Jeugdjournaal Gelukkig is het met echte afgelastingen bij een weekend gebleven. Er gebeurde dus weer van alles op onze velden en met onze teams. We kijken met u mee Veel verwijzingen naar Sinterklaas natuurlijk en dat begon al een week vantevoren bij de F5 Gelukkig ging de wedstrijd door.In de eerste helft hadden we veel kansen, deze werden echter niet benut. Sporting Martinus speelde niet voor Sinterklaas maar in de laatste vijf minuten van de eerste helf werd er eindelijk een doelpunt verzilverd...Echter, na afloop van de wedstrijd dienen jullie je wel netjes te gedragen. Dit geldt niet voor iedereen van het team. Maar jullie weten wie wij bedoelen...." Ja want anders zit je dan zo in de zak naar Spanje. Hoewel, is dat eigenlijk niet een droom van de meeste voetballers Bij de El 1 was er een uitgebreid gedicht waarin elke speler door Sint lovend werd beschreven. We beperken ons even tot de opening Na een zinderend duel kwam Sint nog even langs bij Buitenveldert om de EI1 van een gedicht en een chocoladeletter te voorzien: Sint dacht bij zich zelfwat moet ik nou met die El 1 Die gasten van AFC, gaan vast aan de haal met die trofee Daar kan Sint niet overheen....daarom voor elkeen Negen heeft hij er mee genomen en hoopt dat hij bij ieder goed terecht zal komen... En bij de Dl werd al rijmend ook succes afgedwongen Revancherende surprise Vandaag stond ons heel wat te doen, Want hoe begon ook weer het seizoen Met een wedstrijd in het verre Heemskerk, En daar was ADO 20 ons toen te sterk. Sindsdien speelde ze nog een keer of negen, En boekten warempel geen enkele zege Dus wat was heden het devies Winst graag, niet opnieuw verlies... Genoeg rijmelarij. Tijd voor de prestaties. Inderdaad miste we de ze al een tijdje. Meestal betekent dat slecht nieuws, maar dat ligt toch anders "back in business". Ja, ja, u dacht natuurlijk waar is toch die BI gebleven, de laatste drie weken niets gelezen of vernomen van dit team, is er misschien iets aan de hand zijn ze misschien al vroeg aan een winterstop begonnen of zijn de uitslagen en verslagen soms verdwenen. Nee dames en heren, niets van dat alles, "team" BI is er nog gewoon, maar heeft alleen drie weken gedwongen langs de kant moeten staan. Twee afkeuringen en een vrij weekend en de afwezigheid en stilte is verklaard. Maar zaterdag waren we weer "back in business". Eindelijk weer om het "eggie". Slachtoffer: S.V.Volendam..." Rust roest dus niet. En Volendam had een slecht weekend tegen onze topteams In de tweede helft had ik de indruk dat de voorhoede van Volendam het een beetje liet afweten en vlak voor tijd maakte Ben Ebu Mordi de 3-1. Volendam begon nog aan een slot offensief maar ze kregen de bal niet meer achter goalie Armando Catsburg. Bij beide partijen ging de vermoeidheid parten spelen en waren er gevallen van kramp. De inzet was behoorlijk hoog geweest...Het wordt steeds leuker om naar de AFC Al te kijken en ik hoop dat ze zeker thuis op nog veel meer publiek mogen rekenen dan tot nu toe het geval was. Het is de moeite waard..." Heeft de F9 een heel simpele tactiek die blijkbaar succes heeft Het wordt voor het team moeilijk om de focus te behouden met 9 gespeeld, 9 gewonnen en 74 doelpunten. Vandaag stond SDZ op het 15 december 2004 83e jaargang nr. 7 programma. Laatste plaats in de poule, maar je weet nooit.... Aange zien zich nog geen nieuwe hein stuy heeft aangediend, spelen we weer met 2 wisselende keepers. Keeper zijn betekent meestal bij de F9 20 minuten een onderonsje met de ouders die bij het doel staan. Af en toe breekt een speler van de tegenpartij door en dan moet je klaar staan. Da,s