4 mei herdenking 20 april 2005 83e jaargang nr. 13 Nederland. Namens de AFC alle hulde aan trainer, leider Benno Nihom en spelers en veel succes gewenst. Op zondag 17 april jl. behaalde de FC. Hilversum het kampioen schap in de eerste klasse A, en de vereniging WSB uit Noord- wijkerhout het kampioenschap in de eerste klasse B. Beide vereni gingen zullen in het seizoen 2005-2006 onze tegenstanders zijn in de Hoofdklasse A. Namens de AFC aan beide kampioenen onze welge meende gelukwensen. Op zondag 3 april j.l. werden de Junioren C 2 door een overwinning kampioen en promoveren daardoor naar de landelijke 3e klasse voor C-junioren. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan trainer/coach Bep Thomas, teammanager en alle spelers van dit kampioenselftal. Frank de Munnik en Thea Verhoeven, beiden betrokken bij het belangrijke jeugdgebeuren in onze vereniging, ontvingen naar aanlei ding van het bezoek van jeugdige Schotse voetballers uit Glasgow aan AFC, een lovende en dankbare mail. In deze mail wordt onze jeugdcommissie lof toegezwaaid over de ontvangst en de organisatie, en dat wilde ik u toch even laten weten. Zie voor nadere gegevens de AFC website. De Junior Board was ter gelegenheid van AFC 110 jaar ook weer actief. Op zaterdag 26 maart jl. werd er voor de spelers van de World Cup, de Champions League, de E en F - pupillen een evenement gehouden met de titel Paaseierentoernooi. Op zaterdag 9 april jl. werd de Double Mixed III in samenwerking met de jeugdcommissie van hockeyclub Amsterdam gehouden, voor welk evenement veel belangstelling was. Voor beide evenementen verwijs ik voor een uitgebreide informatie naar de AFC website. Namens de AFC onze welgemeende dank gebracht aan het bestuur van de Junior Board. Van 14 t/m 16 mei a.s. zal op de velden van de FC Blauw Wit - Amsterdam het Copa Amsterdam Toernooi worden gehouden voor jongsenioren. Onze leden Vincent de Groot, Edmond Sno en Jordi Nielen zijn uitgenodigd om mee te spelen in het elftal van AT 5- United. Andere deelnemers zijn Ajax, Barcelona, Anderlecht, Spartak Praag, Panathinaikos, Glasgow Rangers en het Braziliaanse Cruzeiro. Namens de AFC wensen wij onze geselecteerde spelers voor dit toernooi veel succes. Vrijdag 15 april jl. vond op Goed Genoeg het AFC 110 - Dance Event plaats. Volgens ontvangen informatie viel de opkomst iets tegen, maar was het voor de circa 150 aanwezigen een geweldige avond met disco, live music en een mysterieuze verrassing overge vlogen uit het buitenland. Namens de AFC onze dank aan bestuurslid Nicolaas van Ommeren met zijn medewerkers Rogier de Boer, Michel de Hond, Rob Lobatto en Joris de Wijs. In de zondagseditie van de Telegraaf was een uitgebreide recensie van de hand van culinair journalist Ton de Zeeuw opgenomen over het Italiaans Restaurant Bellini in Buitenveldert. Eigenaar van dit restaurant is ons lid Nino Trioio en vele leden van onze AFC eten vaak in dit restaurant. Onder de kop van Onverwacht Puur Italiaans in Buitenveldert en Sicilië en Belcanto in Amsterdams Bellini wordt in een artikel met foto van Nino, dit restaurant zeer geprezen. Beste lezers u weet dus waar u voor Italiaans eten terecht kunt. Ons lid van verdienste Roy van Dijk was afgelopen maandag aan wezig bij de opening van het nieuwe verblijf in Hoofddorp van de mondiale spelersvakbond FIFPro, welke opening werd verricht door Michel Platini. Onder de vele gasten ook Eusebio, Emilio Butragueno en Terry Venables. Onze oud-eerste elftalspeler Theo van Seggelen, nu nog voorzitter van de VVCS is benoemd tot general secretary van de FIFPro, waarmede wij hem van harte gelukwensen. Roy vertelde mij, dat Michel Platini uitgebreid de foto's bekeek van het AFC - Honderjarenboek. Het