AFC's "Bie"- zonderheden 1 september 2004 83e jaargang nr. 2 Een groot gezelschap van behalve oude en jonge AFC-ers, ook de medewerkers van Projectbureau Zuid, kon al genietend van een drankje en hapje ook een blik werpen op de schilderijen van Anna van Wassenaer-Golla. Zij versieren de komende weken de achterzaal van ons clubhuis, hebben onze club en de jongste spelers als onder werp, en zijn als het zo blijft regenen een reden om bij afgelasting toch even langs te komen! En waarschijnlijk ondergaat ons clubhuis nog een belangrijke wijzi ging de vloerbedekking. Als wij er tenminste allemaal niet opletten om onze schoenen na een bezoek aan het kunstgras goed schoon te maken. Het enige tijdelijke nadeeltje: de pas aangebrachte bestrooiing loopt erg makkelijk naar binnen en hecht uitstekend aan het zeil. Verder, een heel gezellige middag waarop iedereen ook weer even bij kon praten alvorens het seizoen van start gaat. Uitstekend verzorgd door onze pachters. En vooral een nieuw memorabel moment in de historie van onze club. Frank de Munnik Uitgesproken tekst van voorzitter Machiel van der Woude bij de opening van het eerste kunstgrasveld in het clubhuis van AFC "Dames en heren, Allemaal heel hartelijk welkom bij deze feestelijke bijeenkomst, in het bijzonder de wethouder sport van de Gemeente Amsterdam mevrouw Hester Maij, wethouder Paul Beving van ons stadsdeel Zuideramstel en natuurlijk mevrouw Anna van Wassenaer, moeder van een van onze F-pupillen, die de hier geëxposeerde schilderijen heeft gemaakt. Deze bijeenkomst staat in het teken van kunst en gras. Zojuist heeft de wethouder de tentoonstelling geopend met schilderijen van de jongste jeugd van AFC en zodadelijk wijdt mevrouw Maij het kunstgras in. Kunst en gras, kunst en sport, de overeenkomst is dat je van beide in je vrije tijd intens kunt genieten. Een combinatie van kunst en sport is dus zo gek nog niet en biedt mogelijk nieuwe beleidsmogelijkheden voor de gemeente. In ieder geval: wij zijn heel gelukkig dat de opening van het kunstgrasveld op een dergelijke, kunstzinnige manier omlijst kan worden en we zijn Anna van Wassenaer daar zeer dankbaar voor. Dan het kunstgrasveld, een heel belangrijke voorziening voor AFC, waarvan de 100 teams van onze vereniging dag in dag uit en onder bijna alle weersomstandigheden gebruik kunnen gaan maken. Een schitterende voorziening ook voor de schooljeugd die overdag gebruik maakt van onze velden. Wij zijn, mevrouw Maij, de gemeente Amsterdam, met het projectbureau Zuidas als speerpunt zeer dankbaar dat dit kunstgrasveld gerealiseerd kon worden. Onze dank gaat ook uit naar de firma Oranjewoud, verantwoordelijk voor de uitvoering van dit project. Maar dit prachtige kunstgrasveld markeert ook een opvallend moment in de ontwikkeling van een nieuw sportcomplex van AFC in de Zuidas. In feite vormt het het eerste tastbare bewijs van de vele plannen die in de afgelopen 10/15 jaar gemaakt zijn met betrekking de invulling van wat vroeger het Drenthepark en nu Vivaldi genoemd wordt. Tijd vliegt: het is al weer vier jaar geleden dat mijn eminente voorganger Dick van der Klaauw, namens AFC de gemeente Amsterdam in het WTC het cadeau voor de Zuidas aanbood. Het cadeau, waarin AFC'er Ron Voskamp een forse creatieve hand heeft gehad, bestond uit de uitwerking van het idee voor een zeer bijzonder sportcomplex, waardoor AFC zou kunnen blijven in het gebied waar het al meer dan 80 jaar geworteld is. Aldus zou een dreigende verplaatsing van AFC naar de rand van de stad kunnen worden voorkomen, een dreiging die zich al manifesteerde bij de uitbreidingplannen van de RAI in de jaren 80. Reeds in die tijd heeft onze vereniging onder leiding van voorzitter Jan van Dijk zich beziggehouden met de vraag hoe wij onze positie in dit zuidelijk deel van Amsterdam konden behouden. Die positie is op 9 mei 2001 zeker gesteld door de Gemeenteraad in het uitvoeringsbesluit Drentepark en wordt vandaag voor het eerst gematerialiseerd in de vorm van een derde generatie kunstgrasveld. Hoe nu verder? Het kunstgrasveld is immers het allereerste begin. Ligt een blauwdruk klaar op basis