fel Van achter de fluit r f 1 september 2005 84e jaargang nr. 2 stander. De aansluitingstreffer kwam via de rechterkant waar Wessel de bal naar Kai schoof die met een mooie lob de keeper - en niet de kleinste die we ooit gezien hebben - verschalkte. Denk je dat je er weer helemaal bent, valt toch weer - een beetje ongelukkig - de twee de goal voor Hoofddorp. Maar weer wist Kai nog voor rust, dit keer op aangeven van Camiel, AFC op gelijke hoogte te brengen. En met een gelijke stand de rust in, twee keer teruggekomen en een aardig veldspel was de stemming langs de kant eigenlijk wel ontspannen bij de AFC schare..." Worden we weieens verward met een andere club uit Amsterdam zo blijkt bij de Fl, ik zou echter niet willen ruilen...: "...Bij aankomst dacht het aanwezige publiek dat AFC Ajax op bezoek kwam en dus was het even slikken toen ze beseften dat het om AFC Amsterdam ging....Ondanks de warmte (30 graden) had de Fl zin om te spelen en wilde het laten ziet dat het andere AFC uit Amsterdam ook goed kan voetballen. Aan dat laatste ontbrak het niet maar tegen teams als ARC Fl is dat alleen niet genoeg. Zo bleek al snel in de wedstrijd dat de grote rood-zwarte jongens (wat eten ze daar toch?) feller waren en niet van plan waren om van die ukkies in die mooie witte tenues te verliezen. AFC was aan de bal veel beter en wilde graag goed de bal laten rondgaan maar bij balverlies waren we te lief en achterin zat het slot er vandaag niet zo goed op. Natuurlijk kan het eens gebeuren maar het is jammer om helemaal uit Amsterdam te rijden en je te makkelijk in duels te laten wegzetten. De le helft had ARC twee corners en verder geen doelkansen.... Denken we soms (foei) toch weer dat we van de scheidsrechter ver liezen zoals bij de Al "...Ook AFC had ook enige kleine mogelijk- heidjes maar het gevaar kwam toch wel bij Stormvogels vandaan. Helaas voor ons wisten zij vlak voor rust altijd een psychologisch belangrijk moment volgens kennersjde 1-0 te scoren. Na rust wat kleine omzettingen om op die wijze toch te proberen wat meer druk te kunnen zetten op de verdediging van Stormvogels, maar helaas ble ven zij de wedstrijd controleren en raakte hun sterke verdedigings centrum niet in de war van de druk van AFC. Wie wel in de war raakte was de scheidsrechter die de gelijkmaker (na overigens een prima aanval) van AFC afkeurde omdat hij als enige een buitenspel situatie had waargenomen. Heel knap van zo'n man, maar een giga domper voor ons, omdat de wedstrijd toch een ander gezicht had gekregen op dat moment. De domper werd nog groter toen we een strafschop tegen kregen, maar gelukkig werd deze prima gestopt door Stefan. Dit gaf de ploeg toch weer wat extra energie, maar helaas was het toch Stormvogels die via een snelle uitbraak de genadeklap uitdeelde... En bij de BI: "...In een uiterste poging om in ieder geval 1 punt thuis te houden, speelde AFC de laatste minuten van de wedstrijd 1 op 1 achterin en werden Dennis en Thomas naar voren gedirigeerd om onze aanval te ondersteunen. Uiteraard bezorgde deze taktiek FC Zwolle ruimte voor de counter. Dit gebeurde dan uiteindelijk ook en door een uiterste poging van onze keeper, Elo, om een derde doelpunt te voorkomen, ging de uitgebroken speler van FC Zwolle naar de grond: de scheidsrechter wees resoluut naar de stip, strafschop. Deze kans werd gelukkig niet benut en de stand bleef 1-2. Helaas voor AFC, dat eigenlijk gezien het hele wedstrijdverloop, een puntje had verdiend, floot de scheidsrechter na de spelhervatting onmiddellijk af, zonder rekening te houden met enige extra minuten speeltijd onstaan door oponthoud tijdens deze helft. Dat werd AFC dus niet gegund en kon FC Zwolle de drie punten naar huis nemen. De teleurstelling was groot bij onze spelers, maar kop op, en op naar de volgende wed strijd... Maar succesjes waren er ook als bij de C3. Nou ja, dit was een mak kie. Verbazingwekkend hoeveel clubs inschrijven voor de beker maar dan niet komen opdagen. En in dit geval nog wel bij een thuiswed strijd "...Papieren overwinning. Betekent dat we met drie teams in de poule en nu twee overwinningen dus al door zijn in de beker. Wel jammer van Diemen, zo ken ik de club niet. Ons allemaal laten komen en er dan zelf niet zijn. We hadden zelfs een KNVB scheids gekregen. Dus met hem het formulier ingevuld. Krijgen ze een boete en verlies. Nou gun ik dat niemand, maar dat hadden ze vrijdag met één tele foontje kunnen voorkomen zeg. Maar goed. Leuk dat jullie