Jeugdjournaal Veelal stromen op maandag de verslagen van het afgelopen weekend binnen. Van dit meest recente weekend kunnen we dit keer niet alles meenemen wat dat betreft, uw samenvatter is onderweg naar de uit wedstrijd van Ajax. Maar vanzelfsprekend was er ook in de vooraf gaande weken sinds de laatste Schakel al zoveel gebeurd waarvan op leuke of opvallende wijze verslag is gedaan op de teampagina's dat het Jeugdjournaal moeitelooos kan worden gevuld. En een reden temeer om zelf ook de site te bezoeken en zo wellicht het record aantal hits opnieuw te breken.. Het blijkt bij veel teams de moeite waard geregeld even op bezoek te gaan. De site leeft volop en dat blijkt ook wel uit de uitbreiding die het Jeugdgedeelte afgelopen week heeft ondergaan. Meteen maar aftrappen met een actueel onderwerp: spreekkoren. Maar dat kan ook op positieve manier blijkt: "...En toen de wedstrijd waar we naar uit hadden gekeken. Tegen de nummer 2: Barcelona. Al voor de wedstrijd ging het er hard aan toe. Over en weer spreekkoren wie er zou gaan winnen. Het bleef lang 0-0 maar wel veel balbezit voor ons en spelen op de helft van Barcelona. Yannick en Gideon verdedigden als leeuwen. Toen toch weer twee keer Noa en een goal van Justus. Met 3-0 gewonnen en onze kopposi tie versterkt.Niet dat velen van ons natuurlijk Russische spreekko ren verstaan, want het betrof hier Dynamo Kiev. En wat moetje nou met ons E-elftal, de Dll. Nooit eens iets negatiefs te melden, Het Eerste werd al eens met een trein vergeleken, maar dit is dan wel onze HSL al ging het eens een keertje niet vanzelf Afijntijd voor David om zijn eerste, en zeer overtuigende, don- derspeech van het seizoen los te laten op de spelersgroep. Alhoewel de boodschap prima overkwam (ook David zelf leek enige minuten nodig te hebben om hiervan bij te komen) en er in de tweede helft weer een team in het veld stond, lukte het niet om ook het spelpeil weer naar het vertrouwde niveau terug te brengen. Er werd nog wel 2 keer gescoord, en er waren nog vele doelkansen, maar dat had meer te maken met de zwakte van de tegenstander. Afijn, af en toe heb je dit soort situaties nodig om er als team weer sterker van te worden, en we zullen zien of dat het geval is. Op de eerste training na de wedstrijd werd er overigens weer als vanouds scherp getraind, en als dat de komende trainingen zo blijft, belooft dat niet veel goeds voor onze komende tegenstanders!!!..." Die komen wel weer op topsnel heid Je kunt ook de goden aanroepen om hulp. Maar ze luisteren niet altijd: .Onrechtvaardig is Koning Voetbal soms wel. We wisten dat we SDZ niet mochten onderschatten. Zij liggen twee wedstrijden op het speelschema achter maar hadden evenveel verliespunten. Maar al vanaf de aftrap gingen wij voortvarend te werk met een stevig offen sief, met o.m een gevaarlijke vrije trap van Tymen, die in topvorm begint te komen, en een bal op de lat. En ook al flauwde het offensief wat af, na een minuut of tien, SDZ kwam er niet echt aan te pas. We bleven duidelijk de sterkere ploeg. Desondanks naar de thee met de populaire Frit van Turenhout stand nulll-nulll dus...Erg jammer dat aan de andere kant ook een erg goede keeper stond die bovendien dermate lang was dat hij moest bukken voor de lat. Dat zie toch niet veel bij Css. En zo had hij altijd wel een voet of een hand bij de bal. Ook jammer dat enkele spelers van de tegenpartij op zo'n mooie voetbalochtend het nodig vonden hun frustratie op de scheids rechter af te reageren. En vooral jammer dat zo n coach dan niet ingrijpt maar het aanwakkert. Dat resulteerde vlak voor tijd in een terechte directe rode kaart voor één van hen. Goed dat jullie je daar door niet van de wijs lieten brengen en bleven voetballen. Spijtig dat je daar niet de beloning voor kreeg in de vorm van desnoods maar één doelpuntje. Komende week dus maar extra trainen op afwerken En voor de wedstrijd een "schietgebedje" voor Koning Voetbal vol gende keer, misschien helpt dat ook Een nieuwe uitleg van schietgebedje. Het kan ook "gemener", maar wel succesvol "...De D3 heeft een uitstekende prestatie geleverd tegen Amstelveen H Dl. Vooral in de le helft heeft de D3 met heel veel strijd en messcherpe aanvallen de tegenstander een les in effectief voetbal gegeven 'sluipmoordenaarswas het woord dat hun trainer gebruikte). Kort 3 november 2004 83e jaargang nr. 5 dekken en fel op de bal zitten en daarna meteen onze snelle spitsen inspelen, dat waren de afspraken die we hebben gemaakt. Dit leverde ons een 1-5 voorsprong op bij rust...Maar het lukt niet altijd, al wordt er voor geknokt door