waarvan het nieuwe complex in al zijn details op 27 augustus 2008 door de wethouder sportzaken ge opend kan worden? Dat, het zal u niet verbazen, is niet het geval. De werkelijkheid is vaak weerbarstig, zoals ook bij de aanleg van dit kunstgrasveld is gebleken. Maar het resultaat mag er uiteindelijk toch zijn. De sleutel tot succes, en ik citeer de directeur van het projectbureau Zuidas Jan Stoutenbeek, ligt in de oplossing van conflicterende belangen in een goed samenhangend ruimtelijk concept. De gemeente voert daarbij de regie over spelers, die hun eigen herkenbare rol moeten spelen en zich moeten kunnen herkennen in het resultaat. In die formulering kan AFC zich uitstekend herkennen en kan er op basis van goed onderling overleg in de komende jaren iets moois tot stand gebracht worden, passend bij de allure van de Zuidas én passend bij onze prachtige, bijna 110 jarige, vereniging. Tenslotte, voor ik de wethouder het woord geef zou ik haar nog een cadeau willen overhandigen om onze dank aan de gemeente te onderstrepen. Hopelijk krijgt dit schilderij van Anna van Wassenaer een mooi plekje in het stadhuis". Vrijdag 27 augustus jl. werd ons kunstgrasveld officieel geopend door de Wethouder van Sport van de gemeente Amsterdam, Mevrouw Hester May. Deze opening geschiedde met een aantal penalty's, die door de wethouder genomen werden op onze trainer Stanley Menzo, die dit keer weer als keeper optrad. De AFC is zeer gelukkig met de realisering van dit veld, een veld dat naar mijn mening een verrijking is voor het voetbalgebeuren op ons Sportpark Goed Genoeg. Tegelijkertijd opende Mevrouw Hester May de schilderijententoonstelling van Mevrouw Anna van Wassenaer- Golla, moeder van ons jeugdlid Otto, die het afgelopen seizoen speelde in de Junioren F 3. De schilderijen van de schilderes zijn tot 11 september a.s. te zien in de achterzaal van ons clubhuis. Ook dit keer werd er door de media de nodige aandacht besteed aan deze officiële gebeurtenis. Bij het nalezen van de vorige uitgave van de Schakel bemerkte ik, dat er weinig informatie was gegeven over de jaarlijkse trip van onze A- selectie naar Maastricht. Deze trip vond plaats in het weekend van 7 en 8 augustus jl. Onder zeer warme temperatuursomstandigheden werd op zaterdag gespeeld tegen RIOS uit Echt (gewonnen met 2-0) en op zondag moesten wij aantreden tegen de vv. Eijsden, welke wedstrijd werd gewonnen met 5-0. Op de zaterdag-avond had weer het jaarlijkse diner met de spelers van de A-selectie, technische leiding en een aantal bestuurs- en ereleden plaats. Tijdens deze avond werd achtereenvolgens het woord gevoerd door ons erelid Rob Duis (een vaste gast bij de jaarlijkse trip naar Maastricht), Henk Bijlsma als voorzitter van de Elftalcommissie A, onze voorzitter Machiel van der Woude en onze nieuwe aanvoerder van het eerste elftal Robert Gehring. Ondergetekende, die deze trip ook meemaakte heeft positieve verwachtingen voor het nieuwe seizoen en denkt, dat de trip de basis heeft gelegd voor goede resultaten in het komende nieuwe seizoen. In het Parool van 21 augustus jl. las ik een artikel over een nieuw voetbaltoernooi met de naam Amsterdam Allstars, waarbij Joodse spelers gaan voetballen tegen Marokkaanse spelers. Onze vroegere jeugdtrainer Enrico Bartens is de drijvende kracht achter het te organiseren evenement. Namens de AFC wensen wij hem met dit initiatief veel succes. Lid van Verdienste Jan Meijer bereikte afgelopen zondag 29 augustus de leeftijd van 83 jaar en is al 70 jaar lid van de AFC evenals AFC-Ridder Lou van Kranendonk. Jan is een trouwe bezoeker van de wedstrijden van het eerste elftal van AFC en vertoeft in de zomermaanden iedere zondag op het cricketveld bij zijn club ACC. Daarnaast is hij een goed lid van de VBC (Vrienden Biljart Club) en is dus iedere donderdagavond actief bij de biljartsport. Namens de AFC wensen wij hem nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. In mijn één van mijn vorige columns informeerde ik u over de muzi kale kwaliteiten van ons erelid Rob Duis met de Mokum Jazz Club. 5

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5