met de paar Diemen spelers toch even lekker hebben getraind. Die rood harige dame was trouwens niet de slechtste. Zit ook in KNVB team hoor!...En de C4 wist in een eerste wedstrijd al een Cl te verslaan. Kijk dat is echt succes En dus een mooie afsluiting "...Een heel rommelige eerste helft. Qua team klopte er niet veel van. Wel werd er heel goed verdedigd, maar elke bal naar voren kwam net zo hard weer terug. Maar jullie bleven wel overeind. En met geluk op voor sprong. Nou geluk, dat dwing je af of zoals Cruyff al zei"as je nooit schiet ken je ook niet skoren...Tymen deed het wel en Stef kon het afmaken. Blijkbaar heeft Rob jullie in de rust flink aangepakt want daarna ging het stukken beter. Ach er kan nog meer. Maar nu was er samenspel, combinaties naar voren en rolden jullie ze eigenlijk vrij vlot op. En dat ene tegendoelpuntje was een vergissing. Maar die zijn te voorkomen. Op training. Meer automatismen en van elkaar weten wat iemand wel of niet goed kan. En dan is het leuk team met vooruit zichten hoor Hoewel over training, had RKDES al 4 weken gedaan hè, ha, ha Dit was de oogst. De jongens zijn klaar voor het seizoen. Nu de scri benten nog. Dus (groot)ouders, ooms, tantes, leiders...of wie dan ook. Ook even warmdraaien want het is altijd vreselijk leuk om te lezen. Op de site natuurlijk, en hier Frank de Munnik Nieuwe korte column om iets meer duidelijk te maken. Elk week komt er wel wat voorbij dat een aanknopingspunt biedt. Nu als eerste voorzet voor het nieuwe seizoen. Ga eens naar de KNVB site en download de spelregels. Het is opvallend hoe slecht die vaak worden gekend, terwijl het spelers niet weerhoudt van juist dan leveren van commentaar. Elke week roept er wel iemand "Hé scheids, twee man...!". Ja, we zijn niet blind hoor. Tien man mag ook zolang er maar geen overtre ding wordt gemaakt. Lijkt me niet slim overigns, Cruyff zou zeggen "Lekker, staan er 9 anderen vrij...". Een keeper die een vinger op de bal heeft mag niet meer worden aangevallen. "Maar hij had 'm niet klem...". Klopt, maar zo zijn de regels nu. Zo zijn er ook instructies voor scheidsrechters van de KNVB die niet in de spelregels staan. Dat heeft ook te maken met het niveau. Ieder een ziet op tv de scheids bij een corner op de 16 gaan staan. Is ook heel prettig, maar dat mag alleen als je neutrale grensrechters hebt. Uit een comer komt nog weieens een scrimmage met de vraag was de bal over de lijn. Dat moet je dan zelf kunnen constateren...De club- grensrechter is er alleen voor ballen die over zij-of achterlijn gaan, en buitenspel. Overtredingen doet de scheidsrechter zelf. Dus bij een corner staat de scheids links van het doel vanuit het midden gezien. Zo kan hij ook weer snel in z'n diagonaal gaan lopen. Ander voor schrift wat nog wel commentaar oplevert. Je kunt niet elke uit- of achterbal goed zien. Bij twijfel: bal naar de verdedigende partij. Altijd goed voor opmerkingen terwijl het zo simpel is en in een hele wed strijd twee kanten opwerkt hoor... Overigens over commentaar: het heeft zo weinig zin. Er is geen scheidsrechter die op basis daarvan een beslissing zal veranderen. Dan ben je je authoriteit kwijt en die is wel nodig anders wordt het chaos. Natuurlijk hebben we begrip voor iemand die in het vuur van het spel, de bal kwijtrakend, roept "Hé, scheids, fluit dan...". Dat hoort erbij en hoor je gewoon niet. Zolang het maar niet over ras, geloof of ziektes gaat. Scheidsrechters schijnen ook mensen te zijn. En dus maken ze fouten. Maar je komt nooit terug op een eenmaal genomen beslissing, dan wek je twijfel. Nou niet helemaal waar. Zelf ook gedaan: te snel voor buitenspel gefloten, ergens links bleek nog een verdediger te lopen...en het spel hervat met een hoogtebal, want op andere manier kan niet. Had ik niet zelf bedacht, zat in mijn herinnering dat Lau van Ravens dat in de jaren '70 bij Feyenoord- Ajax deed. En het is me altijd bij gebleven omdat ik dat een sterk gebaar vond. En realiseer je dat jullie meer ballen fout schieten dan wij verkeerde beslissingen nemen. Leveren wij commentaar...? Belangrijkste is toch dat we samen een gezellige middag of ochtend hebben met je hobby. En om mezelf nu even te relativeren. Ik neem aan dat het inmiddels wel vernietigd is, maar anders zou er bij de KNVB nog een flink dossier liggen uit de jaren '70/'80 van mezelf. Met straffen voor vooral, je raadt het al,.... praten! Frank de Munnik 16

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 16