Ons Eerste Routebeschrijving FC Omniworld AFC 2 op trainingskamp 12 januari 2005 83e jaargang nr. 8 te kunnen verbranden. Ga tussendoor eens op de pedalen staan om een sprintje van dertig seconden te maken. Eindig daarna met een relaxed ritje van vijf minuten. De roeimachine: hierbij train je de grotere spiergroepen van zowel het boven- als onderlichaam. Het systeem van hart en bloedvaten wordt nu werkelijk aangesproken. Bovendien voer je deze inspanning uit zonder dat voeten, enkels en knieën drie keer het lichaamsgewicht moeten opvangen. Wederom rustig vijf minuten warming-up, voer dit op tot ongeveer 80% van je maximaal kunnen en houd dit twintig minuten vol. Besluit met een rustig tempo gedurende vijf minuten. De crosstrainer: deze beweging is vloeiend en houd het midden tussen de inspanning op een stepper, een loopband, een hometrainer en een langlaufsimulator. Het lijkt op een pittige duurloop met een juist zeer veilige actie voor de benen. Variaties in weerstand, voor waartse en achterwaartse bewegingen, maken het tot een geïnspireer de training. Wederom vijf minuten opwarmen met lichte weerstand, om vervolgens twintig minuten deze inspanning vol te houden. Zo train je het vermogen om met spierverzuring te leren omgaan, waar door je aanzienlijk je prestatie verbetert. Deze drie apparaten bieden tevens een geweldige mogelijkheid om intervaltraining te doen, zon der enig blessure risico. Intervaltraining: begin met tien minuten in een comfortabel tempo zonder al te veel weerstand. Verhoog nu de weerstand telkens met één niveau. Vervolgens verhoog je het pas- of slagritme. Hou dit zestig seconden vol en keer dan terug naar het aanvangsritme. (duur 40 seconden) Herhaal dit tien keer en eindig met een cooling-down van vijf minuten. De medische commissie wenst ieder een uiterst gezond 2005. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Clubarts: Lex Swaan, tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel(voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 19 december: DWV - AFC 2-1 Nadat in eerste instantie op 21-11-2004 de wedstrijd werd afgelast, dan toch nog op 19-12-2004 de Amsterdamse derby DWV tegen AFC. Traditioneel altijd derby's om naar uit te kijken. Joey Esionye speelt vandaag zijn 150e wedstrijd voor AFC, het is koud, maar wel een zonnetje. Kortom alle ingrediënten zijn voor deze derby aanwezig om er een spektakel van te maken. Alleen een blik op het hoofdveld van DWV laat zien, dat dit veld door opdooi wel eens moeilijk te bespelen zou zijn. AFC begint gelijk sterk aan de wedstrijd wat al in de 6e minuut resul teert in een mooi hard schot van Tahir Akhamrane op het doel van DWV, welke door de DWV doelman Dave Kuysten knap gepakt wordt. De bedoelingen van het altijd al fysiek sterke DWV zijn duide lijk, counteren, en door het maken van een aantal overtredingen, probeert men het technisch sterkere AFC uit de wedstrijd te halen. De wedstrijd verloopt dan ook verder een beetje rommelig aan beide kanten. In de 28e minuut krijgt Said Saidi Amor een grote kans om DWV op 1 - 0 te zetten, maar tot grote vreugde van het altijd weer trouw aanwezige AFC legioen gaat dit feest niet door. Dan komt in de 34e minuut de bal ineens vanuit een onoverzichtelijke scrimmage voor het AFC doel voor de voeten van Gerson Klinker, en dan tot groot verdriet van alle AFC'ers staan we met 1-0 achter. In de 42e minuut nog een kans voor Vincent welke helaas niet wordt benut. Beide ploegen kunnen aan de thee. Met buurman Theo Janssen gewed dat AFC na de thee sterk uit de startblokken zal gaan. In de 47e en 50e minuut, missen Tahir en Bobby Gehring allebei een kans(je) om voor AFC de welverdiende gelijkmaker binnen te schieten. Vincent wordt in de 65e minuut ver vangen door Al junior Ben Ebu Mordi. En in de 68e minuut, na een voortreffelijke corner van broer