1 fei Vervolg Jeugdjournaal r 0% 20 april 2005 83e jaargang nr. 13 Deze hadden hun wedstrijd tegen Real Madrid gewonnen en waren klaar om ook Dynamo Kiev een voetbal-lesjete geven. Nog niet zo lang geleden hadden we tegen hen in een spannende wedstrijd 4-4 gespeeld dus we wisten waar ze toe in staat waren. Maar de Dynamo Kiev machinewas inmiddels goed op gang gekomen. Het duurde dan ook niet lang ofRichey weet via een fraaie lob 1-0 te scoren. Het volgende doelpunt laat wat langer op zich wachten want bekomen van de eerste schrik gaat ook Glasgow vol in de aanval. Richey weet echter met een afstandschot de wedstrijd te beslissen met 2-0. Offici eel waren we vorige week al kampioen geworden. Maar nu we de play-offs ook overtuigend hadden gewonnen hebben jullie laten zien dat jullie deze titel echt verdiend hebben. De beker en de felicitaties na afloop van de ouders, familie en vrienden maakten het feest com pleet! Ik vond het geweldig om jullie leidster te zijn en wil jullie via deze weg dan ook bedanken voor alle sportieve inzet die jullie hebben getoond. Daniel, David. Richey, Philip en Noah veel succes met jullie verdere 'voetbalcarrière7..." Verder met de andere teams. Hoorden we dit weekend op tv Keje Molenaar nog vertellen dat de Feyenoor- ders ooit na een 8-2 tegen Ajax vonden dat ze goed gespeeld hadden, een dergelijk optimisme kan nog worden overtroffen, en is misschien wel een goede eigenschap Een prachtige voetbalzondagoch tend; het veld was nat maar goed bespeelbaar. Pancratius is koplo per en vorige week al kampioen geworden. AFC was helaas niet op volle sterkte, want met 10 man en zonder keeper. Het was dus duide lijk: het zou een zware wedstrijd worden. Anders dan de uitslag doet vermoeden heeft AFC goed gespeeld: één van de beste wedstrijden van het seizoen. Zonder vaste spits want die stond op doelwerd het een tamelijk eenzijdige belegering van het AFC-goal. AFC hield lang stand en wist op wonderbaarlijke wijze de aanvalsgolven van Pan cratius te weerstaan. Als de bal in AFC-bezit was werd goed gecom bineerd; maar omdat Pancratius vier man, die ook fysiek imposant waren, achterin hield was er voor de voorhoede geen doorkomen aan. De 2-0 ruststand was knap werk...." Het werd bij de C7 dus 10- 0. Maar dat je met een nederlaag tegen een kampioen tevreden kunt zijn liet ook de Dl weten ..."Tulpen uit Amsterdam"...En motiva tie. Daar hielp AZ zichzelf niet mee....Vooraf gaan vertellen dat je al bezig bent met de bloemen voor volgende week... Als je echte Amster dammers nou wil prikkelen (oeps, dat hoort bij rozen hè) dan hielp dat. Jullie begrepen het meteen. Ga geen uitgebreid verslag van de wedstrijd geven. Deze ploeg is ook voor ons echt te sterk en gaat terecht kampioen worden. Maar hoe vaak hebben ze met 1 doelpuntje verschil gewonnen. En hoeveel doelpunten hebben ze thuis al tegen gehad ?...In de eerste helft hebben jullie zeker een kwartier het spel in de hand gehad. Maar laten we ook eerlijk zijn veel bij hun keeper zijn we niet gekomen. En in de tweede helft, we werden vermoeider, had een 3e of 4e goal voor hen zeker kunnen vallen (terwijl ik die corner weer stom toeval vond hoor)....En, volgende week krijgt AZ van ons bosje bloemen hoor (komt die titel weer), zonder doornen En ten volle verdiend. Ook voor de ontvangst. Naast Utrecht zeker het beste van wat we dit seizoen hebben meegemaakt. Sluit ik misschien heel maf af, maar hier moest ik wel aan denken jullie hebben van daag (hé je bent niet lid van zomaar een cluppie de eer van AFC met ere verdedigd. Dit komt uit ons clublied In Onze goede Amstel- stad Is lang geleén geboren Een nietig clubje, echter dat Veel vreugd' en leed ons heeft beschoren. Drie letters slechts telt hare naam, Voor ons meer waard dan woorden, Want A.F.C. haar naam heeft faam Van Oost naar West, van Zuid naar Noorden. Dat weten ze dus nu in Alkmaar, da's noordelijk. Nu zien of ze dat ook in Zuid Oostin de gaten hebben. PS. Enne, vanmiddag werd het 3e kampioen, met Marco, Stanley, Ruud, Aron, John en ga maar door. Komen op tv. Waar RTV-NH, dus in de regio. Maar wie was er vandaag, ook al was het maar kort, gewoon landelijk te zien in het journaal?!..." De knappe 2-1 was inderdaad ook in het Jeugdjournaal te zien. Maar winnen voor onze teams is natuurlijk ook wel leuk. De Al weet niet meer beter sinds de winterstop De eerste helft ging voor bij, AFC hield het beste van het spel, maar Haarlem werd beter en beter en aanvallender en aanvallender. Deze wederopstanding van Haar lem resulteerde na een uur spelen in de verdiende gelijkmaker; 1-1. Het laatste half uur was een spanned half uur, waarin het spel op en neer golfde met kansen over en weer. Uiteindelijk was het AFC dat wederom liet zien in wat voor vorm het op dit moment steekt. Achterin werd hielden we perfect stand en voorin werden een aantal kansen gecreeerd. Uiteindelijk was het Peter Post die 5 minuten voor de tijd de bal voor zijn voeten kreeg, niet nadacht en gewoon schoot. DOELPUNT! 