Bestuursmededelingen AFC-Wapen Adreswijziging lste Penningmeester Dopingcontrole Amateurvoetbal Jubileumwedstrijd vv. De Treffers - AFC Opening kunstgrasveld Notulen Algemene Vergadering 18 augustus 2004 83e jaargang nr. 1 Op initiatief van- en uitgevoerd door het bedrijf van Wessel Sennef (doelman van AFC zondag 2) is het AFC-wapen schitterend verwerkt in de bestrating bij de entree van ons hoofdveld. U moet echt eens gaan kijken, een verrijking voor Sportpark Goed Genoeg. Wessel, een fantastisch idee en hartelijk dank namens AFC! Onze lste penningmeester Bob Neseker is onlangs verhuisd. Zijn nieuwe adres luidt: Wakkerendijk 104, 3755 DE Eemnes. De KNVB heeft bekendgemaakt dat het seizoen 2004-2005, evenals vorig seizoen, dopingcontroles plaats zullen vinden in de hoogste klasse van het amateurvoetbal, de hoofdklasse zaterdag en de hoofdklasse zondag. Waarom dopingcontroles Net als andere sportbonden is de KNVB van mening dat dopingge- bruik in de sport in het algemeen en in het voetbal in het bijzonder moet worden bestreden. Doping is prestatiebevorderend en schadelijk voor de gezondheid. De effecten van doping op een sporter kunnen leiden tot risicovol gedrag waar ook zijn/haar tegenstanders mee te maken krijgen. Bovendien zorgt doping voor competitievervalsing en druist het in tegen het principe van -Fair Play". De Nederlandse over heid en NOC*NSF hechten dan ook aan een goed functionerend dopingbeleid en zijn voorstander van dopingcontroles in zowel top- als breedtesport. Overigens is in het betaalde voetbal en bij nationale teams reeds enkele jaren sprake van dopingcontroles. Verandering procedure rode kaarten In het kader van het zogenaamde "lik op stuk beleid" en de fair play gedachte, heeft de algemene vergadering amateurvoetbal in december 2003 besloten om op een andere wijze om te gaan met spelers die een directe rode kaart krijgen. Tot voor kort was de situatie zo, dat een speler die een directe rode kaart ontving, meestal pas na het eerst volgend speelweekend de uitspraak van de tuchtcommissie ontving. Dit betekende dat een speler, na het krijgen van een directe rode kaart, nog zeker een week kon blijven voetballen. Dit is een niet gewenste situatie. Reden voor de KNVB om de vol gende wijziging door te voeren. Indien een speler (ongeacht in welk elftal team deze uitkomt van uw vereniging) een directe rode kaart ontvangt (dus niet twee maal een gele kaart in dezelfde wedstrijd), dan is deze speler niet speelgerech tigd voor de eerstvolgende bindende wedstrijd van zijn elftal/team (artikel 9 lid 2 onder a Reglement Wedstrijden Amateur Veldvoetbal en Reglement Wedstrijden Amateur Futsal). Kortom: de eerstvolgende bindende wedstrijd staat de speler "buiten spel". Totdat deze eerstvolgende bindende wedstrijd is gespeeld, is de speler ook niet gerechtigd om uit te komen voor enig ander elftal team van zijn vereniging. De tuchtcommissie zal vervolgens zo spoedig mogelijk uitspraak doen en de straf bepalen. Op de opgelegde straf door de tucht commissie naar aanleiding van de directe rode kaart, zal de bindende wedstrijd waarvoor de betrokken speler niet speelgerechtigd was in mindering worden gebracht. De speler die een directe rode kaart ontvangt, krijgt geen schriftelijk bericht van de KNVB over zijn niet speelgerechtigdheid voor de eerstvolgende bindende wedstrijd. Dit benadrukt de gezamenlijke verantwoordelijkheid van de vereni ging en de betrokken speler om hier op de correcte wijze mee om te gaan. Op zaterdagavond 21 augustus aanstaande speelt AFC 1 om 18.00 uur een jubileumwedstrijd in Groesbeek tegen v.v. De Treffers, in het kader van het 85-jarig bestaan van deze vereniging. De Treffers is de zondag amateurvoetbalclub met de meeste wedstrij den gespeeld in de Hoofdklasse (780), gevolgd door nummer 2 AFC (702 wedstrijden). Voor het overige oefenprogramma van AFC 1 op weg naar de ope ningswedstrijd van het seizoen 2004-2005 Blauw-Wit Amsterdam - AFC op zondag 29 augustus, aanvang 14.00 uur zie www.afc- amsterdam.nl Op vrijdag 27 augustus a.s. is het eindelijk zover: het schitterende derde generatie kunstgrasveld van AFC wordt feestelijk geopend. De officiële handeling zal om 17.00 uur worden verricht door mevrouw H. Maij, wethouder Sport en Recreatie van de gemeente Amsterdam en onze voorzitter Machiel van der Woude. De ontvangst, met hapjes en drankjes, is vanaf 16.30 uur. De opening zal worden omlijst door een voetbalfeest van en door spelers van de champions-league en world cup, de allerjongste pupillen van AFC. Verder vindt ter gele genheid van de opening van het kunstgrasveld in ons clubhuis een expositie plaats van Anna van Wassenaer-Golla met schilderijen van de F-pupillen van AFC. Alle AFC'ers zijn van harte uitgenodigd om bij de opening van het kunstgrasveld aanwezig te zijn. Bijna een jaar heeft het ge duurd, maar de werkzaamheden voor de realisatie van ons schitterend nieuwe kunstgrasveld zijn voltooid en het veld zal op vrijdag 27 augustus aanstaande op feestelijke wijze in gebruik worden genomen. Notulen van de Algemene Vergadering van de Amsterdamsche Foot ball Club gehouden op dinsdag 29 juni 2004 in het clubhuis, gelegen aan de Boelelaan te Amsterdam. Aanwezig: 48 werkende leden hebben de presentielijst getekend. I. Opening door de voorzitter Om 20.00 uur opent voorzitter Machiel van der Woude de Algemene Vergadering. Nadat hij heeft geconstateerd dat er niet voldoende stemgerechtigde leden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering met een verwijzing naar de tweede Algemene Vergadering op dezelfde datum om 20.30 uur. Om 20.30 uur opent voorzitter Machiel van der Woude de vergade ring met een woord van welkom aan de aanwezigen en een speciaal woord aan de aanwezige Ereleden, leden van Verdienste, AFC- ridders, Nobelprijswinnaars, commissieleden en bestuursleden van onze supportersclub "the Reds". Machiel van der Woude opent zijn verhaal met het feit dat er het afgelopen jaar een aantal nieuwe zaken binnen de vereniging heeft plaatsgevonden. Helaas heeft tennisvereniging ATC na 33 jaar plaats moeten maken voor een nieuw kunstgrasveld wat op dit moment in de laatste fase zit van de totstandkoming. ATC heeft met haar leden een goed onderdak weten te vinden bij tennisvereniging ABN-AMRO in het Amsterdamse Bos en hij heeft uit eerste hand vernomen dat het daar prima toeven is.

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5