Het Dames jaar diner Thema-avond looptraining Zeg kien jij de mosselman? Senioren Zaalvoetbal toernooi Medische commissie A.F.C. op de Miljonair beurs? 110 Jaar AFC. 18 Januari wordt dit jubileumjaar gevierd in het Hilton Hotel in Amsterdam. Indien u geen uitnodiging heeft ontvangen omdat uw adres niet bij ons bekend is, kunt u zich bij één van ons melden om dit festijn mee te maken en tevens kunt u dan uw tafelkeuze doorgeven. Het AFC-damesdiner is omlijst met muziek, een geurig cadeau en een onvergetelijke sfeer. Bovendien is er een gastoptreden van Edsilia Rombley, de charmante zangeres die de Nederlandse en Europese Soundmixshow won en in 1998 Nederland vertegenwoordigde met "Hemel en Aarde". De prijs voor deze avond is 55,- Vanaf 18.30 uur bent u van harte welkom. Het organisatie-comité Agnes Reddering-Postmaa (020) 6440452 Sylvia Gehring-Konings (020) 6416185 of gehring@planet.nl Henny Somers-Blekemolen (020) 6433325 henny.somers@planet.nl Ministry of Silly Walks Thema-avond looptraining 29 november Voor wie zijn klassiekers kent een legendarische scène uit Monty Python met John Cleese in de hoofdrol. Nou zo erg als daar in is het met onze voetballers niet, maar dat je lopen kunt verbeteren en daar baat bij hebt werd ons deze avond wel duidelijk. Een 60-tal belangstellenden was aanwezig in het clubhuis om een inspirerende Kees Koppelaar aan te horen over wat je verkeerd kunt doen met lopen, maar natuurlijk vooral wat je er aan kunt verbeteren. Kees kan putten uit een zeer ruime ervaring in diverse disciplines. Zo was hij verbonden aan Ajax, Bloemendaal, het nationale hockeyteam, RKC en atletiek natuurlijk, de lijst is te lang. Het is niet doenlijk om hier zijn betoog inhoudelijk te schetsen. Heel veel voorbeelden hoe je houding, kniehoek, voetplaatsing etc van belang is. Wat het effect daarvan is in zowel negatieve als positieve zin. Eigenlijk had hij ons helemaal niet binnen willen treffen maar buiten op het veld, om het ons zelf te laten ervaren. Een echte praktijkman die dat ook liet blijken door bewegingen regelmatig voor te doen Of te laten doen door het publiek. Let wel, hij stelde ook dat voetbaltraining voorop staat. Je hebt tenslotte niks aan iemand in het veld die fantastisch loopt maar geen bal raakt. Maar iemand die kan voetballen en ook nog beter zijn loopcapaciteit gebruikt wordt een betere sporter De conclusie na zo'n avond lijkt bijna vanzelfsprekend je kunt niet zonder die looptraining. Maar we evalueren natuurlijk straks het experiment dat nu met twee C-teams plaats vindt onder leiding van Dave Baars. Een heel nuttige, en boeiende avond met veel aanwezigen die direct betrokken zijn bij de training van onze spelers, dus de bal ligt nu bij hen om te bezien wat ze er mee doen. Kees had in zijn presentatie veel leuke anecdotes over zijn werk met topspelers, maar het mooiste verhaal bewaarde hij toch voor na afloop. Hij werkt met een meisje van 4, die steeds valt en door de dokters is opgegeven als spastisch. Hij boekt progressie met haar, dat geeft toch nog meer voldoening Frank de Munnik Op vrijdag 17 december a.s. vindt op AFC weer het traditionele kienen plaats en wel ten achtste male onder de bezielende leiding van het 'kien team' bestaande uit Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, Roy van Dijk en Hans Hulst. En zoals bekend is AFC's kienavond royaal gedoteerd, dankzij een aantal vaste gulle gevers. Elk van de zes ronden kent hoofdprijzen, extra prijzen en verrassingsprijzen. Zoals u weet is de absolute kraker