Nieuwjaarsreceptie 7 januari Nieuwjaarsspeech van AFC's voorzitter 12 januari 2005 83e jaargang nr. 8 Hebben we nog: mooiste goal, Barry van der Glas. Beste speler (seni oren) Joris Scheepers, (jeugd) Milan de Wijs. Aanmoedigingsprijzen gezien hun inzet om er bij te zijn cq überhaupt overeind te blijven: Rob Lobatto Benno Honsdrecht. En was het gewoon een heerlijk begin van een historisch AFC-jaar, 110 jaar komen er tenslotte aan Het was zeer zeker de moeite waard het vet en de bubbels van gister avond tezamen met clubgenoten er zo even uit te rennen En de eerste handjes te schudden. Compliment nogmaals voor de opkomst van de jeugdspelers, zou leuk zijn als ook dat volgend jaar al een traditie blijkt te zijn geworden! Frank de Munnik Niet meer meteen op de le van het jaar en het lijkt een succes, de sociëteit was in ieder geval overvol. Voor ieder die binnenkwam was er een verplichte gang langs alle bestuursleden die bij de ingang klaarstonden voor een knuffel of een warme hand. En daarna natuur lijk een glas champagne. Maar de gehele bijeenkomst werd wel overschaduwd door het nieuws dat ons lid Arne van Teunenbroek, zoon van ons lid van verdienste Henk, in Thailand wordt vermist. Zijn vrouw en kinderen zijn gered en op de terugweg. Voor hem, tsja, nu al zo'n lange tijd, er is weinig hoop... Vandaar dat de champagneglazen werden geflankeerd door een doos waarin kon worden gestort op 555. En daar voegde het bestuur bij monde van voorzitter Machiel van der Woude (zijn volledige speech is onderaan op deze site te lezen) aan toe dat er, in navolging van de meeste gemeentes, voor elk lid in ieder geval 1 Euro wordt overge maakt. Op het podium speelde een fantastische BigBand The Caledonians. En daar verscheen plots een echte "Crooner" die notabene uit onze eigen gelederen komt Kees Koedood. Niet van "The Voice" te on derscheiden en met een perfect Amerikaans accent. Mooiste was nog het duet met Ans Plevier, die vast bij de band hoort. Nick van Ommeren zorgde er voor dat ieder op het juiste moment het zijne deed. Voorzitter Machiel van der Woude haalde nog een paar belangrijke zaken voor ons aan zoals hoe het nu verder gaat met onze velden, maar dat kunt u nalezen. En roemde onze prestaties op het jeugdfront. Een aantal aanwezigen ging waarschijnlijk direct door naar Schiphol alwaar om 3 uur verzameld werd voor de reis van Ons Eerste naar Gran Canaria. En ondanks alles was het een erg plezierige manier om na de feestda gen alle vertrouwde vrienden van AFC weer te zien en bij te praten. Ook al was dat soms over niet al te leuke dingen. Nou ja, kijken en luisteren naar ons bestuur dat voorging in het zingen van het clublied maakte natuurlijk veel goed Frank de Munnik Beste AFC'ers, De matige opkomst van het vorig jaar heeft het bestuur doen besluiten om niet op 1 maar om 7 januari onze nieuwjaarsreceptie te houden. Gelet op het grote aantal aanwezigen dat hier vanavond aanwezig is was het in ieder geval niet zo'n gekke gedachte om de nieuwjaarsre ceptie te verplaatsen. Ook vanaf deze plaats wens ik jullie namens het bestuur voor het jaar 2005 het allerbeste: thuis, in het werk én bij AFC. Laten we er iets moois van maken, oprecht genieten van wat onze bijna 110-jarige club te bieden heeft. Dat was en is, zoals wij allen weten veel, heel veel. Het afgelopen jaar vormde daar geen uitzondering op Ik kom daar direct op terug. Allereerst de natuurramp in Azië, die op tweede kerstdag zo ontzet tend veel slachtoffers eiste. Via de televisie en internet hebben wij kunnen zien wat totale verwoesting betekent. De ellende is met geen pen te beschrijven. Hartverwarmend zijn dan ook de hulpacties en initiatieven, die op vele plaatsen op gang zijn gekomen. Ik zou u willen vragen vanavond ook een financiële bijdrage te willen leveren via de daarvoor bestemde bus in het clubhuis. AFC is uiteraard soli dair. Het AFC-bestuur heeft besloten namens de club 1 euro per lid over te maken op giro 555. Eén van de slachtoffers van de zeebeving is Arne van Teunenbroek, vanaf zijn 10e jaar lid van AFC en jarenlang