AFCoryfee: Hans Elias! Sinds jaar en dag de man achter, niet alleen de productie van de Schakel, maar ook die van de onovertroffen Persmap. Tevens web master van de veel geraadpleegde website van AFC. Kortom wederom iemand, die met veel liefde veel tijd vrijmaakt voor zijn club. In 1998 beloond met de Henne Boskamp Nobelprijs. Vraag: Als ik het goed heb, is AFC niet je eerste club. Waar heb je eerder gevoetbald? Antwoord: In Apeldoorn bij Robur et Velocitas. Ik wou liever bij AGOVV spelen, maar mijn vader stak daar een stokje voor. Hoewel hijzelf altijd naar AGOVV ging kijken, moest ik wel voor de 'nettere' club Robur spelen. Een vereniging zoals AFC. Ik ben pas in 1974 lid van AFC geworden. Hoewel ik al in Amstelveen woonde, speelde ik nog wel voor Robur. De reistijd was geen bezwaar. Alleen toen ik voor de derde keer in Apeldoorn voor niets kwam, omdat de wedstrijd was afgelast, vond ik het genoeg. En daar ik niet een zodanig talent volle voetballer was, kwam ik dus in het roemruchte twaalfde. Vraag: Het roemruchte twaalfde? Verklaar je nader. Antwoord: Zeker roemrucht, altijd veel bestuurs, - en commissiele den in dat elftal: Marcel Koster, Ger van Caspel, Hans de Wijs, Peter Roosenschoon om een paar te noemen. Uit dat elftal is trouwens een club binnen de club ontstaan: "Twee voor Twaalf'. Prachtig, is me zeer dierbaar. Ik zou graag de nog niet zo lang geleden overleden Ab de Jong willen noemen. Ab speelde tot zijn 70e. We vroegen aan de tegenstander om hem, als rechtsbuiten, ruim baan te gunnen en dat deden ze dan ook. Tsja ik zou de anderen ook graag vermeld hebben: Henk Gammelkoorn; Edward Janus; Wim Ringe; Leo de Nobel; Frans Juch; Herman Fritzsche; Rik de Boer en Hans Mulder. Een zeer soci aal en gezellig club mensen. Vraag: Je bent nogal actief voor de club geweest en je bent dat nog steeds. De lijst van je activiteiten is niet gering. Daarop staat vermeld: leider jeugd; jeugdcommissie; B-commissie; kascommissie; scheids rechter vanaf 1991; Schakelproductie vanaf 1997; Persmap vanaf 1997; clubfotograaf; verantwoordelijk voor de internetsite sinds 2000 en ook nog scheidsrechter. Ik wil beginnen met jeugdleider. Waarom ben je jeugdleider geworden? Antwoord: Mijn zoon Dennis speelde in 1980 en 1981 in een E-team. In zijn team zaten o.a. Robert Gehring, Mendel Witzen- hausen en later Olivier Roosenschoon, Tim Fritzsche, Daan de Nobel en Intie Ringe. Mijn zoon is gehandicapt, dus leek het me raadzaam om leider van dat team te worden. Dennis speelt nu voor het G-Team van Roda'23. G staat voor gehandicapt. Vraag: Een gehandicapte zoon, dat kost tijd en moeite om je daar op in stellen, om dat te leren accepteren. Was AFC in die tijd een steun voor je? Antwoord: Nee. Dat heeft niets met AFC te maken, maar met mij. Ik kon zijn handicap moeilijk accepteren, ik kon niet accepteren dat zuurstofgebrek bij de geboorte dit gevolg zou hebben. Tegen beter weten in. Pas na vele testen heb ik me er bij neergelegd. En kijk Dennis nu eens, hij kent meer mensen in AFC dan ik. Velen kennen hem, waaronder de A-selctie en men is bijzonderlijk hartelijk en leuk voor hem. 26 januari 2005 83e jaargang nr. 9 Vraag: In de jaren tachtig jeugd en B-commissie. Lang geleden, wat staat je nog bij van die periode? Antwoord: Wat me bijstaat is dat de jeugdcommissie onder leiding stond van Dick van der Klaauw. Kan je dan voorstellen dat een zekere Willem Smit, die in die tijd nogal wat verdiend had met computers en landelijk bekend was, zomaar binnenstapte