T 4é ,*M. 24 november 2004 83e jaargang nr. 6 aantal jaren actief als organisator bij de wedstrijden van de O-pupillen op de vroege zaterdagmorgen. voor: Jaap Draima, midden v.l.n.r. Edward Janus en Nol Kuikens; achter v.l.n.r. Hans de Bie en Donald Speelman Namens de AJFC wensen wij de nieuw benoemde AFC-Ridders van harte geluk met hun benoeming. Tijdens deze avond werd aan alle aanwezige AFC-Ridders een schild uitgereikt, waarop hun naam en het jaar dat zij Ridder werden stond vermeld. De niet op de avond aanwezige Ridders zullen dit schild zo spoedig mogelijk in hun bezit krijgen. Namens de AFC zeggen wij de milde AFC- gever van deze schilden, die anoniem wenst te blijven, hartelijk dank voor deze bij zondere gift. Overigens nog een vervelende gebeurtenis na afloop van deze zeer geslaagde avond. Toen ons lid van verdienste Jan Meijer (leeftijd 83 jaar en 70 jaar lid van onze AFC) naar huis wilde gaan, bleek dat zijn op de AFC-parkeerplaats geparkeerde Mercedes was aangereden, zonder een briefje onder de ruitenwisser. Wellicht heeft de veroorza ker en dat moet één van onze Zilveren Ploegers zijn, dit te goeder trouw over het hoofd gezien. Deze wordt dan vriendelijk verzocht contact op te nemen met Jan (tel.020-6461091). Geheimhouding is dan uiteraard verzekerd. Namens de AFC onze hartelijke dank voor de eerlijkheid van de veroorzaker. In de novemberuitgave van het blad de Voetbaltrainer was een groot interview opgenomen met als kop: Jeugdopleiding AFC Amsterdam - Nationale Top. Ons bestuurslid en voorzitter van de Jeugdcommis sie Rinus van Leijenhorst en technisch jeugdcoördinator Henny Schipper worden uitgebreid aan het woord gelaten over de wijze, waarop bij onze vereniging het jeugdgebeuren plaats vindt. Gespro ken wordt over het AFC-gevoel, de herkenbaarheid van de speelstijl en het uitvoeren van het jeugdplan. Met daarbij ook als uitgangspunt: hoe blijft AFC aantrekkelijk voor voetballertjes, die niet in de jeugd- selecties komen. Beiden zetten duidelijk uiteen wat de ideeën zijn en de zienswijze is van onze bijna 110 jarige vereniging. In een volgen de bijdrage zal onze trainer van de junioren A 1, Kenneth van Cob- lijn, aan het woord komen over zijn mening met betrekking tot de jeugd. In deze Schakel is het interview geplaatst, zodat een ieder hiervan kennis kan nemen. In een recente uitgave van het weekblad Sportweek was een artikel opgenomen over de Junioren A 1 van Ajax in het seizoen 1997- 1998, welk team de Gouden A 1 werd genoemd. Als spelers uit dat elftal worden genoemd Andy v.d. Meijde (thans Inter), Michael La- mey (thans PSV), Darel Douglas (thans Utrecht), Kevin Bobson (thans Willem II) e.a., maar ook onze eigen Bobby Gehring en dat wilde ik u toch even laten weten. De jeugdcommissie organiseert op maandag 29 november a.s. in samenwerking met de supportersvereniging The Reds een thema avond met als onderwerp "bewegingsscholing gericht op het lo- pen"onder leiding van Cees Koppelaar, die o.a. in het verleden werkzaam is geweest als looptrainer bij Ajax en bij het hockeyteam van Ierland. Momenteel werkt hij als looptrainer bij de eredivisieclub RKC. Aanvang: 20.00 uur. In de Telegraaf van 12 november jl. stond in de rubriek Stan Huy- gens Journaal een verslag van een bijeenkomst waar door modellen de juwelencollectie van Rodrigo Otazu uit Argentinië werden ge showd. De collectie was samengesteld door de ontwerper zelf samen met Kitty Leeser, de echtgenote van ons Zilveren Ploeglid Benno Leeser. Bij het desbetreffende artikel waren foto's geplaatst van Kitty en Benno Leeser, evenals van onze nieuwe AFC-Ridder Rolf Leeser. De volgende dag was in de rubriek Stan Huygens Journaal van de Telegraaf d.d. 13 november jl. een uitgebreid verhaal opgenomen over