Jeugdjournaal 24 november 2004 83e jaargang nr. 6 Een heel rustig laatste weekend vanwege alle afgelastingen betekent niet dat er niet voldoende lezenswaardigs is te vinden op de site. Twee weekenden gingen hieraan vooraf tenslotte en steeds meer mensen weten met een verslag de site te vinden. En de algemene jeugdpagina, waar verbeteringen zijn doorgevoerd, is sowieso een bron van informatie AFC gaat internationaal via een aantal wedstrijden tegen Japanse teams zo lezen we o.m. bij de E10 Vandaag een vriendschappe lijke wedstrijd tegen voetballers uit Japan. Op zich een goed initiatief om te zien of de E10 het ook internationaal aan kan... Binnen 10 seconden scoorde de voetballers uit het land van de rijzende zon 0-1. Na enkele minuten zie ik een team spelen die tegen Ouderkerk, zeer ongelukkig niet aan het scoren toekwam maar vandaag lieten zien dat zij wel degelijk het net kunnen vinden. De Japanners werden vastge zet en konden geen kant op herstel ja verdedigen in hun strafschop gebied...Namens de voetballers van de E10 wil ik middels dit verslag de Japanse tegenstander bedanken voor de cadeautjes (een pen per persoon en een prachtige Adidas bal)..." De wedstrijd werd dus winnend afgesloten. Een erg leuk initiatief overigens. Onze jongste spelers laten zien dat wij inderdaad goed opleiden, want ze hebben geleerd en met het juiste effect Taktische zet leidt tot sterke start returns!! De returns zijn begon nen en vanaf nu worden dus wedstrijden gespeeld tegen bekende tegenstanders en kan de taktiek aangepast.En met succes: leider Thijs had deze week het rijk voor zich alleen en zag zijn kans schoon een belangrijke taktische omzetting door te voeren. Reeds tweemaal speelden wij tegen Real Madrid en beide wedstrijden eindigden on danks grote druk van onze kant in een bloedeloze 0-0 door zeer sterk verdedigen van Real. Ditmaal echter een ander strijdplan. Bij balver lies lieten we ons ver terugzakken, daarmee Real weglokkend van eigen doel. Zodra de bal was veroverd werd er snel omgeschakeld en het vijandelijk doel opgezocht. Het resulteerde in een 3-0 overwin ning door doelpunten van Thijs, Joet en Jonas... De D11vaste klant hier, denkt ook tactisch, maar geeft zowaar toe dat het even iets minder ging. Nou vinden zij dat geloof ik al, al ze maar met 5-0 winnen...dit keer werd het 0-7 De glans van de eerste competitiewedstrijden was er de afgelopen weken een beetje af. Wie de jongens zag trainen de afgelopen weken, wist dat dit slechts van tijdelijke aard was. Helaas voor Waterwijk besloten onze jongens deze wedstrijd terug te keren naar hun oude niveau. De eerste helft was werkelijk prachtig om te zien. Alle op de training geoefende en in de kleedkamer doorgenomen spelpatronen zagen we keurig terug op het veld. De combinaties waren weer snel en vloeiend: de individuele acties waren sterk. Waterwijk probeerde met fysiek spel de Dl 1 uit haar spel te brengen, maar slaagde daar niet in... En tsja, wij staan dan 4:3:3 voor, maar heel soms, mag het echt niet Het had wel succes met de Dl tegen DWS "Pim's bluf'. Zie je toch dat iemand al een paar jaar in het vak zit. En wat historie bij deze club heeft liggen. We begonnen in een opstelling waarin we zonder rechtsbuiten speelden, maar met een extra man achter de beide andere spitsen: Roy. En wie scoorde er... juist. Ok het was eigenlijk een lullig rollertje die langzaam de hoek in ging. Maar je moet er wel staan voor het laatste tikkie, en hij telt wel Bij de C7 doet men aan klantenbinding, spannende wedstrijd die met 5-4 wordt gewonnen "...En dan blijkt dat AFC de vruchten kan plukken van de goede trainingsinzet; na de rust worden de meeste duels gewonnen en als Pieter na een lange run de gelijkmaker scoort, is duidelijk dat AFC de beste kansen heeft. Hoewel er nog een over treding die rood verdient nodig is om de zaken achter dicht te hou den, wordt steeds duidelijker dat AFC de wedstrijd naar zijn hand zal kunnen zetten. Het duurt tot kort voor tijd voordat captain Sam met een fantastisch afstandsschot de verdiende winst veilig stelt. Er is vandaag hard gewerkt en het hele team was, in de tweede helft, the man of the match, met Ruben als degene die dat de hele wedstrijd is geweest. Er zijn steeds minder thuisblijvers en zij krijgen steeds meer ongelijk, zoals de C7 vandaag bewees.." Dit weekend alleen hadden ze dan wel gelijk, om thuis te blijven, lijkt me. Maar volgende keer allemaal langs de lijn, het team verdient het Historisch besef zien we altijd