AFC 110 jaar: Jaardiner 1 26 januari 2005 83e jaargang nr. 9 overtrof. Klasse! De rest van de training was ook van goed niveau, waarbij een nieuwe verdedigingvariant werd getraind. Tussen de trainingen door kon snel wat gegeten worden (kip op de hoek), want om 15:30 uur stond de 2e training gepland. Het werden 4 tegen 4 partijtjes waarbij op speciale lotingswijze een gastspeler toebedeeld kreeg. Uiteindelijk werd het team van Fred ten Nijenhuis winnaar, en waar Johan Dol en Henk Bijlsma met resp. 2 en 1 goal(s) waardige vervangers waren voor de geblesseerd uitgevallen Bob en Ali. Hierna werd bekend dat we deze avond in AFC kostuum zouden dineren in het hotel waar Ad Westerhof verbleef, het chique Riu Palace. Het was een heerlijk buffet. Ad nogmaals bedankt! Het groepje dat hierna nog de Pacha opzocht was iets kleiner dan de dagen ervoor. De arbeid en de vorige avonden hadden hun tol geëist. Evengoed bleef het die nacht nog lange tijd onrustig. HOPPA! Hierna werd ook Rody (die ietwat last had van zijn knie) nog ingebracht voor Dennis, 3-0 was en bleef de eindstand. Ondanks het feit dat het een zwakkere tegenstander was werd er evengoed gedisciplineerd gespeeld en met veel inzet, en dat na zulke da gen...Een laatste drankje voor de vermoeide selectie (en begeleiding) in de Pacha was een verdiende beloning. Of een ieder blij was met deze laatste "krachtsinspanning" valt nog te bezien, maar iedereen was aanwezig om het trainingskamp waardig af te sluiten, met elkaar en met een drankje. Woensdag, 12 januari Dinsdag, 11 januari Wat op het programma een relaxte strandwandeling leek, bleek een ietwat minder relaxte duurloop te worden. Na door de bus afgezet te zijn bij het hotel waar we de vorige avond gegeten hadden, werd na een tocht door de Canarische woestijn begonnen met de duurloop. Daarin bleken de afgelopen dagen toch langzaam te gaan tellen, in het bijzonder voor de ziekige Enrique Zschuschen, die - dat moet wel gezegd worden - zonder enige beperking (behalve zijn ziekte dan), de groepstraining succesvol hervat heeft op Gran Canaria. Dit geldt overigens evengoed voor de uit Suriname en de VS fit teruggekeerde Dennis Purperhart.Na een loopje van ongeveer 4 km konden we ons voor gaan bereiden op de wedstrijd van die avond tegen CF Pastora les. Buiten de genoemde blessures van Ali en Bob was ook Laurens licht- geblesseerd en werd derhalve gespaard. De startopstelling was als volgt: Edwin, Joey, Stefan, Joes, Said, Ken, Robert,Hans, Tahir, Dennis en Enrique. Vrij snel in de wedstrijd werd duidelijk dat het niveau van de tegenstander ietwat overschat was. Desalniettemin speelde AFC geconcentreerd en leed het weinig balverlies. Dit resul teerde in een snelle voorsprong door een goal van Tahir, na goed voorbereidend werk van Enrique. Ook daarna ging AFC, dat veras send fris speelde, door. Na een prima individuele actie van Ken, kon Dennis sterk binnenkoppen bij de le paal, 2-0. Hierna zakte het tem po iets echter de tegenstander werd het voetballen nagenoeg onmoge lijk gemaakt door goed druk zetten door alle linies. Na rust, waarin Hans, Joey en Edwin vervangen werden door resp. Mohad, Lex en Jarik, ging AFC goed verder. Meteen na rust wervelde Lex door de Spaanse defensie heen en kon na een vlotte één-twee met Enrique binnenschieten. Lex le goal voor AFC, die hij dan ook vierde alsof het de winnende was in de verlenging van de Champions League. De volgende dag was de terugvlucht alweer een feit. Vermoeid maar voldaan keerde iedereen weer terug naar zijn dagelijks leven. Jongens en begeleiding, bij deze wil ik iedereen bedanken voor de 5 fantastische dagen die we met elkaar hebben doorgebracht. We heb ben met z'n allen genoten en zijn met z'n allen "doodgegaan", maar belangrijker is dat er een prima basis is gelegd voor de 2e helft van het seizoen waar wellicht nog van alles mogelijk is, maar waar we op zijn minst een bevredigend einde aan een toch nog geslaagd seizoen gaan geven! Ook de Reds uiteraard nogmaals bedankt voor het moge lijk maken van deze wederom onvergetelijke trip! Hans Geerlings (reeds gepubliceerd op 14 januari op www.afc-amsterdam.nl Verslag AFC 110! Het is 18 januari 2005, precies 110 jaar na de oprichting van onze Amsterdamsche Football Club. Het lustrumjaar gaat van start!! Vanaf het eerste lustrum in 1900 wordt er elk jaar op de jaardag van AFC een herendiner georganiseerd. In dit lustrumjaar vond het extra feestelijke jaardiner plaats in de sfeervolle wintertuin van Grand Hotel Krasnapolsky. Een record van 167 AFC-ers en vertegenwoordigers van de AFC-Vriendelijke bedrijven waren op uitnodiging van het bestuur in smoking gestoken en om circa 19.00 uur aanwezig voor de ontvangst en het apéritief. Een uur later ging de deur naar de winter tuin open en klonken de muzikale geluiden van het combo onder leiding van jeugdtrainer Kees Koedood de gasten tegemoet. Nadat iedereen vrijwel moeiteloos zijn tafel en bijbehorende stoel had ge vonden in de zaal, gedecoreerd met AFC relikwieën, opende tafel- praeses Karei van Osch de avond. 6

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 6