spelend in zami 4, en ook actief bij onze dochterverenigingen ACC en ATC. Hij was vanuit Japan, waar hij werkte, met zijn gezin op vakantie in Thailand. Net als zo velen is hij op het strand verrast door de vloedgolf en is hij tot op de dag van vandaag vermist. Zijn vrouw Roos en zijn kinderen Mark en Lara zijn gelukkig nu weer veilig thuis. Toen het bericht van de vermissing bekend werd is alles in het werk gezet om Arne te vinden en zijn vrouw en kinderen te helpen bij de repatriëring. Heel veel AFC-vrienden hebben onder aanvoering Hans Hulst en Ron van Doesburg daarbij alles gedaan wat in hun vermogen lag, hier en ook in Thailand. Arne's vader, ons lid van verdienste en AFC-ridder Henk van Teunenbroek, en zijn vrouw Kinny hebben, zo heeft Henk mij gisteren verteld, in deze barre dagen ook bijzondere steun ondervonden vanuit de AFC-gemeenschap. Over de getoonde vriendschap en genegenheid kunnen we ons verheugen. Onze club is er in goede, maar ook in slechte tijden. Voor deze receptie heeft het bestuur besloten tot een soberder aanpak. Wij hadden een feestelijk intermezzo gepland tussen het optreden van de band van Kees Koedood, maar daar is vanwege de verdrietige omstandigheden vanaf gezien. Wij gaan er vanuit dat jullie hiervoor begrip hebben. Als we terugblikken op het afgelopen jaar springt met name de feeste lijke opening van het kunstgrasveld op 27 augustus in het oog. De penalty's van wethouder Hester May op Stanley Menzo, de ballon- nenparade van de jeugd én niet te vergeten de schilderijententoonstel ling van Anna van Wassenaer staan ons nog helder voor de geest. Net als de spraakmakende veiling van deze schilderijen bij de persmapuit reiking. De aanleg van het kunstgrasveld is overigens bepaald niet van een leien dakje gegaan, maar nu het er eenmaal ligt kunnen we er erg blij mee zijn. Het derde generatie veld met de witte milieuvriende lijke korrel is dag en nacht te gebruiken en betekent in alle opzichten een verrijking van onze club. Tezamen met het nieuwe AFC-bord op het dak en de fraaie zonneschermen, die door een anonieme sponsor konden worden gerealiseerd, is het vooraanzicht van ons complex behoorlijk opgeknapt. Het kunstgrasveld is het eerste tastbare bewijs dat de planvorming van de laatste 15 jaar. In het afgelopen jaar is het AFC-bestuur geconfron teerd met plannen van de Gemeente die veel minder aantrekkelijk zijn dan het ontwerp waaraan wij en dan met name Dick van der Klaauw en Bob Neseker, met enthousiasme hebben meegewerkt. Het zou gaan om een ruim opgezet sportcomplex volgens het cascade-model in een parkachtige sfeer, met aansluiting op het Beatrixpark. De huidige plannen echter voorzien voor de eerst komende 20 jaar in een soort tussenmodel: met minimale maten, grote hoogteverschillen en kaal slag van ons huidige park. Dat nu is niet acceptabel voor het bestuur. Richting Gemeente is dan ook aangegeven dat het totale plan nog eens kritisch bekeken moet worden. Dit op basis van de kennis van vandaag, o.a met het gegeven van een volledig ingezakte kantoren- markt. Wordt dus vervolgd. Wij houden u via De Schakel en onze onvolprezen website uiteraard zo goed mogelijk op de hoogte. Na de prestaties aan de onderhandelingstafel een korte terugblik op de prestaties op het veld. Uit het weer door Chris Schroder voortreffelijk samen-gestelde overzicht blijkt dat we na 842 officiële wedstrijden maar liefst 11 winterkampioenen hebben, t.w. zondag 9, zondag 10 en zaterdag 3 en bij de jeugd de B 3, C 2, D 11E 3, F 1, F 2, F 6 en F9. In het algemeen doen de topteams het redelijk tot goed. Goed gaat het ook met ons vlaggenschip, dat na de mooie derde plaats in vorige seizoen nu met de winterstop wéér op een derde plaats staat. Gegeven de grote achterstand op koploper Argon zit een kampioenschap er dit seizoen waarschijnlijk niet meer in. Ontzettend jammer, want na de fantastische start, met grote publieke belangstelling, schatten vriend en vijand onze kansen hoog in. Blessures, pech en een onwaarschijn-

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 5