telkens de hoofdprijs van de 6de en tevens laatste ronde, doorgaans een reis voor twee personen. Elk jaar treft de kiencommissie ook weer vele nieuwe en onbekende gezichten aan, terwijl toch altijd duidelijk gesteld wordt dat het eve- 15 december 2004 83e jaargang nr. 7 nement bedoeld is voor en door AFC-ers en niet voor een aan getrouwde tante Trees en de voogd van de minderjarige ex-vriendin van wijlen ome Piet. Daarom zal de commissie dit jaar als vanouds strenge toegangscontroles gaan hanteren. Hoe zit dat nu? De drie gouden kienregels: 1. De kien(st)er is minstens 18 jaar. 2. De kien(st)er is lid of donateur/donatrice van AFC 3. De kien(st)er is wederhelft, levenspartner, ouder of voogd van een lid of donateur/donatrice van AFC. In alle gevallen waarin deze regels niet voorzien, beslist de commissie. Voorts zal steekproefsgewijs op AFC-lidmaatschapskaart gecontroleerd worden of iemand lid dan wel donateur is. Dit houdt in dat als u uw contributie of donatie nog niet voldaan heeft, u geen recht heeft om aan het kienen deel te nemen. Neemt u de kaart dus mee! In ieder geval, wordt het dit jaar vrijdag 17 december, aanvang 20.00 uur weer supergezellig. Net als vorig jaar zal er weer ouderwets gekiend worden en zal de prijzentafel weer rijkelijk gevuld zijn. Op die dag kunt u zich overigens te AFC vanaf 18.00 tot 19.15 uur tegoed doen aan een heerlijk pannetje mosselen met friet (Euro 11,50) of een lekkere uitgebreide kipsaté (Euro 8,50). Gezien de mossel vangst dit jaar beperkt is zijn er maximaal 50 pannetjes beschikbaar! Dus reserveer snel bij de uitbaters Frans en Joris (020 6445575). Er is ook een inschrijflijst bij de bar. Wij zien u graag dit jaar vlak voor Kerst weer terug. Namens de Kiencommissie, Lou Hekster Op zondag 9 januari zal in de Emergohal in Amstelveen (Langs de Akker 3 tel. 020-6454255) het traditionele nieuwjaar zaalvoetbal toernooi worden gehouden voor senioren teams. 16 teams zullen in 32 wedstrijden strijden om de fel begeerde prijzen. Reputaties staan op het spel als het gaat om de prijs voor beste speler, mooiste actie of opvallendste speler. Het belooft een groot spektakel te worden. Er wordt weer gespeeld in een ochtend en middag sessie. De zaterdag- en zondagcommissie hebben de volgende indeling gemaakt: Tussen 10.00 en 14.00 uur spelen - zaterdag 4, 6, 7, Vet.comb. I en II, zondag 4, 5, 8 en 10 Tussen 14.00 en 18.00 uur spelen - zaterdag 2, 3, 5, KlassiekeVet., zondag 3, 6,11 en 12 Meld je aan bij de aanvoerder van je eigen team, zodat die weet of hij een compleet team op de been kan brengen. De teams voor de ochtend wedstrijden verzamelen in de Emergohal om 9.15 en de middag teams om 13.00 uur. Nee A.F.C.vrienden, onze roemrijke club staat daar zeker niet. Maar wel profileren zich op deze fair enkele bedrijven van A.F.C.-leden met werkelijk een prachtige uitstraling. Marcel Koster en Zn. voor Breitling en Benno Leeser and family voor Gassan. Een deel van de medische commissie werd daar ter plekke, overigens op uitnodiging, op de vingers getikt dat de Powerplate welke ik in de vorige Schakel per abuis op 75000,00 had ingezet voor thuisgebruik slechts 4500,00 zou kosten. Dus beste AFC-ers, toch nog een mooi kerst kado. We besluiten dit begeleidingsjaar met een warme groet. Shanti Bergsma jun.Al, Mandy Snell jun.A2, Kirsten Kampman jun. BI, Shirly Hanou jun B2, Sandra v.d. Moere jun. Cl, Anny Hartstra jun. Dl, Cynthia Visser sen.2, Michael Olivieira zat.sen.l, Co Gros-

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 6