Medische commissie Ons Eerste Routebeschrijving UVS Routebeschrijving AFC'34 1 September 2004 83e jaargang nr. 2 Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst!? De bal rolt weer, de zijn trainingen hervat en de vele teams van A.F.C. staan voor de competitie te trappelen. Kortweg de A.F.C. trein staat onder stoom en kan weer van start. Zo ook de medische commissie. De eerste bijeenkomst is geweest en de M.C. kan zich verheugen in het aantrekken van twee vakkundige collegae. Voor de zaterdag senioren 1 is dat Michael Olivieira en voor de junioren A2 Mandy Snell. Even voorstellen. Mandy Snell, een 25 jarige studente fysiotherapie te Utrecht loopt haar stage bij collega Reinier van Dantzig op het Olympiaplein. Maar haar dagelijkse taak vervult zij als operatie assistente bij het befaamde orthopeden duo, Paul Vermes en voormalig hockeyinternational Hendrik Jan Kooijman in het St. Lucasziekenhuis. In haar weinig vrije tijd is zij een enthousiast volleybalster en karateka. Dus A.F.C.ers, U bent gewaarschuwd! En dan de 24 jarige Michael Olivieira, een zeer gezond product uit een Hollandse moeder en Surinaamse vader. Vandaar dat hij werkt voor Healthpromotion. Dit is een groep paramedici welke het bedrijfsleven voorziet van z.g. stoelmassage, dit om bijvoorbeeld R.S.I, (resitant strain injuryjte voorkomen en het geven van kantoorgerichte adviezen m.b.t. de juiste werkhouding en eventueel verzuim preventie. Hij is opgeleid bij de Accademie Leffelaar te Amsterdam.Vraag hem iets over films, en hij weet het antwoord, zoniet dan is hij even skateboarden. Michael was een niet onverdienstelijke judoka en getalenteerd honkballer en kon zijn plaats vinden als catcher/outfielder. In zijn weinige vrije tijd speelt hij nu squash en bestudeert de Griekse Oudheid en haar mythologie. Verder vormen Shanti Bergsma voor de junioren Al, Kirsten Kampman voor de junioren B1Sandra v.d. Moere voor de junioren Cl en Cynthia Visser voor de senioren zondag 2 nog steeds het boegbeeld van ons A.F.C. Voor de junioren Dl van Pim v.d.Meent wordt nog een verzorger/ster gezocht. U ziet dat bij A.F.C. de gezondheid in het algemeen, maar die van onze jeugd in het bijzonder veel aandacht krijgt. AFC-sportspreekuur: Met ingang van maandag 6 september as. is het als AFC-lid weer mogelijk om blessures te laten onderzoeken in Praktijk Crouwel van Frank Tilmans (fysiotherapeut AFC 1) aan de Van Nijenrodeweg 914. Het is een inloopspreekuur van 19.00 tot 20.00 uur en is bedoelt voor leden van AFC die tijdens een wedstrijd of training een (mogelijke) blessure hebben op gelopen. Ook bij AFC iedere vrijdag tussen 17.00-19.00 uur Het is NIET de bedoeling dat blessures worden behandeld. Lex Swaan(clubarts) tel. 020-6731337, Fysiotherapeuten: Wim Crouwel(voorzitter), /Frank Tilmans tel. 020- 6440070, Reinier van Dantzig tel. 020-6627244, Verzorger A-selectie: Ko Grosze Nipper tel. 06 44352970 FC Blauw-Wit - AFC 0-1 Een beetje moe van vaak niet te verteren oefenwedstrijden en toer nooien door het hele land (volgend jaar spelen we gewoon ALLE oefenwedstrijden thuis op Goed Genoeg op ons zeer fraaie en nieuwe kunstgrasveld) verheugde ik mij niet alleen op de le competitie wedstrijd maar tevens op een ouderwetse Amsterdamse derby. Blauw Wit en KBV vormen nu de nieuwe hoofdklasser FC Blauw-Wit Am sterdam. Gepromoveerd via de nacompetitie naar de hoofdklasse. Een beetje moe was ik ook van het gissen naar de uiteindelijke opstel