2-1! en de buit was binnen. De spelers waren in alle staten en ondergetekende werd overrompeld door feestende spelers. De resterende 5 minuten werden professioneel uitgespeeld en weer hadden we 3 punten! De avond kon niet meer stuk! 4 overwinningen oprij!! een 4de plaats op dit hoge niveau! Geweldig allemaal!! Bij een gelijkspel aanstaande zaterdag uit bij AJAX en verlies van de concurrentie zijn we aanstaande zaterdag 2 april veilig en is lijfsbe houd dus een feit!!En die doelstellingen zijn inmiddels allemaal bereikt Er waren meer successen ..."7-4 gewonnen van koploper Sporting Martinus" Van iemand met de achternaam Van Ierland is het te verwachten dat hij af en toe in het buitenland is. Maar voor farao'Hans was het jammer dat hij zaterdag de kroon op zijn werk als leider van de F8 niet zag. Nog nooit voerden de spelers zo goed de lessen van Jean Bollen uit waar Hans week in week uit op hamert: overspelen, overspelen en nog eens overspelen. Sp. Martinus, dat tot dusver alles had gewonnen, had geen kans tegen een ontketend AFC. Uit een corner van Marten kopte Roel raak, tweemaal Hidde, na rust een boogbal van Roel, twee puntgave treffers van Ruben en een op nieuw een corner van Marten, die volgens hemzelf er direct in ging,..." Krijgen Roda en wij nog wat voetballes bij de E2 Jan Verhagen was deze wedstrijd de interim-coach en had de jongens prima op scherp gezet. De start was namelijk prima, goed positiespel en een snelle balcirculatie, dat is precies de juiste tactiek tegen fysiek sterkere tegenstanders, trouwens dit is eigenlijk altijd een goede tactiek....Don, de scheidsrechter floot vlak daarna voor rust, maar volgens de coach van Roda was dit iets te vroeg en daar was iedereen hem achteraf heel dankbaar voor, want in de resterende speeltijd scoorde AFC nog 3-1. Ethan passte goed op Tim die na een mooie actie wederom in de korte hoek raak schoot....Roda was geknakt en AFC speelde en gewonnen wedstrijd. De wedstrijd ging helemaal op slot toen na een mooie pass van achteruit Ferinho de actie over links kon maken, goed doortikte naar de geheel vrijstaande Ethan,die de 5- 2 binnentikte. Een prachtige overwinning op Roda dat er helemaal doorheen zat, want dat hadden ze nooit verwacht. Het was een over winning van het collectief, een echte teamprestatie, er werd keihard voor elkaar gewerkt en wat heel belangrijk was dat de speler in de betere positie de bal op het juiste moment kreeg..." Sluiten we af met wat grappige manieren om aan doelpunten te komen, de C5 won uiteindelijk een thriller tegen de koploper met 5-4 ...Meer net aan begin al, stond praatje te maken met Rio's vader en jullie krijgen vrije trap tegen op gevaarlijke plek. Zie David op de lijn gaan staan naast Jerry en zeg wat doet ie nou Blijkbaar een ingeving want de bal van de lijn halen...(of David was ie misschien toch niet heel klein beetje...?). Ik kon het niet goed zien. De scheids zeker niet. Hé, ik weet er tenminste eentje die blij was dat hij floot. Tot de gele kaart dan (heb ik nog nooit gegeven...hier). Erik die jullie floot is een strengere scheids dan ik, wiens wedstrijd eigenlijk was afgelast maar toch voor jullie kwam, en die ik ken als iemand die kaarten altijd op het formulier zet. Hij was na afloop waarschijnlijk nog wat slaperig (of ook onder de indruk van jullie) want ergens zijn ze verge ten...Maar bedankt Verder met vrije trappen. Geen 30 seconden later krijgen jullie op een vergelijkbare plek die. Ik zeg voor de grap heeft ie 'm er net uitgehaald schiet ie 'm er nu in. Need I say more Wat een spannend scoreverloop daarna. Ieder een buitenspel doel punt (kon scheids niet zien), maar 2-3 bij rust en niet veel later na de thee alweer 3-4. En toen werd het spannend. Jullie voerden de druk op maar het lukte maar niet. De A2, hoorde ik later, zat met bewon dering naar jullie te kijken vanuit het clubhuis Weer grappig zei tegen Frits Stoffels, ik ga achter het doel staan soms helpt dat (met in herinnering onze eerste wedstrijd tegen Blauw-Wit). Stond er 20 seconden toen Tymen dan toch, op geheel creatieve wijze met het linker schouderblad dan eindelijk die gelijkmaker toverde..." En zo is er nog veel meer spannends of geks op de site te lezen. Zeker de komende tijd want vele teams zitten nog in een spannende fase van hun competitie. Frank de Munnik 19

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 19