IP Parkeren tijdens Auto RAI Tsunami AFC's "Bie"- zonderheden bestuurslid en later Erelid werd van de ATC (Amsterdamsche Tennis Club) vergezelde zij hem bij alle evenementen op het toenmalige tennisterras. Uit die periode bewaren Kees Gehring en ik aangename herinneringen tijdens de besprekingen van het dagelijkse bestuur van ATC bij de familie in de Scheldestraat. Tot op hoge leeftijd bezocht zij het jaarlijkse damesjaardiner. Tevens was zij tot zomer 2004 altijd aanwezig bij de thuiswedstrijden van ons eerste elftal, daarbij trouw opgehaald en weer thuisgebracht door schoondochter Lenneke en/of partner Henk Portengen. Vele leden van onze AFC bewaren aan deze markante vrouw prettige herinneringen. Namens de vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Johan de Bie Van donderdag 10 februari tot en met zondag 20 februari vindt de Auto RAI 2005 plaats. Dit betekent dat men op het parkeerterrein bij AFC moet betalen. Het tarief is 11,-niet mis dus. In de omgeving van AFC kan men wel vrij parkeren, maar dan moet men wel even zoeken. Zorg dus dat je hiervoor extra tijd neemt en niet te laat voor een wedstrijd bent. Van ons lid André Bonnet, zoon van ons overleden Lid van Verdien ste Bep Bonnet en echtgenote Jo, woonachtig met zijn gezin in Jakar ta en werkzaam voor Michelin, ontvingen wij de volgende mail. Allereerst een gelukkig nieuwjaar voor alle AFC-ers! Daarna alle leden van harte gefeliciteerd met de 110e verjaardag van onze vereni ging. Ik hoop dat ik jullie e mail adres mag gebruiken om een woord van dank aan AFC te sturen. Ik kreeg van de week de Schakel, helaas altijd met wat vertraging vanwege de postbode in Jakarta, die alleen komt als hij een hand vol met post heeft. Ik had inmiddels via mijn moeder het trieste nieuws vernomen over Arne van Teunenbroek. Je kunt niet begrijpen wat er is gebeurd, je kunt het niet bevatten en je kunt het niet onder woorden brengen. En dit trieste nieuws heeft het ons allen zo dichterbij gebracht. Onze gedachten zijn bij zijn vrouw Roos en de kinderen en zijn ouders Henk en Kinny. Wij wensen hen sterkte in deze moeilijke tijd. Ik las dat zijn vrienden direct naar Thailand zijn gevlogen; dat is zo echt AFC! Dat vrienden er direct zijn om je te helpen, het is uniek en dat vind je niet snel ergens an ders. Ver van Nederland realiseer je wat AFC een geweldige club is. Met onze familie gaat het goed, de oudste, bijna 21, is inmiddels aan zijn laatste studie jaar in Florida aan Empirie Riddle begonnen en heeft ons van de zomer gevlogen, de jongste, net 18, gaat haar broer achterna en vertrekt begin augustus naar Florida voor een studie International Business en psychologie. Dan is het nest leeg en zijn alle kinderen uitgevlogen. Wij vermaken ons uitstekend in Indonesië, een indrukwekkend land, een land dat heel rijk zou moeten zijn, maar waar de corruptie alleen maar erger aan het worden is. Het is af en toe frustrerend, aan een kant is het zo rijk en aan de andere kant zo arm. Er is een heel klein deel dat heel erg rijk is en die hebben er alle belang bij om het zo te houden. Maar zoals gezegd, het gaat ons goed! Hartelijk dank voor jullie assistentie. Terima Kasih Banvak AFC en dat is in het Nederlands - AFC Dank u wel. Als inwoner van Indonesië wil ik graag alle AFC-ers hartelijk danken voor hun bijdragen aan het tsunami rampen fonds. De schenking van een Euro per AFC lid door het Bestuur heeft direct bijgedragen aan een indrukwekkend bedrag dat de Nederlandse bevolking ter beschik king heeft gesteld aan de getroffen landen in Azië. De 26e december 2004 zal voor altijd in ons geheugen gegrift staan als een dag waarop het natuurgeweld in een golf een einde maakte aan het leven van zovelen. Een gebied in onze wereld waar zo velen leven onder vaak moeilijke omstandigheden. Waar gezinnen moeten rond komen van een of twee Euro per dag en waar nu al hun bezittingen zijn wegge vaagd. Deze ramp is niet onder woorden te brengen, je kunt niet 26 januari 2005 83e jaargang nr. 9 begrijpen wat er is gebeurd en je kunt het niet bevatten. De provincie van Atjeh, hier op Sumatra in Indonesië heeft al geleden onder een 30 jarige