18 augustus 2004 83e jaargang nr. 1 soft kwam bij de computeradviseur de naam van Ruud Gullit aan de orde. Yes, "a very famous Dutch footballplayer", meende de man aan de andere kant van de lijn, ergens in een Zuid-Amerikaans land. Rook van Halm vertelde hem toen, dat deze grote voetbal speler zaterdags in een voetbalteam van AFC in Amsterdam speelt, de oudste voetbalclub van Amsterdam, zo voegde hij er aan toe. Met grote dank werd deze informatie door de Microsoftwerknemer aan gehoord. Je komt AFC-ers dus niet alleen overal tegen, maar er wordt ook overal op de wereld over AFC gesproken! Het beroemde boek "De AFC-ers" van J.B. Schuil komt toch om de zoveel tijd weer uitvoerig ter sprake in de media. Dit keer in een radio-interview dat op 15 juli jl. met Herman Kuiphof gehouden werd. De voormalige tv-verslaggever-journalist werd geïnterviewd als iemand die de tachtig al ruim gepasseerd was (83), maar desondanks nog verstandige en duidelijke meningen had over belangrijke voetbal zaken uit het verleden. Toen Herman Kuiphof gevraagd werd welk sportboek hem het beste bijgebleven is, antwoordde de heel veel belezen verslaggever dat dit het boek van J.B. Schuil was. Waaraan hij toevoegde dat het boek hem zeker zo aansprak omdat het beschre ven AFC-team aan het einde van het boek kampioen werd en hij bij het lezen altijd aan de club AFC dacht. Jack van Gelder trok even zijn shirt uit tijdens een tv-presentatie vanuit Portugal. Werd wel eventjes vreemd tegenaan gekeken, maar waarom eigenlijk? Het was een afspraak, een soort weddenschap met een aantal tv-collega's en daar is toch niets verkeerds aan. Het was daar in Portugal tijdens het EK voetbal warm genoeg voor. Via VBC (Vrienden Biljart Club) - voorzitter Willem de Jong - kwam ik in het bezit van een artikel uit het maandblad "M", een uitgave van NRC/Handelsblad. In dit blad is een interview van negen pagina's opgenomen over Rinus Michels. Rinus vertelt in zijn ver haal, dat hij op 22 januari 1965 werd benoemd tot trainer van Ajax en voegt daar aan toe, dat hij daarvoor ervaringen als trainer had opge daan bij de amateurverenigingen JOS en AFC en dat wilde ik u even laten weten. Oudere leden van onze club kunnen zich dat nog wel herinneren. Mijn advies is, als u dit maanblad "M"nog kunt kopen: beslist doen! Recent ontmoette ik Rinus, die geïnteresseerd was in de plannen van AFC voor het komende seizoen. In de P.S.-bijlage van Het Parool d.d. 26 juni jl. is een artikel opge nomen over een nieuw programma van BNN in samenwerking met NOS-Sport met de naam "Komt dat schóóót..!" In dit artikel wordt Zilveren Ploeglid Hugo Walker geciteerd, die met deze uitdrukking landelijke bekendheid heeft gekregen. Op de BNN-website staat een foto afgebeeld van Hugo, die tegenwoordig ook te beluisteren is op reclamespotjes van Hyundai, de Telegraaf en Harteveld jonge jenever. Bij dit artikel is een foto geplaatst van een sigaren rokende Hugo. U ziet het weer beste lezers AFC-ers kom je overal tegen". Op vrijdag 18 juni jl. organiseerde het A.F.C. Vriendelijk Bedrijf Autobedrijf De Jong een golfdag voor zakenrelaties. Directeur Al- dert van der Zwaard had onder de aanwezigen AFC-Ridder George Horn en Zilveren Ploegleden Tim Timmerman en Hans Brouwer. Tim behaalde 41 punten en op de 8e hole een zogenoemde "eagle". U zit het beste lezers: ook hier was onze club weer vertegenwoordigd door een aantal belangrijke leden. Ook las ik in de sportbijlage van Het Parool een artikel over voetbal lend Latijns-Amerika met als kop "Purperhart even de held van Suriname". In het desbetreffende verhaal wordt de lezer geïnfor meerd over de wedstrijd Suriname tegen Guatemala, waarin onze speler scoort voor het elftal van Suriname. Onder de aanwezigen ministers van Suriname en oud-president Jules Wijdenbosch, die getuige waren van de triomf van het elftal van Suriname. