Jeugdjournaal 31 maart 2005 83e jaargang nr. 12 De eerste (Paas)toernooien zijn gespeeld, maar daarvan moeten de verslagen nog binnenkomen. Het weer stond vaak nog centraal in de verslaggeving, ook al lijken we de winter nu wel definitief te hebben afgeschud: "...Ja na een week van sleeën, skiën, schaatsen en sneeuwpoppen maken was het weer zover, er kon gevoetbald worden. Zeus was ons goed gestemd, waren wij dat zelf ook? Maart roert zijn staart met guur weer regen, wind en godinnen, ik bedoel voetbalsters. Z.R.C./Herenmarkt het elftal dat in de eerste wedstrijd eigenlijk geen kans had tapte vandaag uit een ander vaatje. Het waren de dames die de eerste 10 minuten het spel maakten. Het spel die zij goed speelden. A.F.C. speelde in deze periode niet echt slecht maar miste de felheid die de dames wel hadden. Neen ik geloof dat het vandaag geen ver liefdheid was die A.F.C. parten speelden. Het was meer ontzag voor de dames die gemiddeld twee koppen groter waren..." Volgens mij had Zeus niet zo veel met weer te maken, maar met dames kon hij wel omgaan, zo ook de E10 uiteindelijk met 5-1 En zo klaagde iedereen dat weekend nog over het weer, de E2 :"...Na 2 weekends niet gespeeld te hebben vanwege het barre winterweer kon er eindelijk weer gevoetbald worden. Helaas was Ethan ziek en ook Gijs was niet helemaal fit. Iedereen wilde revanche voor de eerdere onnodige thuisnederlaag, maar het weer voorspelde niet veel goeds. Het stormde behoorlijk op het volledig open terrein en af en toe werd dat vergezeld door fikse hagelbuien, dat was toch wel in het voordeel van de fysiek sterkere jongens van RKDES....ln de rust konden de jongens zich even opwarmen in de kleedkamer en kon Wesley de taktiek doornemen hoe het best met tegenwind kon worden gespeeld. Maar helaas wat we al vreesden gebeurde in de 2e helft, RKDES profiteerde veel beter van de wind en scholen van ver op het doel, zij kregen daarvoor ook wel wat meer gelegenheid omdat onze jongens geen kracht genoeg hadden om tegen de wind op te boksen en scherp te verdedigen...Na het eindsignaal rende zowel de ver kleumde supporters als de spelers als een speer naar binnen want het was inmiddels ook aardig gaan hagelen. Jammer van deze barre weersomstandigheden waardoor de 3-0 uitslag ietwat geflatteerd was. Onder andere omstandigheden had AFC echt veel meer kans gehad om een positief resultaat te halen..." Het weer draaide bij, dus tijd voor goed voetbal "...Zondag 13 maart stond de vriendschappelijke wedstrijd tegen Feyenoord F1 op het programma. De F1 van Feyenoord beschikt over de beste jeugd uit Rotterdam en omgeving. Dit was andere koek dan de wedstrijd tegen Swift. Dit soort wedstrijden geeft wel een beeld hoe het is ge steld met de kwaliteit van onze jeugd in vergelijking met het grote BVO als Feyenoord. De le helft was ik als toeschouwer verrast door het getoonde spel van onze jongens. De le 10 minuten heeft Benjamin (onze keeper) geen bal gehad....Toch was het Feyenoord die bij twee uitvallen het net wisten te vinden. Deze 2-0 achterstand was tegen de verhouding. Ondanks deze achterstand speelden wij een uitstekende le helft, Feyenoord moest met man en macht verdedigen. Een AFC goal hing in de lucht. Een door Tom Waller genomen hoekschop kwam voor de voeten van Glitivan. Met een ouderwets puntertje (niks mis mee) lukte het Glitivan om de keeper van Feyenoord te passe ren....Eindstand 1-3....Oja, er stond vandaag meer publiek langs de lijn dan bij menig le amateurelftal..." Maar meer grote namen bevolken onze velden ...Bloed, zweet en tranen. Vandaag stonden Ajax en Bayern Munchen op het pro gramma. Onze eerste wedstrijd tegen Ajax beloofde een spannende wedstrijd te worden. Ajax zag er gevaarlijkuit en ook jullie hadden gespannen* gezichten. Al vrij snel bleek dan ook dat jullie aan el kaar gewaagd waren. Wat een wedstrijd! Beide partijen lieten de ene mooie actie na de andere zien. Op een gegeven moment lukte het Ajax dan toch om te scoren. Jammer, jammer. Maar jullie lieten dit niet op zich zitten. Vandaar dat ik het kopje dan ook bloed, zweet en tranen heb genoemd. De acties werden namelijk harder en na een ongeluk kige botsing met een voetballer van Ajax liep Richey een tand door zijn lip op: bloed\ Door het harde werken aan beide kanten zagen de toeschouwers de f weef-druppeltjes bij de spelers tevoorschijn komen. En toen na een vrije trap van onze kant deze per ongeluk in de buik van een Ajax voetballer terecht kwam vloeide er tranen Nerveus werd er inmiddels buiten het