Jeugdjournaal 26 januari 2005 83e jaargang nr. 9 Sinds de winterstop hebben we geluk gehad, slecht incidentele afge lastingen, dus weer volop verslagen waaruit blijkt hoe het onze teams is vergaan. Hoe het dit weekend wordt Tsja afwachten.... Hoe wel de jongste spelers tot en met de E-pupillen natuurlijk goed zitten met hun Superstars spektakel in Borchland. We hebben voor u gekeken. Voor veel ploegen zijn er hoge verwachtingen voor na deze rustpauze en vooral dan gaat het beter dan daarvoor zoals bij Feyenoord...? Bij onze Dl was er in ieder geval een positieve conclusie ook al bleef het gelijk ...Progressie. Vandaag was een mooi graadmeter. De derde wedstrijd dit seizoen speelden we uit bij Zeeburgia. En ook al werkten jullie toen ontzettend hard, we waren voornamelijk bezig om de bal uit ons strafschopgebied weg te werken. En hun keeper hebben we destijds al helemaal niet gezien. Vandaag wel. Duidelijk is dat jullie veel hebben bijgeleerd. Dit was een spannende gelijkopgaande wedstrijd. O, die had twee kanten op kunnen gaan. Vooral de laatste 10 minuten voor rust waren jullie gevaarlijk. Maar net in de tweede helft scheelde het tot twee keer toe maar millimeters of zij hadden de voorsprong. Claimden wij een penalty wegens hands in de eerste helftbrak Ousama ook nog eens goed door in de tweede, maar werd gestuit. Al met al een echte 0-0 wedstrijd. En dat is wel een verdiend punt voor jullie. Trouwens Zeeburgia staat ook op enige afstand voor ons dus dat is op zich een uitstekend resultaat...". En er waren er meer die zich hervonden. De D3 met zeker een mooi resultaat...Na de 2 verliespartijen voor de winterstop, was de D3 er op gebrand om weer eens te winnen. Buitenveldert is een niet te onderschatten tegen stander en de jongens begonnen fanatiek. Binnen een paar minuten scoorden we de 0 - 1Na deze goal werd het spel rommelig (mede door het harde veld). Buitenveldert kwam terug en namen zelfs een 2 -1 voorsprong. Buitenveldert bleef gevaarlijk maar de D3 trok steeds weer in de aanval en maakten de kansen af. Buitenveldert kwam steeds terug tot 4 - 5 maar daarna was het over en scoorden wij de 4 - 6 en 4 - 7. Hard gewerkt en een goed resultaat..."Maar niet ieder een kwam even goed uit de oliebollen en kerstkransjes, de B3 bij voorbeeld ...AFC B3 heeft de titel niet meer in eigen handen na verlies tegen Sporting Maroc. Na het dramatische verlies tegen Leg- meervogels van vorige week wachtte nu de grootste concurrent van ons: Sporting Maroc. Een wedstrijd die op geen slechter moment had kunnen komen. We zijn niet in vorm,hebben vorige week verloren en het harde gras hielp natuurlijk ook niet mee, want daardoor konden we niet ons eigen spel spelen en dat is voetballen...Maar de tweede helft hebben we geen moment goed gevoetbald, Maroc was gewoon vele malen sterker. De tweede goal van hun was dan wel terecht,maar niet terecht goed gekeurd. Ze namen de corner heel snel en daarna passeerde ze 2 man van ons maar de bal was intussen al een meter over de achterlijn. Iets wat de scheids natuurlijk niet zag., hij had volgens mij nog Bami in zijn ogen ofzo want hij floot erg slecht. Uiteidelijk maakte ze bal goed af en was het 1-2! Daarna was het gebeurd. We maakte nog een doelpunt door Liron.die natuurlijk afgekeurd werd omdat de scheids op elk vlagsignaal van de grens rechter in die voor alles vlagde! Alsof het nog niet genoeg was maak ten zij ook nog een mooie 3e goal. En was het echt gebeurd!Maar je verliest natuurlijk niet van de scheidsrechter of het harde veld. Kijk maar hoe de F3 met dat laatste omgaat...Op een hard en glad veld speelde de F3 zaterdag jl. de laatste oefenwedstrijd voor de aanvang van de competitie. Tegenstander vandaag de vrienden van de F4. We speelden, ondanks het ietwat moeilijke veld, een lekkere wedstrijd en lieten het balletje lekker rondgaanEn in nood kun je dan nog aan het volgende denken, maar goed voetballen is de beste methode na tuurlijk ...De C7 is blijkbaar goed de winterstop doorgekomen en combineerde goed. Er is zelfs bijgeleerd, want ook Julius heeft nu de schwalbe onder de knie, al is deze nog niet zodanig geperfectioneerd dat hij de scheidsrechter er mee weet te verschalken.Het geheime wapen weigerde, dus het bleef gelijk. En om van winter en weer over te schakelen heb je een "bruggetje" nodig, de E10 levert dat uit zich zelf ...Een nieuw jaar nieuwe kansen nieuwe prijzen. Wat hebben wij als voetballers tocht weinig aan de weervoorspellers. De een heeft mooiere beelden van een echte winter dan de ander maar puntje bij paaltje is het toch weer fantastisch voetbalweer. Vandaag tegen een onbekende