Ons Eerste 15 december 2004 83e jaargang nr. 7 zenipper, Frank Tilmans sen.A selectie, clubarts Lex Swaan, Reinier van Dantzig en Wim Crouwel, wij wensen u allen gezellige feest dagen en een gezond 2005. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Lex Swaan(clubarts) tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel(voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 een eventuele periodetitel. Met de wedstrijden tegen Elinkwijk en DWV voor de boeg moet AFC daar maar eens laten zien dat zij recht heeft op die plek. Nicolaas van Ommeren De opstelling van AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Stefan Stam, Joes Blakborn, Hans Geerlings, Robert Gehring, Bobby Geh- ring, Rody Turpijn, Tahir Akhamrane, Lex Oosterling. Ali Bentohaim 5 december 2004: Turkiyemspor - AFC 3 - 2 Het begon allemaal zo lekker. Vanaf het eerste fluitsignaal liet AFC zien met welke intentie ze naar Turkiyemspor was gekomen. Het tempo lag hoog en de strijd werd aangebonden. Ali Bentohami stond sinds lange tijd weer in de basis en ook Lex Oosterling deed voor het eerste vanaf het begin mee. In de 6e minuut combineerden Lex en Bobby op de rechterkant, waarna Bobby op de rand van de 16 meter de verdediger op het verkeerde been kon zetten om vervolgens mooi met zijn rechterbuitenkant de keeper te passeren (0-1). Een hele mooie goal, maar de verdediging van Turkiyemspor ging niet hele maal vrijuit. AFC kende een goede openingsfase, maar ook Tur kiyemspor kreeg kansen, waarbij één keer keeper Edwin van Holten met een geweldige reflex de gelijkmaker kon voorkomen. Ook Edwin's collega (Atam Koroglu) aan de andere kant had een schitte rende redding op een inzet van Ali B. in de 16e minuut van de wed strijd, nadat Ali fraai twee man had uitgespeeld. In de 25ste minuut was het weer de keeper van Turkiyemspor die buiten het strafschop gebied (reglementair?) voorkwam dat AFC kon scoren. Na zijn on derschepping paste de keeper direct de bal in de diepte op de links buiten, Jerrel Linger, die na een rush richting doel, Edwin van Holten kansloos liet met een schot in de verre hoek (1-1). Na het doelpunt werd Turkiyemspor sterker en kreeg meer kansen, maar ook AFC bleef goed en in een hoog tempo spelen. In de 32ste minuut gooide Lex Oosterling ter hoogte van de cornervlag de bal in naar Robert Gehring, die een aanstormende verdediger op de achterlijn uitspeelde en heel knap het overzicht behield om vervolgens de bal klaar te leggen voor de inkomende Ali die de bal in de hoek plaatste. Lang kon de AFC aanhang niet van de voorsprong genieten, want binnen 3 minuten kon Van Swieten uit een vrije trap voor Turkiyemspor gelijk maken. Zijn vrije trap vloog dwars door de muur heen, maar werd nog door een speler aangeraakt waardoor Edwin kansloos was op de poeier. Vlak na de gelijkmaker krijgt AFC nog een geweldige kans maar weer redde de keeper van Turkiyemspor uitstekend. In de 42s,e minuut komt in een rommelig moment een pass door het midden (buitenspel?) naar Jimmy Simons die zeer koelbloedig afmaakt en Turkiyemspor voor de rust op voorsprong brengt (3-2). In de eerste helft kom ik papier te kort en heb nauwelijks gelegenheid om aantekeningen te maken en gelijkertijd het spel te volgden, zoveel gebeurt er. In de rust staat iedereen nog bij te komen van een zeer boeiende en spectaculaire wedstrijd. Het is jammer dat er zo weinig toeschouwers op het duel waren afgekomen. De vaste AFC aanhang vertegenwoordigde waarschijnlijk de helft van het aantal toeschou wers (200-300). De tweede helft begon niet zoals de AFC-ers hadden gehoopt. Turkiyemspor hield achterin