Afgelastingenlij n Medische commissie Ons Eerste 24 november 2004 83e jaargang nr. 6 telkens de hoofdprijs van de 6de en tevens laatste ronde, doorgaans een reis voor twee personen. Elk jaar treft de kiencommissie ook weer vele nieuwe en onbekende gezichten aan, terwijl toch altijd duidelijk gesteld wordt dat het eve nement bedoeld is voor en door AFC-ers en niet voor een aange trouwde tante Trees en de voogd van de minderjarige ex-vriendin van wijlen ome Piet. Daarom zal de commissie dit jaar als vanouds stren ge toegangscontroles gaan hanteren. Hoe zit dat nu? De drie gouden kienregels: 1De kien(st)er is minstens 18 jaar. 2. De kien(st)er is lid of donateur/donatrice van AFC 3. De kien(st)er is wederhelft, levenspartner, ouder of voogd van een lid of donateur/donatrice van AFC. In alle gevallen waarin deze regels niet voorzien, beslist de commis sie. Voorts zal steekproefsgewijs op AFC-lidmaatschapskaart gecon troleerd worden of iemand lid dan wel donateur is. Dit houdt in dat als u uw contributie of donatie nog niet voldaan heeft, u geen recht heeft om aan het kienen deel te nemen. Neemt u de kaart dus mee! In ieder geval, wordt het dit jaar vrijdag 17 december, aanvang 20.00 uur weer supergezellig. Net als vorig jaar zal er weer ouderwets ge kiend worden en zal de prijzentafel weer rijkelijk gevuld zijn. Op die dag kunt u zich overigens te AFC vanaf 18.00 tot 19.15 uur tegoed doen aan een heerlijk pannetje mosselen met friet (Euro 11,50) of een lekkere uitgebreide kipsaté (Euro 8,50). Gezien de mosselvangst dit jaar beperkt is zijn er maximaal 50 pannetjes beschikbaar! Dus reser veer snel bij de uitbaters Frans en Joris (020 6445575). Er is ook een inschrijflijst bij de bar. Wij zien u graag dit jaar vlak voor Kerst weer terug. Namens de Kiencommissie, Lou Hekster Bel bij twijfel over het doorgaan van een wedstrijd of training bij AFC onze gratis afgelastingenlijn 0800-0235373. Ook is het mogelijk een automatisch SMS bericht te ontvangen. Voor aanvragen of opzeggen luister het afgelastingenbericht helemaal af. Vibratietraining, een mogelijkheid tot discussie. De winter staat voor de deur, diverse afkeuringen reeds achter de kiezen. Dus rijst de vraag, wat te doen? Mag mijn zoon als alternatief naar de sportschool en ook op de trilplaat? Tijdens de Olympische Spelen Sydney 2000 werd een parallel symposium gehouden omtrent dit fenomeen, welke eveneens werd voorgezeten door de Duitser professor Mester (uw voorzitter van de MC was erbij) tijdens de Paralympics van Athene 2004. Wat is vibratietraining op deze (nog discutabele) trilplaat!? Bij vibratietraining worden oefeningen uitgevoerd op een trilplatform. Het is een machine dat mechanische trillingen opwekt van 20 tot 60 Hertz. Door deze trillingen worden bepaalde spiergroepen geprikkeld. Je kunt niet alleen een statische houding aannemen, maar ook dyna misch specifieke bewegingen op het platform uitvoeren. Door trilling ontstaat een voortdurende rek in de spieren, waardoor de aanwezige spiervezels en spierspoeltjes worden aangespannen. Het effect is zonder meer het grootst in die spiergroep welke zich het dichtst bij de trilbron bevind. De gekozen spiergroep werkt bijzonder hard zonder dat dit een bewuste inspanning vergt. Om die reden zijn diverse hou dingen op de plaat beschreven. Vibratietraining mag zeker niet bij (contra-indicaties): jeugdige personen onder 13 jaar (dit wegens nog aanwezige actieve groeischij- ven), tijdens zwangerschap, bij thrombose of andere circulatieaan doeningen, bij hart- en vaatziekten, bij acuut rheuma, kort na opera ties, bij gewrichtsimplantaten(kunstheup of knie), mensen met een pacemaker, bij rugklachten zoals hernia, bij acute ontstekingen of koorts. Deze vorm van training wordt wel alom aangewend bij