Ledenlijst AFC's "Bie"- zonderheden }l 3. het bestuur wil het opleggen van sancties naar aanleiding van ern stige (spel)overtredingen niet alleen aan de KNVB overlaten, maar daarop ook vanuit AFC onmiddellijk met sancties reageren; 4. tenslotte wil het bestuur straffen opleggen aan diegenen, die zich buiten het veld ernstig misdragen, zoals bijvoorbeeld het geval is bij het bekladden, vernielen of ontvreemden van eigendommen van an deren, het maken van discriminerende opmerkingen,vechtpartijen, etc. Het zal uit het voorgaande duidelijk zijn dat het uitgangspunt is dat de Strafcommissie van AFC niet alleen (ernstige) overtredingen van de spelregels ter beoordeling krijgt voorgelegd, maar ook ander (ernstig) wangedrag. Alle AFC-ers vanaf AFC 1 tot en met de jeugdleden zijn onderwor pen aan het verenigingsrechtelijke Tuchtrecht. De vraag of een zaak ter beoordeling aan de Strafcommissie wordt voorgelegd is overigens voorbehouden aan het bestuur; anderzijds heeft het bestuur zich (uiteraard) verplicht om zich, als een zaak eenmaal door de Strafcommissie is beoordeeld - behoudens eventueel hoger beroep - te conformeren aan het advies van de Strafcommissie en dit advies in de vorm van een bestuursbesluit uit te voeren. Sanc ties worden dus uiteindelijk door het bestuur opgelegd. Het bestuur is verder van plan alle uitspraken in de Schakel te publiceren. Voor wat betreft de (ernstige) spelovertredingen zullen die sancties overeenkomen met de straffen die de diverse tuchtorganen van de KNVB in vergelijkbare gevallen plegen op te leggen. In de Straf commissie van AFC hebben enkele leden zitting die ervaring met het Tuchtrecht van de KNVB hebben en die derhalve met de betreffende normen op de hoogte zijn. Het zal voorts duidelijk zijn dat de Strafcommissie van AFC dus niet in het leven is geroepen om de veldverwijdering ten gevolge van een handsbal bij een scoringskans, de te laat ingezette tackle of het een voudig protesteren tegen de leiding te gaan bestraffen. De bedoeling van het bestuur met het instellen van de betreffende Commissie is primair het voorkomen van ernstige misdragingen in en buiten het veld en daarnaast, als er toch iets mocht gebeuren, om vervolgens zelf onmiddellijk op ernstige incidenten te kunnen reageren. "Gewone" spelovertredingen en een "beetje" kattekwaad zal op de gebruikelijke wijze door de scheidsrechter, respectievelijk door de Jeugdcommissie en andere verantwoordelijke personen binnen AFC worden afgestraft. Verder kan het bestuur uiteraard pas dan overgaan tot het voorleggen van een zaak aan de Strafcommissie als zij daarvan kennis krijgt. Wat dat betreft lopen spelers van het eerste elftal dus veel meer risico's dan die van een lager elftal. Het bestuur hoopt echter dat met name de leiders en aanvoerders in dit opzicht hun verantwoordelijkheid zullen nemen en - zonder dat er uiteraard sprake mag worden van een heksenjacht - gebeurtenissen waarbij AFC-ers zijn betrokken, die echt niet door de beugel kunnen bij het bestuur te melden. Namens de Strafcommissie, Ernst Seunke Kandidaat Lid/Donateur: B F W Braun, Don, Kerkstraat 38, 1017 GN Amsterdam, 020- 6264078, lidnr. 9841. B Coelho, Don, Prins Hendriklaan 31 C, 1075 AZ Amsterdam, 020- 6402124, lidnr. 9842. Danny Staats, jun, 23-01-1996, Bos en Lommerweg 289-3, 1055 DX Amsterdam, 06-24999565, lidnr. 7161. Bedankt als lid/donateur: M Shimazu (7219). Adreswijziging: S Sharabani, jun, Opveld 15, 1082 AB Amsterdam, lidnr. 5777. R H Berghuis van Woortman, Sen, De Wittenstraat 49-3, 1052 AL Amsterdam, lidnr 6136. F H van Ede, Don, Gerard Doustraat 222-1, 1073 XC Amsterdam, 6733135, lidnr. 9782. 7 april 2004 82e jaargang nr. 14 J M Geusebroek, Sen, Kloekhorststraat 204, 1104 MX Amsterdam, 06-40229822, lidnr. 1629. Van Werkend lid naar Donateur: V Ch Haije, was lidnr. 6227, wordt lidnr. 