de Al "...Na 35 minuten ging Omni- world 1 op 1 spelen en zette ons zwaar onder druk. Dit resulteerde o.a. tot een scrimmage voor de goal waarbij we veel geluk hadden toen de bal via de binnenkant van de paal weer uit de goal rolde. Vrijwel direct daarna de counter. Ben werd gelanceerd vanaf eigen helft en kon alleen op de keeper afgaan. Hij rondde mooi af. Rust stand 3-0!!!!! Beter kon het niet gaan. In de rust is er nog aangege ven dat we er nog lang niet zijn. Scherp en geconcentreerd blijven en geen ruimtes weggeven!!! Vlak na rust de 4-0 door Jeroen Bertens na een prachtige vrije trap van Gerson. Dit moest toch de beslissing zijn. Helaas daarna vergaten we te voetballen, liepen angstig achteruit en verloren grip op de wedstrijd. Omniworld speelde in de fase ook erg goed en kwam uit een corner terug op 4-1. Niet adequaat ingrijpen bij het uitverdedigen werd afgestraft. Vlak daarna de 4-2 door een kapitale blunder in de opbouw. Het zou toch niet waar zijn!!!! Via een prachtige vrije trap werd het 4-3 en uiteindelijk weer door een blunder achterin de gelijkmaker. Een 4-0 voorsprong weggeven mag natuurlijk op dit niveau niet gebeuren, zou Hans Kraay sr. zeggen en natuurlijk is dit de harde waarheid. Een goede eerste helft werd gevolgd door een paniekerige tweede helft..." Maar soms loopt het wel goed af, en blijken de nieuwe WIS-kids tot inspiratie te leiden "...Yessss! Zes punten! Zo strak als de lucht was, zo strak stonden de koppies. Vier verloren partijen uit 5, een doelsaldo van 8-37 en te genstander Blauw Wit B3 één treedje onder ons in de kelder van de afdeling; plus het bericht dat er onopvallend gescout zou worden naar verborgen cq sluimerende talenten door de technische commis sie Jeugd - er stond wat op het spel. De eerste helft sloten we deson danks af met 2-1 achterfwel een coole goal van Mike), omdat de toegang door het centrum een paar keer wijdopen stond; na de thee werden de bordjes verhangen en gingen we bij vlagen goed spelen. Karim scoorde 2x na fraaie aanvallen en de score had hoger kunnen uitvallen als we de vele kansen hadden benut. De eindstand 3-2 werd door de vele toeschouwers met vreugde en instemming begroet. Goed gestreden, lekker gevoetbald, zowel individueel als collectief, en 6 punten in de knip..." Alleen, hoe kom je nou aan 6 punten in één wedstrijd Dat zouden meer teams wel willen Ondertussen draagt de F3 onze naam en faam in den lande uit "...Het F3ream-team sloot vandaag bij Victoria in Loosdrecht haar toernee in regio Gooi af met een wedstrijd tegen Victoria F3. Deze club staat bekend om de goede jeugdopleiding en het zeer leuke internationale F-Toernooi!! Het management van F-3 denkt vooruit en dus dachten we dat het geen kwaad kon om daarom maar eens op bezoek te gaan bij Victoria. Bij aankomst bleek direkt hoe populair en bekend wij in den landen zijn; wederom kregen we de grootste kleedkamer met massagetafel, groot bord voor de opstel ling, eigen intrapveldje en pakjes drinken stonden voor ons klaar!!! Onze warming-up maakte op hier weer veel indruk en om 16.00 uur konden we beginnen aan de match!.En gewonnen natuurlijk Soms zijn we ook meedogenloos in het afstraffen van overtredingen zoals bij de E4 Stijn, de aloude koning van het middenveld, krijgt de bal en stoomt op richting het vijandelijke doel. Maar aiii, vlak voor het strafschopgebied wordt hij meedogenloos tegen de grond gewerkt. Als hij met een pijnlijk gezicht opkrabbelt en er geen benen zijn gebroken, kijken Brian en ik elkaar veelbetekend aan. "Guido,, zegt Brian. "Guido,, knik ik. Vastberaden legt onze rechterverdediger de bal neer, op een bobbeltje in het gras. Zeven grote stappen ach teruit voor de aanloop. Dan stormt hij op de bal af en haalt vernieti gend uit. De bal vliegt horizontaal door de lucht, dwars door de vijandelijke muur, recht op de keeper af. Achteraf denk ik dat die keeper de bal niet eens heeft gezien. Misschien dat hij hooguit een zuchtje wind naast zijn hoofd heeft gevoeld toen de bal hem rakelings passeerde. Even zag ik die arme jongen om zich heen kijken waar toch in hemelsnaam de verdraaide bal was gebleven! Pas na onge veer zeven seconden keek hij achter zich op de grond, waar de bal nog natrillend tot stilstand was gekomen. Hij krabde zich achter zijn oren van ongeloof, maar het was op dat moment gewoon 2-1.. En verder zijn wij voetballers, geen turners, dat blijkt bij de BI, dan leggen we het af Toen we halvewege de 2de helft ook nog eens (absoluut ten onrechte)met 10 man verder moesten, werd het alleen 18

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 18