Jeugdjournaal 13 oktober 2004 83e jaargang nr. 4 t Jf'13 Wederom een blik in datgene dat onze jeugdteams is overkomen de laatste weken, zoals door hen zelf opgetekend is op hun respectieve webpagina's. We beginnen met een tactische tip van de allerjongsten van Bordeaux, bluf ...Ondanks ons verlies tegen Kiev begonnen we vol goede moed aan de wedstrijd tegen Barca. We riepen tegen de Barcelonezen dat we van Kiev hadden gewonnen om hun bang te makenLang bleef het toen 2-1 en wij verdedigden zeer sterk. Maar aan het eind waren we op en werd het 3, 4, 5 en 6-1. In het eindsignaal scoorde zij nog 7-1. Weer verloren....". Dus dat werkt alleen als de conditie ook top is. De E10 brengt ons wat historisch besef bij en een wijze les over samen sporten "...Een voor allen Allen voor eenPancratius u weet de ijsheilige die leefde van 290 tot 12 mei 304 en is dus slechts 14 jaar oud geworden. Hij is geboren in Klein-Azië en opgegroeid als wees. Zelf heb ik niets met heiligen maar voor de weetMaar als je als spelers in een team alleen met je zelf bezig bent (uitzonderingen daargelaten) om een speler te passeren en alleen oog voor de bal hebt dan ben je egoïs tisch bezig. Pancratius E9 was een team met mindere voetballers maar wel een TEAM!!!!!!. Met alle beschikbare middelen hielden zij stand...Het werd toch nog een gelijkspel overigens. Een andere wijze les, hoe je met sport omgaat. De C5 won met 0-9 en maakte het volgende mee "...Dan, mooi moment op zo'n ochtend na afloop teruglopend vroeg één van ons aan een tegenstander, ik meen dat hij Hassan heet"En hoeveelste staan jullie nou Abso luut niet onaardig bedoeld, gewoon uit nieuwsgierigheid. En Hassan antwoordde met een brede lach "Nou, nu vast en zeker wel laatste Maar hij kon er niet van wakker liggen, hij had lekker gesport. En daar gaat het om, dat had hij goed gezien. Laten we dat goed ont houden, natuurlijk is het leuk om te winnen, maar als wij ook nog eens tegen een nederlaag oplopen blijven lachen oftewel Keep Smiling. Hassan zal het zich niet gerealiseerd hebben, maar kennen wij dat niet ergens van Hassan zal geen groot talent zijn, maar wat mij betreft is hij hier volgend seizoen welkom. Hij heeft al AFC- bloed in de aderen Ook op andere wijze zien we sportiviteit, hoewel de jongens van de F7 blijkbaar toch een rood/zwart hartje hebben: Wat is er de afge lopen twee zaterdagen gebeurd? Allereerst kwam Roda 23 naar Goed Genoeg. Net als de vorige tegenstander onderbezet. Dat is niet leuk want of je speelt 6 tegen 6 met steeds te veel eigen jongens aan de kant of een AFC er speelt met de tegenstander mee. Voor dat laatste werd gekozen en we hebben het gezien: dat groene shirt inspi reerde geen van de jongens: ze liepen maar een beetje mee. Eenmaal verlost werd er weer fanaat meegedaan. Resultaat: een 7-2 overwin ning... Begrijp het wel hoor, zo'n groen shirt..nee da's niks. Het gaat niet altijd met elk team goed, helaas Swift is niet de naam van onze spits...: "...0-1 Swift, 0-2 Swift, 1-2 Henk, 1-3 Swift, 1-4 Swift, 1-5 Swift, rust, 1-6 t/m 1-11 Swift Een - elf? Pardon? Een - elf! Een zwarte dag, ondanks het mooie voetbalweer. Het is een treurige wedstrijd en er valt weinig vrolijks over te schrijven. De uitslag is niet geflatteerd en had zelfs nog erger kunnen uitvallen als Arthur niet nog veel uit zijn doel had weten te houden....Zelf zoeken, wij verklappen maar even niet wie dit betrof. En dit is gewoon leuk om te lezen. Zo jong en al voor het leven AFC'er. De vele kilometers maken dan niet meer uit "...Joseph Human, uit het oog maar niet uit het hart. Voor de meeste van de E10(oud F6) was het echt een verrassing. Zij moesten even goed kijken, was het hem? Nee zij hadden zich niet vergist,tot hun grote verbazing zagen zij dat Joseph Human, tijdens de training langs de lijn stond toe te kijken. Joseph die vorig