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties aan onze eigen Dennis Purper hart. De laatste weken hebben de media veel aandacht besteed aan onze Dennis, die zoals boven vermeld, al 27 wedstrijden heeft ge speeld voor het nationale elftal van Suriname. In alle interviews ge tuigt hij van zijn bewondering voor zijn huidige club en dat is zeer in hem te prijzen. Het laatste interview was in de sportbijlage van de Telegraaf d.d. 9 augustus jl. Inmiddels heeft ons eerste elftal op dinsdag 10 augustus jl. de wed strijd om de Amstel Cup gespeeld tegen Stormvogels/Telstar, welke wedstrijd helaas met 0-2 werd verloren. De media gaven veel aan dacht aan deze wedstrijd. Door SBS6 werden flitsen van deze wed strijd uitgezonden. Later op de avond werd de loting voor de 2e ron de van de Amstelcup vanuit ons clubhuis rechtstreeks uitgezonden, waarbij ook nog een leuk interview met Rody Turpijn. Mijn inziens een prachtige reclame voor onze vereniging. Mevrouw Jopie van der Valk-Aalders, weduwe van ons overleden lid van verdienste Ton van der Valk verbleef een drietal weken in het ziekenhuis. Gelukkig is zij inmiddels weer teruggekeerd in haar huis in Buitenveldert. Namens de AFC wensen wij haar beterschap en zenden wij haar onze groeten. Zilveren Ploeglid, dit jaar 50 jaar lid van de AFC, en huidig Kas- commissielid Wim Endel verblijft in het Verpleeghuis van het Slo- tervaart Ziekenhuis. Met ondersteunende gedachten namens veel AFC'ers wordt hij geholpen in zijn huidige levenssituatie. Namens de AFC wensen wij hem sterkte toe en aanvaarding van wat hem nu overkomt. Van 17 september tot 27 september a.s. worden ook in Athene de Para Olympische Spelen gehouden. Ons lid en voorzitter van de Medische Commissie Wim Crouwel is samen met collega Peer van Riet uitgenodigd om als fysiotherapeuten op de treden voor de wed strijden van de Internationale Tennis Federatie. De AFC wenst hen daarbij veel succes. Ja, ik kan er ook niets aan doen, dat mijn wederhelft-van geboortewe- ge- nog zo actief is, en daardoor nog wel eens de pers haalt. Ik las in het Amsterdams Stadsblad een artikel, waarin mijn broer Hans als woordvoerder van de Chinese gemeenschap in de hoofdstad opge voerd werd Het valt natuurlijk niet te verwonderen, dat hij weer enige meningen ten beste gaf over het reilen en zeilen van de Chine zen in Nederland. En in het Amstelveens Weekblad werd Hans de Bie als SPA-voorzitter geciteerd, en samen met anderen, waaronder vele jonge sporters, gefotografeerd bij het fitnesscentrum AU Sports, al jaren lang één van onze vaste bordsponsors. Het ging over de door de Rabobank Amstelveen uitgeloofde prijzen voor talentvolle sport- jongeren in Amstelveen, welke voortaan jaarlijks zullen worden uitgereikt. In één van mijn vorige columns deelde ik u mede, dat met ingang van het seizoen 2004-2005 onze oud-speler Remko Verbruggen als leider gaat optreden van het eerste Zaterdagelftal om samen met de nieuwe trainer Martin Verburg weer terug te kunnen gaan naar de 2e klasse Zaterdag. Ik noemde hem een echte AFC'er, maar heb daar niet mee bedoeld, dat vorige leiders, en ik denk hierbij aan Hans Coorengel en Ger Smit, geen echte AFCérs zouden zijn. Ger Smit is zelfs langer dan 50 jaar lid en daardoor in 2003 benoemd tot AFC- Ridder en ook Hans Coorengel is lid van de Zilveren Ploeg en dus langer dan 25 jaar lid van onze club. Ik wilde u het bovenstaande toch even voor alle juistheid laten weten. In het Parool van 10 juli jl. was een artikel opgenomen over onze trainer Stanley Menzo en de stage die hij gaat lopen bij Ajax. Dit naar aanleiding van het feit, dat hij de cursus betaald oefenmeester gaat volgen, en een stage bij een betaald voetbal organisatie één van de vereisten is. Stanley is daarmee weer terug bij de club waar hij een lange reeks van jaren in het eerste elftal heeft gespeeld. Recent kwam ook de benoeming van Stanley tot keeperstrainer bij het Nederlands Elftal, aan welke benoeming door de media veel aandacht werd gege ven. Wij wensen onze trainer namens de AFC veel succes met deze benoeming, met zijn cursus, en met zijn stage bij Ajax, maar zijn wel blij dat wij hem voorlopig nog tot onze eigen club mogen rekenen. Onze bordsponsor Café Anno 1890 hield op 7 juli jl. een feestelijke receptie ter gelegenheid van een forse uitbreiding van zijn etablisse ment aan de Amstelveenseweg bij de Kalfjeslaan. Vele leden van onze club bezoeken veelvuldig het café van Joop Bohlmeijer en ook worden er wekelijks op de zaterdagmorgen gedurende het voetbalsei zoen live radio-opnames gemaakt van het sportprogramma van Radio Noord-Holland. In een recente brochure van 1890 wordt er met een artikel en een foto aandacht besteed aan Annemiek Disselkoen. Na mens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan Joop Bohlmeijer en zijn staf, waaronder ook aan ons oud-lid en huidig ACC-lid Hugo Roll, één van de werknemers bij bovengenoemd café. Via AFC-Ridder Max de Bruin kwam ik in het bezit van een artikel uit het clubblad van de Kon.H.C. V.V. of te wel HVV/HCC uit den Haag, één van de oudste verenigingen in het land en sedert jaren

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 14