dat bij een klein beetje tegenslag Ajax al gauw de koppies laat han gen. Binnen 1 minuut, 10 meter buiten het strafschopgebied, als een ka nonskogel slaat de bal tegen het net. De expert op dit gebied Fabian wordt bedolven door z'n ploeggenoten. 3 minuten later van ongeveer dezelfde afstand, het hele lichaam van Noureddine El Youbari spant zich voor de uithaal en schitterend daalt de bal onder de lat. Ook Mels en Lars raken nu in hun element, met de wind mee is het allemaal wat beter te controleren. Mels bedient Thomas op maat en nu ook weer een goal van afstand. 2-3 voor. Alsjeblieft deze stand vasthouden.! Het talrijke publiek houdt zijn adem in maar Ajax komt terug. Het wordt 3-3. Ook de leiders van Ajax kunnen niet meer op de bank blijven zitten. De uitstekende scheidsrechter voelt de spanning goed aan, gaat ook wat strakker fluiten. Een steekpass van Darren en het is uiteindelijk Thomas, die zich vrijdraait en met links inschiet. Met een prachtige curve draait de bal in de goal. Het is even doodstil op het sportpark "de Toekomst" en daar is de explosie van geluk .Nu niet gaan verdedigen maar naar voren blijven spelen. Darren en Avital nemen het middenveld in handen, Sem, Bas en Denzei winnen nu ieder duel en geven niets meer weg. Randell als laatste man contro leert. De tijd kruipt en daar is het bevrijdende fluitsignaal. WAT EEN WEDSTRIJD!! Hans Dukker 27 maart: AFC D 11 (El) - Volendam Dl 2-2 We moeten er op blijven hameren dat, vooral in het begin, concentra tie het allerbelangrijkste is. Toch weer binnen enkele minuten met 1-0 achter. Gelukkig weet Lars als heel snel uit een counter de gelijkma ker binnen te schieten. "ZIJN WE WAKKER" schalt de stem van onze leider over het veld. De strijd wordt nu pas aangegaan. De keu rig in het pak zittende, wat oudere scheidsrechter, kan het hoge tempo amper aan. Je kunt niet spreken over een meerderheid, kans op kans, aan beide kanten met wederom een goal van Volendam. Wonder mooie aanvallen, geraffineerd opgezet, het kan alle kanten op. Op links een doorbrekende Darran, met de bal aan de voet binnen het strafschopgebied en wordt van achteren neergelegd. Gedecideerd wijst de scheids naar de stip. Darren neemt hemzelf en schuift de bal links binnen. 2-2 Beide partijen gaan voor de overwinning. Onze vleugels worden goed benut, keer op keer gaan zowel Bas als Mels er langs. Nu blijkt hoe goed Phyl zich ook op het middenveld kan mani festeren. Phyl staat liever in de voorhoede, kan ie z'n trucjes beter kwijt maar op het middenveld moet hij sober spelen en de duels aan gaan en winnen. Volendam blijft aandringen, teveel overtredingen van onze kant wat steeds weer een vrije trap even buiten het straf schopgebied oplevert. U zou onze "muur" moeten zien staan, jongens van amper 10 met de armen in elkaar en vastberaden de bal tegen te houden. Hetgeen lukt2-2 de eindstand, iedereen tevreden. Volgende week Zeeburgia uit, inderdaad altijd moeilijk. Hans Dukker 3 april: Zeeburgia D6 - AFC Dl 1 (El) 5-0 Achteraf gezien hebben we toch een goede kans gehad om deze partij enigszins positief af te sluiten. Echter een paar afschuwelijke misver standen in de achterhoede deden ons de das om. Maar zoals gebruike lijk niet bij de pakken neerzitten want toen werden de messen eigen lijk pas goed geslepen. Natuurlijk is Zeeburgia sterker, ze hebben nog geen wedstrijd verloren, maar het bericht dat wij 2 weken geleden Ajax hadden verslagen deed Zeeburgia toch aarzelend en voorzichtig uit de startblokken komen. Met de rust 2-0 achter waarvan één mas- selgoaltje. Na de pauze een aanvallend Zeeburgia en een counterend AFC. We waren heel dichtbij een tegendoelpunt maar helaas! Eén uniek moment wil ik U niet onthouden: Rijk Lam, vaste suppor ter en vader van Thomas heeft zijn hele voetballeven nog nooit één overtreding gemaakt. Terwijl de Zeeburgia aanhang van alles moch ten roepen en gebaren liet Rijk, na een niet bestrafte overtreding een ietwat teleurstellend "SCHEIDS" over het veld schallen. Resoluut greep de man in en Rijk kreeg voor het eerst van z'n leven een vrije trap tegen met als commentaar "moet die man zijn mond maar hou den". Wij waren al lang blij dat het "moment van" niet in ons straf schopgebied plaatsvond. Na afloop was het nog gezellig toeven in de behaaglijke kantine. Hans Dukker 7 april 2004 82e jaargang nr. 14 27 maart: AFC E12 - Herenmarkt E3 10 -2 