7 april 2004 82e jaargang nr. 14 Vrij kort daarna lukte het dezelfde spits om weer onze achterhoede te passeren en scoorde de 2-1. Opnieuw kwamen wij goed terug een mooie actie van Maarten werd door Tom Waller goed ingetikt 2-2. De rust was bereikt. In de !e helft hebben onze jongens redelijk partij kunnen geven aan KDO. Met goede moed begonnen zij aan de 2e helft. Na een paar minuten voetballen kregen wij om onduidelijke redenen een vrij trap tegen. De afstand naar de goal was circa 15 meter. Voor de linksback van KDO was dit een mooie afstand, hij schoot de bal hard en hoog in het doel 2-3. Het lukte onze jongens toen niet meer om terug te komen. Drie harde schoten op het doel liet een eindstand van 2-6 zien. Het is natuurlijk niet leuk om te verliezen, maar ik kijk met veel plezier naar de wijze waarop jullie met elkaar omgaan. Plezier en voetbalvriendschap staan bij jullie altijd voorop en daar kun je wat mij betreft erg trots op zijn. Volgende week spelen wij tegen Legmeervogels, een leuke en goede tegenstander. Jongens deze week goed trainen. Tot zaterdag. Peter Dekkers 3 april: Legmeervogels F2 - AFC F3 0-1 "Hogeschool voetbal" Onze jongens hadden er vandaag zin. Vanaf de aftrap bleek dat ieder een wilde gaan voor de bal. Door deze heerlijke gretigheid hadden wij veel balbezit. De bal werd dan ook prima rond gespeeld. Mooie combinaties tussen Tom Waller, Maarten, Philippe, Otto en Tommy leidde tot veel druk op de verdediging van Legmeervogels. Er waren de nodige kansen, maar de schoten van onze voorhoede werden door de prima keeper van Legmeervogels tegengehouden. Zelfs een mooie dubbele één twee tussen Tommy en Philippe ging er net niet in. Nanne, Benjamin, Glessandro, met Daniel op doel, speelden in de verdediging een goede wedstrijd. Benjamin stond linksback en maak te het zijn tegenstander buitengewoon moeilijk. Zijn inzet was prima en zijn slidings waren scherp maar sportief. Glessandro speelde wat mij betreft één van zijn beste wedstrijden. Hij was moeilijk te passe ren en als je dacht dat je hem voorbij was, dan stond hij een paar meter verder weer voor je neus. Glessandro, prima potje. De 1 nul kwam uit een wat rommelige situatie voor het doel. Maarten schoot de bal voor en Otto drukte de bal via de tegenstander in het doel van Legmeervogels. 0-1 voor AFC. Een mooie ruststand. Na de rust ging Otto op doel. Het spelbeeld bleef hetzelfde.Tom creëerde op het middenveld veel mogelijkheden voor onze aanvallers. Maar ook in de tweede helft stond de keeper van Legmeervogels op de goede plek. Een mooi en hard schot van Philippe werd door de keeper goed gestopt. De wedstrijd eindigde in een 1-0 overwinning voor AFC. Jongens, jullie hebben een heerlijk partijtje voetbal op de mat gelegd. De strafschoppen reeks hebben jullie ook gewonnen. Geniet van de overwinning en tot volgende week in Essen Duitsland. Peter Dekkers 27 maart: Sloten Rivalen F2 - A.F.C. F6 0 - 2 Op zij, op zij, op zij, maak plaats, maak plaats, maak plaats, wij hebben ongelofelijke haast. Wij moeten rennen springen vliegen duiken vallen opstaan en weer doorgaan. Sorry ik dacht even aan Herman van Veen. De wedstrijd; Het mooie van voetbal is dat de stand op de lijst niet altijd door slaggevend voor de wedstrijd is. Vanaf het begin werd Sloten vast gezet. Ik heb wel eens van een commentator gehoord dat dit galory- play heet, ook wel het vastzetten van de tegenstander genoemd. Slo ten kon alleen maar achter de bal aanlopen. Maar ik had een vreemd voorgevoel, er waren wel een paar kansen maar na tien minuten werd het iets minder. Sloten ging op dat moment ook voetballen en zij kwamen wel heel dicht in de buurt van onze doelgebied. Maar wat wij met z'n allen niet wisten is dat in Thom een echte keeper schuilt. Heel rustig en gedreven verdedigde hij zijn doel (le helft). A.F.C werd weer wakker en na een mooie combinatie werd er door Tom knap ingeschoten 0 - 1Het vreemde gevoel verdween als sneeuw voor de zon. De tweede helft was het alleen maar A.F.C. dat de klok sloeg. Na een paar kansen werd er kort voor het einde van de wedstrijd een mooie aanval opgezet. Thor speelt de bal naar Thom, Thom ziet dat Frank zich vrijloopt en speelt Frank in de loop aan. Het lijkt net of Frank de bal niet binnen houdt maar net voordat de bal de achterlijn passeert, geeft Frank de bal op maat voor. Ashwin kopt de bal vervol gens knap in 0 - 2. Mooie aanval perfect