Medische commissie Cricket Ons Eerste 20 april 2005 83e jaargang nr. 13 en dergelijke artikelen meer. Henny zou met Jaap Jansen aardappelen en tarwe uit Noord Holland gaan halen en dit was gedekt door een vervoerbewijs. Toen er dus in de avond van 18 december 1944 gebeld was en hij een bekende stem hoorde dacht hij natuurlijk wij gaan morgenochtend vroeg weg, want hij zei nog tegen zijn familie toen hij naar de deur ging: "Het is in orde". Deze Jaap Jansen is een van de vier, die gelijk met Henny gefusilleerd werd. Ik spreek de hoop uit, dat ook de gene ratie van na de Tweede Wereldoorlog op 4 mei a.s. even stilstaat bij deze zwarte periode uit onze geschiedenis. Johan de Bie Nieuw voor A.F.C. is dat u met de medische commissie kunt communiceren, www.wim.crouwel xs4all.nl Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 Zoals velen van jullie weten heeft AFC, de gezelligste voetbalclub van Nederland, nog een dochtervereniging die aan cricket doet. Cricket is dat spel waar je de bal zo hard mogelijk met een slaghout (bat) moet wegslaan en tegelijkertijd moet oppassen dat de bal niet tegen de door jouw verdedigde paaltjes (wicket) komt. In Nederland is het niet zo een bekend spel, maar in het buitenland wel. Er zijn daar cricketstadions waar meer dan 100.000 mensen kunnen zitten om naar een wedstrijd te kijken. Het is en stuk moeilijker dan je zou denken. Wil jij dit spel ook eens proberen? Dat kan. Op ACC, de gezelligste cricketclub van Nederland. Dit is een open uitnodiging aan alle jeugdspelers van AFC, vanaf 6 jaar, die nog niet op de middelbare school zitten, om eens geheel vrijblijvend kennis te komen maken met cricket. Je bent vanaf 1 mei op elke donderdagavond om 18.00 uur welkom op onze velden op het Loopveld. Dan spelen we onder leiding van Hans Dukker en Pieter Sandberg een spelletje dat heet Tip en Run. De naam zegt het al, raak de bal met je bat (tip) en je moet rennen (run) om een punt te scoren. Alle grote cricketers in binnen en buitenland zijn met tip en runnen met dit prachtige spel begonnen. Je eigen persoonlijke score wordt bijgehouden en wekelijks kan je zien of jij bovenaan staat of dat je er nog flink aan moet trekken. Je hoeft je over lidmaatschap geen zorgen te maken. Je kumt zo vaak meedoen als je wilt en als je het niet leuk vindt kom je gewoon niet meer. Pas als je beslist dat je het echt leuk vindt betaal je een beschei den contributie van Euro 35,=. Na afloop is er vaak, tegen een zeer geringe vergoeding, een maaltijd beschikbaar. Ook voor ouders is het een gezellige avond. Genieten van de enthou siaste kinderen en hun prestaties. Zonnetje en drankje erbij, kletsen met, vaak verrassend leuke, collega ouders en voor je het weet ben je hooked aan ACC en cricket We zien jullie graag op donderdagavond om 18.00 uur. Vanaf 5 mei tot en met de laatste donderdag in augustus. Hans Dukker tel:020 6460227 Pieter Sandberg 020 4417215; e-mail: p.j.sandberg@planet.nl 3 april AFC - Tonegido/HgsBluf 1 - 2 Mijn voorbereiding op de wedstrijd was alles behalve goed. 's Och tends werken in de RAI op de huishoudbeurs om net op tijd achter het doel van Tonegido/HB te schuiven. Veel moeite kostte dat niet want slechts een paar handjes vol toeschouwers hadden de moeite genomen om in het mooie lenteweer naar Sportpark Goed Genoeg te komen. Ondertussen aan de telefoon met Radio Amsterdam, de radiozender die het Amsterdamse amateurvoetbal op de voet volgt via verslag gevers van de clubs zelf. Ze konden hun vaste AFC verslaggever niet bereiken of ik vanmiddag het verslag zou willen geven. Intussen speelden we al in de 15e minuut en Tonegido had één grote kans gehad die door keeper Edwin van Holten tot hoekschop werd gewerkt. AFC legde tot die tijd aardig voetbal op de mat en creëerde een aantal mooie kansen, maar wist het net niet te vinden. De wil lijkt er wel te zijn, maar de scherpte is er vanaf. Radio Amsterdam aan de lijn: "Stand nog steeds nul nul, maar over en weer kansen met de beste mogelijkheden voor AFC". Vraag: "Is het in Buitenveldert een zonnig lentemiddag drentelwedstrijdje of gaat AFC voor de punten om nog iets van het seizoen te maken "Ik hoop en reken voor de toeschouwers op het laatste, maar er staat niet veel meer op het spel anders dan een theoretische tweede plaats en de eer van een derde plek die mogelijk recht geeft op een periodetitel aan het einde van het seizoen." De lijn is nog niet verbroken of Tonegido scoort 0-1. Een diepte pass op de spits van Tonegido lijkt te worden onderschept door Joes Blak- born, maar die wordt (te?) stevig opzij gezet door dezelfde speler, die vervolgens alleen op Edwin van Holten af mag en hem kansloos laat met een hard schot in de linkerhoek. De scheidsrechter wijst naar de middenstip ondanks protest van AFC. Mouwen opstropen en voor de gelijkmaker gaanAls Radio Amsterdam weer belt vlak voor de rust moet ik tot mijn spijt de luisteraars melden dat zij gelijk hebben gekregen door niet naar Goed Genoeg te komen. De wedstrijd is geen echte wedstrijd. Heel veel foute passes, ongeconcentreerdheid en geen felheid in de duels. De toeschouwers verlangen naar de rust om een biertje of broodje kroket te kopen. Dezelfde elftallen betreden na rust het veld en met de spelers ook het zelfde spel. Gelukkig hebben de reservespelers van Tonegido, met hun vrouwelijke aanhang, een plekje achter hun eigen doelman gevonden, zodat de vaste AFC-aanhangers af en toe hun blik kunnen verleggen. Het duurt tot halverwege de tweede helft voordat AFC werkelijk gevaarlijk wordt. De net ingevallen Lex Oosterling loopt goed door op een stuiterende terugspeelbal die de keeper met zijn borst probeert te controleren. Lex weet de bal af te pakken en breed te leggen op de ingekomen Bobby Gehring die de bal, gehinderd door een verdediger, over de doellijn werkt (1-1). Na dit doelpunt ontstaat een kortstondige opleving van AFC en lijkt Tonegido "klaar voor de slachtbank". AFC heeft het betere spel, maar drukt niet door. In de slotfase, officieel zelfs in de 91e minuut, stormt Bobby Gehring richting het doel van Tonegido. Net over de middenlijn wil hij breed spelen op de ingevallen Ulli Landvreugd, maar speelt de bal in de voeten van een Tonegido middenvelder. Die aarzelt niet en passt meteen diep op de snelle rechtsbuiten. De voorzet is op maat en wordt netjes afgerond (1-2). Een counter uit het boekje en AFC staat voor de derde week op rij met nul punten. Gelukkig heeft Radio 6

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6