jaar na 4 wedstrijden met de F6, gespeeld te hebben weer terug ging naar Zuidafrika. Joseph gaf aan dat hij nog veel de website bezoekt en hij vroeg mij in welk E elftal de oude F6 nu zat. Nadat ik Joseph verteld had dat wij nu de E10 waren geworden, gaf Joseph aan dat hij vanaf nu elke week de site van de E 10 zal bezoeken... De BI is van de koppositie af, maar die komen wel terug zo "Karakter" Dat is het woord wat de de komende week in hele dikke letters boven het team moet gaan zweven: "KARAKTER". Een woord die een belangrijke betekenis gaat krijgen, omdat de ploeg na een tweede nederlaag op rij, nu moet gaan tonen dat tegenslagen opgevangen kunnen worden, door als team karakter te tonen en de eerst volgende wedstrijd om te gaan zetten in een overwinning. Want dat we kunnen voetballen, en zeker niet onder hoeven te doen voor onze tegenstanders hebben diverse wedstrijden wel al bewezen...En dat blijkt waar. Er werd weer gewonnen Vorige week maakte ik u deelgenoot van mijn mening dat het woord karakter in dikke letters boven de ploeg moest gaan zweven, omdat nu aangetoond moest worden hoe sterk het moraal is van de ploeg na twee nederlagen. Nu, ik kan u vertellen dat de heren het woord KARAKTER met hele dikke vette letters mogen uitspreken. Want wat de ploeg zaterdag tegen Quick'20 liet zien was buitengewoon karaktervol en gedreven, dat we rustig kunnen stellen dat het met het moraal en de teamgeest goed zit.. Meer van onze hoge teams hebben het even moeilijk blijkt bij de Al "...Het spijt mij, maar er is niets positiefs te melden, hoewel 1 hoog tepunt was er wel, de heerlijke koffie/thee, de zelfgebakken cake en de bediening tijdens de heenreis...". Even nagevraagd, maar die cake was nog door zijn vrouw gebakken ook. ..daar hoefje dan niet voor naar Leeuwarden Maar het is niet alles kommer en kwel gelukkig. De Dl 1 blijft door denderen ...Moet je een verslag maken van een wedstrijd als het feitelijk niet echt een wedstrijd was. Onze jongens deden hun sportie ve plicht, scoorden er 15 en creëerden zeker even zovele kansen. De tegenstander kwam sporadisch over de middenlijn en accepteerde gelaten dat het ook deze zaterdagmiddag niet zou gaan gebeuren... En wat moeten we hier nou van denken bij de A4 "...Het was nog vroeg op de morgen zondag ochtend. Hoeveel spelers zullen er ko men? Hoeveel spelers zullen niet komen zonder afgebelt te hebben? het is koud en nog voor twaalven. Wat gebeurt er dus. De tegenstan der scoort 0-1. Op het laatste moment komen Lee en Erik zich toch nog melden bij het elftal. Na twaalven gaat het stukken beter. Door doelpunten van o.a. Erik 2x, Merijn en Omar, hebben we uiteindelijk toch gewonnen. Goed Gedaan jongens! Bedankt Bas en Jan voor het vlaggen. Volgende wedstrijd graag allen op tijd en denk om je witte shirt en de juiste gewassen sokken...". Wasvrouw aanstellen die ook de wekker beheert Sluiten we af met een opsteker voor Ajax met als afzender Bayern München "...De tweede wedstrijd tegen Ajax, een voorproefje voor de grote jongens komende week. Wat dat betreft een goed voorteken, maar voor ons iets minder, want de wedstrijd ging met 4-1 verloren. Wat onoplettendheid in de verdediging, waar Beer overigens nog een groot aantal goede reddingen verrichtte, maar vooral gewoon door goed spel van Ajax zat er niet meer in... En zo schrijven zij ook "...Excuses, uw verslaggever dacht een weekje te kunnen overslaan, maar meerdere boze telefoontjes van ouders en grootouders doen beseffen dat de verslagen eigenlijk al zaterdagmiddag op de site dienen te staan... Zo is het maar net. De site leeft. Vrijwel alle teams hebben nu hun foto erop staan (namen doorgeven aan de webmaster en met de verslagjes erbij is het een plezier daar af en toe eens op bezoek te gaan Frank de Munnik 21

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 21