Ons Eerste opgeknapte sportcomplex Het Loopveld met als hoofdprijs meteen promotie naar de zo fel begeerde Hoofdklasse. Reeds vele A.F.C. - ers wisten de weg naar Het Loopveld te vinden en zagen een schitte rend nieuw clubgebouw voor hun ogen ontwikkelen. Medio mei zal de officiële opening plaatsvinden. Wat A.C.C. door haar zelfstandig bestaan mist is een constante jaar lijkse aanvoer van nieuwe jeugdlichtingen. Wij nodigen de uitgebrei de jeugdafdeling van A.F.C. en haar bekwame begeleidingsstaf uit, om met één of meerdere groepen spelers (vanaf circa 10 jaar) in de zomer aan het cricketspel te komen deelnemen. Opleiding en materi aal worden verzorgd door A.C.C. Ook individuele spelers zijn uiteraard van harte welkom bij de jeugd of bij de senioren. Wil je meer weten. Kom dan langs op Het Loopveld, waar op 2 mei a.s. (eerste wedstrijd A.C.C. 1 - Hermes DVS 1) de competitie begint, of informeer bij één van de onderstaande A.F.C. - ers, die de weg binnen A.C.C. kennen. Max de Bruin Sr., Barry v.d. Glas, tel. 06-53377678, Hans Dukker, tel. 020-6460227, Benno Honsdrecht, tel. 06-21262621 21 maart: AFC - FC Kranenburg 4 - 0 "Gejaagd door de wind" was de eerste speelfilm in kleur (1939- Clark Gable en Vivien Leigh) en is nog steeds één van de meest bezochte en geziene (DVD) films uit de geschiedenis. Hadden wij beelden van alle wedstrijden van AFC en zouden wij hieruit de beste momenten mogen kiezen om de "perfect game" samen te stellen dan zouden de eerste 18 minuten, van AFC tegen FC Kra nenburg daarvoor in aanmerking zijn gekomen. Gesteund door de stormachtige wind (echter storm méé is lastiger dan tegen, zeggen de experts) speelde AFC zijn tegenstanders finaal van de mat. De goals waren allen, zonder uitzondering, van "Goal van de maand" kwaliteit. In de 6e minuut voorzet op maat van Djunic Ascencion met één voet beweging ingetikt door Rudy Turpijn. Daarna het "filmfestival" van Dennis Purperhart (2-0 en 3-0). De eerste van Dennis verdiende onbetwist het predikaat wereldgoal. Solo van rechts, verdediger 'ge- poord', de volgende verdediger staat nog steeds aandachtig de recla meborden te bestuderen en de keeper weet nu ook hoe een bal van de rechterachterlijn met de buitenkant van een linkervoet toch precies in de linkerbovenhoek te recht kan komen. De 3-0 was "gewoon "mooi. Een effectvol balletje van de voet van Dennis na een solo dwars door het hart van de verdediging na aange ven van Mare Stuut. De 4-0 was de bekroning van een gave dubbele 1-2 tussen Ulli Landvreugd en Dennis Purperhart. Ulli mocht het laatste tikje geven. De verdediging van Kranenburg had het toen al vertwijfeld opgeven en was bezig met de laatste regel van het eerste couplet van het kin derliedje "Beren Botje Waren wij vorige week tegen Turkiyemspor maar zo begonnen, dach ten met mij velen op de "Dijk". Tot aan de rust bleef het 4-0. Ook na de rust speelde AFC sterk en creëerde héél véél echte (welge teld 10) kansen met goed aanvallend voetbal, maar helaas ontbrak de precisie. Said Moumane (speelt sterk de laatste weken) werd gewis seld voor Tahir Akhamrane en Mare Stuut voor Ali Bentohami en later Ulli nog voor Salha Bentohami (broer van!). Géén film maar een groepsfoto van alle spelers die kansen misten in de tweede helft hadden we makkelijk kunnen maken. Neemt niet weg dat de wegblijvers op deze winderige Zondag ongelijk hadden. Met nog 6 wedstrijden te gaan doet AFC, mede door de uitslagen van de andere wedstrijden, nog steeds mee voor de bovenste plaats. A.s. zondag 28 maart uit tegen Nieuwenhoorn in Hellevoetsluis. Moet kunnen!!!! En de echte supporters zijn daar!!! Amel Vroege. 