ydfc Terugblik op 1936 bij het 41 jarig bestaan van AFC Medische commissie balcommentator van de laatste decennia genoemd en dat wilde ik u toch even laten weten, want u weet het beste lezers van al die AFC- ers die je steeds maar tegen komt. In Het Parool van afgelopen maandag is een groot interview opgeno men met de charmante Barbara Barend, de dochter van Frits, die actief is als journaliste en presentatrice. In genoemd artikel vertelt zij over haar tijd toen zij speelde in een jeugdelftal met jongens bij de voetbalclub Buitenveldert. Zij zegt, dat zij mooie herinneringen bewaart aan de duels tegen AFC in het algemeen en tegen onze huidi ge captain van ons eerste elftal Robert Gehring in het bijzonder. Ook memoreert zij, dat zij na een nederlaag van haar elftal van een AFC- speler een bos bloemen kreeg en drie zoenen. Mocht u de krant van maandag nog hebben, dan is mijn advies dit artikel nog even te lezen. Ons Zilveren Ploeglid Herman Houtman viert op 21 maart a.s. zijn 84e verjaardag. Herman brengt voorafgaande aan de thuiswedstrijden van het le elftal op de fiets een twintigtal aanplakbiljetten rond, waar in de wedstrijden worden aangekondigd. Namens de AFC wensen wij hem een prettige verjaardag. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Dirk-Jan Verhaal (9/3) - Michiel Roedema (14/3) - Piet Ou- derland (17/3) - Marcel de Wijs (17/3) - Kees Boyenk (19/3) - Edward Janus (20/3) - Willem Vos (20/3) - Herman Houtman (21/3 - 84 jaar) - Cas Tromp (26/3) - Jan Hein Lans (27/3) - Willem de Ridder (27/3) - Wil Brommelcamp (29/3 - 83 jaar jong) Jorgen Seunke (29/3) en Nol Kuikens (31/3). Namens de AFC onze welgemeende felicitaties aan al deze jarigen. Johan de Bie Naar aanleiding van ons 110 jarig jubileum wilde ik, beste lezers, gaarne het volgende onder uw aandacht brengen. Via ons lid Cor du Buy, benoemd tot beste tafeltennisspeler van de 20e eeuw, kwam ik in het bezit van het clubhuisnieuws met de titel "Een treffende hulde" bij de herdenking van het 41-jarig bestaan van onze AFC. Ik citeer: "Toen een zestigtal reünisten op Zaterdagavond 18 januari 1936 in de Poort van Cleve bijeen waren om den 41sten verjaardag van onze Vereeniging te vieren kwamen er een 30 a 40 tal Junioren en Aspiran tenleden op de fiets naar de Poort van Cleve om bij monde van Jaap du Buy (de broer van Cor) aanvoerder van Aspiranten IV namens alle jongere leden (waaronder ook aanwezig ons huidige Lid van Verdienste Jan Meijer) het volgende te zeggen": Hooggeachte Eeere-voorzitter, Mijnheer de voorzitter, Mijne Heren. Voor mij is het een heel groote eer, sprekende namens alle jongeren der A.F.C., het woord tot U te mogen richten. Ter gelegenheid van onze 41e verjaardag willen wij heel graag uiting geven aan onze gevoelens van groote dankbaarheid jegens het vele, dat het Bestuur steeds voor ons doet, en wel een uiting van erkentelijkheid in den vorm van een schilderstuk. Als onderwerp hiervoor was natuurlijk maar ééne mogelijkheid, namelijk onze Eere-Voorzitter en oprichter van A.F.C. door U Schafgenoemd. Geachte Heer Scheepens, het is voor mij een aangename taak, nog maals te wijzen op Uw buitengewoon voorbeeld en sportiviteit, het welk een symbool is voor de geheele club en een aansporing voor ons steeds onze beste krachten hieraan te wijden en te trachten Uw mooie Voorbeeld te volgen. Wij hopen, dat deze geste, onze sympathie ten opzichte van A.F.C.maar in 't bijzonder van U voldoende weergeeft. Dan past ons nog een woord van groote dank aan den maker van dit kunstwerk, den Heer Wiegers, voor zijn meer dan groote medewer king. En dan verzoek ik onder het zingen van het A.F.C.