Volgende Schakel Castricummer Adriaansz kan niet buiten het sportieve en culturele leven k A„ 3 november 2004 83e jaargang nr. 5 jeugdcommissie van de hockeyclub Amsterdam. Voor al deze te organiseren activiteiten van het actieve bestuur van onze Junior Board verwijs ik u naar mededelingen elders in deze uitgave van de Schakel. In de sportbijlage van het Parool van zaterdag 30 oktober jl. was een uitgebreid interview opgenomen van onze A-selectiespeler Laurens Bianchi over zijn ervaringen in het eerste elftal bij onze club. Laurens vertelt op een leuke manier over zijn voetbaljaren bij AFC en zegt nu, dat hij met AFC kampioen wil worden en niet meer naar een andere club zal gaan. En dat wilde ik u toch niet onthouden en tevens daarbij aantekenen, dat de AFC daar blij mee is. Zilveren Ploeglid en voorzitter van de VBC (Vrienden Biljart Club) Willem de Jong is opgenomen in het OLVG. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. AFC-Ridder Henk van Weelde bezocht op Mallorca een cricketwedstrijd van de Mallorca Cricket Club. In het team van deze cricketclub speelde een Nederlander en na informatie bleek dit Sebastiaan Kemna te zijn, de zoon van ons Zilveren Ploeglid Jos Kemna. U ziet het weer beste lezers, dat je AFC-ers overal tegen komt. Ons ondersteunend lid Dé Stoop vierde recent zijn 85e verjaardag. De wedstrijden van het le elftal worden door hem regelmatig bezocht en samen met zijn echtgenote bezoekt hij de wedstrijden van zijn kleinzoon Ronald Pieters, die in de Junioren A 2 speelt. Namens de AFC wensen wij Dé Stoop samen met zijn echtgenote nog een aantal gelukkige en gezonde jaren en hopen hem nog vaak te ontmoeten op Goed Genoeg. Mevrouw Tootje van Nigtevegt, weduwe van ons al lang overleden erelid Gerard van Nigtevegt, hoopt op 26 november a.s. haar 100e verjaardag te vieren. Gerard van Nigtevegt was eind veertiger, vijftiger, zestiger en zeventiger jaren van de vorige eeuw zeer actief bij de AFC in diverse functies en werd daarom ook in 1957 benoemd tot Erelid van de vereniging en in 1982 benoemd tot AFC-Ridder. Daarnaast was Gerard naast overleden ereleden als Henk Kappelhoff, Nico Holtzappel en Otto van Rijn één van de grote AFC-ers, die de verhuizing van ons oude terrein aan de toenmalige Zuidelijke Wandelweg naar de De Boelelaan in 1962 hebben gerealiseerd. Tootje volgt de verrichtingen van de AFC vanaf de zijlaan, doch wordt door ons lid en haar neef Cor Wijdogen en echtgenote Nancy op de hoogte gehouden van het wel en wee van onze vereniging. Namens de AFC wensen wij haar een prettige verjaardag temidden van familie en vrienden. Als opvolger van de in september jl. na een kort ziekbed overleden George Versteeg heeft het bestuur Hans Hornsveld bereid gevonden om op de zondag op te treden als gastheer aan de wedstrijdtafel voor de wedstrijden van de Elftalcommissie B. Namens de AFC wensen wij Hans veel succes met zijn al gestarte werkzaamheden. In de uitgave van het Noordhollands Dagblad d.d. 16 oktober jl. was een heel groot artikel opgenomen over de activiteiten van ons 80 jarig, Lid van Verdienste, Pim Adriaansz. Zoals ik u al eerder in mijn columns heb verteld is Pim naast het voetballen met nog veel meer activiteiten bezig. In genoemd artikel worden al zijn andere bezigheden uitvoerig belicht. Een heel leuk interview over een zeer actieve man en dat wilde ik u even laten weten. Zilveren Ploeglid Fred Gehring, bestuursvoorzitter van Tommy Hilfiger Europa, één Van de AFC-vriendelijke bedrijven, en daarnaast nog de sponsor op het dak van ons clubhuis werd recent 50 jaar en zag dus Abraham. Maandag jl. werd dit gevierd met een geweldige muzikale avond in Panama, waar zoals verwacht ook uiteraard veel leden van onze AFC aanwezig waren. