Liefhebbers gevraagd! Schakel voor 3 weken A.C.C. - Cricket 7 april 2004 82e jaargang nr. 14 Ter gelegenheid van de wedstrijd tegen Elinkwijk verraste clubstatis ticus Chris Schroder ons met een overzicht van alle wedstrijden, die AFC sinds de instelling van de Hoofdklasse in 1974 tegen onze vrienden uit Utrecht heeft gespeeld. De wedstrijd van afgelopen zondag was de 46e in competitieverband. Van deze 46 werden door AFC 12 wedstrijden gewonnen, 11 wedstrijden verloren, 23 wedstrij den gelijk gespeeld, met 60 goals voor en 54 tegen. In de rubtrieek Stan Huygens Journaal van de Telegraaf d.d. 24 maart jl. was een artikel opgenomen over een bijeenkomst van siga- renrokers in de nationale sigarentempel van de firma Hajenius aan het Amsterdamse Rokin. Bij dit artikel een fraaie foto van een roken de Jack van Gelder. In de zelfde rubriek op deze dag een foto van ons lid Benno Leeser en echtgenote Kitty bij een artikel over Amsterdam Diamantstad. U begrijpt wat ik ga zeggen: ja, dat je AFC'ers overal in de maatschappij tegen komt. Ons ondersteunend lid. Mevrouw Annie Geluk-Schotting, weduwe van onze overleden lid en jarenlang eerste-elftalspeler Chris en natuurlijk de moeder van ons bestuurslid Edwin viert op zondag 18 april a.s. haar 85e verjaardag. Annie volgt de resultaten van AFC vanaf de zijlijn en wordt vanzelfsprekend op de hoogte gehouden door zoon Edwin. Namens de AFC wensen wij de jarige nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Op 14 april a.s. bereikt ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Chris Schroder de leeftijd van 70 jaar. Chris is al 55 jaar lid van onze AFC en al 45 jaar actief in de vereniging. Hij ontving in 1970 de Mr.Henne Boskamp Nobelprijs en werd in 1981 benoemd tot Lid van Verdienste, als dank voor al zijn activiteiten. Tevens is het nu 40 jaar geleden, dat Chris startte met het verzorgen van het jaarlijks statistisch overzicht van de club. Namens de AFC wensen wij Chris nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren en vertrouwen wij er op, dat hij nog een flinke periode actief mag zijn voor de vereniging. In de vorige Schakel informeerde ik u over de fietstocht naar Rome van ons lid Wim Crouwel, samen met zijn vriend Theo Driessen ten bate van de Stichting Trust. Dinsdag jl. werd vertrokken naar Rome, nadat het startschot in Amstelveen was gegeven door Frits Barend. Onder de belangstellenden bij het vertrek een groot aantal leden van onze AFC. Ik zal u uiteraad beste lezers op de hoogte houden van deze tocht. Recent werd opgericht de Amsterdamsche Senior Golf Society, een club met een hoog AFC-gehalte. Het doel van deze club is om op diverse golfbanen wedstrijden te gaan organiseren. Als leden van het bestuur van deze nieuwe vriendenclub werden gekozenrKarel van Osch (voorzitter), Paul Koster (secretaris), Jan Hein Lans (penning meester) en Arthur Reddering (commissaris). Namens de AFC wen sen wij deze golfenthousiasten veel succes In het verleden informeerde ik u al dikwijls over de activiteiten van de Junior Board van AFC, waarbij een aantal enthousiaste jeugdleden betrokken zijn. De afgelopen week werd aan alle jeugdleden van onze vereniging een oproep gezonden om ons eerste elftal in de nog te spelen thuiswedstrijden aan te moedigen. Afgelopen zondag werd gestart met deze aanmoedigingen met als resultaat een 3-1 overwin ning tegen Elinkwijk. Een geweldig initiatief van de Junior Board. Mogen wij bij de resterende thuiswedstrijden tegen Argon, Hollandia en Tonegido op de steun van onze jeugdleden rekenen! Op zaterdag jl. hield de Leidse voetbalclub UVS (Uit Vriendschap Saam) een receptie ter gelegenheid van het 90 jarig bestaan. In het verleden hebben UVS en AFC veel tegen elkaar gestreden, en waren er ook op bestuurlijk niveau goede contacten. Vele leden van onze club zullen zich nog wel de twee wedstrijden herinneren aan het einde van de voetbalseizoenen, waarbij in een wedstrijd moest worden beslist wie zou degraderen en beide keren waren wij de gelukkigste. Het bovenstaande was de aanleiding dat Edwin Geluk en ondergete kende naar Leiden togen om daar de felicitaties over te brengen na mens AFC. Een ander werd zeer