11-10-2004 - Amstelveen Heemraad D1 - AFC D3 uitslagM - 5 10-10-2004 - KDO D3 - AFC D11 0 -15 11-10-2004 - De kraker van het seizoen - AFC E2 - Roda '23 E2 2-0 10-10-0-04 - AFC F3 - FC Kranenburg E1 2-5 10-10-2004 - Verslagen Bayern Munchen van 2 en 9 oktober 13 oktober 2004 83e jaargang nr. 4 De D3 heeft een uitstekende prestatie geleverd tegen Amstelveen H D1. Vooral in de 1e helft heeft de D3 met heel veel strijd en messcherpe aanvallen de tegenstander een les in effectief voetbal gegeven ("sluipmoordenaars" was het woord dat hun trainer gebruikte). Kort dekken en fel op de bal zitten en daarna meteen onze snelle spitsen inspelen, dat waren de afspraken die we hebben gemaakt. Dit leverde ons een 1 - 5 voorsprong op bij rust. Amstelveen heeft ook de nodige kansen gehad (waaronder een flink aantal vrije trappen net voor onze 16 meter)maar hun vizier stond niet op scherp, mede doordat Sydney, Darren, Denzei Seca, Dion en Ivo ons doel verdedigden als leeuwen. Na de rust hebben we weinig weggegeven en zijn er nog wat mogelijkheden geweest maar er werd niet meer gescoord. Een extra opsteker was dat Nouredinne weer mag voetballen na 2 weken gips! Scoreverloop: 0 - 1 Fabian (Lucas), 0 - 2 Fabian (Lucas), 0 - 3 Thomas (Avital), 1 - 4 Thomas (Avital), 1 - 5 Avital (Robert) Moet je een verslag maken van een wedstrijd als het feitelijk niet echt een wedstrijd was. Onze jongens deden hun sportieve plicht, scoorden er 15 en creëerden zeker even zovele kansen. De tegenstander kwam sporadisch over de middenlijn en accepteerde gelaten dat het ook deze zaterdagmiddag niet zou gaan gebeuren. Een van de supporters van KDO complimenteerde ons met ons spel en mompelde iets over een goede, maar harde leerschool. Jammer, want volgens mij gaat het er om dat die jongens (en in dit geval 1 meisje) er ook gewoon lol in kunnen hebben en is deze D competitie voor hen gewoon iets te hoog gegrepen. Na afloop was er van AFC zijde uit veel aandacht en veel troostende woorden voor de KDO keeper, die het prima had gedaan maar toch talloze ballen uit het net had moeten halen. Afijn, op naar Nederland-Finland met het gehele team aanstaande woensdag. Da's een mooie afsluiting na de succesvolle reeks van de D11 tot de herfstvakantie. Het begin van de dag kon niet beter. Schitterend weer en een thuis wedstrijd tegen de nummer 2 in de competitie. Eindelijk een echte wedstrijd en binnen 60 seconden gaf Ferinho een geweldige voorzet aan Gijs die bijna de 1-0 op de slof had. Roda werd wakker geschud en kwam met kracht terug door een goede opbouw vanaf de zijkanten. AFC bood weerstand met een goede midden en achterlinie maar de druk was groot en zwaar. Goed keeperswerk van Kenneth en een geconcentreerde achterhoede bestaande uit Bob, Michael, en Dylan hield het sterke Roda uit het doel. Roda bleef komen en de druk nam toe, dit betekende geen mooi voetbal maar knokken en proberen voorwaarts via de opbouw van Julius de vleugelspelers- Gijs en Ferinho te bereiken. De toevoeging van Timoti en Kai zorgde voor extra kracht en snelheid in de ploeg die goed gebruikt kon worden tegen het fysiek sterke Roda. De wedstrijd was weer in balans en het was dan ook 0-0 bij de rust. Tijdens de rust gaf Wesley een paar gouden aanwijzingen over positie spel en hoe de jongens van AFC de opbouw van de tegenstander het hoofd konden bieden. In de tweede helft kwam Ethan mooi vrij en schoot de bal achter de uitstekende keeper van Roda. Daarna nam de spanning toe omdat Roda moest komen. Goede verdediging van Kai, Michael en Dylan hield de Anschluss van Roda in bedwang geholpen door de paal en twee maal van de lijn weggewerkt door Dylan en Michael. Een paar goede acties van Kai en de hard werkende Timoti hield de voorsprong even veilig en met een mooie pass naar voren van Michael naar Ferinho kon Ethan de overwinning veilig stellen. De spelers en coach kunnen trots zijn op de geboekte progressie: binnen 1 maand werd een verlies tegen Roda omgezet in een overwinning. Vandaag hadden onze sterretjes de eer om een voorwedstrijd van AFC 1 te spelen tegen Kranenburg. We moesten tegen de E1 omdat de gasten geen F-jes hebben. De jongens waren 9/10 en zelfs 11 jaar maar ze speelden zeer sportief en wij waren