Wijziging KNVB 18 augustus 2004 83e jaargang nr. succes voor Marco en ook onze "eigen" Stanley. Met hem en Wit- schge krijgen de wedstrijden tegen ADO'20 een bijzonder tintje. Zag ik, alweer een tijdje geleden, toch die Peter van de Rijt op AT5 voor bij schuiven. Samen met Matthijs van Nieuwkerk. Die van de Rijt is wat de Engelsen zo voortreffelijk "a pompous ass" noemen. Speelde in het verleden een zeer dubieuze rol bij FC. Volendam. Nee geef mij dan maar Foppe de Haan. Eerlijk, geen fratsen en één van de weinig echte Friesen bij Heerenveen (en natuurlijk de prima voorzitter Rie- mer van de Velden). Blij dat Foppe de Haan voor het voetbal behou den blijft middels een functie bij de KNVB. Nog een terugblik. Hoe dan ook: Türkiyemspor was de terechte kampioen. Via de uitslagen traceerde ik zo een beetje hun opbouw van reserveteams en hun jeugd. Het tweede: reserve le klasse, hun derde reserve 4e klasse evenals hun vierde elftal. De jeugd: A 1 in de Hoofdklasse C (daar zijn nog vier klassen boven), B 1: idem. Vergeleken met AFC is dat nogal magertjes. Welkom in de Hoofdklasse oude bevriende vereni gingen: DWV, UVS en Blauw Wit (eigenlijk het oude KBV). Dat betekent toch zes derby's. Vooral met UVS vocht AFC menig duel uit, maar dan wel vaak om uit de onderste regionen weg te komen. Ik herinner mij nog hun uiterst aimabele voorzitter Bart van Leeuwen. In een laatste duel in Leiden zou de verliezer degraderen. Dat was UVS. Bart kwam als eerste onze kleedkamer binnen om ons te feliciteren. Het aloude Hollandia (1898) redde het niet in de nacompetitie. Wens hun een spoedige terugkeer. Zomertijd - crickettijd. Op maandag 2 augustus jl. stond het altijd boeiende treffen tussen ACC en AFC op het programma. En warm dat het was. En gezellig dat het was. Sinds 1993 mag ik er bij zijn, zij het de laatste twee jaren als toeschouwer. Prima organisatie en catering, dankzij de inzet van Annemiek Disselkoen en Jacques v.d. Glas. Een traditie waard om tot in lengte van jaren gecontinueerd te worden. En wat een fraai clubhuis bezit de ACC, naast een aantal voortreffelijke velden en oefenkooien. In mei verscheen een fraai artikel over ACC in het Parool ("geef mij maar het Parool"). Secretaris Jeroen v.d. Linden zei in dit artikel, dat de AFC deze "achteraf'locatie geweigerd zou hebben. Echter, hier is nooit sprake van geweest. De gemeente heeft deze "stek"nooit aangeboden en AFC heeft hiervoor nooit geop teerd. Terug naar onze club. Ook al weer enige tijd geleden mocht ik een avondje doorbrengen bij de Archiefcommissie (de heren Adiaansz, de Boer en de Wijs Sr.). Zij verrichten voortreffelijk werk door het vast leggen van onze historie. Bij deze gelegenheid kreeg ik inzage in een aantal (gestencilde) Schakels uit de jaren 1938/1942, aangeleverd door Mevrouw Jopie Roos-v.d. Wal. Zij en haar man waren in die tijd sportsterren. Zij tenniskampioene van Nederland en Jan, haar echtge noot, kampioen op de schaats (500 m). En Jan was ooit eerste elftal speler. Tevens las ik, dat mijn broer ooit captain van de Junioren 2 was en samenspeelde met vriend Jan Meijer, dit jaar 70 jaar lid van AFC en trouw lid van de biljartclub VBC. Om misverstand uit te sluiten: Mevrouw Roos en Jan Meijer zijn gelukkig nog steeds in het land der levenden. Onlangs sprak ik iemand in Limburg, die recent in Paramaribo was geweest. Hierbij kwam het gesprek ook over het destijds door Claren ce Seedorf geschonken stadion. Wel nu, het is een bouwval,. Alles