i' Trainingsstage A-selectie op Gran Canaria 26 januari 2005 83e jaargang nr. 9 jP v M Lid van Verdienste Peter Roosenschoon verbleef weer in het zie kenhuis om een tweede operatie te ondergaan. Namens de AFC zen den wij hem onze welgemeende groeten en wensen wij hem ook van harte beterschap. Zoals ik u al in mijn vorige column meldde moest Rinske Kuikens tengevolge van een ongeval in huis aan haar hielbeen worden geope reerd. Zondag jl. mocht ik haar bij de open dag van For Fellows ontmoeten. Fors in het gips vertelde zij mij, dat alles weer op de goede plek zat. Namens de AFC wensen wij haar een spoedig herstel. Willem de Jong, voorzitter van de VBC (Vrienden Biljart Club) is inmiddels thuis aan zijn revalidatie begonnen, waarbij wij hem alle succes wensen. Hij verzocht mij via deze column alle leden van de club dank te zeggen voor de getoonde belangstelling tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en aansluitend verblijf in Verzorgingshuis Sint Jacob. Ondersteunend lid, Mevrouw Dien Limburg-Carpentier, moeder van ons Zilveren Ploeglid Ron Limburg vierde maandag 24 januari jl. haar 90e verjaardag. Via zoon Ron wordt ze op de hoogte gehou den over het wel en wee van onze vereniging. Namens de AFC wen sen wij haar nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Afgelopen zondagmiddag meldde zich bij onze wedstrijdtafel de heer Diouf met de vraag of Pim v.d. Meent en onze ex-trainer Dick Bakker aanwezig waren. Een aantal jaren geleden speelde zijn zoon Tamzir eerst in de A-junioren en later in het toenmalige 5e elftal. Zijn zoon verdronk in drijfzand tijdens een vakantiereis in Roemenië. Dick Bakker was de trainer van zijn zoon en had veel voor de jongen gedaan. Pim v.d. Meent had vader Diouf na het overlijden veel steun verleend. Tamzir werd in Senegal begraven en zijn vader heeft daar ter nagedachtenis een voetbalschool opgericht en bezoekt deze school jaarlijks met een bus vol 2e hands voetbalspullen. Ik vind beste lezers, dat ik u het bovenstaande moest laten weten. AFC-Ridder Paul Meijer, 63 jaar lid van onze vereniging, hoopt op 14 februari a.s. zijn 75e verjaardag te vieren. Paul was gedurende een lange reeks van jaren een vaste keus voor het le elftal en betrokken bij twee kampioenschappen van ons vlaggenschip. Na het beëindigen van zijn voetballoopbaan in de hogere elftallen was Paul een aantal jaren actief als leider van één van de selectieteams, om daarna lid te worden van de toenmalige Elftalcommissie A. De laatste jaren van het voetballen was Paul actief als speler bij de Veteranen. Verder is Paul een trouwe bezoeker van het herenj aardiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Rokus Hoogendoom Sr.(30/1) - Piet Leyenaar (30/1) - Lou van Kranendonk (4/2 - 85 jaar) - Guido Kiemeney 11/2 - 91 jaar) - Meindert Huisman (12/2) - Paul Meijer (14/2 - 75 jaar) - Joop Turfkruier (15/2) - Max Flam (16/2) - Reijer Oud (17/2) - Jaap Pluim (17/2). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie 8 -12 januari 2005 verslag van Hans Geerlings Zaterdag, 8 januari Eindelijk was het dan zover, de jaarlijkse trainingstrip naar Gran Canaria, waar de voorbereiding op de 2e seizoenshelft plaatsvindt, stond weer voor de deur. Zoals de laatste jaren gebruikelijk diende het gehele gezelschap, dat naast de voltallige spelersgroep (m.u.v. Vin cent de Groot), technische- en medische staf, bestond uit bestuursle den Johan de Bie, Nicolaas van Ommeren, Fred ten Nijenhuis, Rinus van Lijenhorst, Technische Commissie Henk Bijlsma en Johan Dol, (ook Marcel Koster was wederom present om alles haarfijn met de camera vast te leggen), zich om 03:00 uur te melden op Schiphol om vervolgens om 5:10 uur te vertrekken richting de zon! Tijdens het verblijf op Schiphol wierp voornamelijk Henk Bijlsma zich op als grote animator. Aangekomen op Gran Canaria werd al gauw duidelijk dat het aan het weer zeker niet zou liggen, 22 C en een strakblauwe lucht! Nadat de bus ons afgezet had bij het vertrouwde hotel Buenaventura hadden we nog een uurtje voordat de le training op het programma stond om 12:00 uur. Echter aangekomen bij het prachtige sportcomplex van Vecindario bleek dat