Volgende Schakel Wintertijd Record website bezoek monds, waarvan ons Zilveren Ploeglid Benno Leeser de president is. Een fraaie foto van Benno met de 75 jarige Fred Stoeltie was bij het artikel geplaatst. Ook het Parool besteedde in de uitgave van afgelo pen zaterdag uitvoerig aandacht aan Benno met betrekking tot de ontwikkelingen bij de Amsterdam Diamond Group. U ziet het weer, beste lezers, die AFC'ers die je overal in de maatschappij tegenkomt. Via Zilveren Ploeglid Dennis de Wit ontving ik informatie over zijn vriend Thomas Rongen, ondersteunend lid van de AFC en in het verleden eerstenelftalspeler. Dennis deelde mij mede, dat de Major League soccer (MLS) in de USA wordt uitgebreid met twee nieuwe clubs. Eén van deze nieuwe verenigingen is Club Deportivo Chivas USA in Los Angeles en bij deze club heeft Thomas een driejarig contract getekend. Sinds 2001 was Thomas hoofdcoach van het Team USA onder 20 jaar. Namens de AFC wensen wij hem veel succes in zijn nieuwe functie. Meer informatie op www.misnet.com. Toen in september 2003 de schop ging in de tennisbanen werd er door de vele leden van de ATC wel een traantje gelaten en was toen niet te voorzien, dat wij een klein jaar lang een puinhoop voor de deur zouden krijgen. Verheugend is het te constateren dat inmiddels, sinds 27 augustus jl., het kunstgrasveld klaar is en volop gebruikt wordt. De vorige week zijn aan de kant van dit nieuwe veld aan het clubhuis nieuwe zonneschermen aangebracht en zal één dezer dagen een bord aan de desbetreffende zijde op het dak worden geplaatst, waarop de Amsterdamsche Football Club is vermeld. Ik moet stellen, datje bij het binnenkomen op ons sportpark een bepaald gevoel van trots krijgt en datje blij bent lid te zijn van zo een fantastische club. Woensdag 6 oktober jl. was er een speciale bijeenkomst van de Socië teit Olympisch Stadion (voorzitter ons lid Jan van Galen) met in de hoofdrol onze eigen Dennis Purperhart, al jaren speler van de A- selectie en daarnaast Surinaams International. Dennis sprak tijdens deze avond over zijn droom: Suriname op het WK van 2010. Er waren speciale gasten uitgenodigd, waaronder de oud-speler van Oranje Humphrey Mijnals, een vertegenwoordiger van de Surinaam se Voetbalbond, de voetbalprofs Kew Jaliens (AZ), Kurt Elshot (FC.Groningen) en anderen. Het was een zeer geslaagde bijeenkomst met een grote opkomst en onze Dennis in de hoofdrol. De media hebben veel aandacht besteed aan deze aangelegenheid. Dennis had een interview in het sportprogramma van Radio Noord-Holland en een schitterend verhaal in de sportbijdrage van Het Parool. Daarnaast werden er op deze avond radio-opnamen gemaakt door Radio 1 en maakte Studio Sport een reportage, die dezelfde avond op Nederland 2 werden uitgezonden. Elders in deze uitgave van de Schakel vindt u een verslag van de bijeenkomst van het dagblad de Telegraaf, tijdens welke avond aan Dennis Purperhart de Zilveren Schoen werd uitge reikt naar aanleiding van zijn 2e plaats in het doelpuntenklassement over het seizoen 2003-2004. In een recente uitgave van het Amsterdams Stadsblad was een inter view opgenomen met ons lid Michael Parsser (zoon van ons Zilve- renploeglid John Parsser), al 10 jaar lid van onze vereniging. Mi chael heeft zo ongeveer alle jeugdelftallen doorlopen en fluit ook veel jeugdwedstrijden. Daarnaast is hij één van de initiatiefnemers en thans bestuurslid van de Junior Board. De AFC is blij, dat hij zich naast het voetbal ook buiten het veld inzet voor onze club en ik kan uit eigen ervaring vertellen, dat hij daarmee onherroepelijk in de voetsporen van zijn vader treedt. Een erg leuk idee van de redactie van bovengenoemd stadsblad om ook eens aandacht te besteden aan jeugdige leden van clubs, die naast het voetballen meerdere activitei ten hebben in hun vereniging. In dit verband verwijs ik gaarne naar de recente mededelingen van onze AFC Junior Board voor de komende maanden, welke mededelingen op papier verkrijgbaar zijn in ons clubhuis. In de laatste editie van het Amstelveens Weekblad was een artikel opgenomen over ons lid André Krieger over het feit dat het 8 oktober jl. precies 20 jaar geleden was dat André een sigarenwinkel met een bescheiden omzet aan de Amsterdamseweg in Amstelveen overnam. In genoemd artikel vertelt André over de afgelopen 20 jaar en over de term gelukswinkelier: vele grote prijzen vielen er in de Staatsloterij. De winkel van hem is uitgegroeid tot één van de beste zaken in Amstelveen., waar je ook terecht kunt voor kaarten voor alle grote sport-evenementen. Namens de AFC onze hartelijke geluk wensen met dit jubileum. 