9843. Aan het begin van mijn column moet ik u toch een ontboezeming doen over het feit, dat de maandagmorgen, na weer een eclatante overwinning van ons eerste elftal, een heerlijke start is van de nieuwe week. Sinds het begin van de competitie in het nieuwe jaar zijn de resultaten van ons vlaggenschip geweldig. Na onze wedstrijden van september tot december 2003 waren er in onze club vele leden, die zware kritiek hadden, stelden dat het niets zou worden met ons le elftal, en dat alles anders had gemoeten. Thans stel ik op persoonlijke titel vast, dat deze leden geen gelijk hebben gekregen. Ons vlaggen schip staat op een 2e plaats en er is nog alle kans op een kampioen schap. Lof moet dan ook worden toegezwaaid aan de spelers, trainers en technische begeleiding. Ook deze maandagmorgen was ik weer blij met onze AFC en dat wilde ik u toch even laten weten. Op woensdag 30 maart jl. speelde het Nederlands Amateur-elftal onder 23 jaar op het terrein van de vereniging WHC in Wezep een oefenwedstrijd tegen Jong Heerenveen met als uitslag een 1-1 gelijk spel .Bij de geselecteerden voor dit elftal zijn onze selectiespelers Pierre Tosch en Djuric Ascension. In dit oefenduel hebben alle geselecteerden meegespeeld. Dit Nederlands Amateur-elftal speelde op dinsdag 6 april jl. de interlandwedstrijd tegen Ierland, waarvan het resultaat uiteraard op het moment van het schrijven van mijn column nog niet bekend is. Onze twee geselecteerde spelers waren ook nu weer van de partij, waarmee wij hen namens de AFC van harte feliciteren. Van meerdere leden van onze club had ik al kritiek gehoord over de wedstrijden van de hoofdklasse A op zondagmiddag, met betrekking tot de vermelding van de tussenstanden op teletekst nummer 693. Zelf heb ik nu ook die ervaring opgedaan, want op zondag 28 maart jl. was ik door een keelontsteking niet in staat om naar de uitwedstrijd tegen Nieuwenhoorn te gaan. Eerst om 16.35 uur kwamen de tussen standen van de Hoofdklasse A en na 17.00 uur de uitslagen. Naar mijn mening wederom een minachting voor het amateurvoetbal. Zelf werd ik gelukkig deze middag via secretaris Kees Gehring op de hoogte gehouden over de fantastische 4-1 overwinning op Nieuwen hoorn. Aan het einde van het seizoen 2003-2204 wordt er een nieuwe presti gieuze prijs uitgereikt: de Rinus Michels Award. De eretitel zal worden toegekend in vijf categorieën, waaronder een prijs voor de beste jeugdopleiding bij een amateurclub. Fantastisch is het, dat onze AFC is genomineerd bij de amateurclubs en wij zien dan ook met grote belangstelling uit naar de beslissing van de jury op 21 mei a.s. in Tilburg. In de bijlage Weekeinde van de Telegraaf d.d. 3 april jl. was een uitgebreid interview opgenomen over zanger Marco Borsato en de componist van de liedjes van Marco, ons lid John Ewbank. In ge noemd artikel wordt uitgebreid ingegaan op de successen van dit tweetal. John speelt al een aantal jaren in het 3e Zaterdagteam. U ziet het weer beste lezers: AFC-ers kom je overal tegen. Mocht u de krant van afgelopen zaterdag nog hebben: beslist lezen! Dennis Purperhart is gekozen voor het nationale elftal van Suri name, welk elftal in juni een wedstrijd speelt tegen het elftal van Guatamala. Namens de AFC onze welgemeende felicitaties aan het adres van Dennis en daarbij veel succes gewenst. Ons Lid van Verdienste Willem (Pim) Adriaansz schrijft behalve de Mixed Pickles buiten onze AFC om ook regelmatig gedichten. Dezer dagen kwam zijn nieuwste bundel uit (96 blz. in linnen band gevat) bij "Uitgeverij 't Uilskuiken" onder de titel "Tobberijen en tiere lantijnen". De pers boven het Noordzeekanaal schonk er ruime aan dacht aan. Die uitgeverij is ook één van Pim zijn hersenpinsels. Naar eigen zeggen is hij dat uilskuiken zelf. Pim zijn credo is: wel profes sioneel maar niet commercieel. Geïnteresseerde AFC-ers kunnen rechtstreeks bij hem terecht (tel. 0251-650948). De kosten per boek (A5) bedragen Euro 7,50.

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 4