tegenstander. Dit waren dames van ZRC-HERENMARKT De dames die qua techniek, snelheid en het voetbal op zich duidelijk de mindere waren. Het is een wonder dat het geen dubbele uitslag is geworden want wat heeft de E10 kans op kans op kans verprutst...". Maar hoe zat het met het uiterlijk van de dames En was dat toch niet een beetje de reden voor het missen van die kansen Je kunt ook op andere uiterlijkheden van de tegenstander stuiten ...De gemiddelde speler van RKAVIK heeft minstens 25% meer soortelijk gewicht dan de AFC'ers dus het is meteen hard werken....AFC neemt direct het initiatief en speelt mooi - bijna Engels - aanvallend voetbal dat veel vuldig via de vleugels opgebouwd wordt....Op het veld onstaat een grimmige sfeer als de RKAVIKKERS hun gewicht letterlijk in de strijd gooien, hetgeen zelfs in een penalty voor AFC uitmondt. Luca weet deze, ondanks een krachig schot uiterst links, niet te verzilveren. Precies op tijd is de wedstrijd voorbij en kan E5 tevreden onder de douches stappen.Want het werd 2-1. We begonnen al met een voor een Amsterdamse club wellicht wat vreemde verwijzing naar Rotter dam, maar misschien is dit iets voor Gullit als de verdedigers elkaar niet "verstaan" ...Na een mooie eerste helft van het seizoen waarin een hecht team is ontstaan, binnen en buiten het veld (getuige het MSN chat verkeer tussen een groeiende groep Dll spelers), mogen onze jongens nu laten zien wat ze waard zijn in een zwaardere com petitie..." Want blijkbaar werkt dat waar het nodig is Met name onze verdediging was onverzettelijk en wist Hooffdorp eigenlijk al ver van het doel op te vangen..." Een keurige 1-3 overwinning was in ieder geval het resultaat. Daar. Maar ook al staat de verdediging goed, niet altijd levert dat de punten op, zoals bij de BI ...Maar vandaag was onze verdediging ook sterk en zodoende ontpopte zich in de eerste helft een wedstrijd die weinig of geen echte grote kansen voor beide partijen opleverde. Tot een minuut of 10 voor de rust Groningen toch een gaatje vond in de hechte verdediging van AFC en de score kon openen.Een tegen slag die nog eens sterker werd geaccentueerd omdat Groningen vlak voor rust een fout achterin genadeloos afstrafte en AFC met een enorme kater en een 0-2 achterstand de rust in joeg. Maar het moet gezegd, AFC kwam getergd de kleedkamer weer uit en heeft de twee de helft er alles aan proberen te doen om de stand een beter aanzien te geven en minmaal een punt te halen. Maar ondanks keihard wer ken en de druk op Groningen tot het maximale te verhogen, leverde dit alles niet meer op dan een doelpunt van Iri. Groningen heeft hachelijke momenten gekend maar hield helaas stand en kon na afloop tevreden constateren dat het geen schade had opgelopen in Amsterdam. Heel sneu voor AFC want op basis van de tweede helft was een puntenverdeling wel verdiend...."En zo zijn we bij de hoge re teams terechtgekomen en sluiten we af met de allerhoogste. Een oproep, ijs en weder dienende (toch weer dat weer), om de Al ko mend weekend te steunen "...Ook in de 2de helft was het namelijk AFC dat een aantal goede kansen wist te creeeren, maar helaas ging de bal er ook nu niet in. Bovendien werd ons halverwege de 2de helft nog een penalty onthouden nadat Jeroen Bertens op opzichtige wijze in het vijandelijke strafschopgebied werd getorpedeerd. Helaas was het alleen de scheidsrechter die er geen penalty in zag en dus kregen wij deze niet. Zoals gezegd bleef het dus 1-1 en keerden wij met ge mengde gevoelens weer huiswaarts. Tevreden over het vertoonde spel, maar minder tevreden over de precisie voor de goal. Ik denk dat dit een goede samenvatting is van de wedstrijd die wij deze middag op de mat hebben gelegd. Volgende week thuis tegen Cambuur, de nummer laatst, dit goede spel voortzetten, maar dan ook wat doelge richter en dan kunnen we ons gaan opmaken voor onze 5de overwin ning dit seizoen. De hele Al weet dat als er volgende week van Cam buur gewonnen wordt, de kans op handhaving op dit hoge niveau weer een stap dichter bij komt. Graag zou ik u dan ook namens de voltalige selectie en het begeleidingsteam willen verzoeken allen te komen kijken aantaande zaterdag om 14:30 tegen Cambuur op ons eigen sportpark Goed Genoeg. Deze week hopelijk, ondanks het slechte weer, goed trainen en dan zaterdag 3 punten!! Dat was het voor nu. Of er veel bijkomt het komend weekend zal moeten blijken uit de strijd tussen Koning Voetbal en de Weergoden. Misschien moeten we daar een Duitse scheidsrechter voor aanstel len. .dan weten we de uitslag tenminste tijdig Frank de Munnik 19

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 19