rebellenstrijd voor onafhankelijkheid en nu is daar een natuur ramp over heen gekomen. Er zijn gebieden aan de west kust rond Maleuboh waar in dorpjes 90% van de lokale bevolking is omgeko men, waar huizen, scholen, ziekenhuizen, elke vorm van infrastruc tuur zijn verdwenen. Men heeft een boot terug gevonden die 8 kilo meter land inwaarts tegen de restanten van een huis lag. Het land heeft hulp nodig, de wereld heeft spontaan en snel hulp geboden maar nu moet het op de juiste plaats terecht komen. Een niet eenvoudige opgave in Indonesië waar alles en iedereen de corruptie in leven weet te houden. Wij hebben kontakten met een Franse organisatie Solidari- tes en als bedrijf in Indonesië gaan we financieel een project onder steunen om een aantal scholen en ziekenhuizen te bouwen ten zuiden van Maleuboh. Een op te richten fonds zal daarna een bedrag beheren dat het schoolgeld van een aantal kinderen voor de komende jaren moet garanderen. U begrijpt dat uw bijdragen aan dit deel van de wereld nodig zijn en laten we hopen dat het terecht komt bij die men sen die het hard nodig hebben. Nogmaals, AFC, Dank U wel! André Bonnet, Jakarta. De oudste voetbalclub van Amsterdam, onze eigen AFC, is inmid dels 110 jaar oud. Op 18 januari jl. werd dit feit gevierd met het traditionele herenjaardiner, dit keer in Grandhotel Krasnapolsky. Het organiseren van een jaardiner dateert van 1900, waardoor een traditie werd geboren, een evenement, dat niet meer weg te denken is in onze vereniging. Liefst 166 aanwezigen vierden de 110e verjaar dag. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel vindt u een verslag aan de hand van ons bestuurslid Nicolaas van Ommeren, welk verslag ook te lezen is op de website van onze vereniging. Tij dens dit jaardiner werd ons lid van verdienste Chris Schroder van wege zijn vele activiteiten voor de AFC gedurende een lange reeks van jaren benoemd tot Erelid. Ook werd de voorzitter van de Elftal commissie B Frans Jüch benoemd tot Lid van verdienste wegens zijn vele verdiensten in de club in velerlei functies. Eerste elftallei der Peter Brans werd onderscheiden met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Daarnaast werden Rolf Leeser en Jan Hein Lans in verband met hun 50 jarig lidmaatschap van de club benoemd tot AFC-Ridder. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan het adres van Chris, Frans, Peter, Rolf en Jan Hein. Bij de voorbereidingen in de middag van deze 18e januari jl. maakte ik kennis met één van de koks van Hotel Krasnapolsky te weten met Glenn Wells, die in het verleden leider is geweest van een jeugdteam. Zijn zoons Fabian (Jun. B 2) en Timothy (Pup. D 3) spelen bij ons in de jeugd. U ziet het weer beste lezers, dat je AFC-ers overal tegen komt. Ook de dames kwamen weer bijeen en ook dit keer weer in het Hilton Hotel. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel kunt u een verslag lezen aan de hand van tafelvoorzitter Henny Somers- Blekemolen. die wederom samen met Sylvia Gehring-Konings en Agnes Reddering-Postmaa voor de organisatie zorgden. Namens de AFC onze dank aan de organiserende dames voor de voortreffelijke avond. Onze cricketdochter, de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) had op 16 januari jl. haar Nieuwjaarsreceptie in het fraaie clubhuis op het sportpark het Loopveld. Volgens mijn ontvangen informatie waren er een zestigtal aanwezigen en was de bijeenkomst zeer geslaagd. Namens de AFC wensen wij bestuur en spelers van de ACC alle succes in het seizoen 2005 en hopen, dat de terugkeer naar de Hoofd klasse van de KNCB verwezenlijkt kan worden. Frank de Munnik floot afgelopen zondag de wedstrijd van onze Junioren B 5 tegen Taba Junioren B 1. Na 18 seconden stond het 1 - 0. Dit lijkt mij wel een record bij één van de jeugdwedstrijden. Uiteindelijk won ons jeugdelftal deze wedstrijd met 2-1. Zilveren Ploeger Peter v.d. Heydt heeft recent een operatie onder gaan. Gelukkig mochten wij hem tijdens het jaardiner op 18 januari jl. al weer in goede gezondheid ontmoeten. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel.

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 4