afgerond. Het overspelen zit er goed in jongens nu nog het schieten van een iets grotere afstand. Tot de volgende keer. Jerry Reingoud 3 april: A.F.C F6 - A.G.B. F1 2 - 3 Als u mij na 05 minuten zou vragen wie er vandaag zou gaan winnen, was mijn antwoord zéér resoluut "A.G.B." geweest. In het dierenrijk noemen ze dit wel een winterslaap wat A.F.C. liet zien. Ja lezers het waren zéér slappe minuten aan de zijde van A.F.C., om precies te zijn 10 minuten waarin er maar wat werd gedaan. Bin nen genoemde tijd stond A.F.C. met 0 3 achter. Een elftal die tweemaal eerder tegen A.G.B. had gevoetbald moet wel beter weten. En de laatste keer zit nog goed in het geheugen of niet misschien? De eindstand was toen 2-5. De wijze waarop A.G.B, speelde was niets op aan te merken. Nou misschien het nog beter afronden van hun kansen maar gelukkig hervond A.F.C. zich na 10 minuten en begon het wa rempel heel goed te lopen. De posities werden goed bezet en er wer den geen domme ballen door het midden gespeeld. Onze linksback Thor komt op en speelt de bal door aan Ashwin, die vervolgens Cal vin vrij ziet staan. Calvin houdt goed overzicht en ziet Frank vrijstaan die gecontroleerd een speler van A.G.B passeert om vervolgens de bal mooi in de linkerhoek te tikken. Een hele mooie aanval beheerst afgerond. In de tweede helft is het alleen maar A.F.C. die aanvalt. Op rechts neemt Calvin een corner die door de verdediging van A.G.B. niet goed wordt weggeschoten. Misha krijgt hierdoor de bal en schiet maar net naast. Er komen meer kansen, door goed storen van A.F.C. raakt A.G.B. in paniek. Calvin weet op rechts de bal te onderscheppen en schiet vervolgens op het doel. Door alles en iedereen van A.G.B. wordt de bal onderschat waardoor het opeens 2-3 staat. Ik zie aan de ogen van onze jongens dat zij hoop hebben. A.G.B. wordt vastgezet, A.G.B. kan geen kant meer op. Het is een kwestie van tijd voordat de gelijkmaker valt. Er zijn nog 10 minuten te spelen. De spanning stijgt. Ondanks het gure weer, krijgen de supporters van beide elftallen het erg warm. Kans op kans krijgt A.F.C. maar het lijkt of er bij A.G.B. op het doel een engel is neergestreken, die hen gunstig gestemd is. Dan wordt er door de scheidsrechter 05 minuten te vroeg afgefloten. Is dit een arbitrale dwaling, is dit een verkeerde tijdsinschatting? Ik weet het niet maar jongens jullie hebben mij (en de meegekomen supporters) verrast, omschakelen vanuit een winterslaap, zéér knap hoor. De eindstand is niet terecht maar het spel na die eerste 10 minu ten zéér lovend. Met een beetje verbittering verlaten de gladiatoren het veld. Volgend week een toernooi in Haarlem bij de Koninklijke H.F.C., een OUDE VRIEND. Jerry Reingoud 27 maart: Manchester United - Dynamo Kiev Het was een leuke wedstrijd met kansen over en weer en leuke duels op het middenveld. Manchester benutte de counter echter heel goed en ineens stonden we zo maar met 2-0 achter. Maar geen hangende koppies, hoor, gewoon doorgaan hè Jamil, Jelle, Marius en Noah. Noah bleef goed verdedigen en kwam ook een paar goed mee naar voren. Jamil is elke week - en zeker ook deze week - steeds vaker bij de bal te vinden en gaat ook steeds meer duels aan. Marius liep ook goed mee naar voren, en had een paar mooie acties - zeker als hij werd aangemoedigd door zijn fans vanaf de zijlijn. Jelle was vandaag net als anders weer heel actief, zocht steeds de bal op en speurde naar een doelpuntje. Een paar keer op de paal of net naast. Midden tweede helft na die twee tegendoelpunten leek Kiev wel en beetje moe en vergaten we met z'n allen goed mee naar achter te rennen om samen te helpen verdedigen. Voor ons allemaal geldt: als je de bal verliest, ga je ook proberen om hem weer te halen. Zeker tegen een goede ploeg als Manchester is dat heel belangrijk, want van elk balverlies kunnen zij via hun snelle counter weer een doelkans maken. Dat gebeurde vandaag dan ook nog twee keer. Het vijfde doelpunt van Manchester was wat ongelukkig, omdat Marius en Jelle over de bal en elkaar waren gekukeld en daardoor niet veel meer konden doen. Om de eer van Kiev te redden scoorden we nog wel een keer. Jelle legde hem mooi in de hoek, na goed opbouwend werk van Noah, Marius en Jamil. Al met al was het een prima wedstrijd, leuk om te zien, en aan jullie pretkoppies te zien ook leuk om te spelen. Barbara

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 19