topsporters, om een groter trainingseffect te bereiken, vooral bij explosieve spor ten als hoog- en verspringen en sprint. Vibratietraining zet namelijk aan tot sneller herstel, waardoor meerdere trainingsprikkels mogelijk zijn. Het verbetert de coördinatie en versterkt de gewrichtsstabiliteit. Dit is slechts een gedeelte van alle (door de branche) beschreven gebruiksmogelijkheden. Het slechte bericht is, dat een trilplaat (ik noem bewust geen naam nog merk) toch altijd een slordige 75.000,00 kost en uiteindelijk thuis net als de eerder aangeschafte hometrainer, ook zal eindigen als kledingkapstok. Dan toch maar naar de sportschool, maar laat je voorlichten en begeleiden door hiertoe gekwalificeerde personen. Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Lex Swaan(clubarts) tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel(voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 7 november: Tonegido/HB - AFC 1-4 AFC toont karakter in Voorburg! Vandaag gaat de rit naar Voorburg, waar Tonegido/HB op ons wacht. Eerst even langs AFC om Johan en Chris op te halen en nog een stukje van het tweede mee te pikken. Onze reserves, met Ali Bento- hami, Lex Oosterling, Joey Esionye en Vincent de Groot prominent in de gelederen, staan met 1-0 voor tegen Hilversum. Deze tussenstand wordt vanuit de auto uiteraard doorgebeld naar Kees, want ook op weg naar Hong Kong moet je van alles op de hoogte blijven. Het is stralend weer, er zijn geen files en het complex van Tonegido is bin nen een half uur bereikt. So far so good! Wat gaat het worden? Een tikkeltje twijfel valt hier en daar in het AFC-kamp te bespeuren. Tonegido pakte 5 punten in de laatste 3 wedstrijden, AFC maar één puntje. The Dutch-disease, het missen van penalties, houdt ons vlag genschip in zijn greep. Anderzijds bleek AFC in de afgelopen 2 sei zoenen Tonegido duidelijk de baas. Op 16 maart 2003 werd het 1-3 via scores van Ken Watanabe (2x) en Ronald van de Meent, op 7 december van datzelfde jaar zelfs 1-4 door toedoen van Dennis Pur perhart die die dag volkomen ongrijpbaar was. Het aanstekelijke verslag van Amel Vroege van deze wedstrijd vermeldt ook een nieu we technische variant: Bobby Gehring als centrumverdediger in een vrije rol. Maar wat zegt de geschiedenis over het heden? Een ingewikkelde vraag die zich bij het voetbal 7 kwartier na het eerste fluitsignaal laat beantwoorden. In ieder geval is Stanley Menzo niet geschrokken van de uitslagen van de laatste weken, want hij start weer met dezelfde basis. Met o.a. Ken als back, Laurens Bianchi en Tahir Akrahame als aanvallende middenvelders aan de zijkant. Al snel worden de aanval lende bedoelingen van beide ploegen duidelijk, het spel golft in hoog tempo op en neer, men laat elkaar voetballen. Aan AFC-kant beves tigt Dennis zijn reputatie. Met prachtige acties laat hij het publiek genieten en vergt hij het uiterste van de Voorburgse defensie. AFC krijgt in deze fase enkele aardige kansen, maar de mooiste kans is voor Danny Kettenis van Tonegido die voor open doel mist. In de 27e minuut valt Dennis met een spierblessure uit. Dat kan er, na het blessureleed van o.a. Enrique Zschuschen en Ulli Landvreugd, nog wel bij. Robert Gehring, ook terug van een blessure, maakt zijn opwachting op het middenveld, broer Bobby schuift een linie op en neemt de positie van Dennis over. Deze veranderingen hebben geen invloed op het wedstrijdbeeld. Ook in de laatste 15 minuten voor de rust is het voor beide doelen ongemeen spannend. Zo knalt Hans Geerlings op de paal en even later op de keeper en is Robert Gehring in de 45e minuut vlak bij de openingstreffer. Aan de andere kant voorkomt Edwin van Holten dat Tonegido met een voorsprong de kleedkamer ingaat. 7

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 7