nog: 'Wie nu scoort, wint de wed strijd!'... Zowel supporters als spelers van de BI hadden het zwaar, maar kwa men met winst thuis "...Een van deze combinaties mondde uit in een corner die door Mustafa met ijzeren wil in het doel van Excelsior belandde; 0-1. Alom vreugde en gespring aan de kant van de AFC aanhang, die inmiddels door de hartelijke Excelsior aanhang was getrakteerd op een glaasje "Neue Wein", dus dat springen ging hen goed af....Poe, Poe, waren de woorden aan de AFC aanhang kant, waar menig oogje een ietwat waterige indruk gaf...beetje voor vreugde?...of beetje "Neue Wein"....? De AFC spelers worden dan plotseling op een bijzonder nare manier nog meer op de proef ge steld. Bij een volgende afgestoten aanval van Excelsior komt Dennis ongelukkig terecht en ligt kermend van pijn op de grond en moet per brancard van het veld gebracht worden... Tsja en dit willen we niet lezen natuurlijk B3 Blijven schrijven "...De wedstrijd van vorig week tegen Buitenboys BI was niet om over naar huis te schrijven, dus schreef ik ook maar geen verslag. Om na zo'n verlies de draad weer op te pakken is een lastige mentale taak voor de jongens, maar blijkbaar hebben een paar besprekingen en trainingen er voor gezorgd dat de jongens deze week weer op en top gemotiveerd waren... Kijk, dit is de spirit bij de Al, van de verslaggever dan. De spelers moesten (door de marathon geïnspireerd flink worden "bedreigd" "...Maar je pakt uiteindelijk drie punten en dat zie je terug in de standen en praat achteraf niemand meer over hoe het een en ander tot stand is gekomen. Maar dat doe ik dus wel want anders wordt het verslag wel heel erg kort. Je mocht verwachten dat de ploeg furieus van start zou gaan. Waarom?? Er was de spelers in het vooruitzicht gesteld dat bij puntenverlies de gehele komende week er geen bal op het trainingsveld zou komen, en dat de heren alleen maar een soort van atletiek training voorgeschoteld zouden krijgen. Nou weet ik uit ervaring dat je een voetballer niet beter kunt "raken" door hem een week lang alleen maar te laten lopen, of andere kunstjes te laten doen waar hij het nut totaal niet van inziet buiten het opdoen misschien van wat conditie. Nee, een week trainen zonder het belangrijkste onderdeel van de edele voetbalsport is niet iets wat waar je naar uitkijkt...". Laten we hopen dat het weer zo mooi blijft. Want niemand van ons wil die bal missen toch Of de leuke verslagjes Frank de Munnik Naschrift redactie: maandag om 12.00 uur hadden al liefst 32 jeugd- teams een verslag van het afgelopen weekend op hun site geplaatst. De werkwijze is heel eenvoudig. Vraag even een wachtwoord bij de webmaster aan en je kunt meteen beginnen. 19

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 19