graag, gelukkig liep het wel goed af Pablo liet daarnaast zien een fantastisch schot in huis te hebben. Vanaf 18 meter knalde hij de bal richting doel, de bal verdween via de onderkant van de lat achter de doellijn, ook volgens de ouders van RKDES, en sprong toen weer terug het veld in. In tegenstelling tot de WK-finale van 1966 werd dit doelpunt echter niet goedgekeurd. Orfeo en Mitchel zorgden daarna nog enkele kansen en uiteindelijk maakte Daniel na een fantastische solo zijn tweede doelpunt. On danks verschillende kansen voor beide teams bleef het bij 0-2... Maar zo hebben we ook teleurstellingen, zoals hier bij de BI: 'effe slikken"" Ja, ik denk dat we dat toch na afloop van de wed strijd tegen Ajax, allemaal hebben gedaan "effe een vieze smaak wegslikken" en nog een tweede toen de uitslagen van de andere wed strijden bekend werden. Wat een teleurstelling, maar ja dat schijn ook bij sport te horen. Toch is het bijzonder jammer dat we met lege handen van de Toekomst af moesten, want dat was niet nodig ge weest.Dat is achteraf praten, we hebben verloren en dat is de realiteit en niet anders... Ook al zien we die dan liever op het sportieve vlak en niet zoals de C5 meemaakte na een wel mooie overwinning "...Blijven proberen denk je dan, schiet maar eens. En dat deed Tymen, met succes, de bal stuitte gemeen net op voor de keeper die verder best heel goed was en dus 0-1 voor de rust. Moesten we lang wachten voordat we de kleed kamer in konden. Want die zijn stevig gesloten bij Haarlem. Nah, dit is een cynische opmerking zoals zo meteen zal blijken...Liepen we in de tweede helft dan wel door. Met een, ik dacht ingestudeerde, achteruitkopbal van alweer Tymen. Later hoorde ik dat er nog een Haarlems achterhoofd tussen zat ook. Nog mooiere variantPenalty van David, die in de linkerhoek wou schieten, maar omdat de bal zo licht was rechts uitkwam. Zo legde hij mij tenminste uit. Begreep het niet echt, maar het net bolde, dus ...Kwamen we dus tevreden van het veld af, tot we de kleedkamer bereikten. Die bleek tijdens de tweede helft blijkbaar een stuk toegankelijker dan in de rust. Tassen waren leeg gehaald, sokken gestolen (moet je daar nou mee maar ook geld en mobieltje weg. Dat hadden we bij deze club niet verwacht. Triest einde van prachtige voetbalochtend... Gelukkig hadden ze een week later heel andere ervaringen met Haar lemmers "Koninklijk" Fluiten (plotseling als invaller) en stukjes schrijven is geen goede combinatie, Dus dit wordt een kortje...want heeeel weinig aantekeneningen...Prachtig affiche zoals dat heet Koninklijke HFC, de officiële oudste club van Nederland tegen AFC, een van de oudere clubs. Inhalen lukt niet meer, winnen soms wel zo zagen we vandaag. Maar waar uit bleek het karakter van deze club het eerste doelpunt. Zelden, zeg maar nooit, heb ik een grensrechter mogen meemaken van een team die ruiterlijk vlagt vanwege een doelpunt. Ik stond zelf op de 16, dacht inderdaad wel dat, maar was niet zeker...en vroeg Klasse!... Daar had RKDES dus nog iets van kunnen leren. Verder met leuke dingen "..."AFCF1 speelt Sparta F1 van de mat" Trainers/coaches, journalisten/analisten en supporters willen voetbal zien volgens de Nederlandse voetbalschool. Wat is dat dan precies? Dat ga ik u nu vertellen. Gisteravond was ik aanwezig bij de oefen wedstrijd Sparta Fl tegen AFC Fl. Sparta een mooie vereniging, de club van Hugo Borst en Jules Deelder, staat op dit moment 2e in zijn competitiepoule vlak achter Feyenoord. Bij deze club spelen net als bij Feyenoord de beste voetballertjes uit Rotterdam en omgeving. Tegen dit team moesten onze dappere strijders het opnemen. Wat zag ik dan precies? Ik zag plezier, ik zag passie, ik zag inzet, ik zag strijd om de bal, ik zag snelheid, ik zag prima positiespel en ik zag voetbal over de vleugels en aanvallende backs. Kortom ik zag een geweldige, heerlijke voetbalwedstrijd...Met 0-3 voor ons weten ze nu ook in Rotterdam dat wij een prima jeugdopleiding hebben Maar dat spelers niet naast hun schoenen moeten gaan lopen blijkt hier maar weer: "...De vader van Ruben had afgelopen week aan zijn zoon geleerd hoe hij moest kappen en dat heeft Ouderkerk geweten, zevenmaal werden ze uitgekapt en trof Ruben het net. Maar afspraak is afspraak, dus na het zoveelste fraaie doelpunt hoorde Ruben zijn vader roepen "je had moeten overspelen lummel", aldus Gerrit Vink, de geestigste vader van F8..." Vervolg op volgende pagina 19

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 19