Website nieuws Afgelastingenlij n Amsterdam (kinder)marathon I 3 november 2004 83e jaargang nr. 5 AFC is wel een club die creatief is. Wij hadden als een van de eerste in Nederland een clubhuis. Primitief, van hout, maar met een horeca gedeelte, dat gepacht werd. AFC heeft nu nog steeds een pachter. Wel een andere, uiteraard." De Castricummer is een bekende verschijning in Amsterdam- Buitenveldert, maar voetballend heeft hij de annalen niet gehaald. „Ik weet als geen ander wat doorzakken is, want ik zakte altijd door naar het laagste team. Op andere gebieden heb ik meer gedaan. Ik schrijf sinds dertig jaar in clubblad De Schakel de rubriek Mixed Pickles. In vroeger jaren werd het clubblad met de hand geschreven. De leden kwamen bijeen in een café-restaurant en konden iets in het werk schrijven. Dat boek heette Mixed Pickles en die naam is aangehouden." Adriaansz mocht dan weinig met een bal kunnen, zijn pen werd al vroeg gewaardeerd. „Het was de gewoonte dat alle aanvoerders van de teams iets in het clubblad schreven. Ik voelde er weinig voor om te schrijven: in de twaalfde minuut werd gescoord na een fraaie voorzet. Ik dacht: dat kan niet, want het was boerenkoolvoetbal dat we speelden. Ik wilde er een eigen verhaaltje van maken." Hij is onder andere de bedenker van het circustentsysteem: de langste speler in de punt van de aanval, en de rest van de spelers eromheen. Hij schreef erover onder de schuilnaam Ad Onderdelat. Het schrijversbloed kolkte toen al door zijn aderen. Adriaansz heeft zijn pen nooit meer losgelaten. In de jaren die volgden, schreef hij ook veel boeken. Andere boeken. Gedichten bijvoorbeeld. Van klassieke - sonetten - tot onberijmde poëzie, onder zijn officiële naam Willem Adriaansz. „Ik was alleen te beroerd een uitgeverij te zoeken en heb op een gegeven moment mijn eigen schertsuitgeverij opgericht, Uilskuiken. Nadat ik een gedegen cursus boekbinden had gevolgd, heb ik zelf mijn boeken uitgegeven. Twaalf stuks, in oplagen van 75 tot vijfhonderd stuks. Later heb ik enkele werken vertaald in het Engels, Duits en Frans." De culturele interesse van de Castricummer is breed. Ook in zijn eigen huidige woonplaats. Zo deed hij mee aan de Culturele Manifestatie, die onlangs in de gemeente werd gehouden. Hij geeft daarnaast lezingen, over de Nederlandse taal. Zelfs tot over de grens is hij actief. Tien jaar geleden won hij in Frankrijk op een poëziefestival de Prix Jacques Prévert, in de categorie vrije moderne poëzie, op zeventigjarige leeftijd. Naar eigen zeggen kan hij niet buiten het culturele leven. „Bij AFC wordt wel gezegd: deze club is jouw leven. Dan zeg ik: nee, het is een déél ervan. Ik heb ook een ander leven, een cultureel. Daar kan ik niet buiten. Ik was vroeger al voorbestemd voor de kunst." Forensendorp Adriaansz woont sinds 1969 in Castricum, ook in die tijd al een bekend forensendorp. „Ooit had ik de arrogantie me af te vragen of er wel mensen boven het Noordzeekanaal woonden. Maar ik moest voor mijn werk vaak naar Schagen, Den Helder, Texel. Toen was het toch wel handig een beetje centraler te gaan wonen." Omdat hij een sportliefhebber is, keek hij ook rond boven het kanaal. „Ik las in huis-aan-huisbladen over Zouaven, De Foresters en BOL. Daar had ik nog nooit van gehoord. Ik heb me lang afgevraagd wat BOL betekende. Later begreep ik dat het een afkorting was, van Broek op Langedijk. Een enkele keer ga ik kijken bij de zaterdagploeg van FC Castricum. Die jongens doen het goed, ze staan bovenaan in de tweede klasse. Bovendien ken ik Maarten Jurrjens een beetje. Hij heeft nog bij AFC gespeeld en zijn vader is ook altijd nauw bij de club betrokken geweest." Zijn belangstelling voor cultuur is breed, maar voor sport ook. Een honkbalverleden heeft hij eveneens. Hij speelde in zijn jeugd bij de oudste bestaande club van Nederland, de