AFCoryfee: Edwin Geluk! Ooit geprobeerd om op een zondagmiddag bij een thuiswedstrijd van het Eerste met een contributieachterstand de poort van AFC door te komen? Gaat niet zo makkelijk hè. Als hij er staat, dan word je direct door hem aangesproken. Dacht je dat (vroeger) een tegenstander zo makkelijk langs hem kwam. Ik dacht van niet. Er is maar één man binnen AFC die aan bovenstaande omschrijving voldoet: Edwin Geluk! Vraag: Van jarenlang middenvelder dan wel laatste man naar de rol van tweede penningmeester. Hoe komt dat? Antwoord: Vraag ik me ook af. Maar ik ben wel een Pietje Precies, recht door zee, niet zeuren gewoon contributie betalen. Zonder aan zien des persoon spreek ik iemand gewoon aan. Zo was ik op het veld ook. Vraag: Maar had je dan enige kennis van zaken? Antwoord: Ben je gek. Ik had ervaring opgedaan als penningmeester van ATC, maar verder echt niet. Ik heb ooit een prijsvraag voor ATC uitgeschreven. Wie mijn cijfer op school voor boekhouden wist, hoefde een jaar geen contributie te betalen. Niemand die het wist. Ik kreeg van iedereen een voldoende, maar ik had mooi nooit hoger dan een drie gehad! Vraag: Ambitie om eerste penningmeester te worden, om Bob Nese- ker op te volgen? Antwoord: Moet er niet aan denken. Ik heb nog steeds moeite met wat Bob allemaal doet, al die balansen, vraag me af of ik dat allemaal wel begrijp. Vraag: Stel dat er een betaalde administrateur bij AFC in dienst komt en jouw taak overneemt. Hoe zou je dan reageren? Antwoord: Prima, heb ik zelf ook al in het Bestuur voorgesteld. Heb ik misschien eindelijk tijd om een klaverjasclubje voor de maandag avond op te richten. Beetje leven in de clubavond brengen. Ik blijf wel actief, het is toch mijn club. Vraag: AFC is een bedrijf geworden. Hoe sta jij daar tegenover? Antwoord: Dat klopt wel, AFC is zo groot geworden, dat we deze club wel als een bedrijf moeten leiden, maar dat kan nooit zonder al die voortreffelijke commissies binnen AFC. Maar gelukkig is de sfeer binnen de club wel hetzelfde gebleven. Vraag: Zou je het toejuichen als AFC in een onafhankelijke klasse zou gaan spelen? Antwoord: Vraag ik me af of ik dat wel zo leuk vind. Want het ge volg is wel, dat we de spelersgroep moeten professionaliseren en daar ben ik nou niet direct een voorstander van. Voor mij verandert de club echt niet als we een klasse hoger of zelfs lager spelen. Want wees nou eerlijk. Hoe lang houden we het, op die paar jaar in de eerste klasse na, al vol in de Hoofdklasse? Het tot nu toe gevoerde beleid is dus goed geweest. Waarom zouden we dat moeten veranderen? Na tuurlijk je wilt zo hoog mogelijk spelen, maar niet ten koste van alles. Vraag: Ik zal niet ingaan op de beroemde foto, waar je als pupil in voetbalkleding op staat, gemaakt tijdens de opening van dit clubhuis. Maar zo te zien ben je een geboren en getogen AFC' er. Zou je een leven zonder AFC kunnen voorstellen? Antwoord: Nee, zeker niet, ik loop hier al zo lang rond, zoveel mee gemaakt, zoveel vrienden. Nee, ik kan me dat niet voorstellen. Ik speelde al op mijn achtste voor AFC, terwijl in die tijd je pas op je negende mocht gaan voetballen. Ik ben dus één van die spelers, die opgeleid is voor de Veteranen. Van de pupillen naar de B6, de C hadden we niet. Speelde onder andere met Bas Rachman, Tim Tim merman, Tonnie Disselkoen en Dennis Seunke. Vervolgens naar de BI, de Al en op mijn 17e naar het tweede om ervaring op te doen. Jaar daarop naar het eerste, moest ik invallen voor de geblesseerde Jaap Draisma, ben er niet meer uitgeweest. 