T otaalgroepsfoto Van Harte Volgende Schakel AFC's "Bie"- zonderheden Zaterdag 4 juni om 09.00 uur Met behulp van een hoogwerker zal op het kunstgrasveld een Totaal groepsfoto met alle circa 1750 huidige leden en donateurs van AFC (allen op de foto duidelijk herkenbaar!) worden genomen. Deze foto wordt in de Persmap seizoen 2005-2006 opgenomen en op posterformaat aan alle leden als herinnering aan AFC 1895-2005 worden aangeboden. Zeer dringend verzoek: Iedereen van hééél klein tot heel groot of oud wordt geacht aanwezig te zijn!!! Geboren op 9 april 2005 Alphons Henri Roemer zoon van Femke Geris en Alphons Peters. Namens de AFC onze hartelijke felicitaties aan de trotse ouders. De volgende Schakel zal op woensdag 11 mei verschijnen, dus over 3 weken. In mijn vorige column vertelde ik u al, dat ons Veteraneneiftal door een 2-1 overwinning op de Kon.HFC kampioen was geworden. Op zaterdag 2 april jl. werd dit feit feestelijk gevierd in het clubhuis van de Amsterdam Old Course. Ondergetekende had het genoegen om voor deze feestelijke bijeenkomst te worden uitgenodigd. Karei van Osch, voorzitter van de Veteranencommissie, opende de avond en sprak over de successen van het elftal in de afgelopen jaren. Rob Dukker en broer Hans Dukker zongen beiden een lied met betrek king op het behaalde kampioenschap. Daarnaast verzorgde Karei, met zijn muzikale capaciteiten op het keyboard, de muziek. Alles bij elkaar genomen was het een zeer aangename avond. Ons lid Frank de Munnik was zondag 3 april jl. scheidsrechter bij de thuiswedstrijd van zondag 6 tegen het 3e elftal van NAS uit Zwanen burg. Voorafgaande aan deze wedstrijd kwam de aanvoerder van NAS naar de kleedkamer van scheidsrechter Frank met de mede deling, dat zij van huis uit een katholieke club waren en op deze zondag al de elftallen een minuut stilte hielden in verband met het overlijden van de Paus. Vanzelfsprekend ging Frank hiermede namens onze vereniging akkoord. Dus stonden onze spelers van het 6e elftal in het zonnetje een minuutje stil. (letterlijk dan!). Nel van der Jagt, echtgenote van ons lid van verdienste Henk heeft gelukkig het ziekenhuis weer verlaten en is weer thuis. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen haar een spoedig alge meen herstel en graag tot ziens op Goed Genoeg. Op 6 april jl. werd via een persbericht, en ook op onze website, de benoeming bekend gemaakt van John Kila, die in het nieuwe seizoen 2005-2006 als trainer van onze A-selectie gaat optreden. In zijn reac tie zei hij ook de nodige aandacht te willen gaan geven aan de jongere spelers en dit in samenwerking met de trainers van de Senioren 2 en de Junioren A 1 Wessel Colijn en Pim van de Meent. Het was dan ook prettig te ervaren, dat ik hem bij de uitwedstrijd van ons 2e elftal tegen de Koninklijke HFC op 10 april jl. (gewonnen met 2-1) al mocht ontmoeten. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel 20 april 2005 83e jaargang nr. 13 leest u uitgebreide informatie over zijn benoeming. Namens de AFC onze dank voor de vele besprekingen met betrekking tot de benoe ming van een nieuwe trainer aan bestuurslid Kees Gehring en de Elftalcommissie A bestaande uit Henk Bijlsma, Henny Kottmann, Johan Dol en toekomstig elftalcommissielid Daniël van Meer. In de sportbijlage van het dagblad Het Parool d.d. 30 maart jl. was van de hand van Jorrit Smink al een artikel opgenomen over de mogelijke komst van John Kila (in het artikel genoemd "de Kam- pioenenmaker") en verklaarde Kees Gehring dat John hoog op het verlanglijstje van onze vereniging stond. Namens de AFC onze gelukwensen aan het adres van John en veel succes gewenst. Maandag 11 april jl. vond er weer een speciale bijeenkomst plaats van de Sociëteit Olympisch Stadion (voorzitter ons lid Jan van Galen en verder als bestuursleden onze AFC-leden Hans de Bie, Frans Ris en Chris Schroder). Tijdens deze avond werd het boek "Een goed stel", geschreven door de journalist Paul van Liempt gepresenteerd, een boek dat gaat over voetbalcommentatoren. Uiter aard waren er onder de speciale gasten weer een aantal AFC-ers te weten Jack van Gelder en Hugo Walker. Voor de aanwezige voet balliefhebbers was deze avond een unieke gelegenheid om nader kennis te maken met het bijzondere beroep van voetbalcommentator voor radio en televisie. De pupillen D 1 met trainer/coach Pim van de Meent en teammana ger Frank de Munnik heeft een uitstekend seizoen. Met als tegen standers jeugdteams van BVO's wordt een plaats in het linkerrijtje ingenomen. Zaterdag 9 april jl. werd de wedstrijd tegen de kampioen AZ slechts met 2-1 verloren. Tijdens deze wedstrijd werden er door het Jeugdjournaal opnamen gemaakt, die dezelfde avond werden uitgezonden, als voorbeeld van uitstekend jeugdvoetbal. Op zondag 24 april a.s. wordt het cricketseizoen bij onze dochter vereniging de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) geopend met een onderlinge wedstrijd voor alle leden. Namens de AFC wensen wij de cricketers een goede start en een succesvol seizoen 2005 voor alle elftallen en in het bijzonder voor het eerste team. Zilveren Ploeglid en ex-bestuurslid Jacques Parson verbleef in Athene in het ziekenhuis voor het ondergaan van een medische behandeling. Jacques is met zijn bedrijf Kappé International een van de AFC-Vriendelijke bedrijven van het eerste uur. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen hem een spoedig herstel. Onze verzorgster van het 2e elftal op de zondag Cynthia Visser slaagde recent voor het diploma fysiotherapeut. Namens de AFC onze oprechte gelukwensen met dit fraaie resultaat en veel succes gewenst. Woensdag 4 mei a.s. zal in verband met de Nationale Herdenking om 18.00 uur weer onze jaarlijkse bijeenkomst plaatsvinden. Onder de Bestuursmededelingen in deze uitgave van de Schakel vindt u nadere informatie. Op zaterdag 9 april jl. werd Zaterdag 3 door een 3-0 overwinning op CSW 3 uit Wilnis kampioen in de Reserve 3e klasse. Tijdens deze wedstrijd werden er door het meespelen van Marco van Basten, Ruud Gullit, Stanley Menzo, John van het Schip en Aron Winter opnamen gemaakt door Radio-TV Noord Holland, welke op 10 en 11 april jl. werden uitgezonden. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan aanvoerder Fred ten Nijenhuis en zijn spelers van dit kampioenselftal. De opname is nog steeds te zien bij onze website onder 'laatste nieuws'. Kijk even als u de uitzending gemist heeft. Op dezelfde middag werden onze Junioren A 1 door een 1-0 over winning op Emmen plaatsvervangend periodekampioen in de landelijke le klasse. Door een opmerkelijke reeks successen achter elkaar (5 overwinningen en 1 gelijkspel) onder trainer/coach Pim van de Meent spelen wij aan het einde van de competitie mee voor eventuele promotie naar de hoogste klasse voor de Junioren Al in 4

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 4