natuurlijk een beetje lastig als je 10 minuten niks te doen hebt in de kou. Na een warming up van spelers en keeper waren de instructies kort, simpel en wekelijks hetzelfde: 5 doelpunten eerste helft, 5 doelpunten tweede helft, sta je voor dan blijf je voor, sta je achter blijf je achter. Na 5 nul mag overigens iedereen meedoen aan de aanval A een soort F9 powerplay, zodat iedereen ook in de aanval heeft gestaan - hartstikke leuk..." Hoewel ze dit keer op 9 bleven steken...Maar het gaat allemaal niet zo maar vanzelf lezen we bij de E7 Op een of andere manier zijn de spelers van de E7 weer de oude. Er wordt fantastisch overgespeeld. Goed geschoten. Goed teruggelopen door de voerhoede als de tegenstander de bal heeft en aangesloten door de achterhoede als we in de aanval zijn. Maar de grootste verandering zit tussen de oren van de E7. We geloven er weer in. En daarom werken we ons gezamenlijk de blubber. En steu nen we elkaar. Daarom hebben we nu een reeks van 5 winstwedstrij den opgebouwd."En met die blubber zit het natuurlijk wel goed in dit jaargetijde. Maar ze hebben wel gelijk met die inzet want anders gaat het mis zoals bij de E10 Als leider ben je altijd bang voor momenten als deze. Momenten dat niets lukt, niets gaat, de motivatie ontbreekt en veel ruis in de communicatie ontstaat. A.F.C. begon slap zéér slap. Dit elftal was niet het elftal die ik de afgelopen 3 wedstrij den zag groeien. Het elftal die de koplopers, Buitenveldert en Leg- meervogels zo ontzettend moeilijk hadden gemaakt. Nee vandaag leek A.F.C. wel een team dat voor het eerst met elkaar voetbalden, nee ik zeg het verkeert, tegen elkaar voetbalden. R.K.A.V.I.C. speelde fana tiek zéér fanatiek. A.F.C. speelde vooral tegen zichzelf. Een mannetje passeren nog een mannetje passeren, hé ik ben de bal kwijt even uitrusten dan maar. R.K.A.V.I.C. speelde als team met twee hele goede voetbalsters. De dames stonden in de spits en waren, snel, technisch goed en speelde heel slim, zij waren een echte plaag voor de verdediging..." Ah, het lag niet aan de inzet, sommige jongens waren gewoon verliefd natuurlijk en stonden te dromen. Onze jongste lichting sloot afgelopen weekend de eerste seizoenshelft afVandaag de laatste wedstrijd van de competitie. Hoewel we al zeker waren van het kampioenschap, moesten we van ons zelf de reeks wel winnend afsluiten. Dat is gelukt met een klinkende 6-0 overwinning op Juventus. Uiteraard heeft Noa weer gescoord (4x). En ook Yannick heeft zich tot een echte spits ontwikkeld en vandaag weer twee doelpunten laten noteren. Bij winst zijn het de spelers die het doen. Gideon, Joska, Justus, Noa en Yannick, jullie hebben geweldig gespeeld en zijn in 22 wedstrijden een echt team geworden. Het was een plezier om jullie leider te zijn...." Wel een mooi uitgangspunt van de coach bij verlies heeft hij het dus gedaan Dat hoor ik menig eredivisie trainer niet zeggen. Dit was Dynamo Kiev trouwens. Soms komen we weer een nieuwe spelregel tegen zoals bij de C7 die een spannende westrijd wel nipt wist te winnen Alweer mooi voetbalweer, maar wel een beetje koud. Julius is naar Arsenal- Chelsea, Jasper zit nog tussen de slakken en bijen en Aviv heeft moeite de weg te vinden, dus we beginnen met 12 man. Maar AFC is wakkerder dan een week geleden en krijgt al snel een overwicht..." Voor mij nieuw, 12 man, dan heb je wel overwicht ja. Goede voorbereiding is het halve werk, de Dll won dan ook weer flink Deze wedstrijd stond in het teken van wekenlange voorbe reiding met een hoofdrol voor coach David. Koortsachtig overleg met 18

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 18