wat los en vast zat is verdwenen. Het bleek veel te afgelegen te zijn. Zonde van het gebaar, zonde van het geld. Over Limburg gesproken. De meest dierbare herinneringen met AFC in het Limburgse. Naast vele andere goede dingen heeft Edwin Geluk een ijzeren geheugen. Onlangs hadden wij het over Limburg en met name de keer, dat team en begeleiders in Valkenburg logeerden. Oh, zei Ed, dat was in 1980 en het eerste jaar van Doby Peters als trainer. Vrienden Kees en Johan zullen zich ook ongetwijfeld een bepaalde disco ter plaatse herinne ren. Vrijwel altijd plezierige oefenwedstrijden met de joviale Lim burgse gastvrijheid vóór en na afloop. En niet te vergeten de zater dagavonden op en rond het Vrijthof. Afgezien van alles beschouw ik dat weekend altijd als een goed "get together" voor de aanvang van het nieuwe seizoen. De voortekenen voor het nieuwe seizoen zijn gunstig. Nu niet te optimistisch. Eerst maar in het linkerrijtje proberen te komen en dan zien wij verder. Ik wens u een uitermate plezierig seizoen en naar ik hoop een tot spoedig ziens. Jan van Dijk In het kader van het zogenaamde "lik op stuk beleid" en de fair play gedachte, heeft de algemene vergadering amateurvoetbal in december 2003 besloten om op een andere wijze om te gaan met spelers die een directe rode kaart krijgen. Tot voor kort was de situatie zo, dat een speler die een directe rode kaart ontving, meestal pas na het eerst volgend speelweekend de uitspraak van de tuchtcommissie ontving. Dit betekende dat een speler, na het krijgen van een directe rode kaart, nog zeker een week kon blijven voetballen. Dit is een niet gewenste situatie. Reden voor de KNVB om de volgende wijziging door te voeren. Indien een speler (ongeacht in welk elftal team deze uitkomt van uw vereniging) een directe rode kaart ontvangt (dus niet twee maal een gele kaart in dezelfde wedstrijd), dan is deze speler niet speelgerechtigd voor de eerstvolgende bindende wedstrijd van zijn elftal team (artikel 9 lid 2 onder a Reglement Wedstrijden Amateur Veldvoetbal en Reglement Wedstrijden Amateur Futsal). Kortom: de eerstvolgende bindende wedstrijd staat de speler "buitenspel". Totdat deze eerstvolgende bindende wedstrijd is gespeeld, is de speler ook niet gerechtigd om uit te komen voor enig ander elftal team van zijn vereniging. De tuchtcommissie zal vervolgens zo spoedig mogelijk uitspraak doen en de straf bepalen. Op de opgelegde straf door de tuchtcommissie naar aanleiding van de directe rode kaart, zal de bindende wedstrijd waarvoor de betrokken speler niet speelgerechtigd was in mindering worden gebracht. De speler die een directe rode kaart ontvangt, krijgt géén schriftelijk bericht van de KNVB over zijn niet speelgerechtigdheid voor de eerstvolgende bindende wedstrijd. Dit benadrukt de gezamenlijke verantwoordelijkheid van de vereni ging en de betrokken speler om hier op de correcte wijze mee om te gaan. Het is dan ook van wezenlijk belang dat u deze nieuwe regeling kenbaar maakt binnen uw vereniging. U kunt dit bijvoorbeeld doen door deze brief te publiceren in uw clubblad, weekbrief of wedstrijd programma en door de elftalleiders van deze nieuwe regeling op de hoogte te stellen, zodat zij de spelers kunnen informeren. Het opstellen van een niet speelgerechtigde speler zal, bij consta tering, ernstige tuchtrechtelijke gevolgen hebben voor de speler zelf, het desbetreffende elftal team en uw vereniging. 11

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 23