Robert, wordt de bal schitterend ingekopt door Bobby, en staat het 1 - 1. Lex Oosterling wordt in de 75e minuut vervangen door Mohad Zaoudi. Na een aantal kansjes over en weer, wordt er in de 86e minuut een onduidelijke vrije schop (praten?) vlak voor het doel van AFC door scheidsrechter Wagner, tegen AFC gegeven. De bal wordt door Ray Semmoh via een AFC'er onhoudbaar achter Edwin geschoten, en staan we met 2-1 achter. In de resterende tijd lukt het onze jongens niet meer om op zijn minst de gelijkmaker te maken, en moeten we helaas de laatste wedstrijd in 2004 afsluiten zonder punten. Iedereen prettige feestdagen toegewenst. Jan Koomen Opstelling AFC: Edwin van Holten, Said Moumane, Stefan Stam, Joes Blakborn, Joye Esionye, Hans Geerlings, Robert Gehring, Bob Gehring, Vincent de Groot (Ben Ebu Mordi), Tahir Akhamrane, Lex Ooosterling (Mohad Zaoudi). Sportpark Fanny Blankers Koen, Competitieweg 22 1318 EA Almere, 036 5336665 vanuit de richting Amsterdam via de A6 U rijdt op de A6 en neemt de afslag Almere Stad SI03. Bij de stop lichten rijdt u linksaf richting Almere Stad. U rijdt dan op de Velu- wedreef. Deze weg helemal afrijden. U komt, nadat u onder het spoor bent doorgereden, op een rotonde. U neemt de eerste afslag op deze rotonde richting Vrijheidsdreef. Na ongeveer 1 km (laatste afslag links op de Vrijheidsdreef voor de T-kruising met de tussenring) linksaf naar de Marathonlaan. Deze laan gaat over in de competitie- weg.U negeert het bord doodlopende weg en steekt de busbaan over. U ziet de parkeerplaats van het sportpark van FC Omniworld op doemen. AFC 2 op Trainingskamp in Doorwerth Het 2e elftal van AFC is afgelopen weekend op trainingskamp gegaan naar Doorwerth. Drie dagen in het Golden Tulip Hotel midden tussen de bossen en op een steenworp afstand van Arnhem. Op vrijdag 7 januari om 11.00 uur vertrok de BOVO-bus richting de Veluwe onder de leiding van Wessel Colijn, Theo Janssen en fysio Cynthia Visser. Alle spelers uniform gekleed in een For Fellows lange mouw t-shirt. Nadat Theo de sleutels van de kamers had uitgedeeld volgde de lunch in een speciaal voor AFC gereserveerde lunch/diner zaal. Volgens een strak schema volgde een eerste training om 14.30 uur op het veld van DUNO. Dit veld lag op 10 minuten lopen van het Hotel. Dit veld wordt regelmatig gebruikt door buitenlandse- en Nederlandse verenigingen zoals Spartak Moskou, Olympique Marseille, en Feijen- oord. En nu dus door het tweede van AFC. Cynthia Visser begon de training met het op peil brengen van de conditie, waarna Wessel er nog schepje bovenop deed. De training werd vervolgens stilgelegd omdat aanvoerder David Westerhof recht streeks van St.Maarten zich bij de groep kwam aansluiten.In één keer van Schiphol naar Doorwerth. Ter afsluiting een partijtje (9-9) waarbij de vaste grensrechter van het tweede, Darryl Bartens als scheidsrechter fungeerde en Theo Janssen en Chris Schroder met de grensrechtersvlag langs de lijn stonden. Dank zij het vlaggen van Chris werd de uitslag 2-2. Terug naar het hotel voor een "verplichte" rust. De volgende training was een apres- training in de bar met daarna een voortreffelijk diner. Allen gekleed in het uitgaanstenue. Het begin van de eerste avond was vrij. De spelers konden kiezen uit tafeltennis, biljarten, squashen, sauna, fitnessen, darten of kaarten. Keuze genoeg dus. Later op de avond stonden er 3 busjes gereed om naar het uitgaans centrum van Arnhem te gaan. Disco's genoeg. Volgens schema "moesten" de spelers om 01.00 terug zijn in het hotel. Volgens nader getrokken informatie werd hieraan niet precies de hand gehouden. Wel kwamen er aanbiedingen van diverse disco eigenaren. Zij vroe gen de groep voortaan het weekend in Arnhem door te brengen daar hun omzet behoorlijk gestegen was. 9

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 9