Jeugdjournaal £?V\\ rïjM V"u 9 maart 2005 83e jaargang nr. 11 (vervolg van voorgaande pagina) Niet alles is onschuldig wit deze dagen. Er was enige aarzeling om de volgende ervaring mee te nemen omdat dit qua uitgangspunt een luchtige vrolijke rubriek beoogt te zijn, maar het moet maar. Gezien alles wat we zoal, en juist ook bij de jeugd, meemaken, kan het geen kwaad er aan te herinneren dat het gedrag van de spelers in eerste instantie wordt gevoed door het gedrag langs de kant. Let wel, van beide kanten De ervaring van de E5 "...Helaas was dit in alle opzichten een hele "foutewedstrijd. Afgezien van het feit dat het ijskoud was op "GOED GENOEG" is het motto "BE FRIENDS" heel weinig eer aangedaan. De spelers van Gold Star leken geinstrueerd om vooral hard en op de benen te spelen. Dit veroorzaakte direct vanaf het begin een hele grimmige sfeer. En het werd van kwaad tot erger. Ondanks de afwezige zieken Buwe en Alexander werd er door AFC sterk gespeeld. Dank daarvoor ook aan invaller Maarten van de FI. Gold Star scoorde 1-0. Daarna kwam AFC op voorsprong dank zij goals van Maarten en Raphael. Tussen alle overtredingen door kwam Gold Star gelijk. Het vervolg was niet best. De scheidsrechter weigerde verder te fluiten na commentaar van de zijlijn. De coach van de tegenstander liet even horen hoe je onsportief commmentaar moet geven. Van beide kanten werden inmiddels de overtredingen grover en grover en ondertussen verloren we ook nog de wed strijd...". Snel vergeten, nee da's eigenlijke niet de goede term, niet vergeten, wel sneeuw erover en laten we hopen dat alle toeschouwers de rest van het seizoen verstandig zijn. Er zijn gelukkig leukere verslagen om uit te citeren, bij de E4 is het zelfs moeilijk kiezen, enkele fragmenten Het is bloedspannend en ik moet uitkijken dat ik niet van de zenuwen de hele tijd op mijn nagels bijt. Rutger, het IJzeren Slot, staat werkelijk koninklijk te voetballen. Zo goed heb ik je tijden niet zien spelen, Rut! Top! Cap- pie, 'de Tank', heeft volgens mij vandaag met zichzelf de afspraak gemaakt dat er gewoon niemand langskomt en dat is dan ook precies wat er gebeurt. Hij is niet te passeren. De Levende Kanonskogel en Quincy 'de Tovenaar' Speelman hebben vandaag een mindere dag, maar dat maakt niet uit. Iedereen heeft wel eens z'n dag niet. Dan kunnen de anderen het gewoon opvangen. Zo doe je dat als je een team bent. Dan help je elkaar door moeilijke periodes heenKLENGGGGG/H Guillermo 'Pluisje' Klijnoot knalt meedo genloos op de lat (je zal toch de lat zijn...), waarna Daniël precies op de goede plaats staat om de bal tegen het net te rammen: 1 -2! Héél goed voorbereidend werk van Guillermo dus! Nu zullen jullie je afvragen waarom ik Guillermo 'Pluisje' heb genoemd... Dat zal ik jullie zeggen. 'Pluisje' was de bijnaam van Diego Maradona, één van de beste voetballers die er ooit is geweest. Hij is al een tijd geleden gestopt met voetbal en is nu zo rond als een tonnetje, maar toen hij nog voetbalde was hij werkelijk een geweldenaar. Ik vind dat Guil lermo als voetballer op Maradona lijkt, dus noem ik hem ook 'Pluis je'! Dat is dus een enorm compliment, snappen jullie?Heerlijk, Daniël, je hebt een echte hattrick gemaakt en daarmee ben je natuur lijk the man of the match. Alhoewel ik er bij moet zeggen dat het hele team geweldig heeft gewerkt. Ludo en Thibo, meesterlijk gespeeld! We staan nog altijd op kop, mannen...."Wel even op de eetgewoon tes letten daar, nagels lijken me al niet gezond, en geheel in het kader van de SIRE campagne geen patat voor "Pluisje" na afloop lijkt me. Was het de 26e de dag van Pim, tweemaal naar Argon uit, met de Al en met de Dl ...Op slot. Zat onze verdediging in het begin bepaald niet. Goed naar Feyenoord-Sporting gekeken leek het. Gebreiin de achterhoede, maar toch niet echt goed gekeken, boys Die Portuge zen deden dat pas op het middenveld (een stuk veiliger) en speelden de bal ook steeds naar elkaar, niet naar de tegenstanderHad best wel wat meer mogen zijn, maar de punten zijn het belangrijkste, en die gingen verdiend mee naar Amsterdam. En bleken het geinponems in Mijdrecht, die toen wij de sleutel even in de deur hadden laten zitten, die van buiten dicht draaiden. Kon ons lekker niet deren, wij hadden de sleutel tot succes En de Al ook later op de dag "...Na 55 minuten voetballen is het wederom Nes met een goede voorzet en ook nu is het weer Peter die met een prachtige kopbal de stand op 2-0 brengt. De wedstrijd leek gespeeld en AFC speelde overtuigend. Helaas werd deze zekerheid nog eventjes onzeker, omdat Jeroen Acda een kwartier voor tijd met zijn tweede gele kaart van het veld moest en we dus met 10 man kwamen te staan. Door een goede organisatie bleven we echter ook dat laatste kwartier overeind en wonnen we deze moeilijke wedstrijd dus met 2-0! Na afloop, logisch, tevreden gezichten bij de trainer, de spelers en de begeleiding. 