Amsterdamsche Honkbalclub Quick. „Tegenwoordig nog maar een heel klein clubje. Ik ben er in totaal 23 jaar voorzitter geweest. Later werd er bij Quick ook gebasketbald. Ik ben die tijd een van de oprichters geweest van de Amsterdamse Basketbalbond." Biertje Omdat het om de hoek is, gaat Adriaansz soms ook naar Cas RC. „Ik vind het uitzonderlijk hoe zo'n kleine club tot de top van Nederland kan behoren. Cas heeft al een tijdje een echte tribune, daar is het heel gezellig. Als ik er wel eens zit, komt er vaak een blaadje bier langs. Dat gaat van hand tot hand en voor je het weet heb je een biertje in je handen. Geen idee wie het betaalt. Ik zou er wel vaker willen komen." Als er eens een wedstrijd van AFC wordt afgelast, gaat de Castricum- mer bij gelegenheid naar ADO'20, maar meestal spelen de twee teams gelijktijdig. Dan zit hij op Sportpark Goed Genoeg, de thuishaven van de Amsterdamse amateurclub, waar hij de pers ontvangt en het archief - samen met twee compagnons - beheert. AFC is zijn club. Hij weet alles, niets ontgaat hem. „Veel mensen van mijn generatie raken eruit, maar ik zorg ervoor dat ik nieuws heb ingegaard, ook voor de pers die ons bezoekt." Zijn voorspelling voor dit seizoen: een plek bij de eerste drie. „Het gaat om Argon, Türkiyemspor en AFC. Het zou leuk zijn kampioen te worden, maar het is niet meer dan een mooie mo mentopname. Het jaar erna krijg je vaak de rekening gepresenteerd, als veel spelers worden weggehaald." Sitemap Om gemakkelijker en nog sneller op een gewenste webpagina te komen is een 'sitemap' aan onze website toegevoegd. De knop 'sitemap' staat in de rode linkerbalk onder 'persmap '04-'05'. Door op één van de onderdelen te klikken komt men zonder omwegen direct op de gewenste pagina terecht. Probeermaar eens. Indeling jeugdpagina gewijzigd Op de beginpagina jeugdnieuws) worden uitsluitend nieuws en mededelingen geplaatst Op de site jeugduitslagen de resultaten van de gespeelde wedstrijden van het afgelopen weekeinde met de mogelijkheid van doorklikken naar ieder team apart. Op de site alle jeugdteams het overzicht van alle teams van AFC met de mogelijkheid van doorklikken naar ieder team apart. Op de site Champions League en World Cup mededelingen speciaal voor deze spelers. Op de site pupil van de week staan de pupillen afgebeeld die AFC 1 in de thuiswedstrijden begeleid hebben. Namen bij teams Inmiddels staan de meeste teamfoto's op de website van AFC. Deze zijn afgebeeld op de pagina van het betreffende team. Hierbij horen natuurlijk ook de namen van de spelers en begeleiders te staan en daar ontbreekt het bij een groot aantal foto's nog aan. Kijk even bij je team of de namen er al bij staan. Indien dit niet het geval is dan graag de namen per e-mail z.s.m. doorgeven aan webmaster@afc-amsterdam.nl Bezoekers website Onlangs noteerde de teller van de AFC website de 300.000" bezoeker. Het aantal bezoekers is in de laatste maanden enorm toegenomen. Zo konden wij zien dat in de maanden september en oktober (9 weken) liefts 51.367 keer (gemiddeld 5.700 per week) de website bezocht is. Gelezen in diverse kranten: "Bijna alle (96%) Nederlandse jongeren tussen de 15 en 24 jaar beschikken over internet. Ook vijftigplussers hebben meer toegang tot de digitale snelweg, in 2003 kon 49% online, in 2004 is dit nu 52%. Ongeveer 76% van de Nederlandse bevolking beschikt over internet". Hoe zouden de percentages zijn van de AFC leden? Bel bij twijfel over het doorgaan van een wedstrijd of training bij AFC onze gratis afgelastingenlijn 0800-0235373. Ook is het mogelijk een automatisch SMS bericht te ontvangen. Voor aanvragen of opzeggen luister het afgelastingenbericht helemaal af. Zondag 17 oktober om 12 uur staan we met een groot aantal lopertjes bij de Febo op het Olympiaplein. 5

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5