•^U Teamfoto's op website E-mail adres van leiders Dennis Purperhart ontvangt Zilveren Schoen Medische commissie Routebeschrijving naar Westlandia Ligging terreinen tegenstanders 13 oktober 2004 83e jaargang nr. 4 Inmiddels staan de meeste teamfoto's op de website van AFC. Deze zijn afgebeeld op de pagina van het betreffende team. Hierbij horen natuurlijk ook de namen van de spelers en begeleiders te staan en daar ontbreekt het bij een groot aantal foto's nog aan. Kijk even bij je team of de namen er al bij staan. Indien dit niet het geval is dan graag de namen per e-mail z.s.m. doorgeven aan webmaster@afc-amsterdam.nl Op onze website staat onder de knop clubinfode rubriek 'jeugdaf delingHier zijn o.a. alle teamleiders opgenomen. Wij verzoeken alle teamleiders te kijken of hun naam en telefoonum- mer juist vermeld staat en hun e-mail adres op te geven. De aanpas singen kunnen dan gedaan worden. Eventuele correctie en opgave van e-mail adres graag sturen naar webmaster@afc-amsterdam.nl Vrijdag 24 september werden in restaurant Frankendael aan de Am sterdamse Middenweg de gouden-, zilveren- en bronzen schoen uitge reikt aan de topscorers Hoofdklasse Zaterdag, Zondag en le klas zaterdag en zondag. Voor de 24e maal werd dit festijn georganiseerd. Onder de vrolijke deunen van een duo en een vier gangendiner werd Dennis in het zonnetje gezet door de Sportredactie van Telegraaf/' Metropool Sport. Zijn vrouw Jolanda genoot met volle teugen. Henk Bijlsma en Johan Dol waren als afgevaardigden van AFC aan wezig om een waardecheque van 1000.- die aan de 2e prijs ver bonden was in ontvangst te nemen. Chris Schroder werd naar voren gehaald. Geen van de aanwezigen was -bij lange na - langer dan 55 jaar lid van zijn vereniging. Karei Bonsink overhandigde de Zilveren Schoen en feliciteerde Den nis met zijn 15 goals waarbij hij opmerkte dat Dennis lang niet alle 26 wedstrijden heeft kunnen spelen wegens blessures. De gouden schoen ging naar Patrick Lokken van Argon met 17 goals. Meivin Donleben van Omniworld was met 13 goals op de 3e plaats. Metropool was niet geheel ingenomen met het feit dat Meivin Donle ben niet zelf aanwezig was om zijn prijs in ontvangst te nemen op deze party. Metropool Sport is van mening dat Omniworld daarmee een zeer slechte beurt,onder het toeziend oog van de top van het amateurvoetbal, maakte. Namens alle verenigingen dankte de voorzitter van Huizen, Van der Roest zijn dank uit voor het op grootse wijz in het zonnetje zetten van het amateurvoetbal. A.F.C. jeugdhygiëne, noppenzooi of hoge hakken. Vers gemaaid gras, mooie rechtgetrokken witte lijnen en dan die magische penaltystip!? Die tijd ligt straks reeds ver achter ons. De intrede van Wetra- en andere kunstgrasvelden is nu "bon-ton!?" Maar gaan we d'r op voor uit? Pim v.d. Meent zal wel blij zijn, er kan met een veelheid aan wedstrijden worden doorgespeeld. Maar evident is ook de toename van blessures aan voet, enkel en kniegewrichten. De medische com missie van A.F.C. verdenkt hiervan het effect van de moderne voet balschoen, die voelt als een pantoffel. Tijdens de Olympische Spelen in Mexico van 1968 beleefden de kunststolbodems met zeer groot succes hun internationale vuurdoop. In de atletiek werden alle records sindsdien verbeterd. Anderzijds kwamen vanaf 1968 in de sportge neeskunde klachten naar voren van atleten tengevolge van overbelas- A ting van het bewegingsapparaat. Het kunststofsyndroom was gebo ren. De moderne voetbalschoen weegt in zijn meest luxe uitvoering minder dan 200 gram, en nat weegt hij amper meer. Het is meer een loopschoen verworden! De Duitse dokter Prokop berekende dat een middenvelder slechts 3 tot 5 minuten aan de bal is, dat wil zeggen dat praktisch meer dan 90% van de speeltijd wordt gelopen. Polstering, optimale gripstrippen, hakdemping, aan alles wordt gedacht. Echter de huidige meer-noppen-zool is sneller afgevuld met allerlei veld- afval, waardoor de broodnodige grip niet meer aanwezig is. Dit verschijnsel zal bij snel wenden en keren, versnellen en afremmen wat het moderne voetbal vereist de nodige achilles-, enkel- en knieklach ten kunnen opleveren. Het advies van de Medische Commissie is duidelijk uit te zien naar schoeisel met vier tot zes noppen vóór en twee tot drie noppen achter. Meer grip, meer winst! De M.C. controleert en overlegt wekelijks omtrent hygiëne in en rondom de kleedkamers en doucheruimtes. Het valt ons op dat vooral jeugd massaal na een wedstrijd met onderbroek onder de douche stapt. Wat denk je, na een sliding door modder, zand of ander soort prut, hoeveel vieze onzichtbare beesten in je onderbroek achter blijft en waar vooral bacteriën een zalig warm plekje vinden om te gedijen. Bij A.F.C. een multi-religieuze gemeenschap, dus geen schaamte, voorwaar heren en dames trainers en begeleiders aan u de taak. Uit die broek, en poetsen die handel!! Voor A.F.C.ers is op maandagavond het inloopspreekuur in de fysio- praktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur. Lex Swaan(clubarts) tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel(voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 Naaldwijk, Sportpark De Hoge Bomen, Hoge Bomen 4, tel. 0174- 626638, www.rkvv-westlandia.nl Vanuit Amsterdam A4, Utrecht A12 richting Den Haag Neem op het knooppunt Prins Clausplein de A4, E30 richting Rijs wijk Ga rechtdoor de A4 (E30) op (na 2.7 km) Neem na 4.8 km afslag Den Haag Zuid afrit 12 Ga na 400m rechtsaf op de Wippolderlaan (E30, N211) Ga na 1.6 km linksaf de Veilingroute (N222) op Ga na 5.3 km linksaf de Middelbroekweg (N466) (verkeerslichten) op Ga rechtdoor bij verkeerslichten (rechts voorsorteren) de Kruis- broekweg op (na 1.3 km) Ga na 0.6 km (derde verkeerslichten) linksaf de Zuidweg op Vanaf Zuidweg Ga rechtdoor de Hoogwerf op (na 300m) Ga na 250m linksaf op de Hoogwerf U bent nu op het sportpark De Hoge Bomen Volg de borden Westlandia Volg na 70m op de Sportpark De Hoge Bomen naar rechts Na 225m bent u gearriveerd op de parkeerplaats van Westlandia Tegenwoordig kan men op de website van AFC zien waar de terrei nen te vinden zijn van onze tegenstanders. Als men in de linker rode balk de knop sportparkaanklikt en gaat naar velden tegenstandersdan ziet men een lange alfabetische lijst van clubs met bijbehorende terreinligging. Dit is hetzelfde overzicht wat men in de Schakel aantreft, alleen nu een lijst van bijna 300 verenigingen. Om de bestemming van het veld gemakkelijker te vinden is de website van 'Routenet' aangesloten. Men typt hierin de postcode van de betreffende club en eigen adres in en met ziet waar het terrein is en hoe men moet rijden. 5

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5