3 punten meenemen bij Argon is niet makkelijk, maar we hadden het geflikt!! Enne... de trainer zelfs 2x die dag!Dit alles was Argon overigens op hun site ook niet ontgaan ...Er werd ook gevoetbald aan de Hoofdweg, zaterdag liet het weer het nog toe. Ik had liever gehad dat het een dag eerder was gaan sneeuwen. Onder leiding van blijkbaar ook een tweede keus trainer, tijdens de ontmoeting in Am sterdam zwaaide nog een andere coach de scepter, gaf AFC Al onze jongens een lesje in felheid, teamgeest en efficiëntie. Volgens velen liep de tweelingbroer van de Amsterdamse trainer 's morgens vroeg al te coachen bij de D, tjes. Gingen de broers toch mooi met zes pun ten terug naar Amsterdam en dat was meer dan "Goed Genoeg" Helaas nog te weinig, maar we zien het graag, een verslag van de spelers zelf ...het was vroeg en koud. we speelden om 9 uur op het wetra veld (5) koud weer is dus een strakke warming up. iedereen was wel geconcentreerd wat de punten moeten gepakt worden, afc begon zwak en liet ourderkerk voetballen en dat moet je niet doen zij kregen veel kansen en wij niet. na 15 minuten gingen we wat beter voetballen en dat leidde tot de 1-0 vanmfinn met het hoofd nogwel! in de rust hield dave een donder speech, na de rust gingen we goed voetballen en dat leidde tot de 2-0 van jeremy uit een penalty, daarna zakten we een beetje in en het werd 2-1 erg onnodig, na 63 minuten was het over en de 3 belangrijke punten werden ge pakt. met het oog op agb volgende week de nummer 1 is het vertrou wen weer aanwezig in de d4!Dan zomaar een observatie uit een wedstrijd van de E10 die niets met voetbal te maken heeft ...D.C.G. een onbekende tegenstander. Een tegenstander met in het elftal een talent voor de Oscars van 2020. De film is alleen nog onbe kend maar wat een acteer talentDan komt ook nog een speler van de tegenstander in beeld. Een speler met een hoog acteer gehalte. Een speler die echt naar de Academie voor beeldende kunst moet....Bij elke aanraking vallen en dan doen overkomen alsof er moord en doodslag op je gepleegd is. Ik kan dit niet. Een talent in spe...". Onze D5 was bepaald succesvoller tegen dezelfde club en geeft ons mooi de gelegenheid af te sluiten met een stichtelijke bood schap .Met een snelle counter stonden wij voor het goal van DCG waarna na wat gepingel de bal voor de voeten van Enzo viel, 0-4. Ver in de blessure tijd (scheids had nog steeds een fout horloge om, net zoals de vorige keer), kregen wij helaas toch nog een tegendoel punt, 1-4. Na een goede douche, een lekker patatje en een hartig woordje van Oliviergingen wij voldaan naar huis. PS: Heren de kleedkamer die jullie achtergelaten hebben bij DCG, wil ik nooit meer op deze manier zien. Het was een grote bende!! Jullie maken de kleedkamer de volgende keer met elkaar schoon. En voor wie zich nog afvroeg waar het koude weer vandaan kwam. Wij hadden Schotse vrienden op bezoek. Een uitgebreid verslag van hun belevenissen staat op de Jeugdpagina van de site. Toch twee "weetjes" daaruit "...Op zich is het tamelijk uniek om een Britse jeugdvoetbalclub te ontvangen want die bestaan daar amper. Vrijwel al het voetbal wordt gespeeld vanuit schoolteams, zoals degene die zijn voetbalklassiekers kent weet uit de vertaalde stripserie "Sjakie en de wondersloffen". Al weer zo'n 30 jaar geleden werd een aantal jongens die naar verschillende scholen gingen zo gedwongen hun voetbalteam te verlaten, dat wilden ze niet, en een club was geboren in het Glasgowse... Voor wie meer wil weten, inmiddels is er ook een site www.rossvalebc.co.uk Nog een leuk weetje de clubkleuren rood en geel zijn zeer bewust gekozen zodat geen enkele associatie met één van de twee beroemde Glasgowse clubs Celtic of Rangers kan worden gelegd...". Ze zijn weer weg, dus het kan gaan dooien. Zodat de site zich weer kan vullen met nieuwe leuke, spannende, vermakelijke verslagen Frank de Munnik v. 15

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 15