MIXED PICKLES 3 november 2004 83e jaargang nr. 5 ingelegd door Willem Adriaansz wadriaansz zonnet.nl MARGES Drie weken geleden opende Pickelaar zijn M.P. met het Pickeltje "Koffiedik". Na 6-maal winst en 1 gelijkspel kwam ons eerste zondagelftal tot 19 punten. Hij gaf daarop zijn mening prijs: "Wat onze eigen hoofdmacht betreft in vergelijking tot het vorige seizoen is de selectie goed deels intact gebleven en zijn er enige spelers bijgekomen. Het kan bijna niet anders dan dat de laatste - toegevoegde - waarde de overige selec tiespelers tot betere prestaties laat komen, meent Pickelaar met zijn voetballekenverstand. Over een eventueel AFC-kampioenschap valt ui teraard nog weinig te zeggen. De marges tussen slagen en falen blijven immers smal". Drie weken later blijkt AFC 1 thuis - niet onfortuinlijk - tegen DWV tot 1-1 te komen, waarna in Naaldwijk de eerste nederlaag (2-1) bij West- landia word geleden. Zondag j.l. thuis gevolgd door een tweede verliespartij tegen koploper Argon (0-1). Tel uitje winst: 1 punt uit 3 wedstrij den. Laten wij eerlijk constateren, dat de toegevoegde waarde door de pittige blessure van Enrique Zschuschen goeddeels is weggevallen. Inmiddels zijn 10 van de 26 wedstrijden gespeeld en de afstand tot Argon is na een 6-puntenwedstrijd vergroot tot 8 punten. Tot de winterstop lijkt het sprokkelen van punten er niet eenvoudiger op geworden te zijn. Pickelaar daagt onze 'sélectionnaires' uit daar anders over te denken. CITAAT "Niemand spreekt zonder gevaar als hij niet op tijd weet te zwijgen". (Thomas a Kempis, Duits mysticus en schrijver, 1379-1471). WESTLAND De teloorgang van Pickelaars oordeel begon bij de RKVV Westlandia toen hij on de tweede helft secretaris Kees Gehring passeerde. Ondanks de op dat ogenblik nog gunstige 0-1 stand zag hij er zorgelijk uit, want AFC stond onder druk. Pickelaar deed er nog een schepje bovenop: tegen Argon zou het benutten van kansen nóg moeizamer worden. Kortom, de gelijkmaker hing in de lucht en toe die een kwartier voor tijd viel was het wachten op de tweede dodelijke tegentreffer; die volgde door een benutte penalty. Waar tegenover staat, dat onze strafschop kort voor tijd werd gemist. De smalle marges... Pickelaars 'worst case' scenario leek al ingezet te zijn, maar voor het zover was had Kees in zijn mildheid al gezegd, dat bij 2 opeenvolgende nederlagen de nood nog niet aan de man was. Je deed alleen niet meer mee. Het was de derde keer"dat Pickelaar AFC volgde naar Naaldwijk, waar hij inmiddels goede maatjes is met een klasbak uit het Westlandse pu bliek: een golden retriever die ook op Goed Genoeg de weg weet. Ruimhartig feliciteerde Pickelaar de hoeders van de hond, die geen oordeel over voetbal noch weet had van zijn roodzwarte aanlijning. VERJAARDAG Over ruim 2 maanden is het al 10 jaar geleden, dat AFC het eeuwfeest vierde. En naar verluid zal ook 110 jaar duchtig gevierd worden. Onder veel meer zal een video gepresenteerd worden, waarvan de bouwstenen door het AFC-archief aangeleverd worden. Het clublied zal weer ge zongen worden en ook dat lied viert alsdan een jubileum. Het werd bij het 40-jarige bestaan in 1935 op het reünistendiner gezongen door Fons de Vilder, Jan Snelleman, Jan van Koperen en Arie Waaijer. De liedtekst was van de toenmalige secretaris (en latere voorzitter) Dick J. Bessem. De muziek kwam niet van een AFC-er, maar van iemand uit de werkomgeving van Dick Bessem: L. Scheltus van Kampferbeke. De tijden waren zorgelijk. Niet allen maatschappelijk, maar ook voor AFC zelf. Dat klinkt nog door in de versregel 'eens worden wij weer runners-up Jan Salie wordt voorgoed verbannen'. Een 70-jarig clublied met in de tekst nog 'gij' (Gij telt in aller harten mee). Een woord dat overigens geschrapt is in de recente bijbelvertaling; tot verdriet van de Vlamingen. Pickelaar kent de tekst van beide coupletten met refrein uit het hoofd en zal beschaafd meezingen. KONING VOETBAL Sinds enige tijd wordt bij AFC thuis de Koning Voetbal-mars gedraaid; onmiddellijk voor en direct na een wedstrijd van ons eerste elftal. Ooit ook lang geleden was deze mars van Willy Schootemeyer (eveneens componist van de KLM-mars) een nationale topper. Na lange absentie terug op de juiste plek: het voetbalveld. Overigens hoorde Pickelaar onlangs bij SVVSMC in Schiedam Koning Voetbal eveneens schallen. VREEMDGANGER Het hoge woord moet er maar eens uit: eenmaal per jaar - jawel - gaat Pickelaar vreemd en dat gebeurt dit jaar uitgerekend op de dag waarop u deze Schakel ter hand neemt. Pickelaar legt uit. Lang geleden werd hij in een bancair leven ondersteund door zijn lieve secretaresse Marloes. Toen hij het werken om den brode voor gezien hield liep hij periodiek de oude locatie nog wel eens binnen om naar Marloes te zwaaien; die dan prompt haar machine het zwijgen oplegde om samen in de bedrijfskantine een kopje koffie te drinken. Totdat ook Marloes het bankgebeuren vaarwel zegde om het bedrijf van haar echtge noot te versterken. Pickelaar zou zo zijn jaarlijkse visite moeten missen. "Maar", zei Marloes, "dan drinken we toch een kopje koffie buiten de bank"? Sindsdien luncht Pickelaar jaarlijks met haar. Een jaar of wat geleden stelde hij haar voor hem bij de voornaam aan te spreken en hem te tutoye ren. Dat zou volgens hem de intimiteit van het samen toeven ten goede komen. Marloes schrok op: "meneer Adriaansz, ik zou het niet uit mijn mond kunnen krijgen"! Het kwetste de gevoelige Pickelaar toch een beetje. Een jaar later kwam Marloes weer aan op de afgesproken plaats en tijd. Zij kuste Pickelaar naar oud gebruik wel, maar voegde er aan toe: dag Pim, hoe gaat het met je"? Pickelaar perplex: "Marloes, wat gebeurt hier"? Het laatste woord was voor Marloes: "ik heb de hele week thuis geoefend"... Pickelaar gaat deze donderdag weer naar een locatie in de Haarlemmermeer. Maar voor hij de echtelijke woning verlaat wordt hij door Picke- laarse op kleding gecontroleerd; want bij Marloes moet hij goed voor de dag komen en zijn decorum bewaren; vindt zij. 10

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 10