AFCoryfee Sixes 2005 in spelers uitgekozen werden door ons overleden erelid Willem Staats om met een aantal andere jeugdleden het toenmalige AFC-Bestuur namens de jeugd te feliciteren bij een receptie in de Port van Cleve aan de Nieuwezijdsvoorburgwal ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan van onze vereniging. Op Nieuwjaarsdag vond weer de traditionele wedstrijd plaats tussen de ons bevriende oudste club van Nederland, de Kon. HFC uit Haar lem en de Oud-internationals, welke wedstrijd al sinds 1923 jaarlijks wordt gespeeld. Als keeper van deze oud-internationals trad op onze eigen Stanley Menzo en als ik de kranten over deze wedstrijd lees mag ik stellen dat hij nog steeds een goede doelverdediger is en dat wilde ik u toch even laten weten. Via AFC-Ridder Hans Woudstra kwam ik in het bezit van het eerste nummer in 2005 van het blad Panorama. In dit blad is een leuk artikel opgenomen over de wedstrijd NAS 3 - AFC zaterdag 3. Uitgebreid vertelt een speler van NAS te weten Hicham Aouled over zijn erva ringen om te mogen voetballen tegen bondscoach en AFC-lid Marco van Basten. In de rubriek Stan Huygens Journaal in de Telegraaf d.d. 28 decem ber jl. was een artikel geplaatst over het bedrijf van ons erelid Marcel Koster met betrekking tot het schenken van Breitling horloges aan bekende Nederlandse sporters namelijk de Nederlandse Gouden Medaillewinnaars. Op een ontspannen foto bij dit artikel zien wij Marcel met zoon Edgar samen met Pieter van den Hoogenband, Inge de Bruyn, Anky van Grunsven, Robin Ammerlaan en Leon- tien van Moorsel. Wederom een leuk initiatief van Marcel. Via Jack van Gelder kwam ik in het bezit van een mail van de Uni versiteit van San Francisco met betrekking tot onze vroegere eerste elftalspeler Erik Visser, al jaren wonende in, en actief in de voetbal lerij in de staat Californië in de USA. De kop van de mail luidt: Erik Visser named 2004 adidas/NSCAA Far West Region Coach af the year. Erik volgt nog steeds vanuit de verre USA de verrichtingen van onze AFC. Namens de vereniging onze welgemeende gelukwensen aan Erik met deze eervolle benoeming. Rinske Kulkens-Draisma, echtgenote van AFC-Ridder Nol was zo ongelukkig bij een val van een trap in huis haar hielbeen te breken. Inmiddels is zijn geopereerd en moet voorlopig in het gips revalide ren. Namens de AFC wensen wij haar een spoedig herstel. Erelid Rob Duis speelt op 13 januari a.s. met zijn Limehouse Jazz band in Café het Silversant in Bovenkerk. Jazzliefhebbers in onze AFC kunnen daar een geweldige avond meemaken. Tevens ligt het in de bedoeling, dat de band "de Swingplanck" weer iedere tweede donderdag van de maand gaat optreden in het Silversant. Nadere informatie over deze plannen in mijn volgende column. AFC-Ridder Lou van Kranendonk viert op 4 februari 2005 zijn 85® verjaardag. Lou en Lid van Verdienste Jan Meijer zijn de leden van AFC, die het langste lid zijn (beiden 71 jaar). Lou was in het verleden een goede voetballer en daarnaast een lange reeks van jaren een vaste keus in het eerste elftal van onze cricketdochter, de Amsterdamsche Cricket Club. Lou is een trouwe bezoeker van de wedstrijden van het le elftal en is iedere donderdagavond op Goed Genoeg om te biljarten met zijn vrienden van de VBC (Vrienden Biljart Club). Daarnaast een vaste deelnemer aan het Herendiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij Lou (schoonvader van onze voorzitter Machiel van der Woude) nog een groot aantal geluk kige en gezonde jaren. Op de le januari jl. werden weer de traditionele sixes verspeeld. On geveer 25 leden hadden zich gemeld. Voor de organisatie tekenden Ronald Koster, Rinus van Leijenhorst en Sebo Woldringh, waar voor onze dank. Bijzonderheden hierover kunt u lezen op onze websi te. Zondag 9 januari jl. werd het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi gehouden in de Emergohal in Amstelveen. De organisatie lag in handen van Thea Verhoeven, John