15 december 2004 83e jaargang nr. 7 van Eik speelde tot zes jaar geleden in één van de zondagelftallen, zoals hij zelf meldt "nooit verder gekomen dan zondag 4". Overigens leuk, dat hij als oud-speler dit aan onze vereniging laat weten. In de oktoberuitgave van het blad Talkies, een magazine voor Lifestyle Luxe was een fotoreportage opgenomen van een Quality of Life Gala 2004 ten bate van het onderzoek naar kinderkanker in het Sint Radboud Ziekenhuis in Nijmegen. Op één van de foto's zien wij ons lid David Bijlsma met zijn echtgenote Gyta als bijzondere gasten op deze avond. U ziet het weer beste lezers: ALC-ers kom je overal in de maatschappij tegen. Het tot nu toe jongste lid Sander van Dijk is thans opgevolgd door Rody Dylan Kottman, zoon van oud eerste elftalspeler Henny Kottman en Cindy Hens, namens de ALC onze hartelijke geluk wensen. In het blad Voetbal International van 24 november jl. was een 4 pagina's artikel opgenomen over onze vereniging met als kop "AFC oase van fatsoen in op hol geslagen wereld". Inmiddels heeft onze webmaster Hans Elias dit artikel geplaatst op onze website, zodat een ieder hiervan kennis kan nemen. Bij het artikel waren een aantal foto's opgenomen, waarvan de leukste is het opkomen van ons eerste elftal voorafgaande bij de helaas verloren thuiswedstrijd tegen FC. Blauw Wit-Amsterdam. Op de desbetreffende foto's zien wij naast de spelers van het eerste elftal met de jeugdspelers een aantal vaste supporters te weten Sylvia Gehring, Betty v.d. Heuvel, en Nol en Rinske Kuikens. Zoals al eerder vermeld een fantastisch verhaal over onze bijna 110-jarige vereniging. Vrijdag 17 december a.s. wordt weer onze jaarlijkse traditionele Kienavond gehouden, waarover u elders in deze uitgave van de Schakel nadere informatie kunt lezen. Voor de achtste keer zal deze avond onder leiding staan van het "kien team" bestaande uit Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Lou Hekster, Hans Hulst en Ronald Koster. Namens de ALC wensen wij de deelnemers (zie hiervoor elders in deze Schakel de voorwaarden) veel succes met de aantekening, dat deze jaarlijkse kienavond werd gestart aan het begin van de twintiger jaren in de vorige eeuw. Over tradities bij onze vereniging gesproken! De leden van de supportersclub "The Reds" hebben al een informatie ontvangen, dat er een nieuw verjongd "Redsbestuur" is geformeerd, dat als volgt is samengesteld: Lou Hekster (voorzitter) - Herman Drenkelford (secretaris) - Jos Lonnee (penningmeester) met als leden Dennis Bijlsma, Peter van den Dungen Jr., Ronald Koster en John Parsser. Wij nemen afscheid van de voormalige leden Tim Timmerman (voorzitter) - Hans Brouwer (secretaris), evenals van Kees Gehring (de initiatiefnemer in 1993), Benno Leeser, Arthur Reddering en Ad Westerhof en danken hen voor de verrichte werkzaamheden. Het nieuwe bestuur van "The Reds"wensen wij namens de AFC veel succes. Donderdag 2 december jl. was er een bijeenkomst van de leden van de Club van Acht, een club die bestaat uit 11 oude AFC-vrienden. Dit keer vond de bijeenkomst plaats in het gebouw van de Industriële c.q. Groote Club op de Dam. Bij het gebruiken van een drankje aan de bar werden wij op een correcte wijze bediend door één van de medewerkers. Na een kennismaking bleek, dat je leden van de AFC overal tegenkomt, daar deze medewerker de keeper van de Junioren A 2 Nicky van Cittert bleek te zijn. De Telegraaf van maandag jl. bevatte een paginagroot interview met ons lid Michiel Huisman naar aanleiding van de première van de nieuwe film "Floris", waarin Michiel de hoofdrol speelt. Namens de AFC complimenteren wij Michiel met zijn carrière. Inmiddels is hij weer bezig met een nieuwe film met de toepasselijke naam Johan, een lichtvoetig drama over voetbal (dat wordt een succes als lid van AFC), muziek en liefde. De in 2003 bij onze club gestarte Huiswerk Begeleidinggroep Amsterdam is een groot succes geworden en