Klaverj astoernooi Afgelastingenlijn Geslaagd! Observatie van een "afstandelijke" Ridder uit de buitengewesten 15 december 2004 83e jaargang nr. 7 Ons lid van verdienste Lex Rimini hoopt op de voor ons zo belang rijke datum van 18 januari 2005 zijn 80e verjaardag te vieren. Lex werd in 1938 lid van de AFC ter gelegenheid van zijn barmitzwah en koos voor onze club omdat hij Charles Lungen had zien spelen. Speelde in de lagere elftallen en is vanaf 1969 tot midden negentiger jaren lid geweest van de Commissie P.P. E, in welke functie hij bij talloze evenementen betrokken was. Wij denken dan aan de affiches van vele feesten, het programmaboekje AFC-Thuis, het AFC- Briefpapier, de eerste AFC-Persmap in 1983 enz. enz. Lex werd dan ook in 1990 terecht benoemd tot Lid van Verdienste. Zijn, een aantal jaren geleden overleden echtgenote Jannie was één van de initiatiefneemsters van het jaarlijkse damesdiner. De laatste tijd laat zijn gezondheid te wensen over, maar hij probeert zo veel mogelijk aanwezig te zijn bij de wedstrijden van het eerste elftal, evenals bij het jaardiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Zilveren Ploeglid Jacques van der Glas viert op 16 januari 2005 zijn 65e verjaardag. Jacques was in het verleden lid van de Elftalcommissie A en daarnaast een aantal jaren leider van het 2", 3e en 5e elftal. Hij is een trouwe bezoeker van het jaarlijkse herendiner en de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg, waarbij de organisatie altijd op zijn medewerking kan rekenen. Tevens een vaste bezoeker van de wedstrijden van het le elftal, zowel thuis als uit. Daar hij recht tegenover het Sportpark Goed Genoeg woont, is hij naast de zaterdag en de zondag ook op vele andere dagen te vinden op ons sportpark. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Thea nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Ik moet mijn bijdrage beëindigen met zeer verdrietig nieuws. Ons bereikte het bericht van het overlijden van onze oud-eerste elftalspeler Dick Koenen op de jonge leeftijd van 43 jaar. Dick werd tijdens een zakenreis in de Congolese stad Port Noir op gruwelijke wijze vermoord in zijn hotel. Dick kwam van de bevriende vereniging UVS en speelde bij ons van 1985-1990 vijf seizoenen in het eerste elftal. Vele leden van onze club bewaren zeer prettige herinneringen aan Dick. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn echtgenote en zijn twee jonge kinderen. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: André van den Bor (17/12) - Nicolaas van Ommeren (18/12) - Ger Bogaers (21/12) - Ernst Werner (23/12 -84 jaar) - Jack Parson (23/12) - Dick Huisman (24/12) - Nico Leloux Jr. (26/12) - André Wijnand (26/12) - Jack van Gelder (27/12) - Jan Benoni (2/1) - Jack Mellegers (6/1) - Tom Swart (6/1) - Care de Graaf (8/1) - Roel Ridderikhoff (8/1/) - Henk Dik (11/1) - Ron Limburg (13/1) - Jos Kemna (16/1) - Edwin Geluk (16/1) en Jacques van der Glas (16/1 - 65 jaar) -Hans Rodenburg (16/1) - Jos Lonnee (17/1) - Lex Eimini (18/1 - 80 jaar) - AFC (18/1 - 110 jaar) - Henk Bijlsma (19/1). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Dit is mijn laatste bijdrage in het jaar 2004. Medio januari 2005 zal de eerste uitgave van ons onvolprezen clubblad de Schakel weer verschijnen. Rest mij u allen, beste lezers, Prettige en Warme Kerstdagen te wensen en een in alle opzichten een Gelukkig en Sportief Nieuwjaar. Johan de Bie Was gisteren weer eens op A.F.C. om de wedstrijd tegen Elinkwijk bij te wonen. Veel te weinig mensen trof ik daar aan en dat voor een grote vereniging die onze A.F.C. toch is. Een club met inhoud en traditie lees je vaak en dan zouden er toch meer leden en ook jeugdle den moeten komen en acte de présence geven, ook bij een tempera tuur van 5 graden C, waarbij de wind overigens niet storend was. De club stond er zelden zo goed voor wat betreft het eerste elftal en wanneer nr. 2 tegen 5 speelt moet er langs de lijn toch ook gescored worden. Helaas zijn er nauwelijks of geen aanmoedigingen meer, zoals ik mij van vroeger herinner, maar het moet spelers toch goed doen wanneer zij zich gesteund weten door leden, die lijflijk aanwe zig zijn. Ik vond dat onze ploeg tegen Elinkwijk uitstekend speelde en dat het team van oudtrainer du Chatinier niet veel in te brengen had. Woensdag 29 december, aanvang 20:00 uur. Inschrijving bij de bar van AFC. Coördinatoren zijn Frans Ris en Joris de Wijs. Bel bij twijfel over het doorgaan van een wedstrijd of training bij AFC onze gratis afgelastingenlijn 0800-0235373. Ook is het mogelijk een automatisch SMS bericht te ontvangen. Voor aanvragen of opzeggen luister het afgelastingenbericht helemaal af. Vooral in de tweede helft observeerde ik tal van leuke combinaties, die tot meer doelpunten hadden kunnen en moeten leiden. Het gemis van 2 spitsen was daar zeker debet aan, maar de 2-0 was nooit echt in gevaar. Ton moet het zeer gedaan hebben, dat hij niet z'n oude ploeg begeleidde. Zelf kan ik door omstandigheden niet altijd aanwezig zijn, maar laat dit een oproep zijn aan diegenen die dichter tot de vereniging staan, die spoedig N.B. 110 jaar zal verjaren, om meer aanwezig te zijn, zeker bij de thuiswedstrijden van onze vlaggendra gers. Zonder goede resultaten van hen moet de toekomst somber lijken. Met over de 100 aanwezigen bij gelegenheden als de Zilveren Ploeg en het jaardiner alleen kan er naar mijn bescheiden mening geen toekomst zijn. Wanneer het hart, zoals zo vaak wordt beweerd, voor de oudste voetbalvereniging van Amsterdam werkelijk klopt dan dient dat in de eerste plaats kenbaar te zijn bij de verrichtingen van ons eerste elftal met name toch in dit kroonjaar. Henk van Weelde. Maandagavond 6 december 2004 werden in ons clubhuis de diploma's uitgereikt aan de 9 geslaagde cursisten voor de Basis Opleiding Scheidsrechter Veldvoetbal. Manager van de KNVB Academie Jan Wolfswinkel reikte o.a. aan de A.F.C.'ers Frank de Munnik en Frans Juch het officiële certificaat uit. Tot de sprekers behoorde ook ons lid Bep Thomas die alle geslaagden toesprak en wijze adviezen gaf. Namens het bestuur van A.F.C. werd de informele avond besloten met een hapje en een drankje.

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5