20 april 2005 83e jaargang nr. 13 Vraag: Enig idee hoeveel wedstrijden je in het Eerste gespeeld hebt? Antwoord: 259 competitiewedstrijden in 12 seizoenen, tel daar nog eens ongeveer 100 oefen, - dan wel vriendschappelijke wedstrijden bij op. Bekerwedstrijden zijn op één hand te tellen. Daar hadden we niets mee. Ooit van een vierde klasser Egmondia met 4-1 pak slaag gehad, maar 's avonds wel mooi feest bij Rob Duis. Veel meege maakt, veel gelachen, veel hoogtepunten. Het voorkomen van degra datie door van UVS te winnen in het tweedejaar dat we in de Hoofd klasse speelden; de overwinning op VUC met 6-4. Het was echt een vriendenteam met oa Henk Bijlsma, Kees Gehring; Frans van der Bor, Bas Rachman, Ernst Seunke. Het weekend Londen dat we 's avonds in het hotel nog iets wilden drinken en het hotel alleen maar van die minibarflesjes had. Nou dan drinken we die toch op. Die avond dat Theo van de Emden jarig was, gaf nooit een rondje. Ging hij weg, en wij in koor: En bedankt hè". Komt hij terug "Ja, ik heb het wel gehoord hoor". Gewoon de slappe lach. Of het Twentsche Rostoer- nooi. In het begin sliepen we bij de mensen thuis. Gingen we met de vrouw des huizes op stap. Ja, die was een paar jonger dan haar man, die wou wel mee. Of hoe Sal van Gelder Thomas Rongen ongelooflijk in de maling heeft genomen. Hij liet na een Twentsche Rostoernooi een brief uit Enschede op het clubhuis bezorgen. Thomas maakt die brief na de donderdagavondtraining, waar wij dus allemaal bij zijn, open. Ik heb iemand nog nooit zo zien verbleken. Thomas zou vader worden. Huilen van het lachen. Thomas had een nachtje het hotel gemist. De weekends met de Veteranen in Londen. Teveel om op te noemen. Vraag: Nooit een aanbieding van een profclub gehad? Antwoord: Ooit heb ik een oefenwedstrijd bij Haarlem gespeeld. Was ik uitgenodigd door Barry Hughes. Als enige van de dertig opge roepen spelers mocht ik komen, maar wel op amateurbasis. Had ik geen zin in. Achteraf zou ik kunnen zeggen, dan was mijn diensttijd wat makkelijker geweest, als ik voor het Nederlands Militaire Elftal was gekozen. Dat ging toch sneller vanuit een profclub. Ach, je weet nooit hoever je gekomen zou zijn, maar echt spijt, nee hoor. Vraag: Een andere passie van je is honkbal. Is dat nog steeds het geval? Antwoord: Nee, ik volg het niet meer. Jaren wel gedaan. Ik moest op een goed moment een keuze maken. Voetbal in het Eerste van AFC en honkbal bij ABC in het Eerste, dat valt niet te combineren. Ik was wel vaste keus in het Nederlandse Jeugdteam. Ben wel naar Europese Jeugdkampioenschappen in Rome geweest. Sliep ik met Johan Nees- kens op de kamer. Ook nog drie weken in Amerika met honkbal geweest. Had ik verder willen komen, dan had ik ABC moeten verla ten. Toen ABC uit de hoofdklasse degradeerde, was het een mooi moment om alleen voor voetbal te kiezen. Vraag: Je beslissing om te stoppen met spelen voor het Eerste zit een verhaal achter. Vertel. Antwoord: Doby Peters werd de nieuwe trainer en was duidelijk op verjonging uit. Ik had het niet zo makkelijk onder hem. Ik had mijn brief naar het Bestuur, waarin ik aankondigde dat ik zou stoppen en vooral waarom, al een paar weken voor het einde van het seizoen geschreven. Alleen we stonden er nogal slecht voor. Ik heb hem pas verstuurd op het moment dat we veilig waren. Als we gedegradeerd zouden zijn, dan had ik die brief niet verstuurd, dan had ik nog mee willen werken aan de terugkeer. Vraag: Je hebt veel aan sport gedaan: basketbal voor The Reds, zaalvoetbal voor Nebig-Cruyff, tennis bij ATC. Jaren gespeeld in Zaterdag 1 en sinds 1988 bij de AFC-Veteranen. Ik heb gehoord dat je nu definitief stopt met voerballen. Niet te vroeg? Welke sport neemt dan de plaats in? Antwoord: Of ik te vroeg stop? Je moet op je hoogtepunt stoppen. Dat kan nu mooi, want we zijn eindelijk weer eens kampioen gewor den. Verder golf ik met veel plezier bij de YGGC, heel gezellig, maar ik neem het spel niet serieus genoeg. Drivingrange vind ik gewoon vervelend. Verder maak ik met Betty mooie wandeltochten, zoals het Pieterpad, bijna helemaal gedaan. Vraag: Sinds 1990 Bestuurslid, in 1997 Lid van Verdienste. Op weg naar het Erelidmaatschap? Antwoord: Dat is absoluut niet mijn doelstelling. Erelidmaatschap is vaak een kwestie van volhouden. Gelukkig zijn we daar niet zo scheu tig mee. Ik ben gewoon trots, dat ik hier al zo lang in zoveel hoeda nigheden rondloop en hoop te blijven rondlopen. Ik ben er trots op AFC'er te zijn. Het is hier toch mijn tweede huis, waar ik veel van mijn vrienden tegenkom. Samensteller: André Wijnand 20

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 20