15 december 2004 83e jaargang nr. 7 Duitsland leidde niet tot het gewenste resultaat. Derhalve was het doornemen van een aangepaste strategie met Pim "beste AFC'ers" van der Meent, overleg met het jeugdbestuur en telefonische afstem ming met de teammanager nog vereist. Keuzes werden gemaakt en een laatste krachtsinspanning van David op de vrijdagavond was nodig om tot afronding te komen. En het kan niet anders gezegd, het gewenste resultaat was daar. Op zaterdagochtend werden onze jon gens gestoken in prachtige nieuwe sweat shirts voorzien van vers ingestreken initialen en het AFC logo. De warming-up verliep ge spannen. Zat de kraag zoals was afgesproken in de kleedkamer, moest de trui in de broek of toch beter erover... Met veel plezier werd het inlooptafereel gevolgd door de trouwe supporters.. De D3 liep tegen twee tactische vondsten aan van de tegenstander Na een goede le helft gingen we rusten met een 1 - 0 voorsprong. Nouredinne scoorde na een voorzet van Mels. Na rust stond de keeper van Maroc in de spits en daar hadden we geen antwoord op. Ons spel werd rommelig en we maakten veel fouten. Mels scoorde nog de 4 - 2 en een doelpunt van Fabian werd afgefloten omdat Darren geblesseerd op de grond lag na een harde botsing met de tegenstander. Wat me weer opviel was het feit dat de jongens weer erg geintimideerd waren door hun tegenstander. Huilen omdat je moeder wordt uitgescholden of omdat de tegenstander het nodig vindt om een speler uit te lachen, die krimpend van de pijn op de grond ligt? Het hoort niet maar we moeten er wel beter mee leren omgaan. Jullie moeten gewoon lekker voetballen en als het echt te ver gaat grijpen Mervin en Maikel wel in.'Dat van die keeper is wel een leuke vondst, dat andere...mmm misschien zo'n oranje bandje opsturen Laten we met wat leukers afsluiten, dus nog even terug naar de jongsten Na het verlies (Inter Milan) en gelijkspel (Porto) van vorige week waren we voor de laatste wedstrijd tegen Real Madrid zeer gespannen. In de eerste paar minuten leek het erop of we ons steeds op onze eigen helft van het veld lieten drukken. Real Madrid kreeg zelfs een paar mooi kansen! Maar toen leek het of er bij jullie een knopje omging en dachten 'deze laatste wedstrijd sluiten we hoe dan ook winnend af'. Jullie vochten als leeuwen en waren niet meer te houden. De ene kans na de andere kans ging net naast of kwam tegen de paal. De spanning was zowel buiten als binnen het veld voelbaar. Uiteindelijk weten we toch een kans om te zetten in een doelpunt en winnen de wedstrijd met 1-0. Na deze wedstrijd was er nog een vriendschappelijke wedstrijd tegen Juventus. Jullie laten ook hier een goede wedstrijd zien en er is echt te merken dat jullie in de afgelopen tijd een hechter team zijn geworden. Deze wedstrijd eindigt in een gelijk spel. Helaas jongens, was dit onze laatste officiële wedstrijd met elkaar en zullen alle teams na de kerstvakantie opnieuw ingedeeld gaan worden. Er staat volgende week nog wel een feestelijke afsluiting van dit seizoen op het programma, maar ik wil jullie hierbij alvast bedanken voor alle inzet die jullie getoond hebben en veel sportief succes wensen in het nieuwe team!..." Dit was Borussia dus, die doen het beter dan hun grote broers over de grens. Gaan we nu naar winterstop, jammer want er wordt veel geschreven en op de site gezet. En da's leuke lectuur op maandag. Zo bladerend door de teams heb je een uitstekende indruk van wat er zo al gebeurde in het weekend. Frank de Munnik Op de massagetafels van AFC. Het clubtenue van Bayern op AFC haakjes. 19

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 19