0Ü/1DS0N 3 november 2004 83e jaargang nr. 5 maar moeilijker. Emmen had zijn zaakjes goed voor elkaar en toen de zeer warrig fluitende scheidsrechter ook nog eens een schitterende flikflak) die zeker een 9.9 bij turnen zou hebben opgeleverd)ging belonen met een strafschop voor Emmen, was het gedaan met de wedstrijd en kon AFC helaas zijn derde nederlaag bijschrijven in de boeken van het seizoen 04-05.En dat voetbal een teamsport is en je zo tot reslutaten komt laat de D7 weten Deze goede lijn werd afgelopen zaterdag zeker doorgezet in een vriendschappelijke wed strijd tegen DCG. Ondanks het 1-0 verlies penalty tegen in de vierde minuut) was er opnieuw veel strijd en kregen we zeker kansen om te scoren. Hier moeten we de komende weken meer op gaan trainen: afwerken op doel. Concluderend: na een slechte start begint het elftal zijn draai te vinden. Iedereen heeft nu zijn vaste positie, en weet steeds beter wat hij moet doen. Het moreel blijft ongebroken en we leren elkaar beter kennen: zo worden we een echt en een hecht team..." Dus dat komt wel goed daar. De F1 maakte heel veel mee, maar dit viel het meeste op De Marathon: Zondagmorgen, een beetje koud, maar circa 100 jonge AFC,ers stonden bij de FEBO klaar voor hun 2.5 kilometer. Onder begelei ding van o.a. Joris, Peggy, Olav, Marja en Sjors startte de groep om 12.30 uur aan hun parcours. Ik zat met veel ouders op de tribune in afwachting van jullie binnenkomst. Wat een sfeer, het moet toch geweldig zijn als je als klein jongentje door de straten van Amster dam mag rennen met veel publiek langs de kant en dan je laatste meters mag afleggen in het Olympisch Stadion. Wauw wat een erva ring. Ik kreeg kippenvel toen jullie het stadion binnen kwamen, ge weldig wat een topprestatie. Twee maanden geleden hebben jullie het Marathon voetbaltoernooi hier als team gewonnen en nu lopen jullie allemaal individueel in een prachtige tijd deze 2.5 kilometer. Topper tjes..." Zijn er ook teams, de C5 dit keer, die ondanks de ontvangst weieens vergeten datje met z'n allen wint, maar ook verliest...: Het begon allemaal nog wel prima en prettig. Zowaar had iedereen goed in de gaten dat we moesten en was op tijd. En was het erg grappig om bij een club die toch een erg hoog allochtoon gehalte kent de koffie in de kantine te drinken onder het genot van Duitse schlagers. Vol goede moed dus naar het veld...Binnen luttele minuten na de aftrap was alle hoop weggespoeld 5-2. Luciano bracht ons nog de 3e treffer, maar de koppies hingen, iets voor elkaar over hebben verdween en zo zagen Jerry en David vaak 4 a 5 aanvallers op zich afkomen terwijl er zo'n zeven van ons op de middenlijn stonden toe te kijken hoe dat zou aflopen. Nou, ze redden nog heel wat, maar na tuurlijk ging dat ook geregeld mis..." Maar we hebben ook topteams die wel weten hoe je als team moet fungeren, zeker na een zware Herfstvakantieweek trainen •."...Haarlemmer olie. Wel passende titel voor een soepel lopende machine die vandaag met Haarlem Dl afrekende. De mooiste overwinning tot nu toe, op een directe concurrent in de strijd om de 5/6e plaats. Evenveel punten hadden ze tot nu toe, dus winnen was van groot belang. Maar goed, met 0-0 naar de thee en met het gevoel dat het zou moeten kunnen. Was het begin tweede helft toch even schrikken, want na twee minuten werd een bal loeihard en onhoudbaar in de rechterbovenhoek gejaagd. Mmm, lieten we ons uit het veld slaan Nee hoor. De tactische omzetting van Pim werkte, met Iljaas in de spits. We zetten goed druk naar voren. En ook al stond daar een heel stevige laatste man, dat hield Haarlem niet vol. Allereerst kregen we een verdiende penalty die door Iljaas weer uiterst slim werd ingeschoten kijken waar de keeper heen gaat en in de andere hoek schuiven. We roken de winst en heel verdiend kwam die dan ook via een doelpunt van Geraldo. Was het af en toe nog best spannend voor beide doelen. Roy was nog dichtbij een treffer, maar evenzogoed moesten wij een bal van de lijn afhalen. Toch is dit de overwinning van dit seizoen die de meeste voldoening geeft. Er keihard voor gewerkt, vaak met goed voetbal, niet opgegeven bij een achterstand maar teruggevochten. Heel tevreden gingen we van het veld af. Nou doen we dat natuurlijk met z"n allen, maar vandaag verdiende Wouter een extra compliment, eerst linksback, later rechts. Het maakte hem niet uit, je wist dat als de bal die kant op ging dat hun spits geen kans had, Wouter had de bal. Maar nogmaals een prima teamprestatie die ons stevig boven aan de middenmoot zet. Het was genieten van jullie vandaag En dat vond geloof ik de 85-jarige Haarlem supporter met zijn eigen stoeltje ook Hij murmelde in ieder geval tevreden Had de D3 het heel zwaar, mar wist dat te overwinnen, een opsom ming geven ze Naast dit alles is het zo dat als je van deze club die zo met pupillen voetbal om gaat ik bedoel I -8 keer vlaggen voor buitenspel terwijl dat niet zo is. 2-6 keer een doeltrap geven terwijl het een hoekschop is 3-8 keer een uit bal aan hun geven terwijl dat andersom moest 4-1 keer als een aanvaller met de bal het strafschop gebied in loopt en hij gaat bewust op de knie van je keeper staan dan behoort de keeper de vrije trap te krijgen en niet de aanvaller. 5 - na 13 minuten extra tijd waarin jullie gevochten hebben als leeu wen van de AFC toch de een - nul winst. TOP!!!! TOP!!!!!!!!TOPEn soms lijd je even mee, bloed je AFC hart Helaas leverde het goede spel geen punten op. RKDES scoorden een frommel goal uit een corner (die zitten ook). De jongens gaven nog meer en zette RKDES zwaar onder druk. Fabian maakte de terechte gelijkmaker. RKDES was rijp voor de sloop, maar zoals zo vaak viel de goal aan de andere kant. Uit een van hun weinige normale aanval scoorden ze de 1 - 2. Na het laatste fluitsignaal heerstte er een droevige stemming. De tranen vloeiden rijkelijk en de jongens waren moeilijk te troosten. Ook dit onrecht hoort bij de sport en daar worden jullie nog sterker van. Wij, de coach, de teammanager en de toeschouwers zijn trots op jullie. Komt wel goed, met zo'n motivatie. Ben ik van overtuigd. Pupil van de week bij AFC-DWVAyrton Dol. Dat is het voor dit moment. Maar zoals duidelijk mag zijn, er is veel leuks te lezen op de diverse pagina's. Sucessen en teleurstelling, winst en verlies, alles wat bij voetbal en AFC hoort. Kijk er maar eens rond, het is de moeite waard Frank de Munnik Pupil van de week bij AFC-Argon Yannick Creveuil. 19

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 19