niet onder de indruk, niemand in de ploeg heeft ook maar 1 seconde gesproken hierover en we gingen gewoon lekker spelen op ons mooie hoofdveld De 1e helft was nog een beetje moeizaam en kwamen we te weinig voorin en wisten de gasten op een 0-2 voorsprong te komen door oa een mooi afstandschot. In de rust een paar taktische tips en wijziging. Michael, Darco en Nathan zorgden voor heel veel gevaar in de voorhoede en lieten de vele supporters genieten met prachtige aanvallen, individuele akties en we wisten zelfs 2x te scoren. Eerst was het Canni, hij liet zien heel goed te kunnen spelen achter de spits Michael, die met een mooi schot scoorde en ook vandaag was er weer een bij die de moeite waard is om op onze website te bekijken. Nathan kreeg de bal op het middenveld aan de rechterkant, kapte zijn mannetje goed uit en ging met een links/rechts aktie voorbij 2 spelers en speelde de vrijstaande Michael goed aan die vervolgens weer liet zien hoe cool hij aan de bal is en de bal mooi in het hoekje kan leggen! Het publiek genoot en kon zien dat mijn verslagen geen verzinzels zijn! Dit team heeft heel vee! toekomst en is voor niemand bang. Jullie krijgen steeds meer vertrouwen en spelen met zoveel plezier. Jongens, ik geniet van jullie en kan niet wachten tot de volgende wedstrijd. Lang hoeven we niet te wachten. Excuses, uw verslaggever dacht een weekje te kunnen overslaan, maar meerdere boze telefoontjes van ouders en grootouders doen beseffen dat de verslagen eigenlijk al zaterdagmiddag op de site dienen te staan. Daarom, alsnog ook de verslagen van 2 oktober. Een zwaar programma, Dynamo Kiev, huidige koploper van de CL en Glasgow Rangers, altijd moeilijk. De eerste wedstrijd tegen Glasgow begon goed. Het hele team werkte hard en Glasgow werd onder grote druk gezet. De trainingen op de woensdag beginnen duidelijk vruchten af te werpen, want er wordt harder en beter geschoten, goed overgespeeld en het "mannetje zoeken" leidt tot een goede verdediging. Een afgetekende overwinning was het resultaat. Daarna Kiev. Onder luide aanmoediging begonnen we aan de wedstrijd. Het goede spel blijft niet onopgemerkt want onze supportersschare groeit en de "mum-side" is duidelijk de luidruchtigste van de CL. Af en toe brengt dat de spelers in verwarring, want ondanks beter spel en een duidelijk overwicht ging de wedstrijd helaas met 1-0 verloren door een eigen doelpunt. Een week later, op 9 oktober tegen Barcelona. Het team blijft groeien en er wordt steeds beter samengespeeld. Ook nu echter een achterstand door een eigen doelpunt (daar gaan we toch even aan werken de komende tijd). Hierna werd Barca onder grote druk gezet, maar ondanks schoten tegen paal (2x) en in het zijnet (3x) werd het 0-2. Gelukkig redde Thijs de eer. 1-2. De laatste wedstrijd tegen Juventus, "de oude dame" voorzien van jong bloed. Enigszins teleurgesteld door twee wat onnodige nederlagen was iedereen gebrand op een goed resultaat. Direct werd Juve onder druk gezet en slechts met grote moeite en enkele overtredingen werden we van scoren af gehouden. Uiteindelijk echter was het tij (en met name Thijs) niet te keren want door doelpunten van Thijs (2x) en Joet werd het 3-0. Vooral de laatste van Thijs getuigde van grote doorzettingskracht: alleen doorgebroken trachtte een speler van Juventus hem tegen te houden door om zijn nek te gaan hangen. Thijs liep echter gewoon door en scoorde koelbloedig. Uiteindelijk redde Juventus de eer, hoewel Beer het afstandsschot op de doellijn keurig tegen hield. Aangezien dit niet past bij de rol van wissel werd het doelpunt terecht aan Juventus toegekend: 3-1. Het gaat erg goed jongens. Steeds beter samenspel, hard werken, sportief spel en een goede teamgeest. Volgende week herfstvakantie: op zaterdag een onderlinge training/wedstrijd (geen Bayern dus), op zondag de jeugdloop bij de Amsterdam marathon (zie de website: doe mee!) en op woensdag 20 okt. een toernooi voor CL en WC om 14.00u). Op 23 oktober gaan we weer met Bayern de (kunst)wei in! Opa's, oma s, vaders, moeders, ooms, tantes etc. etc. allen weer welkom (maar wijs uw (klein) zoon even op de eigen goal en die van de tegenpartij). 23

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 23