Eindelijk na twee weken afgelastingen kunnen de mannen van E12 weer onder een strakblauwe hemel aantreden. Op schematijd 10.30 zijn er nog maar 5 meisjes van de tegenstander op het veld aanwezig. Er wordt door hun ouders druk gebeld met een coach. De E12 is er echter al lang klaar voor: "waar blijft de rest van Damesmarkt wordt er vanuit het veld geroepen". Na een kwartier komt eindelijk de coach - voorzien van een peuk in de linkermondhoek - met de overige spelers het veld opstrompelen. Direct na het fluitsignaal gaat E12 aan de slag om de klus te klaren. De laatste wedstrijden waren niet best, dus er is veel goed te maken. En na een eerste doelpunt van Jake uit een rommelige situatie voor doel is El 2 helemaal los. Er volgt een eindeloze aanval op de goal van Herenmarkt met als einduitslag 12-2 voor AFC. 3 doelpunten van 'man of the match' Jake, 4 stuks komen voor rekening van Daniel Sandler, Floris maakt er 2 en de score van Yves maakt de wedstrijd compleet. Berno Kleinherenbrink 3 april: Roda'23 E12 - AFC E12 1-6 Ruim op tijd zet de E12 delegatie zich vanaf "Goed Genoeg" in be weging richting Roda in Amstelveen. Wederom lukt het coach Lasal- ly om alle volgauto's onderweg af te schudden. Uiteindelijk slagen alle ouders erin om binnen de beschikbare 60 minuten de afstand van hemelsbreed 4 kilometer af te leggen. Bij Roda zijn ze blijkbaar wel goed wakker, want binnen 2 minuten staat AFC op 1-0 achterstand. De aanval wordt echter ingezetYves schiet eerst op de paal, daarna tegen de lat en ten slotte maakt hij er 1-1 van. Dit is ook de ruststand. De tweede helft begint meteen met een spectaculaire red ding van keeper Marnix die een helemaal vrijlopende Roda spits hard afstopt. Daarbij raakt hij bijna geblesseerd. AFC krijgt daarna volle dig controle over de wedstrijd. Een hard schot van Par eindigt op de lat. Floris en Yves maken snel achter elkaar 2 doelpunten voor AFC. Koen Ramaer maakt de mooiste goal van de wedstrijd door vanaf op de achterlijn via de onderkant van de lat het 4e te scoren. Alexander van Oostveen en nogmaals Koen maken het totaalresultaat een wel verdiende 1-6 overwinning voor AFC. Lang was de kans op 'man of the match' een twijfelgeval tussen Marnix en Par. Na een tweede uitstekende actie tegen de spits van Roda koos de jury uiteindelijk unaniem voor Marnix Ackermans. Berno Kleinherenbrink 20 maart: Swift F3 - AFC F3 4-0 Hoewel de uitslag anders doet vermoeden was het een gelijk opgaan de wedstrijd. Via mooie combinaties over de vleugels kwamen wij goed voor het doel van Swift. Dit resulteerde in veel corners. Philip pe, Maarten en Tom namen prima corners. De bal kwam steeds goed voor de goal, helaas lukte het ons niet om de bal erin te krijgen. Tho mas stond vandaag op doel en verdedigde het doel geweldig. Met mooie heldhaftige reddingen hield hij lang de nul vast. Uiteindelijk lukte het Swift om in de le helft twee keer te scoren. In de tweede helft gingen wij er met de wind in de rug goed tegenaan. Een mooie actie van Tom Waller bracht Tommy vrij voor de keeper, helaas schoot Tommy de bal naast het doel. Een geweldig schot van Gles- sandro kwam op de paal terecht. Net als in de le helft kregen wij nu ook veel corners, hoewel goed genomen ging de bal er niet in. En in de oude voetbalwetten staat geschreven als je zelf niet scoort doet de tegenstander dit wel. Swift had meer geluk in de afwerking en scoorde nog 2x. Het spel van onze jongens was best goed. De bal werd vaak uitstekend rond gespeelt en dan zie je dat de tegenstander achter de bal aan moet rennen. Dit deden jullie voor de winterstop ook en met veel succes. Soms moet je ook een beetje geluk hebben. Ik weet zeker als wij binnenkort tegen KDO moeten wij weer gaan scoren. Als trouwe fan heb ik vandaag genoten van jullie inzet en speelplezier. Tot de volgende week Peter Dekkers 27 maart: AFC F3 - KDO F1 2-6 Een wedstrijd met twee gezichten. In de eerste helft ging het redelijk gelijk op. Wel was duidelijk dat KDO kon voetballen en dat het een fysiek sterke ploeg was. Het was dan ook KDO die als eerste het doel trof. De spits van KDO liep vrij soepel langs onze verdediging en ging alleen op Glessandro onze keeper af en schoot de bal hard in. Ons jonge team liet zien dat zij goed konden combineren. Een prach tige actie van Tom Waller werd door Maarten afgemaakt 1-1.

Schakels (clubbladen) | 2004 | | pagina 18