Dear, Max Flam, Frans Jüch en Patrick Reddering. Voor nadere informatie over deze geslaagde dag op onze evenementenkalender verwijs ik u naar de website van onze vereni ging- In het Parool van 5 januari jl. werd aandacht besteed aan de Nieuw jaarsreceptie van de Suriprofs. Onze trainer Stanley Menzo, die voorzitter is van de Suriprofs, deelde tijdens deze bijeenkomst mede, dat de opbrengst van de jaarlijkse wedstrijd (gespeeld in mei 2004) 12 januari 2005 83e jaargang nr. 8 dit keer ten goede komt aan de bestrijding van de "sikkelcel"- ziekte, een soort erfelijke bloedarmoede. Deze ziekte komt voor bij veel jongeren uit Suriname en de Nederlandse Antillen. Van het bedrag zal een voorlichtingsfilm worden gemaakt over deze ziekte. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Jos Kemna (16/1) - Edwin Geluk (16/1) - Jacques van der Glas (16/1 - 65 jaar) - Hans Rodenburg (16/1) - Jos Lonnee (17/1) - Lex Rimini (18/1 - 80 jaar) - AFC (18/1 - 110 jaar) - Henk Bijlsma (19/1) - Jan Sandberg (21/1) - George Parson (22/1) - Roger Ritz (24/1) - Nico Cohen (24/1) - Jan Willem Bronwasser (25/1) - Tonny van Leeuwen 26/1). Aan al deze jarigen onze welgemeende geluk wensen. Johan de Bie Dit keer geen AFCoryfee, maar AFCoryfeeën! Geen interview(s). Niet nodig. Als je vriend vermist wordt, dan ga je hem zoeken, dan zorg je dat zijn gezin alle steun krijgt. Arne van Teunenbroek wordt vermist in Thailand. Dan worden de handen ineen geslagen, de taken worden verdeeld. De een naar het ziekenhuis in Bangkok, waar Roos van Teunenbroek verpleegd werd. Twee anderen daadwerkelijk op zoek naar Arne. Coördinatie vindt plaats vanuit de thuisbasis. Velen bieden aan om te helpen. Journalisten, daar ter plekke, lopen met een foto van Arne in hun achterzak. Welke AFC'er, welke taak uitvoerde, is niet van belang. Ieder is in mijn ogen een AFCoryfee! Dit is AFC, een club met een groot(s) netwerk, dat klaar staat om te helpen. Dan mag je trots op deze club zijn. André Wijnand Hadden Joris en Frans gezien het aanzienlijk gewijzigde aanvangsuur ('s middags in plaats van 's ochtends) rekening gehouden gezien het aantal oliebollen en appelflappen met een veel hogere opkomst dan gebruikelijk. Maar nee, het bleef ook nu hangen tussen de 20 en 30. Wel allemaal echte AFC'rs natuurlijk en heel gezellig, maar toch, sliep de rest nog steeds? Desondanks, happy new year everybody natuurlijk! Iedereen kwam toch langzaam op gang, maar de organisatie in de persoon van Rinus, Sebo en vooral Ronald wist daar meteen richting aan te geven. En mensen los te maken. Heel leuk dat er een groot aantal jeugdspelers aanwezig bleek, met name van de C-junioren. Top, zo worden tradities overgedragen naar de volgende generatie En leuk was het ook in het veld; de jongens renden en de ouderen dachten wij doen dat vanuit ons overzicht... Lukte niet altijd, en op het einde bleek dat er toch wel wat kracht in de afgelopen nacht was verspeeld...bij de twee finales vielen maar liefst drie senioren uit met spierblessures. Een wedstrijd te ver dus...Compliment voor Ronald Koster, nog mooier dan Arjen Rob ben destijds, als je dan toch tegen een hamstring oploopt, dan wel in stijl, en dat was dit dit! Gaan we meteen maar over op de feitelijkheden, anders wordt het een veel te lang verslag. Vier teams streden, met prachtige namen, opge dragen aan diverse vrouwen: Katja's, Kournikova's, Georgina's, Tat- jana's. Met nog enkele mensen erbij hadden we ook nog de Maxima's gehad... Lol stond voorop, maar eenmaal in het veld wil iedereen toch winnen. Dus; de eervolle vermeldingen. De finale werd gewonnen door de Katja's. Maar vinden we ook dat ze het verdienden? Herrera, voor wie zijn klassiekers kent, had staan glimmen, maar het was puur catenae - ciao. Niet iets waar we in Nederland of AFC van onder de indruk raken! Maar ja, wie de meeste doelpunten maakt is de winnaar hè..Max was de hemel te rijk. 4

Schakels (clubbladen) | 2005 | | pagina 4