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan het adres van Fred. Zoals bekend wordt er al een aantal jaren een ranglijst aller tijden van de amateurverenigingen gepubliceerd. Onze eigen clubstatisticus Chris Schroder volgt de Hoofdklasse A, Chris Dijkhuis van de Treffers de Hoofdklasse C en Jan Schoenmakers de Hoofdklasse B. Inmiddels is deze ranglijst geplaatst op het voetbalarchief op Internet genaamd RSSF. U kunt de site vinden op http.www.rssf.com/tablesn/nedzonhkall- time.html. Dennis Purperhart is door de Surinaamse Voetbal Bond uitgenodigd om op 24, 26 en 28 november a.s. uit te komen in wedstrijden van het Surinaamse Elftal tegen Puerto Rico, Granada en Trinidad. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties en veel succes gewenst in de komende wedstrijden. Het weekblad Weekend vermeldde in haar editie van 29 oktober jl. een uitgebreide informatie over de wedstrijd van afgelopen zondag tegen Argon: Hoofdklassentopper op Goed Genoeg. Mocht u dit weekblad ontvangen dan kunt u over de wedstrijden uit onze regio veel lezen. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Dick van der Klaauw (5/11) - Nico van Til (5/11) - Henk v.d. Bergh (6/11) - Marcel v.d.Meent (13/11) - Michael Kahn (13/11) - Henk de groot (15/11) - Rein Akkerman Sr. (15/11) - Paul Koster (17/11) - Jan Roedema (17/11) - Sebo Woldringh (18/11) - Nico Leloux Sr. (19/11) - Steve Bierman (22/11) - Frits van Klinken (24/11) - Frans Bogaers (30/11 - 85 jaar) - Raoul Krak (30/11). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie De volgende Schakel zal op woensdag 24 november verschijnen. Daarna wederom een 3-wekelijke cyclus. Op dinsdagavond is de Schakel reeds op de website te lezen. Artikel overgenomen uit het Noord Hollands Dagblad van onze verslaggever Marcel Vink 'AFC geen club van hete aardappels' CASTRICUM - Ooit van het circustentsysteem gehoord? Heel simpel: de langste voetballer in de punt van de aanval en de rest eromheen. Het is geen verzinsel van AZ-trainer Co Adriaanse, maar komt uit de koker van een bijna-naamgenoot, Pim Adriaansz. Het is dat het woord niet bestaat, anders zou je de Castricummer een omnimens kunnen noemen. Hij schrijft boeken, gedichten, maar is ook een fanatiek sportliefhebber. Een veelzijdig persoon praat over zijn passies. Adriaansz (80) is geboren in hartje Amsterdam, tussen De Munt en De Dam. Aan de Grimburgwal, om precies te zijn. Al op jonge leeftijd wilde hij voetballen, maar zoals dat in de jaren veertig ging: zijn ouders dwongen hem éérst een papiertje te halen. „Ik kom uit een eenvoudig milieu, maar ben wel keurig opgevoed. Pas na mijn school mocht ik voetballen. In 1943 was het zover. Ik was negentien, en kwam in het zevende van AFC, het laagste." Voetballen bleek geen groot succes. „Voor dat laagste team waren heel veel voetballers beschikbaar. Ik kwam zó weinig aan de bak, dat ik de penningmeester - zijn naam zal ik niet noemen - een brief heb geschreven met de vraag of hij mijn lidmaatschap kon veranderen in een donateurschap. Ik kreeg een brief terug, waarin stond dat het een eer was om lid te zijn van AFC. Als ik dat niet besefte, kon ik beter overwegen helemaal te stoppen." Ridderorde Zo, die kwam hard aan. Desondanks stopte hij niet. De Castricummer is inmiddels meer dan vijftig jaar lid - tevens lid van verdienste - en behoort tot de zogeheten ridderorde van AFC. Elk jaar komt deze selecte orde op de verjaardag van de club in smoking bijeen voor een diner. Overigens is hij niet het enige lid van verdienste uit Castricum, want ook Coen Colijn en Jaap Wildschut hebben die status bereikt. Echt bijzonder vindt Adriaansz de mijlpaal niet. „Netjes elk jaar je contributie betalen en blijven leven. Dat is alles." Kortom, AFC is een club die zijn tradities koestert. Sommigen menen 'een club op stand', waar vooral mensen met een hete aardappel lopen, maar dat ontkent Adriaansz. „Het wordt vaker gezegd dat AFC een elitaire club is, maar ik heb geen referenties om U tegen te zeggen. Bovendien: alle sporten zijn ontstaan in de financieel betere kringen. 4

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 4