leek mij leuk om u over deze bijeenkomst te informeren. Erelid Cor Kerker hoopt op 13 mei a.s. zijn 89e verjaardag te vieren. Cor is samen met zijn AFC-vriend Wil Brommelcamp (ook al 83 jaren jong) altijd aanwezig bij de thuiswedstrijden van ons le elftal en een vaste bezoeker van het Herenjaardiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Zilveren Ploeglid Ab Springer viert op 15 mei zijn 70e verjaardag. Ab is bij onze club zeer actief als scheidsrechter bij de wedstrijden van de lagere senioren en de jeugd. Daarnaast speelt hij nog steeds bij de Veteranen 2 op de zaterdagmiddag. Ab vertelde mij, dat het de bedoeling is om met het zelf voetballen te gaan stoppen, maar wel beschikbaar blijft voor het leiden van wedstrijden. Ook hij is een vaste supporter bij de thuiswedstrijden van ons vlaggenschip en daar naast een trouw bezoeker van Herenj aardiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Sylvia nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Willem de Jong (21/4) - Bas Rachman (21/4) - Kees Gehring (24/4) - Brennus van der Klaauw (24/4) - Jan de Boer (26/4) - Co Onsman (26/4) - Jaap Wildschut (27/4) - Dennis Bijlsma (30/4) - Karei Baarschers (30/4) - Pim Adriaansz (2/5) - Dennis de Wit (4/5) Rein Minor (5/5) - Freek van Doesburg (6/5 - 84 jaar) - Ronald Gans (9/5) - Piet van Ruyven (10/5 - 86 jaar) -Ron Susan (10/5) - Jeroen Walker (10/5) - Cor Kerker (13/5 - 89 jaar) - Benno Honsd- recht (13/5) - Peter van der Heydt (13/5) - Ab Springer (15/5 - 70 jaar) - Wouter Amesz (15/5) - Karei van Stuyvenberg 18/5). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Via mijn goede vriend Max de Bruin Sr., AFC-Ridder, (ruim 62 jaar lid van AFC) en Erevoorzitter van onze dochtervereniging de ACC (Amsterdamsche Cricket Club), bereikte mij informatie over een voorval uit de 2e Wereldoorlog. Nu wij als Nederlanders weer gaan herdenken dat wij 60 jaar geleden bevrijd werden leek het mij juist u van deze tragische gebeurtenis uit die oorlogsjaren op de hoogte te stellen. In de Kleefstra Almanak, waarin alle cijfers van het cric ketseizoen 2004 staan, is dit jaar ook aandacht besteed aan cricket in de Tweede Wereldoorlog. Belicht wordt hoe de clubs beperkt werden in hun speelactiviteiten en welk leed clubmensen werd aangedaan. Veelal wordt geciteerd uit club jubileumboeken en zo ook uit het 25- jaren boek, dat in 1946 verscheen bij het 25 jarig jubileum van de ACC. Er wordt herinnerd aan het verlies van de goede ACC-cricketer Henny Immig (ook lid van AFC). In een brief van broer Jo Immig d.d. 5 februari 1945 wordt deze tragische gebeurtenis aldus weergegeven. Op 18 december 1944 werd er in de avond om 10.00 uur gebeld in huize Immig. Moeder Immig deed open en vroeg wie daar was. Er werd geantwoord: "Zegt u maar dat ik van Jaap kom". Henny trekt zijn colbert aan en gaat op zijn pantoffels naar beneden. We horen gestommel en roepen ("Eraus") en afgelopen is de gehele geschiede nis. Na twee dagen van het kastje naar de muur gestuurd te zijn ver nam de familie, dat hij op de Weteringschans in de strafgevangenis zat. Op 30 december 1944 is in Hoorn een SD-man neergeschoten en als represaille is Henny daarna met 4 andere Amsterdammers voor de kerk in Hoorn op 4 januari 1945 standrechtelijk doodgeschoten. Henny speelde in de zomer van 1944 cricket bij ACC en vermeld wordt, dat hij minder geconcentreerd speelde en niemand toen heeft kunnen vermoeden, dat grotere dingen zijn gedachten in beslag namen. Nu zal men denken: wie is die Jaap. Henny Immig was met een zekere Jaap Jansen in contact gekomen. Deze Jansen was eigenaar van een vijftal zuurwagens en verkocht hierop pannenkoeken en appelbollen

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 5