door de vele deelnemers, die zich hebben aangemeld voor deze groep kan de bestuurskamer allen niet meer herbergen. Er worden momenteel onderhandelingen gevoerd om tot oplossingen te komen. Namens de AFC gaat onze dank uit naar David Westerhof en Robert Stout, die de mensen zijn die dit project trekken. Onze selectiespelers Joes Blakborn en Jarik van Zeijst waren door de KNVB uitgenodigd om op 8 december jl.in Zeist een selectie wedstrijd te spelen voor het Nederlands Amateur-elftal. In januari a.s. zal de volgende wedstrijd gespeeld worden. Namens de AFC wensen wij hen bij de eventuele volgende wedstrijden veel succes. Het AFC-vriendengenootschap Twee voor Twaalf onder voorzitter schap van ons lid van verdienste Hans de Wijs kwam recent met hun partners al weer voor de 27e keer bij elkaar. Deze vriendengroep bestaat uit oud-spelers, die allen in het Twaalfde elftal hebben gespeeld. Volgens door mij ontvangen informatie was het wederom een gezellige avond met veel verhalen over hun voetbalverleden. De organisatie wisselt iedere keer en nu was de desbetreffende avond georganiseerd door ons lid van verdienste Hans Mulder. Wie oh wie heeft zaterdag 11 december jl. in de ochtenduren op de AFC-parkeerplaats een schade toegebracht aan een zwart/paarse Fiat Stilo, van deze auto de achterbumper kapot gereden en geen briefje achtergelaten. Op deze parkeerplaats staan alleen leden van de AFC. Laat de veroorzaker zich vertrouwelijk melden bij ondergetekende. Dennis Purperhart is weer terug uit Suriname, waar het Surinaamse Elftal heeft deelgenomen aan een internationaal voetbaltoernooi met Puerto Rico, Grenada en Trinidad Tobago. Door de blessure, die hij opliep tijdens de uitwedstrijd tegen TONEGIDO/Haagsche Bluf heeft Dennis helaas niet kunnen meespelen. Wij hopen dat Dennis weer spoedig inzetbaar zal zijn bij de wedstrijden van ons eerste elftal. Truus van den Dungen, echtgenote van ons Zilveren Ploeglid Peter was zo ongelukkig om in huis door een ongeval haar arm te breken en zit voorlopig in het gips. Namens de AFC wensen wij haar van harte een spoedig herstel. Mevrouw Greet Bijlsma-van Buuren, moeder van ons lid van verdienste Henk en grootmoeder van onze leden Dennis en David heeft een operatie ondergaan. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en wensen wij haar beterschap. Vrijdag 10 december jl. werd ten huize van ons Zilveren Ploeglid Joop Turfkruier weer de jaarlijkse klaverjasavond om de Martin Duinker Memorial gespeeld. Martin Duinker, bij heel veel oudere leden van onze club bekend door zijn vele activiteiten overleed een groot aantal jaren geleden. Hij bekleedde diverse functies in onze club en was daarnaast de organisator van vele klaverjasavonden op Goed Genoeg. Dit jaar werd de eerste prijs gewonnen door één van zijn oudste vrienden AFC-Ridder Bob van den Bergh. Tweede werd Frank Kramer en derde Ben Heesen Zaterdag. 11 december jl. was in Deventer de wedstrijd gepland van onze Junioren A 1 tegen de Junioren A 1 van Go Ahead. Ondanks de prima weersomstandigheden bereikte de jeugdcommissie vrijdagavond een telefoontje uit Deventer, dat de wedstrijd om onduidelijke redenen niet kon doorgaan. Dit hadden de amateurclubs eens moeten proberen. Een boete en drie verliespunten was dan het gevolg geweest. Weer een typisch voorbeeld van de voorkeur voor de betaalde voetbalclubs door de KNVB in Zeist. In de rubriek Stan Huygens Journaal in de Telegraaf d.d. 6 novem ber jl. was een artikel opgenomen over het 35-jarig bestaan van het Indonesisch Restaurant Sama Sebo met als eigenaar ons onder steunend lid Sebo Woldringh. Op een feestelijke receptie werden vele oude vertrouwde gasten ontvangen. Op een bij het artikel geplaatste foto zien wij vader Sebo met zijn beide zoons te weten ons Zilveren Ploeglid Sebo-Jan en zoon Daniél. Namens de AFC onze oprechte gelukwensen met dit jubileum.

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 4