makkelijk stand en er kwamen weinig echte kansen voor AFC. In de eerste helft werd en door twee ploegen met name gevoetbald. In de tweede helft leek het er op alsof Turkiyemspor maar een ding wilde en dat was AFC van voetbal af houden. Mede door de zeer warrig vlaggende vrouwelijke grensrech ter ontstonden irritaties en werden er veel gele kaarten getrokken. AFC liet zich uit het spel halen en kon het niveau en het tempo van de eerste helft niet meer bereiken. Het is niet waar als ik zou zeggen dat er helemaal geen kansen meer kwamen, maar de spirit leek weg. Turkiyemspor kreeg ook nog wel wat kansjes, maar niemand scoorde in de 2e helft. Een gelijkspel was met name gezien de eerste helft de meest rechtvaardige uitslag, maar kom daar maar eens mee aan in deze tijd. Uiteindelijk was Argon (weer) de grote winnaar van het weekend en staan zij inmiddels 12 punten los van nummer 2 Tur kiyemspor en 14 van AFC en DWV De strijd om de tweede plaats in de Hoofdklasse A is waarschijnlijk dit seizoen het hoogst haalbare en Pupil van de week bij AFC-Elinkwijk: Nona Benninga. 12 december: AFC - Elinkwijk 2 - 0 In een in eerste instantie koude ambiance, werd het absoluut een hartverwarmende wedstrijd. Op het eerste kwartier na, eindelijk weer eens een volledig domine rend AFC. Er werd gestreden om elke meter tegen een veelvuldig over de scheef gaande tegenstander. Géén middel werd geschuwd om "ons eerste" uit de wedstrijd te krijgen. Meerdere ellebogen (Esionye en Geerlings) werden door de leidsman over het hoofd gezien. Slechts twee gele kaarten werden uitgedeeld. Misschien wel mede door dit spel is Elinkwijk géén moment in de wedstrijd geweest. In de 16e minuut een overtreding door, wie kent hem niet, Peter de Waal. De hieruit volgende vrije trap werd door Robert Gehring ge nomen. Zijn voorzet werd wel of niet door Tahir Akhamrane met het hoofd beroerd. Volgens Tahir in ieder geval wel. Belangrijkste feit 1-0. Met deze stand werd de rust bereikt. Versterkt door de snert viel uw verslaggever vlak na rust met zijn neus in de boter. Binnen vijf minu ten twee schitterende mogelijkheden. Eerst Robert Gehring en daarna de voor de geblesseerde Ali Bentohami ingevallen Rody Turpijn die alléén voor de keeper de bal tegen hem aanschoot. Vijf minuten later was het wel raak. Na een vlot lopende aanval over links was het een voorzet van Tahir Akhamrane waar Rody Turpijn over heen stapte. De bal kwam vervolgens in de voeten van Robert Gehring, die zijn goede spel met een schitterende actie bekroonde. Iedereen verwachtte een schot, maar Robert speelde de tegenstander subliem uit en liet met een droge knal de keeper kansloos. Elinkwijk kon tegen al dit geweld niets inbrengen. Onze oud trainer Ton du Chatinier wisselde drie keer maar ook dit haalde niets uit. In de 73e minuut wisselde Stanley Menzo Tahir voor Vincent de Groot. Vincent had vervolgens nog twee goede mogelijkheden om de score op te voeren. Ook de degelijk spelende Lex Oosterling kreeg nog een goede mogelijkheid maar schoot in vrij staande positie over het doel. Eindstand 2-0. Verder wil ik nog de inzet prijzen van onze gelegenheidsspits Bobby Gehring. Deze sleurde over het veld, was overal te vinden en maakte het de verdediging van Elinkwijk zeer lastig om een goede opbouw te verzorgen. Doodmoe maar voldaan stapte hij van het veld. Een voor beeld voor iedere speler, want met deze inzet kun je eigenlijk niet verliezen. Volgende week de lastige uitwedstrijd tegen DWV. Argon is uit het zicht maar nog niet onbereikbaar. In ieder geval zullen we drie punten

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 7