13 oktober 2004 83e jaargang nr. 4 AFC-Ridder Coen Colijn viert op 18 oktober a.s. zijn 80e verjaar dag. Coen was in de veertiger tot medio vijftiger jaren een vaste keus voor het eerste elftal. Persoonlijk herinner ik mij dat ik als jonge jongen op de Zuidelijke Wandelweg naar de wedstrijden van het eerste elftal ging en vol bewondering keek naar al die spelers van het eerste elftal. Coen volgt de resultaten van ons vlaggenschip nauwkeu rig en is een trouw bezoeker van de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn vrouw nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Bij het afsluiten van mijn column bereikte mij het bericht, dat onze spits en topscorer in de Hoofdklasse A Enrique Zschuschen tijdens de wedstrijd van afgelopen zondag zijn middenvoetsbeentje heeft gebroken en in het gips zit. Namens de AFC wensen wij Enrique sterkte en een spoedig herstel. Zondag a.s. zal ons vlaggenschip in de belangrijke thuiswedstrijd tegen DWV dan ook moeten aantreden zonder onze topscorer Enrique, zonder onze captain Robert Ge- hring en zonder onze vice-captain Edwin van Holten, die tijdens de wedstrijd tegen FC Kranenburg een rode kaart kreeg. Namens de AFC wensen wij onze selectie in de wedstrijd tegen DWV veel succes. Zilveren Ploeglid Jan Hendriks vierde onlangs met zijn echtgenote Ans hun 60 jarig huwelijksfeest. Jan volgt vanuit zijn woonplaats in Friesland de verrichtingen van onze vereniging en houdt zich verder op de hoogte via ons clubblad de Schakel. Namens de AFC wensen wij hen samen nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Bij het maken van de foto's voor de Persmap 2004-2205 heeft Hans Elias veel steun ondervonden van onze adverteerder Accuraat Ver huur uit Amstelveen. Eigenaar Harry Lelieveld, geen onbekende op Goed Genoeg, stelde een aantal banken tijdelijk beschikbaar, zodat alle elftallen in deze Persmap goed op de foto zijn gekomen. Namens de AFC onze dank aan Accuraat. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Rob Dukker (16/10) - Hans Coorengel (16/10 - 60 jaar) - Jaap Draisma (16/10) - Rob Duis (18/10) - Coen Colijn (18/10 - 80 jaar) - Ernst Bouman (22/10) - Fred Berrier (23/10) - Hans de Bie (24/10) - Fred Gehring (26/10 - 50 jaar) - Rein Akkerman Jr. (27/10) - Jan Brand (29/10) - Dick Visser (31/10) - Theo Janssen (31/10) - Gerard van Poorten (2/11) - Nico van Til (5/11) - Dick van der Klaauw (5/11) - Henk v.d. Bergh (6/11). Aan al deze jarigen onze welgemeende felici taties. Johan de Bie De volgende Schakel zal op woensdag 3 november verschijnen. Daar na wederom een 3-wekelijke cyclus. Op dinsdagavond is de Schakel reeds op de website te lezen. In de nacht van het weekend van 30 op 31 oktober wordt de tijd weer 1 uur teruggezet, dus wees alert. Op maandag 11 oktober was het een drukte van belang op de AFC website. Liefst 1573 keer is de website bezocht. Het vorige record van 1393 bezoekers stond genoteerd op maandag 27 september. Een verbetering met 180 bezoeken. Drie belangrijke redenen liggen aan het grote bezoek ten grondslag: de prestaties van ons eerste elftal, de krantenpagina met verslagen, overzichten en wetenswaardigheden en de talloze eigen verslagen van de AFC teams op hun eigen pagina. Nu nog de verslagen van de ontbrekende AFC teams en wij kunnen dan op de site 'senioren' en 'jeugd' de wedstrijden nog meer 'in rood' vermelden. 4

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 4