het veld dubbelgeboekt was. Na ampel beraad, waar Robert de rol van tolk moeiteloos op zich nam, werd besloten de 2 geplande trainingen terug te brengen naar een iets langere. Ondanks de stijve spieren van de reis werd er goed getraind. Na de training waren er wat vrije uurtjes die door een groot deel van de spelersgroep en begelei ding werd doorgebracht bij het zwembad. Een vertrouwd gevoel overspoelde ons bij het horen van de woorden van het animatieteam: in funfzehn Minuten, Wasserball....aha. We waren er weer Niet geheel opvallend was het dat de "nieuwe" jongens, Stefan Stam, Joes Blakborn, Enrique Zschuschen, Lex Oosterling en Laurens Bian- chi niet ontspannen in de zon lagen, maar waarschijnlijk op de kamer druk bezig waren zich voor te bereiden op hun speech, die traditio neel in Casa Vieja gehouden worden. De avond voltrok zich in hoog tempo. Onder het genot van een glaas je sangria werd de groep toegesproken door Henk Bijlsma (die de groep bij afwezigheid van Peter Brans prima begeleidde, Henk alleen volgende keer iets uitgebreidere info alsjeblieft, Peter is iets comple ter!) en Stanley Menzo, waarna iedereen zich opmaakte voor de spee ches. De Zilveren Spoon stond uiteraard weer als traditionele prijs op het spel! Samenvattend genomen werden er hele goede woorden gespro ken, waarbij nodige humor niet ontbrak. Daarnaast werden ook de nodige kritische en ambitieuze noten ook niet geschuwd. Duidelijk werd dat ook dit jaar in kort tijdsbestek de nieuwe jongens zich volle dig zijn gaan thuisvoelen en een warm gevoel voor de club ontwik keld hebben. Uiteindelijk zou er deze avond een unieke gebeurtenis plaatsvinden, nl. het feit dat voor het eerst iemand de Zilveren Spoon voor de 2e keer won: Laurens Bianchi. Zijn speech bevatte alle crite ria die de jury opgesteld had: goede inhoud, goede voordracht, club gevoel en humor. Hierna volgde nog een hilarische/genante Ome Willem-imitatie van Wessel Sennef, dat de groep goed oppakte met een massaal deze vuist op deze vuist, en werd de het diner afgesloten door volledig in lijn met de traditie gezamenlijk het clublied te zingen Na deze drukke avond werd er evengoed nog een bezoekje gebracht aan de Pacha, waar voor de meesten een laatste drankje werd geno men. Voor anderen was het een begin van een lange nacht... Zondag, 9 januari Zoals vooraf afgesproken werd iedereen om 9:00 uur bij het ontbijt verwacht, waarna iedereen zich opmaakte voor de 2e training. Het werd wederom een goede training met veel inzet. Voor 's middags stond een groepsactiviteit gepland, echter na vederlichte druk van de spelersgroep werd door de medische- en trainerstaf besloten de groep een vrije middag te geven, om wat extra energie op te doen in het zonnetje. Hiervan heeft een ieder dan ook gretig gebruik van ge maakt. In de avond gingen we eten bij restaurant El Labrador in de bergen, iets wat we de laatste jaren al vaker doen.De sfeer was wederom prima, niet in de laatste plaats door een wedstrijd hogeschool- "piepen", waarbij een select groepje spelers bewonderenswaardige, maar voornamelijk hilarische momenten kende. Het eten was ok, echter 2 avonden achter elkaar practisch dezelfde tapas was voor een groot aantal misschien iets teveel van het goede. De avond werd, hoe verrassend, afgesloten in de Pacha. Daar bleef het vrij rustig, misschien wel omdat er voor de volgende dag 2 trai ningen op het programma stonden, waaronder ook de befaamde "kil ler" de shuttle-run (andere piep) test! Maandag, 10 januari Wederom vroeg uit de veren voor de le training. Aangekomen ver scheen de gettoblaster uit het niets en er bleek geen ontkomen aan, mede doordat er dit jaar gezorgd was voor een 4 paar reservebatterij en, daar in het verleden de muziekspeler wel eens op mysterieuze wijze van z'n stroomtoevoer was ontdaan. Apart vind ik toch altijd onder deze "zware" omstandigheden iedereen - de spelers, maar ook de gastlopers (Rinus van Leijenhorst, Nicolaas van Ommeren, Johan Dol en Henk Bijlsma)- prima presteert. Zo ook dit jaar, waar maar weinigen hun beste prestatie dit seizoen niet dicht benaderde of zelfs 5

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 5