ling van AFC in zijn le competitiewedstrijd. Alhoewel dat ook zijn charme heeft. Uiteindelijk bleek er toch een (achteraf) voorspelbare opstelling uit de (trainers)bus te zijn gekomen. Robert Gehring was helaas geblesseerd evenals nieuwkomer Lex Oosterling (Argon). Bobby Gehring speelde nu op het middenveld (vooral 2e helft sterk) en de nieuwelingen Stefan Stam (Huizen) en Joes Blakborn (FC Volendam) vormden het centrum van de verdediging. Enrique Zschuschen (Sparta Nijkerk/Argon) speelde naast Dennis Purperhart in de spits. Alle 3 nieuwelingen toonden aan een verbetering te zijn t.o.v. van de spelers, die ons (helaas) aan het eind van vorig seizoen verlaten hebben. Eigenlijk moet ik zeggen 4, want Laurens Bianchi (terug van weggeweest; en nu nooooit meer weggaan hé viel in de 20e minuut van de 2e helft meer als voortreffelijk in met een mooie rush langs de rechterflank en een gave voorzet, die Bobby net kon doorkoppen naar Enrique, die deze kans afrondde zoals een spits dat behoort te doen. Koel en droog. Of is het tegenwoordig cool en dry? Met een beetje geluk hadden niet alleen Enrique maar ook Dennis, Joes en Stefan niet alleen in de le maar zeker ook in de 2e helft de score een veel beter aanzien kunnen geven. Daarmee kom ik dan aan op het enige negatieve punt van deze wedstrijd nl. 0 -1 was gewoon te weinig. AFC speelde goed, aanvallend met een goede veldbezetting. Misschien lag het tempo in de le helft iets te laag, maar ook toen werden er diverse kansen gecreëerd maar helaas ook gemist. AFC won verdiend, maar, en dat moet mij wel van het hart, van een derby sfeer tussen 2 hoofdklassers uit Amsterdam was weinig te merken. Laatste opmerking: De bal is rond, het blijft voetbal, de tegenstanders hebben zich ook versterkt (Oh ja etc.etc.etc. maar mathematisch gezien is AFC sterker dan vorig seizoen. De nieuwe spelers zijn stuk voor stuk individueel beter dan hun voorgangers, de technische staf heeft een jaar meer (zelfs internationale) ervaring en met het nieuwe kunstgrasveld heeft AFC beduidend betere trainingsfaciliteiten. DusNothing is imposible: om er maar eens een (post) olympische term tegen aan te gooien. Maar ja, de bal is rond hé. Amel Vroege De opstelling van AFC: Edwin van Holten, Joey Esionye, Said Moumane, Stefan Stam, Hans Geerlings, Joes Blakborn, Bobby Gehring, Ken Watanabe (69. Laurens Bianchi), Rody Turpijn (80. Tahir Akhamrane), Dennis Purperhart, Enrique Zschuschen, P.S. 12 september is de eerste thuis wedstrijd. UVS, Leiden, Sportpark de Kikkerpolder, tel. 071-5155183 Vanaf rijksweg A44 Amsterdam-Leiden-Wassenaar-Den Haag centrum neemt u de afslag Voorhout-Noordwijk-Oegstgeest Noord. Bij de stoplichten na de afrit rechtsaf. Rijdende langs de vaart komt u na ongeveer 1000 meter bij stoplichten. Hier gaat u rechtsaf. Vervolgens bij de 2e rotonde gaat u linksaf de Oegstgeesterweg op. Na ca. 400 meter ligt aan de rechterkant het sportcomplex de Kikkerpolder. Robonsbosweg 1 1816 MK Alkmaar Komende uit de richting Amsterdam - Beverwijk: U rijdt via de A9 richting Alkmaar. Volg de borden Alkmaar West - Bergen - Den Helder De rotonde "Kooimeer" neemt u dus driekwart. U bevindt zich nu op de randweg van Alkmaar. Bij het 4e stoplicht gaat u linksaf richting Bergen. Na 175 meter weer linksaf op de T-splitsing. U bent nu op de Robonsbosweg. Aan het einde van deze weg liggen onze velden aan uw rechterhand. 7

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 7