gewaardeerd en te vermelden is, dat UVS in de eerste klasse B op de bovenstaande plaats staat en wel licht het volgende seizoen weer onze tegenstander zal zijn. In het blad Folia, weekblad voor de Universiteit van Amsterdam las ik een interview met onze selectiespelers Bobby Gehring, Mare Stuut en Rody Turpijn, die allen studeren aan de UVA. In het artikel voorzien van foto's van spelmomenten vertellen de drie spelers over hun voetballen, hun studie en iets over AFC. Naar mijn mening een fantastisch artikel met een grote AFC-uitstraling. Mocht u dit studentenblad bij de erkende boekhandel zien liggen, is mijn advies kopen en lezen. In het blad Voetbaltotaal van de KNVB d.d. april 2004 is een groot interview opgenomen van Ajax-speler Daniel de Ridder. Daniël vertelt over zijn voetballen bij Ajax, maar daarnaast betrekt hij onze AFC, waar hij in zijn jeugdjaren speelde, zeer bij zijn loopbaan als speler. In uitgebreide zin roemt hij onze verenging. Een aanrader om van dit artikel in het KNVB-blad, dat ieder voetballend lid wordt gezonden, kennis te nemen. Zilveren Ploeger en Administrateur Jaap Draisma was zo onge lukkig om bij een val met de fiets een aantal beschadigingen aan zijn gezicht op te lopen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Maandag 5 april jl. werd tijdens een bijeenkomst van de Sociëteit Olympisch Stadion (voorzitter ons lid Jan van Galen) in Meeting- point een film met als titel "Woekeren met de Waarheid" voor de eerste keer vertoond. De film is gemaakt door Coen Verbeek ter gelegenheid van het feit, dat het deze maand 20 jaar geleden is, dat de legendarische sportverslaggever Theo Koomen bij een verkeerson geval om het leven kwam. Na afloop van deze eerste presentatie werd er door een forum, bestaande uit Jack van Gelder, Mart Smeets, Hein- ze Bakker, Cees Jansma, Gerrie Kneteman en Ard Schenk herinnerin gen opgehaald. Onder de aanwezigen veel leden van onze AFC die lid zijn van bovengenoemde Sociëteit. Op de 2e Paasdag zal de film over Theo Koomen op Nederland 1 te zien zijn (aanvang 21.45 uur). En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg te weten: Brian Speelman (10/4) - Ernst Huisman (10/4) - Chris Schro der (14/4 - 70 jaar) - Ronald Sarfaty (16/4) -Lou Hekster (16/4) - Willem de Jong (21/4) - Bas Rachman (21/4) - Kees Gehring (24/4) - Brennus van der Klaauw (24/4) Jan de Boer (26/4) - Ko Onsman (26/4) - Jaap Wildschut (27/4) - Dennis Bijlsma (30/4) en Karei Baarschers (30/4). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie Wie komt ons team van scheidsrechters volgend seizoen verster ken? AFC heeft nodig behoefte aan goed opgeleide scheidsrechters voor volgend seizoen voor de lagere senioren-elftallen. Iedereen wil niet alleen met zijn elven spelen maar ook met een scheidsrechter die de wedstrijd in goede banen leidt. Komend seizoen dreigt er een tekort aan scheidsrechters en doen wij een beroep op leden binnen de vere niging die het leuk vinden om binnen het bestaande team van scheids rechters de wedstrijden wekelijks in goede banen te leiden. - AFC ondersteunt je en geeft je hiervoor iets terug: - AFC verzorgt de zeven KNVB scheidsrechtersbijeenkomsten - AFC verzorgt de kleding - AFC levert het materiaal - En last but not least: wekelijks na afloop een broodje en een drank je met de door ons geleverde consumptiebonnen. Heb je weieens gedacht: "hiervoor wil ik wel's mijn talenten inzetten" en wil je een sportieve dag of (begin 11.30 uur of 14.30 uur) voor 1 wedstrijd schroom dan niet en neem contact op met Max Flam op telefoonnummer: 06-25425231. De volgende Schakel zal op donderdag 29 april in uw brievenbus liggen; dus over 3 weken. Maar op dinsdagavond 27 april is deze al op onze website te zien. De winter wijkt en het voorjaar lonkt naar cricket Bowlers en batsmen zijn al maanden bezig in de hal om zich te prepa reren op het nieuwe seizoen, dat met oefenwedstrijden begint in april. De Amsterdamsche Cricket Club werd in 1921 door A.F.C.-ers opge richt en tot op de dag van vandaag is de band nauw gebleven. Vorig seizoen begon de club aan een nieuwe fase in haar leven op het fraai

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 5