Jeugdverslagen 09-10-2004 - AFC A 1 - Omniworld A1 11-10-2004- B1 "Karakter in kwadraat" 10-10-2004 - AFC C5 - SDZ C2 0 - 0 13 oktober 2004 83e jaargang nr. 4 Toch jeugdverslagen in de Schakel, terwijl de afspraak is om deze niet meer op te nemen? Ja, bij grote uitzondering. Waarom? Ons clubblad moet altijd uit een veelvoud van 4 pagina's bestaan. En wat blijkt nu bij de verwerking van alle aangeleverde kopy? We beschikken over 22 pagina's en dat kan zo niet gedrukt worden. Dus moet een keuze gemaakt worden: 20 of 24 pagina's. Kopy laten vervallen leek ons de slechtste oplossing. Dus aanvullen met twee pagina's. Wij hebben gekozen voor een aantal willekeurige verslagen, die op onze website zijn gezet. Na de deceptie van vorige week tegen Cambuur, vandaag dan de kans op eerherstel. Tegenstander Omniworld staat op de tweede plek en heeft tot nu toe slechts 1 nederlaag geleden. Een zware kluif dus. In de eerste helft een gelijkopgaande strijd met AFC dat de betere kansen kreeg. We speelden goed gegroepeerd en gaven weinig ruimte weg. Kansen ontstonden voornamelijk uit de counter. Zo ook na 20 minuten toen Joey Patrick makkelijk Jeroen Bertens bereikte die vervolgens vanaf 18 meter met een lage schuiver de keeper verschalkte. De 2-0 ontstond uit een vlekkeloos uitgevoerde counter. Jeroen Bertens werd weggestuurd op rechts. Na een prachtige voorzet vanaf de achterlijk kon Joey Patrick tegendraads mooi inkoppen. Zover allemaal prachtig. Na 35 minuten ging Omniworld 1 op 1 spelen en zette ons zwaar onder druk. Dit resulteerde o.a. tot een scrimmage voor de goal waarbij we veel geluk hadden toen de bal via de binnenkant van de paal weer uit de goal rolde. Vrijwel direct daarna de counter. Ben werd gelanceerd vanaf eigen helft en kon alleen op de keeper afgaan. Hij rondde mooi af. Ruststand 3-0!!!!! Beter kon het niet gaan. In de rust is er nog aangegeven dat we er nog lang niet zijn. Scherp en geconcentreerd blijven en geen ruimtes weggeven!!! Vlak na rust de 4-0 door Jeroen Bertens na een prachtige vrije trap van Gerson. Dit moest toch de beslissing zijn. Helaas daarna vergaten we te voetballen, liepen angstig achteruit en verloren grip op de wedstrijd. Omniworld speelde in de fase ook erg goed en kwam uit een corner terug op 4-1. Niet adequaat ingrijpen bij het uitverdedigen werd afgestraft. Vlak daarna de 4-2 door een kapitale blunder in de opbouw. Het zou toch niet waar zijn!!!! Via een prachtige vrije trap werd het 4-3 en uiteindelijk weer door een blunder achterin de gelijkmaker. Een 4-0 voorsprong weggeven mag natuurlijk op dit niveau niet gebeuren, zou Hans Kraay sr. zeggen en natuurlijk is dit de harde waarheid. Een goede eerste helft werd gevolgd door een paniekerige tweede helft. Daarbij moet wel gezegd worden dat Omniworld wel over een hele goede ploeg beschikt. A.s. zaterdag opnieuw een thuiswedstrijd en wel tegen Argon, ook een moeilijk te kloppen ploeg gezien de stand op de ranglijst. Jan Portengen Vorige week maakte ik u deelgenoot van mijn mening dat het woord karakter in dikke letters boven de ploeg moest gaan zweven, omdat nu aangetoond moest worden hoe sterk het moraal is van de ploeg na twee nederlagen. Nu, ik kan u vertellen dat de heren het woord KARAKTER met hele dikke vette letters mogen uitspreken. Want wat de ploeg zaterdag tegen Quick'20 liet zien was buitengewoon karaktervol en gedreven, dat we rustig kunnen stellen dat het met het moraal en de teamgeest goed zit. De ploeg is dus op dit moment in staat tegenslag te kunnen verwerken en dat is met het oog op de toekomst een hele prettige constatering. De wedstrijd tegen quick was nu zo'n uitgelezen kans om dit te laten zien. De wedstrijd kende een rustig begin maar binnen twintig minuten stond de hele wedstrijd volledig op zijn kop. Toen alle kruitdampen van de eerste twintig minuten opgetrokken waren kon iedereen de balans opmaken: vier rode kaarten, een gemiste strafschop en uiteindelijk een wedstrijd van 10 quickers tegen 9 AFC'ers. Drie spelers direct rood en een leider van Quick die vroegtijdig de tribune op mocht. Ik zal u de details besparen van alle aanleidingen tot de rode kaarten, maar het heeft natuurlijk wel de wedstrijd beinvloed. Voordat alle commotie losbrak, toonde AFC al direct vanaf de aftrap dat