-lied, de dochter van onze Eere-Voorzitter, Thea, het doek te willen verwijderen. Ik heb gezegd. Jaap du Buy. 9 maart 2005 83e jaargang nr. 11 Naar aanleiding van ons 110 jarig bestaan vond ik het leuk om u over het bovenstaande te informeren, waardoor u nu ook weet wanneer het schilderij in ons clubhuis van onze oprichter Schaf Scheepens als cadeau aan het toenmalige bestuur is aangeboden. Onze dank gaat uit naar ons lid Cor du Buy en aan zijn broer Jaap du Buy. Van deze gelegenheid maak ik gebruik om aan laatstgenoemde onze groeten over te brengen en hem beterschap te wensen. Johan de Bie Tussen sneeuwpoppen en aanvullende verzekering. Gelukkig, het K.N.M.I. te de Bilt, geeft aan dat hevige vorst ons bespaard blijft. De Tocht der tochten (elfsteden) gaat niet meer door, en dooi een rede zal zijn dat men weer gewoon aan de "voetbaF'bak zal moeten. Over 11-stedentocht gesproken, enig idee hoeveel A.F.C- ers deze martelgang met plezier de eindstreep hebben gehaald? Vol gende Schakel de uitslag. Meer dan 50% van de blessures waarmee de huisarts of specialist in aanraking komt zijn sportblessures. Het ontstaan hiervan is zeer di vers. Bij sporters is een blessure soms dramatisch, omdat de zorgvul dig opgebouwde conditie en het trainingsprogramma in gevaar komen en daardoor kunnen wedstrijden worden gemist. In vrijwel alle geval len is voor een huisarts de meest voor de hand liggende oplossing. rust. Maar, dat is zeker niet altijd de beste oplossing. Meestal zal daarom de behandelend arts of specialist een sporter doorverwijzen naar een fysiotherapeut. Dit kan sinds kort ook voor een éénmalig consult met feedback omdat de betreffende huisarts er ook geen raad mee weet, of deze verwijst voor een duidelijke behandelingsinterven tie. Onze A.F.C. fysiotherapeuten zijn opgeleid voor het behande len van sportblessures. Bij de behandeling staat het behoud van de conditie centraal, waarbij de blessure zelf speciale aandacht krijgt. Bij blessures door overbelasting, spier- en peesbeschadigingen etc. is bewegen onder begeleiding bijna altijd de sleutel tot snel en verant woord herstel. Een uitgebalanceerde behandeling in nauwe samen werking met de behandelend arts en binnen de fysieke mogelijkheden van de sporter levert de beste resultaten op. Als een behandelplan wordt opgesteld met aangepaste training, zodat geen conditieverlies optreedt, zal de blessure door bewegingstherapie worden gestimuleerd tot genezing. Rekening wordt dan gehouden met belasting en be lastbaarheid. Een speler met een knieblessure kan geen looptraining doen, maar wel fietsen of krachttraining, waardoor het gezonde deel van het lichaam toch in conditie blijft. Vaak zal door fysiotherapie de conditie kunnen verbeteren, waardoor zelfs de kans op herhaling kleiner wordt. Een goed getraind lichaam is immers minder gevoelig voor blessures en staat garant voor een beter herstel! Bij uw fysiothe rapeut kun je ook altijd terecht voor waardevolle adviezen omtrent beter gebruik van het lichaam tijdens sportbeoefening. A.F.C.ers, ik raadt u van harte aan bij uw ziektekostenverzeke ring aanvullend te laten verzekeren. Vanaf 1 februari j.l. zijn de tarieven drastisch veranderd en kan de fysiotherapeut ook direct declareren naar uw verzekeraar. Nieuw voor A.F.C. is dat u met de medische commissie kunt com municeren, www.wim.crouwel xs4all.nl Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 6

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6