veld op de horloges gekeken De gelijkmaker hing in de lucht maar hadden we nog wel genoeg tijd om deze te maken? En ja hoor. Vlak voor het einde weet Daniel door de Ajax verdediging te breken en te scoren. Vrij snel daarna klinkt het eind-fluitsignaal. Eindstand 1-1..." Aldus Dynamo Kiev. De selectieteams zijn ook op de goede weg ...EEN GEWELDIGE PRESTATIE!! En weer is AFC Al een stap dichter bij lijfsbehoud gekomen! Afgelopen zaterdag werd op fantastische wijze afgerekend met de nummer 3 in de competitie, Fc Zwolle. Na een prima wed strijd, waarin bijna geen kansen werden weggegeven, en na een prachtig staaltje tactisch en slim voetbal, stond er na 90 minuten 3-0 op het scorebord. De uitslag doet vermoeden dat onze tegenstander er totaal niet aan te pas is gekomen en ondergetekende kan u mededelen dat dit ook wel degelijk het geval is geweest....Na 2 weken zonder wedstrijden, werd er tegen Zwolle afgetrapt in dezelfde opstel ling als in de vorige wedstrijd tegen Argon. Onder het bekende mot to: "Never Change A Winning Team", stuurde de trainer dezelfde 11 spelers het veld in om ook vandaag het karwei te klaren..." De BI sprokkelt ver van huis "in alle rust" de punten bijelkaar De beloning voor een goede wedstrijd had "ietsjes meer" mogen en kunnen zijn dan een punt. AFC speelde zijn derde opeenvolgende wedstrijd gelijk, maar veel belangrijker is wel het feit dat tegen Twente veel beter gevoetbald werd dan tegen Quick'20. Na weer een lange reis, met een tussenstop op een plaats waar de chauffeur de zelfdisipline van de spelers wel heel erg op de proef heeft gesteld, kwamen wij bij een complex in een lomrijke en zeer rustgevende omgeving waar je niet direct een voetbal accomodatie zou aantref fen....Tijdens de wedstrijd werd ik aangesproken door een bejaarde toeschouwer die mij zeer serieus vroeg of ik in de rust de spelers wilde vragen vooral niet zo veel te praten c.q.te schreeuwen tijdens de wedstrijd want "het leek de Albert Cuyp wel" en daar was hij in deze rustige omgeving niet van gediend. Je denkt ,de man maakt een grapje, heeft te veel koffie gehad, of zijn medicijnen niet op tijd inge nomen, maar niets van dit alles, want tot mijn verbazing kwam hij ver in de tweede helft weer bij mij terug met de woorden "u heeft mij zeker niet begrepen en dat neem ik u kwalijk, want het is nog steeds de Albert Cuyp en vlaggen kan je ook al niet". Ja ,ja je maakt wat mee zo langs de kant in een rustgevende lomrijke omgeving. Maar goed een goede wedstrijd met een te kleine beloning. "Sluiten we toch nog even af met een ander effect van het betere weer bij de Dl .De sneeuw en kou zijn weg, het voetballen gebeurt weer in een lekkere temperatuur en zie daar de moeders en oma's staan weer langs de lijn. Mooi weer toeschouwers, maar wel gezellig. Veilig zijn we al lang, "achtervolger" Hoofddorp staat op een min of meer onoverbrugbare achterstand. Maar we kunnen nog naar boven kijken, want Volendam is binnen bereik en treffen we nog een keer. Alleen krijgen we natuurlijk nog wel tweemaal Ajax en eenmaal AZ. Dus in ieder geval zaak van de overige teams te winnen. DWS komt nog en vandaag was Haarlem aan de beurt. De uitslag is misschien niet overtuigend, en nou ja, het spel ook niet altijd, maar deze op dracht werd wel netjes vervuld..." Leuke resultaten, leuke ervaringen, waarvan er nog véél meer op de teampagina's op de site zijn te vinden. Frank de Munnik laatste nieuws laatste nieuws De D3 is terug van een fantastische trip naar Frankrijk. Een zeer uitgebreid verslag staat op hun webpagina. We geven u er vast frag menten van mee "...Dagboek Maurepas reis van AFC D3... 25 maart 2005: Om 07.50 uur vertrokken we richting Parijs. Er was voldoende snoep, extran en lunchpakketten ingekocht. In de 3e wedstrijd moesten we het opnemen tegen de organiserende club Maurepas.... De arbiter ging steeds meer tegen ons fluiten en strooide met kaarten voor AFC. De scheids gebruikte vervolgens zijn klokje niet meer in afwachting van de gelijkmaker, die er dan ook kwam.... We besloten niet verder te spelen met de steun van een ieder die de wedstrijd hadden gezien. 14 huilende AFCérs werden getroost door hun coaches en de spelers van ASV De Dijk die ons hartstochte lijk hebben aangemoedigd 28 maart 2005 De terugreis....Jongens en meisjes van AFC en ASV De Dijk zijn dikke vrienden geworden en zaten doorelkaar in de bus Sport verbroedert, maar dan niet met Franse scheidsen. (Bekijk de D3 pagina) 19

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 19