men niet met lege handen naar huis wilde gaan. Het stond direct goed en op een prachtig groot veld was AFC technisch en tactisch de betere ploeg. En dat bleef het ook, tot de laatste minuut. Toen AFC met 9 man verder moest zag je aan spelers en vertoonde spel dat men niet in de war was geraakt van alle commotie, integendeel zelfs. Men keek elkaar eens in de ogen, stroopte de mouwen nog eens extra op en hadden iets van kom maar want wij gaan hier in ieder geval niet met lege handen naar huis". Quick 20, met een man meer, wist geheel niet wat ze met de situatie aan moesten, en zo kon AFC veel en veel gevaarlijker worden dan Quick. Dat het bij rust nog maar 0-0 was ,was te danken aan de keeper van Quick die via een paar schitterende reflexen AFC van score wist af te houden en zelfs een strafschop wist te stoppen. In de rust, tijdens de evaluatie met de kenners op de tribune, was de conclusie unaniem: AFC gaat hier niet verliezen. Na rust hetzelfde beeld, AFC veel sterker, dus het wachten was op de bevrijdende goal. En die kwam gelukkig vrij snel .Erixon rondde een aanval mooi af 0-1. Maar AFC wilde natuurlijk meer, de ploeg zat goed in zijn fel, speelde goed en werkte nog harder.De 0-2 was absoluut de mooiste. Een werkelijk schitterende genomen vrije trap van Dave (cadeautje voor zijn jarige moederjkreeg de beloning die het verdiende 0-2. Hierna was eigenlijk de wedstrijd gespeeld omdat Quick niets kon brengen waardoor AFC misschien in de war kon raken. Er was alleen wat vrolijke verwarring bij de 0-3 omdat de maker hiervan, Irishar, dit deed met zijn z.g.in vakjagon genoemde "chocolade been". De uitslag is zeker niet geflateerd omdat er nog genoeg mogelijkheden waren om de score nog wat te verhogen, maar iedereen bij AFC natuurlijk, kon na afloop leven met deze uitslag. Het team had getoond goed met tegenslagen om te kunnen gaan, want het is natuurlijk niet niets als je al vroegtijdig met 9 man komt te staan, en je net twee nederlagen hebt moeten slikken. Nee een compliment is zeker op zijn plaats, maar dat was gisteren, nu is het vandaag en dat wil zeggen dat we verder moeten en met beide benen stevig op de grond moeten blijven staan. A.s.zaterdag wacht ons de hele lastige uitwedstrijd tegen Emmen, een ploeg die maar een punt achter ons staat, en een stijgende lijn laat zien, dus zullen we wederom enorm veel karakter en inzet moeten tonen om in Emmen tegen Emmen een goed resultaat neer te zetten. Ik heb er zeker vertrouwen in. Heren het is wederom aan jullieWij houden u op de hoogte. Succes. Bert. Onrechtvaardig... ...is Koning Voetbal soms wel. We wisten dat we SDZ niet mochten onderschatten. Zij liggen twee wedstrijden op het speelschema achter maar hadden evenveel veriiespunten. Maar al vanaf de aftrap gingen wij voortvarend te werk met een stevig offensief, met o.m een gevaarlijke vrije trap van Tymen, die in topvorm begint te komen, en een bal op de lat. En ook al flauwde het offensief wat af, na een minuut of tien, SDZ kwam er niet echt aan te pas. We bleven duidelijk de sterkere ploeg. Desondanks naar de thee met de populaire Frits van Turenhout stand; nulll-nulll dus. De tweede helft was een beetje een kopie van de eerste. Wel moest Jerry nu toch ook af en toe ingrijpen. En deed dat een keertje zo stevig dat we aan de kant toch dachten, nou als ie 'm geeft....het zou kunnen...Erg jammer dat aan de andere kant ook een erg goede keeper stond die bovendien dermate lang was dat hij moest bukken voor de lat. Dat zie je toch niet veel bij C's. En zo had hij altijd wel een voet of een hand bij de bal. Ook jammer dat enkele spelers van de tegenpartij op zo'n mooie voetbalochtend het nodig vonden hun frustratie op de scheidsrechter af te reageren. En vooral jammer dat zo'n coach dan niet ingrijpt maar het aanwakkert. Dat resulteerde vlak voor tijd in een terechte directe rode kaart voor één van hen. Goed dat jullie je daardoor niet van de wijs lieten brengen en bleven voetballen. Spijtig dat je daar niet de beloning voor kreeg in de vorm van desnoods maar één doelpuntje. Komende week dus maar extra trainen op afwerken! En voor de wedstrijd een "schietgebedje" voor Koning Voetbal volgende keer, misschien helpt dat ook! Frank 22

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 22