Nederlandse zakenvrouwen naar aanleiding van deze dames naar Londen. Op één van de daarbij opgenomen foto's staat Anita Blank, partner bij Pricewaterhouse-Coopers op een feest bij de Nederlandse ambassadeur in Londen. Anita is de echtgenote van ons lid Jos Blank. Jos was een aantal jaren speler in ons eerste elftal en is mo menteel aanvoerder van ons Veteranenelftal. U ziet het weer beste lezers mijn statement over al die AFC-ers, die je altijd weer tegen komt. Bij iedere thuiswedstrijd van ons eerste elftal wordt er door de Com missie Pers, Publiciteit en Evenementen een programmaboekje uitgegeven met de laatste stand, nieuws van de tegenstander en een interview met één van onze selectiespelers. Zilveren Ploeger en com missielid Wim Ringe is de samensteller van dit boekje en op de vrijdag voor de desbetreffende thuiswedstrijd worden de boekjes geniet en gevouwen door Jaap Draisma en Yvonne Steeman. En dat wilde ik u met onze dank aan bovengenoemden voor deze stille wer kers in onze vereniging toch eens laten weten. AFC-Ridder Cas Tromp heeft in het OLVG een operatie aan zijn hart ondergaan. Bij mijn telefoongesprek met echtgenote Diny deelde zij mij mede, dat de operatie geslaagd te noemen is. Cas verblijft tot woensdag 24 september in het ziekenhuis en moet na thuiskomst revalideren. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. Onze jeugdlid Danny Verkaik, spelend in de junioren B 1, was zo ongelukkig om in juni jl. zijn kruisband te scheuren en werd daarna geopereerd. Na een reeks behandelingen bij de fysiotherapeut was recent weer een nieuwe operatie noodzakelijk. Namens de AFC zen den wij hem onze groeten en wensen wij hem beterschap en een snelle terugkeer op de velden. Onze jeugdspeler Tom Huisman, vanaf de F-pupillen lid van onze AFC, heeft in het in september jl. begonnen seizoen nog niet kunnen spelen. Hij is inmiddels hard aan het trainen en daarbij wensen wij hem ook een snelle terugkeer op de velden. In de vorige uitgave van de Schakel werd door Erelid Rob Duis melding gemaakt van de reactie van de keeper van Argon, Martij n Middelbeek, die in onze thuiswedstrijd tegen Argon onze pupil van de week voorafgaande aan de wedstrijd niet in staat stelde om de goal van zijn leven te maken. Inmiddels besteedde Jack Spijkerman in zijn programma van 15 november jl. aandacht aan deze zaak door Martijn Middelbeek voor te dragen voor de Gouden Zwatelaar. Ik ken Martijn zeer goed en beoordeel hem dus uit eigen ervaring als een zeer prettig sportief mens, maar wellicht was het voor de desbetref fende pupil leuker geweest als hij die goal had mogen maken bij de in zijn ogen goede keeper van Argon. De echtgenote van Klaas de Leth en de moeder van Thomas de Leth, beiden spelers van het 5e Zondagelftal, Trudy Coenen was de vorige week te zien en te horen in het NCRV-Televisieprogramma Rondom Tien. Trudy is lerares op een VMBO-school met de naam MCO (Montessori College Oost) in Amsterdam-Oost een school met 60 nationaliteiten, vlak bij de plaats van de moord op Theo van Gogh, zodat een aantal leerlingen getuige hiervan is geweest. In het Parool d.d. 15 november jl. was een groot interview opgeno men met ons Zilveren Ploeglid Maurice de Hond, waarin ook over deze problematiek werd gesproken In een nieuwe aflevering van de serie Amsterdam en ik geeft Maurice, in zijn functie van opiniepei ler, met als citaat Leer uit de lessen van het voetbalveld, zijn kijk op de stad Amsterdam. In het interview staat vermeld, dat Maurice een ervaringsdeskundige is op het terrein van huwelijksmigratie en inburgering. In de maatschappij gaat het om de wijze waarop regels worden gehandhaafd, stelt hij. Zeer de moeite waard om te lezen. 5

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5