7 april 2004 82e jaargang nr. 14 Opstelling: Van Holten, Watanabe, Geerlings, B. Gehring, Moumane (Akhamrane), Stuut (Ali Bentohami R. Gehring, Turpijn, Ascension, Purperhart en Landvreugd (Said Bentohami) 28 maart: Nieuwenhoorn - AFC 1-4 Met "Nieuwenhoorn moet kunnen beëindigde ik vorige week mijn wedstrijdverslag. Blijkbaar begin ik enige landelijke bekendheid te krijgen (misplaatste verbeelding) of men heeft gewoon onze fraaie en informatieve AFC website bezocht dit laatste zal wel het geval zijn of misschien in associatie met de fraaie landelijke omgeving van de thuisclub, in ieder geval werkte deze toch ludiek bedoelde opmerking bij de trainer van Nieuwenhoorn als de bekende rode lap op een stier. De A 4tjes met "Nieuwenhoorn moet NIET kunnen hingen voor de wedstrijd in de kleedkamer van onze sympathieke tegenstander. Ik moet direct bekennen, dat ik in de eerste 15 minuten ook schrok van de impact die dit onschuldige zinnetje had op de ploeg van Nieu wenhoorn. Gelijk 10 jonge veulens, (het was ook nog héél mooi weer) met tomeloze inzet en in een bijzonder hoog tempo draafde de thuis ploeg over het moeilijk te bespelen veld (was niet gemaaid vanwege de nachtvorst) en creëerde zichzelf ook nog een tweetal kansen. Edwin Holten deed in deze periode méér als zijn plicht. Maar de betere individuele klasse van AFC werd snel duidelijk en in de 18e minuut was het al raak. Uit een corner van Djuric Ascension kopte Bobby Gehring in een wirwar van spelers laag bij de grond de 0 - 1 binnen. Vanaf dat moment had AFC het betere van het spel en bleek mijn inschatting ook juist. Nieuwenhoorn moest en ging nog aanval lender spelen en voor de middenvelders en aanvallers, maar ook voor de supporters van AFC vingen de "good times "aan. In de 26e minuut had Rody Turpijn de wedstrijd al min of meer kunnen beslissen maar helaas miste hij van af de stip na een overtreding op Dennis Purper hart. In de 2e helft was het echt "genieten". Fraaie aanvallen en mooie individuele acties (af en toe zelfs iets te veel, geachte spelers. Denk aan het hart van de trainer!!) Ulli Landvreugd (was de beste deze middag) maakte een fraaie solo van Robert Gehring bekwaam af. 0 -2 in de 48e minuut Dennis Purperhart deed hetzelfde met een voorzet van Djuric en na een artistiek overstapje van Ulli. 0 - 3 in de 60e minuut. Nieuwenhoorn scoorde na een misverstand in onze verdediging nog wel tegen maar Dennis maakte de lange reis naar Hellevoetsluis met die ENE actie (links kijken en dreigen, rechts passeren,daarna rechts kijken en met de buitenkantrechts, links inschieten) zelfs méér als de moeite waard. (1 - 4). Zo was het weer een fijne middag. AFC nog steeds in de race voor de bovenste plaats. A.s. zondag tegen Elinkwijk is de eerste van 4 (vier) achteréénvolgende thuiswedstrijden dus kom rustig kijken. Gezellig Laatste opmerking: ook al is het ver, ik hoop dat Nieuwenhoorn in de hoofdklasse blijft. Leuke club, fijne ontvangst en aardige mensen. Amel Vroege Opstelling: van Holten, Watanebe, B. Gehring, Geerlings, Moumane, R. Gehring, Akhamrane, Ascension, (Tosh), Turpijn, Landvreugd (Cairo), Purperhart. AFC - Elinkwijk 3 -1 Het klinkt als een gewone uitslag en dat was het achteraf eigenlijk ook wel. Elinkwijk doet het qua resultaat goed in de hoofdklasse knap maar van sprankelend voetbal is toch niet echt sprake, vooral ook als ik denk aan de wedstrijd (1-0) in Utrecht. AFC was toen trouwens ook niet best. Bouwend op de solide verdediging met Hans Geerlings als uitblinker toonde AFC vanaf het begin de wil om te winnen en deed dat ook nog met goed veldspel en werden wij, de supporters, verwend met aanval lend voetbal en mooie individuele acties. Uit de mooiste actie en aanval kwam na 12 minuten de 1-0 tot stand. Djuric Ascension gleed op rechts langs zijn tegenstander en de "wunderschöne bananenflan- ke" ('k heb denk ik iets te veel Duits voetbal gekeken!Roy Mackaay) was iets te scherp voor Rody Turpijn bij de eerste paal maar precies

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 6