Medische commissie "Jumping" A.F.C. 31 maart 2005 83e jaargang nr. 12 Hoofdklasse. Onder leiding van trainer Wessel Colijn en leider Theo Janssen werd met de spelers van dit elftal een reeks van negen over winningen achter elkaar behaald. Een bijzonder knappe prestatie. Niet vergeten te vermelden is het feit dat onze verzorgster Cynthia Visser haar taak fantastisch doet en zich behoorlijk handhaaft in deze man nenwereld, waarvoor onze hulde. De Junioren A 1, sinds een aantal weken onder leiding van good-old Pim van de Meent, staan nu in het zogenoemde linkerrijtje. De laats te drie wedstrijden werden gewonnen met een resultaat van negen punten. Namens de AFC wensen wij dit team veel succes. Op 17 maart jl. speelde het Nederlands Amateur-elftal in Hoofddorp de interlandwedstrijd tegen Ierland (uitslag 2-0 voor Nederland. In de basisopstelling speelde onze eerstenelftalspeler Joes Blakborn, terwijl Yarick van Zeijst op de bank zat als wisselkeeper. U ziet het beste lezers, dat hier ook onze AFC weer goed vertegenwoordigd was. Op verzoek van trainer/coach Dave Riebeek (wie kent hem ook niet van zijn activiteiten achter de bar van het clubhuis) verzorgde onze trainer van de A-selectie Stanley Menzo recent een training van de Pupillen D 4. De spelers van dit jeugdteam waren danig onder de indruk om een keer te mogen trainen onder Stanley, die ook nog assistent-trainer is van het Nederlands Elftal. Ondergetekende is benieuwd naar de komende resultaten van het team van Dave Rie beek. Op de foto zien wij jeugdlid Sergeij Jozefzoon luisteren naar de adviezen van Stanley, onze huidige trainer van de A selectie. De Jeugdcommissie organiseert op woensdag 20 april a.s. een Kee pers Clinic. Talentvolle keepers worden uitgenodigd om deel te nemen aan dit evenement onder leiding van Stanley Menzo. Aanmeldingen bij telefoonnummer 020 - 6611513. Het overlijden van Rinus Michels heeft terecht veel aandacht gekre gen bij de media. AFC-Ridder Rolf Leeser mocht op de televisie en radio, evenals in de kranten vertellen over het heengaan van zijn beste vriend en herinneringen ophalen uit het verleden. Erelid Chris Schroder mocht in de sportbijlage van het Algemeen Dagblad, als één van de lezers vertellen dat Rinus in 1964 als trainer moest inval len toen zijn goede vriend Gé van Dijk (ruim 14 jaar betrokken als trainer bij onze club) door een ongeval was uitgeschakeld. Lid van Verdienste en mijn tweelingbroer Hans de Bie herinnert zich die dag in 1964 toen hij als AFC-functionaris van Rinus Michels als tijdelijk trainer van AFC te horen kreeg, dat hij de selectie van Ajax zou gaan trainen. Hans, toen nog journalist bij de sportredactie van dagblad "De Tijd" kreeg van Rinus voor zijn krant de primeur toegespeeld van diens overgang van AFC naar Ajax: of hij maar even voor het nieuws naar het Clubhuis van AFC wilde komen. Hans plaatste het bericht op de voorpagina van zijn krant en lag toen voor op alle ande re kranten met dit opmerkelijke sportnieuws. Edwin Ludwig, oud-eerste elftalspeler, was zo ongelukkig om tij dens de wedstrijd van AFC- Zaterdag 5, die afgelopen 2e Paasdag werd gespeeld op Goed Genoeg zijn kuitbeen te breken. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op de velden. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op 17 maart jl. overleed op de leeftijd van 80 jaar ons ex-lid Co Bouwens (broer van onze AFC-Ridder Cees). Co heeft gevoet bald in het le elftal van Ajax om in latere jaren naar onze club te komen en te spelen voor een korte termijn in ons le elftal. Daarna was hij jarenlang één van de vaste spelers van ons Veteranenteam en betrokken bij veel evenementen van dit team. Veel leden van de AFC bewaren een aangename herinnering aan hem. Tevens bereikte ons het bericht, dat op de 1 le maart jl. op de leeftijd van 93 jaar is overleden Mevrouw Connie Hermens - Verhelst. Connie was de weduwe van ons een aantal jaren geleden ontvallen erelid Dio Hermens. Gedurende de periode van het voorzitterschap van haar man Dio was zij als echtgenote van de voorzitter zeer be trokken bij onze vereniging en gaf zij op sociaal terrein aandacht aan die leden, die daar behoefte aan hadden. Tevens was zij ongeveer 30 jaar geleden één van de initiatiefneemsters van het AFC - Dames- jaardiner. De laatste jaren liet haar gezondheid te wensen over en woonde zij in Zuid Limburg in de omgeving van haar zoon. Via ons erelid Jan van Dijk en partner Stasja. die haar regelmatig bezochten, werden wij op de hoogte gehouden. Vele oudere leden van onze vereniging behouden een warme herinnering aan deze markante vrouw. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Nol Kuikens (31/3) - Doby Polak (3/4) - Hans Rooze (4/4) - Ab Landman (5/4) - Ton Balk (7/4) - Jan van Schaik (7/4) - Brian Speelman (10/4) - Ernst Huisman (10/4) - Chris Schroder (14/4) - Ronald Sarfaty 16/4) - Lou Hekster (18/4) - Willem de Jong (21/4) - Bas Rachman (21/4) - Kees Gehring (24/4) - Brennus van der Klaauw (24/4). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie •fit* Het eerste kwartaal van dit jaar zit er bijna op. Ons Eerste is nog in de race voor een verdiende derde plaats en het Nederlands Elftal ligt op koers. Overigens steekt bij dit "Jong" Oranje de kniepeesblessure de kop op. Steeds harder wordende velden en frequenter bespelen van Wetra-velden geven de medische diensten en ook die van A.F.C. enkele kopzorgen. Het veelvuldig optreden van de zg. Jumper's knee, of in gewoon Nederlands de Springers knie. Deze aandoening behoort tot de overbelastingsaandoeningen van de knie en is bekend bij takken van sport waar springen en explosieve acties de kernhande lingen vormen. Dus bij atletiek, basketbal, volleybal en handbal. Bij voetballers is snel en kort handelen, sprongkracht en vanuit alle hou dingen veel schieten een hoog trainbaar facet. Dan nog niet eens gesproken van de specifieke trap techniek zoals bekend van Pierre van Hooydonk. Voetballers die last hebben van deze aandoening hebben meestal pijn aan de onderkant van de knieschijf (patella). Of verder in het verloop van het beenvlies aan het scheenbeen (spring- scheen). Deze blessure kan verschillende oorzaken hebben, die vaak met elkaar samenhangen. Allereerst de soort sport die wordt beoefent. Voetballers die meerdere keren per week op harde ondergrond trai nen, op straat voetballen of zaalvoetbal vertonen dit beeld frequent. Het is dan belangrijk schoeisel te hebben met goede schokdem- pende werking. Voetballers met een slechte looptechniek en bijvoor beeld de voeten te veel in rotatie afwikkelen zouden hierin gecorri geerd moeten worden. De klacht ontstaat zeer geleidelijk om vervolgens te verergeren in een zeurende pijn, die wordt gevoeld tijdens de afzetfase. Na de inspan ning heeft de voetballer vaak last van een stijf gevoel in de gehele knie en soms is trainen niet meer mogelijk vanwege de pijn. In het uiterste geval kan zelfs de patellapees inscheuren. Wat te doen? In de eerste plaats moet de trainingsbelasting worden teruggeno men, en wel die oefeningen waarbij sprongkracht en extreem veel schietoefeningen worden aangewend. De algemene conditie kan vooral worden bijgehouden door te fietsen en zwemmen. De boven-

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 5