tijdens een vergadering? Deze man bood het niet misselijke bedrag van 100.000 gulden om de beste jeugdtrainer te halen die er is, omdat AFC dat verdiende. Het droge antwoord luidde: "We zullen het voorstel aan het Bestuur voorleggen". Exit Willem Smit. Vraag: Als ik je lijst van activiteiten overzie, dan overheersen vol gens mij vooral die voor De Schakel en de Persmap. Een nogal om vangrijke klus, vooral als je daar je activiteiten voor de website bij optelt. Is dat niet bijna een dagtaak? Antwoord: Ach dat is niet zo belangrijk. Gemiddeld drie uur per dag. Wat belangrijk is of ik er plezier in heb. Zolang dat het geval is, ga ik door. Ik ben na mijn stoppen met werk gevraagd dit te doen. Boven dien er is veel positieve respons. De Persmap is echt een paradepaard je geworden, krijgen we heel veel complimenten over, vooral van andere clubs. De website wordt steeds meer geraadpleegd, vandaag (maandag 17 januari) meer dan 1500 bezoekers. Zelf trainers van komende tegenstanders raadplegen onze website! Dus we moeten voorzichtig zijn met onze informatie. De website wordt echt vanuit de hele wereld bezocht. Uit Australië alleen al 400 bezoekers. Bezoekers ook vanuit: de VS.; Zuid Amerika; De Verenigde Emiraten; Japan en China, om een paar landen te noemen. Ik kan precies nagaan hoeveel bezoekers en vanuit welk land de website dagelijks bezoeken. Ja, het geeft veel voldoening, daarom doe ik dit werk met veel plezier. Vraag: De Schakel is nogal een kostbare zaak. Zouden email en de website ooit De Schakel kunnen vervangen? Antwoord: Een Schakel met 24 redactionele pagina's, dus zonder de advertentiepagina's, kost ongeveer 1650 euro. Daarbij komen dan nog de portokosten: 650 euro. Ik kan me voorstellen, dat de vorm van de Schakel en de frequentie verandert. Misschien een Schakel met alleen redactionele artikelen met een verschijning van één keer per twee maanden. De mededelingen, de opstellingen, de uitslagen kunnen dan digitaal. We hebben natuurlijk wel rekening te houden met de oudere leden, die niet gewend zijn om hun informatie via de computer te ontvangen. Ik zie De Schakel, zoals die nu is, voorlopig niet ver dwijnen. Vraag: Als ik je zo hoor over de website, dan wordt de website steeds belangrijker. Was het trouwens jouw initiatief? Antwoord: Nee hoor, Mare de Hond is de initiatiefnemer, vijf jaar geleden. Overigens de vorm van de huidige website is gebaseerd op die van de KHFC. Opgesteld door Jevon van Dijk, ik raadpleeg hem nog steeds. Maar dat de website steeds belangrijker wordt, dat klopt. De informatievoorziening is dagelijks. Morgen de achttiende wordt officieel het jubileumprogramma bekend gemaakt en ook het logo voor het jubileumjaar. Dan mag ik het ook op de website zetten. Vraag: Een heel andere activiteit van je is fluiten. Is dat nou leuk, gezien de reacties die je kunt krijgen van spelers? Antwoord: Jazeker. Ik vind het leuk en ik blijf daardoor een beetje in beweging. Ach, als er een opstootje is, blijf ik gewoon van een af standje kijken, er wordt altijd wel één verstandig. Bovendien ik heb een behoorlijk pantser. Laatste vraag: Je bent nu zo'n 25 jaar actief voor AFC, weliswaar met onderbrekingen, blijf je zo doorgaan? Antwoord: Jazeker, zolang ik er nog plezier en voldoening aan beleef dan zijn die drie uur per dag heel goed besteedt. Voordat ik wegging, moest er eerst nog gauw op de website gekeken worden waar de laatste bezoekers vandaan kwamen. 20

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 20